* Политика новости » Банки »

* *

Які найпопулярніші наркотики в Україні і як їх продають

Начальник департаменту протидії наркозлочинності Нацполіціі Андрій Кіхтенко МВС УКРАЇНИ   Начальник департаменту протидії наркозлочинності Андрій Кіхтенко розповів 112

Начальник департаменту протидії наркозлочинності Нацполіціі Андрій Кіхтенко МВС УКРАЇНИ

Начальник департаменту протидії наркозлочинності Андрій Кіхтенко розповів 112.ua про нові і найпоширеніших видах наркотиків, про те, хто основний споживач небезпечних речовин, про безконтактних методах збуту наркотиків і, найголовніше, про те, як поліція бореться з цією проблемою і чому зусиль тільки правоохоронців недостатньо

* * *

Чи справді наркоситуації в Україні на сьогоднішній день катастрофічна?

З цією проблемою стикаються в усьому світі і Україна - не виняток. Світовий ринок заборонених наркотиків змінюється, це пов'язано з глобалізацією і розвитком технологій. Великий вплив на поширення наркотиків надає інтернет, з його допомогою вони не тільки збуваються, але і організовуються їх поставки. У наркозлочинців з'являються нові "безконтактні" методи збуту. Ряди наркозлочинців, на жаль, активно поповнює молодь.

Чому?

Це основна аудиторія інтернет-користувачів, вони розбираються в технологіях і знають, як зберігати свою анонімність в кіберпросторі і т. Д. Перед ними відкрилися широкі можливості, в тому числі пов'язані з незаконною діяльністю. Раніше для того, щоб займатися на "серйозному" рівні наркобізнесом, необхідно було мати кримінальну біографію, якусь вагу в злочинному світі, зв'язку і так далі. А зараз люди без кримінального досвіду за допомогою інтернету знаходять на спеціалізованих форумах собі спільників і організовують поставки наркотиків і збут. І все це здійснюється безконтактно, люди можуть працювати разом кілька років і жодного разу не зустрічатися і навіть не знати реальних імен один одного.

Які наркотики найпопулярніші в Україні? Сьогодні це нові психоактивні речовини?

В Україні найбільш поширений наркотик, як і у всій Європі, це канабіс. Аудиторія - молодь. Потім за популярністю йдуть опіати - опіум, макова солома, їх синтетичні аналоги - такі, як метадон. Потім йдуть стимулятори амфетамінового ряду - амфетамін, метамфетамін, МДМА (екстазі). І тільки потім - нові психоактивні речовини.

Ринок нових психоактивних речовин в Україні займає невелику частку, але він розвивається. Аналогічна ситуація і в країнах ЄС. Питання тільки в тому, що європейці, маючи більший достаток, якщо говорити про опіатах, вважають за краще вживати героїн. А у нас героїн так не поширений, тому що є більш дешеві аналоги. Тому поставки героїну йдуть в основному транзитом до Європи.

Якщо говорити про кокаїн - те ж саме. У більш розвинених країнах він доступніше і популярний. У нас же "публіка", яка займається його споживанням, це, як правило, певний стан фінансово забезпечених людей. Тому він і вважається так званим "елітним" наркотиком.

Тобто ситуація все-таки напружена?

Ситуація контрольована. Але потрібно розуміти, що для ефективної протидії наркозлочинності та взагалі всього, що пов'язано з незаконним обігом наркотиків і його наслідками для суспільства, необхідний комплексний підхід: взаємодія державних органів, громадських і міжнародних організацій, бізнес-співтовариств (підприємці, що займаються поштовими відправленнями, цифровими платіжними платформами, інтернет-послугами і т. д.). Якраз зараз Департаментом спільно з Міністерством охорони здоров'я формується План заходів щодо реалізації Стратегії державної наркополітики. Його не було останні три роки. План включає конкретні заходи з термінами виконання, виконавцями і критеріями оцінки виконання.

Спільно з Міністерством охорони здоров'я та іншими суб'єктами реалізації державної наркополітики ми розробили Порядок віднесення речовин до аналогів наркотиків і психотропів. На жаль, його ми погоджуємо останні кілька років. Згідно з цим Порядком, можна буде протягом двох місяців після виявлення в незаконному обороті нових психоактивних речовин встановлювати над ними державний контроль. Це дуже важливий крок, який істотно зміцнить наші позиції в боротьбі з їх незаконним обігом. Зараз, наприклад, близько 80 видів нових психоактивних речовин, які вилучалися правоохоронними органами України за останні кілька років, до цих пір не включені в список підконтрольних речовин. Тобто за поширення цих НПВ, які по суті є синтетичними аналогами наркотиків і психотропів, не можна притягнути наркозлочинців до кримінальної відповідальності. Тому більшість нових психоактивних речовин продається відкрито, як легальна альтернатива забороненим наркотиків, а їх виробники використовують прогалини в законодавстві, розробляючи з кожним тижнем все більше їх кількість.

У чому небезпека таких речовин? Чим вони відрізняються від звичайних наркотиків?

Нові психоактивні речовини, як я вже говорив - це синтетичні аналоги традиційних. По суті це ті ж наркотики, тільки не включені до Списку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Щороку на світовому ринку з'являються десятки нових видів НПВ. Їх збувають під виглядом "легальних" наркотиків в основному через інтернет. Вони дешевші, а значить доступнішими. часто нові психоактивні речовини збувають під виглядом "традиційних" наркотиків , Адже за своїм фармакологічній дії вони діляться на певні групи. Наприклад, в групу стимуляторів входять речовини, схожі за своєю дією з дією кокаїну, метамфетаміну, амфетаміну та екстазі. І це часто використовують наркозлочинців - збувають дешевші НПВ, а кажуть, що це кокаїн або метамфетамін, наприклад. А багато хто взагалі не розуміють, що збувають. Використовуються сленгові назви НПВ, такі як "солі", "мікси", "спайс", "швидкість" і т. Д. А коли ми їх вилучаємо і проводимо експертизу, то розуміємо, що це AKB-48, PVP, AB-FUBINAKA або якийсь вид JWH. І все це особливо небезпечні психотропні речовини, обіг яких в країні вже заборонено. У підсумку виходить так, що одні не знають, що продають, а інші - що купують і споживають. В цьому криється великий ризик для здоров'я. Коли людина після вживання невідомої речовини надходить до лікарні з важким отруєнням, лікарі не знають, як йому допомогти. Адже дані про склад і токсичності НПВ практично відсутні.

Адже дані про склад і токсичності НПВ практично відсутні

Начальник департаменту протидії наркозлочинності Нацполіціі Андрій Кіхтенко МВС УКРАЇНИ

У чому складність з затриманням наркозлочинців, які збувають товар через інтернет?

Збут наркотиків через інтернет розвивається набагато швидше, ніж розробляються ефективні механізми збору електронних доказів і документування такої протиправної діяльності.

інтернет розмив всі межі, члени однієї злочинної групи часто знаходяться в різних країнах і могли будь-коли бачитися в життя.

Наприклад, є інтернет-ресурс, на якому українські користувачі купують наркотики. Людина, яка адмініструє цей ресурс, може перебувати в будь-якій точці світу. Якщо відштовхуватися від пострадянського простору, зараз це зручно робити з Росії, а також з Білорусії, Молдови та т. Д. Тобто людина, яка безпосередньо адмініструє інтернет-ресурс, інформує українського покупця, де взяти наркотик, часто знаходиться на території іншої країни і ніколи не стикається з наркотиками.

А інша частина цієї злочинної групи постійно стикається з наркотиками, але ніколи не контактує з їх покупцями. Вони організовують їх поставки в Україну (часто через міжнародні поштові відправлення або іншими безконтактними способами), розфасовку на дози і безконтактний збут. Члени групи, які розкладають наркотики по місту в "тайники", практично ніколи не мають прямого контакту з організаторами поставок наркотиків. Всі інструкції отримують через інтернет, в тому числі і місце зберігання чергової партії наркотиків. У підсумку це - найбільш вразлива частина групи, так званий "витратний матеріал" для їхнього лідера. Тому практично завжди з ними вибудовують роботу таким чином, щоб у разі затримання вони не володіли інформацією, що становить оперативний інтерес для поліції.

Як взагалі працює вся схема збуту наркотиків через інтернет? Хто основний споживач в Україні?

Основний споживач це молодь. Дехто ставиться до свого здоров'я легковажно. У пошуках нових відчуттів готові до експериментів зі своїм організмом. Вони легко можуть знайти в мережі спеціалізований сайт або форум по збуту наркотиків. Завдяки безконтактному збуту їм не потрібно контактувати з криміналітетом, ризикувати при покупці. Досить просто дістати смартфон з кишені, оплатити своє замовлення через якусь цифрову платіжну платформу, отримати точні координати місця, де він захований, і просто забрати "товар".

Всі ми стикаємося з написами на стінах будинків і парканів з рекламними графіті інтернет-ресурсів по збуту наркотиків. Як ці написи з'являються? В основному їх наносять молоді люди, користувачі цих інтернет-ресурсів, для отримання знижки на наркотики або за грошову винагороду.

Потрібно розуміти, що нові психоактивні речовини молоддю помилково сприймаються як безпечна альтернатива традиційним наркотиків. Тому що їх збувають під виглядом легальних наркотиків, які "менше" небезпечні, навіть ніж звичайні сигарети або алкоголь. Але насправді все навпаки.

Кілька років тому ми почали проводити зустрічі та презентації для співробітників управлінь освіти, охорони здоров'я, у справах сім'ї, молоді та спорту і т. Д. Ми розповідали, що таке нові психоактивні речовини, як вони збуваються через інтернет, пояснили, яким чином інфраструктура міста використовується наркозлочинців як рекламний майданчик і т. д.

Потім ми почали організовувати взаємодію з комунальними підприємствами. Наприклад, комунальники виявляли рекламні графіті інтернет-сайтів зі збуту наркотиків, фотографували їх, направляли нам і інформували балансоутримувачів будинків, щоб вони видаляли ці написи. Ми, отримуючи цю інформацію, систематизували, аналізували її, встановлювали географію збуту, види наркотиків і іншу інформацію, необхідну для початку документування злочинної діяльності.

Тобто для ефективної протидії наркозлочинності треба об'єднувати зусилля, щоб кожен в межах своєї компетенції вносив свій вклад.

Аптечна наркоманія у нас до сих пір дуже поширена?

Проблема вживання рецептурних медпрепаратів в немедичних цілях є. З нею стикаються в багатьох країнах. Існують лікарські засоби, якими зловживають і використовують не за призначенням. У тому числі комбіновані кодеіносодержащіе, псевдоефедріносодержащіе препарати. Їх можуть використовувати як прекурсор для виготовлення особливо небезпечного наркотика "дезоморфін" або психотропної речовини "метамфетамін". Є медпрепарати, які вживають спільно з алкоголем або наркотиками для посилення ефекту сп'яніння.

Ми на постійній основі проводимо роботу з протидії злочинам даної категорії.

Зона АТО і непідконтрольні території використовуються як-то продавцями наркотиків? Там є якісь особливості?

На тимчасово непідконтрольних територіях діють злочинні наркоугрупування, але у нас немає інформації, яка б підтверджувала, що сьогоднішня ситуація на Донбасі зміцнила їхні позиції, надавши якісь ексклюзивні можливості.

Якщо говорити про контрабандні каналах, то так званий "Північний маршрут" поставок героїну (з Афганістану через Таджикистан, Киргизію, Казахстан, Росію в Україну і далі в країни ЄС) раніше дійсно пролягав в тому числі і через Донецьку область. Але також, наприклад, затримувалися наркоугруповання і проводилися рекордні вилучення героїну, який надходив в нашу країну по "Північному маршруту" через Сумську область. Тобто у нас є і інші прикордонні області з РФ, які можуть використовуватися міжнародного наркоугруповання без додаткових ризиків, пов'язаних з бойовими діями.

Тобто у нас є і інші прикордонні області з РФ, які можуть використовуватися міжнародного наркоугруповання без додаткових ризиків, пов'язаних з бойовими діями

Начальник департаменту протидії наркозлочинності Нацполіціі Андрій Кіхтенко МВС УКРАЇНИ

Розкажіть про міжнародний трафік.

Географічне положення України, розвинена інфраструктура, наявність морських торговельних портів, аеропортів і т. Д. Роблять нашу країну привабливою для міжнародних злочинних наркоугруповань, в першу чергу для здійснення транзитних поставок наркотиків в країни ЄС.

В останні роки ми фіксуємо, що щорічно тільки в результаті затримань нашими і зарубіжними правоохоронними органами вилучається понад дві тонни героїну, маршрути поставок якого пролягали через Україну. Часто затримання здійснюються на кавказькому відгалуженні "Балканського маршруту" в Азербайджані і Грузії, до того, як заборонений товар підходить до наших кордонів.

Також можуть використовуватися морські торговельні порти для міжнародних поставок кокаїну, героїну, психотропних речовин, таких як каптагон, наприклад, і т. Д. Але це все стосується поставок наркотиків в особливо великих розмірах. Якщо говорити про міжнародні каналах постачання наркотиків, які здійснюються наркокур'єрами, то мова зазвичай йде про розміри від 1 до 5 кг. Кокаїн, наприклад, зазвичай поставляється авіатранспортом з країн Латинської Америки в потайних відділеннях багажу або у власному тілі так званими кур'єрами-глотателямі, героїн - з країн Азії, нові психоактивні речовини - з Китаю міжнародними поштовими відправленнями.

Де в Україні найбільші мережі?

У промислово розвинених регіонах, де зосереджений капітал і є гроші - це сприятливий ґрунт для ведення наркобізнесу. У центральних і східних регіонах наркоситуації складніше, ніж в західних областях. Особливу увагу ми приділяємо Одеської, Дніпропетровської, Харківської, Запорізької областей та, звичайно, Києву. Якщо говорити про Західну Україну, то це Закарпатська, Волинська, Львівська та Рівненська області.

Як в Києві найчастіше збувають наркотики? У клубах, по-старому, або через закладки?

Все залежить від виду наркотиків і категорії споживачів. Молодь частіше купує через інтернет, це і нові психоактивні речовини, і стимулятори амфетамінового ряду, і канабіс. Етнічні групи, які продають метадон, вважають за краще теж використовувати безконтактний спосіб продажу (через так звані "закладки"), але зв'язок із споживачами тримають трохи через інтернет, а через мобільний зв'язок. Кокаїн частіше продається серед "своїх" з рук в руки.

Розмовляла Тетяна Святенко

Чому?
Які наркотики найпопулярніші в Україні?
Сьогодні це нові психоактивні речовини?
Тобто ситуація все-таки напружена?
У чому небезпека таких речовин?
Чим вони відрізняються від звичайних наркотиків?
Як взагалі працює вся схема збуту наркотиків через інтернет?
Хто основний споживач в Україні?
Як ці написи з'являються?
Аптечна наркоманія у нас до сих пір дуже поширена?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей