* Политика новости » Банки »

* *

Останні новини про накопичувальної частини пенсії в 2019 році

  1. Новини про накопичувальної частини пенсії
  2. Новини по формуванню накопичувальної і страхової частини пенсії
  3. Механізм повернення пенсіонерам накопичувальної частини пенсії
  4. Як дізнатися розмір накопичувальної частини пенсії і отримати виплату?
  5. Чи можливо скасування накопичувальної частини пенсії?
  6. Як отримати виплату накопичувальної пенсії?

Протягом останніх декількох років постійно точаться суперечки в уряді і Державній Думі про долю пенсійної системи, кілька сторін зіткнулися в палких суперечках про те, як російські пенсіонери повинні робити пенсійні відрахування і як потім отримувати пенсії. З цієї реформі і чиновники з Пенсійного фонду, і Мінекономрозвитку, і Міністерство фінансів, і депутати постійно шукають компромісне рішення.

Останні новини про накопичувальної частини пенсії, в основному торкаються три основних моменти: що буде з накопичувальної частиною пенсій в майбутньому, мораторій на передачу грошових заощаджень в недержавні пенсійні фонди (НПФ), підніме держава пенсійний вік в Росії.

Новини про накопичувальної частини пенсії

Як відомо, держава тимчасово наклав мораторій на розподіл накопичувальної частини пенсії. Це означає, що отримані пенсійні накопичення громадян поки не передаються в розпорядження недержавним пенсійним фондам. Всі кошти, що надходять від роботодавців, розподіляються на формування іншої частини пенсії - страховий. Тобто використовуються в загальній пенсійній системі, а не для окремо взятого громадянина. Система і можливість повернення цих коштів громадянам на законодавчому рівні поки не зафіксовані. Президент Російської Федерації Путін В. В. підписав Федеральний закон від 20.12.2017 № 413-ФЗ «Про внесення змін до статті 33-3 Закону України« Про обов'язкове пенсійне страхування в Російській Федерації та статті 6-1 Закону «Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації з питань обов'язкового пенсійного страхування в частині права вибору застрахованими особами варіанти пенсійного забезпечення »про продовження мораторію на пенсійні накопичення до кінця 2020 року.

Однак, одностайності з питання продовження мораторію на передачу грошових пенсійних накопичень в недержавні пенсійні фонди немає. Так наприклад, Центральний Банк Росії попереджає законотворців про ризики продовження мораторію на перерахування пенсійних накопичень росіян в НПФ. З текстом публікації регулятора ви можете ознайомитися на офіційному сайті Центробанку « Основні напрямки розвитку та забезпечення функціонування фінансового ринку РФ на період 2016-2018 років ». На думку Центрального Банку Російської Федерації, продовження мораторію може негативно позначитися на довірі росіян до накопичувального частини пенсійної системи, що може викликати і такі негативні ефекти, як зниження приросту довгострокових інвестицій в економіку країни.

Новини по формуванню накопичувальної і страхової частини пенсії

На поточний момент правила формування накопичувальної і страхової частини пенсії такі, що відрахування роботодавців за найманих працівників в ПФ становлять 16% від нарахованого фонду заробітної плати працівників. З грудня 2013 року громадян Росії наділили правом вибору, давши можливість самостійно вирішувати, куди саме підуть пенсійні відрахування:

  • 0% накопичувальна частина пенсії і 16% страхова;
  • 6% накопичувальна частина пенсії і 10% страхова.

Вибір може бути зроблений на підставі заяви зацікавленої особи. За замовчуванням, для громадян, які не подали письмового звернення в 2013-2015 роках, відрахування в повному обсязі надходили на страхову частину пенсії, тобто «мовчуни», які не вибрали куди вони вважають за краще направляти свої пенсійні відрахування, автоматично переводилися на схему - 16% в страхову частину пенсії.

Право вибору визначено Федеральним законом від 4 грудня 2013 року №351-ФЗ «Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації з питань обов'язкового пенсійного страхування в частині права вибору застрахованими особами варіанти пенсійного забезпечення».

ПФ РФ попереджає, що необдумано переводячи пенсійні накопичення, можна втратити їх значну частину. У 2019 без втрат переказувати кошти пенсійних накопичень вигідно лише тим громадянам, які писали заяву про вибір страховика в 2013 році, і ця заява була розглянута позитивно Пенсійним фондом. Якщо ж рішення поміняти страховика приймається раніше зазначеного терміну (не минуло п'ять років з дати останнього переказу коштів), частина інвестдоходу буде втрачена.

Накопичувальна частина тобто не вийшли на пенсію працівників, а також у учасників програми співфінансування.

Механізм повернення пенсіонерам накопичувальної частини пенсії

Для громадян, які досягли пенсійного віку, вже сьогодні передбачено повернення заощаджень. Це чоловіки, починаючи з 1953 року. і жінки з 1957 року. до 1966 року включно, яким зараз нараховано пенсію (в т. ч. достроково). Накопичувальна частина пенсії для даних громадян була сформована в період з 2002 по 2004 р.р. і з огляду на те, що сума зібралася невелика, отримати її можна одноразово.

Для більших накопичувальних сум, які включають не тільки внески від роботодавця, а й інші додаткові надходження (наприклад, індивідуальні внески, кошти від програми державного співфінансування , Доходи від вкладень накопичувальної частини і т. Д.) Повернення накопичень здійснюється протягом декількох років (мінімум 10) в порядку термінових виплат. Накопичувальна частина пенсії в цьому випадку повинна бути більше 5% від загального розміру пенсії нарахованої за старості (страхова + накопичувальна частини).

Як дізнатися розмір накопичувальної частини пенсії і отримати виплату?

Розмір пенсійних накопичень можна дізнатися двома способами. Перший - звернутися в регіональне відділення пенсійного фонду за місцем проживання, другий - скористатися єдиним порталом держпослуг. Для останнього необхідно пройти простий процес реєстрації із зазначенням СНІЛС і створенням особистого кабінету. Приводом для повернення накопичувальної частини пенсії є подача заяви в той пенсійний фонд, на балансі якого числяться ваші пенсійні накопичення.

Крім того будь-який громадянин може звернутися в ПФ РФ з письмовим зверненням про призначення правонаступників, щоб після його смерті вони змогли отримати належну йому накопичувальну частини пенсії.

У разі смерті пенсіонера правонаступникам необхідно протягом 6 місяців подати відповідну заяву в ПФ РФ для отримання накопичувальної частини пенсії померлого. Якщо подібна заява відсутня, то законодавство передбачає дві черги правонаступників: 1 - діти, батьки і чоловік, 2 - брати і сестри, бабусі і дідусі, онуки.

Чи можливо скасування накопичувальної частини пенсії?

З 1 січня 2015 року набрав чинності Федеральний закон №424-ФЗ від 28.12.2013 р «Про накопичувальної пенсії». Він скасовує єдину пенсію для громадян, що складається з двох частин: накопичувальної та страхової. Замість цього пропонуються дві самостійні пенсії: страхова і накопичувальна. Дана реформа не торкнеться пенсіонерів, а так само тих, хто збирається виходити на пенсію в найближчі п'ять років.

Так само як і раніше, громадяни зможуть вибирати напрямок розподілу коштів: допускається 6% відрахувань перераховувати на накопичувальну пенсію (обов'язкова умова вибір НПФ або керуючої компанії) або всі 16% на загальну страхову пенсію.

Суму накопичувальної пенсії розрахувати досить просто, її розмір прямо пропорційний інвестиційних доходів і додатковим внескам. Однак, в даному випадку можливі певні ризики за рахунок можливості отримання збитків від інвестування НПФ. Виходить, що в даний час накопичувальна пенсія стає добровільною. Закон залишає за громадянином право за бажанням відправити всі внески на страхову пенсію.

Отже, якщо громадянин народився в 1967 році або пізніше, до 31 грудня 2015 року йому було надано можливість вибору варіанту формування майбутнього пенсійного забезпечення:

  1. формувати тільки страхову пенсію - за тарифом 22% від фонду оплати праці працівника
  2. формувати страхову і накопичувальну пенсію одночасно - 6% тарифу може на накопичувальну частину, а 16% - на формування страхової пенсії

Громадянам, які народилися в 1966 і раніше, вибір варіанта пенсійного забезпечення не надається, для них пенсія тільки страхова.

Як отримати виплату накопичувальної пенсії?

Значних змін щодо схеми нарахувань і виплат накопичувальних пенсій новим законодавством в 2019 році не передбачено.

Підводячи підсумок, варто зазначити, що незначні зміни в законодавстві виділили накопичувальну частину пенсії, по суті в самостійну пенсію, залишивши основний порядок формування і виплат по накопичувальної частини практично аналогічними. Тому в даний час основним завданням майбутнього пенсіонера стає вибір правильного шляху розподілу суми страхових внесків. Громадянин може розділити суму на дві пенсії або зупинити свій вибір тільки на страховому пенсійному забезпеченні.

Засоби пенсійних накопичень громадяни як і раніше зможуть отримувати з 55 і 60 років (жінки і чоловіки відповідно), не дивлячись на підвищення пенсійного віку з 2019 року до 60 і 65 років. Засоби пенсійних накопичень можуть бути виплачені громадянину як у вигляді одноразової виплати (в разі, якщо пенсійні накопичення складають 5 і менше відсотків по відношенню до передбачуваного розміру його страхової пенсії по старості), так і у вигляді термінової виплати (призначається на строк не менше 10 років ) або виплати накопичувальної пенсії (у разі, якщо пенсійні накопичення складають 5 і більше відсотків по відношенню до передбачуваного розміру його страхової пенсії по старості).

Чи можливо скасування накопичувальної частини пенсії?
Як отримати виплату накопичувальної пенсії?
Як дізнатися розмір накопичувальної частини пенсії і отримати виплату?
Чи можливо скасування накопичувальної частини пенсії?
Як отримати виплату накопичувальної пенсії?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей