* Политика новости » Банки »

* *

Вонг Карвай: режисер, яким впивається

Відчути любовне настрій

Це настрій притаманне всім роботам Карвая, починаючи з кримінальної драми «Поки не висохнуть сльози» і закінчуючи притчею «Великі майстри». Це любов, якої не існує в реальному житті, але яку всі ми мріємо відчути. Він говорить про єдину любов, яка тягнеться з минулого через сьогодення, тінню на стіні миготить в майбутньому і знаходить нову форму навіть у вигаданому світі.

Найголовніша любовна історія Карвая - це умовна трилогія «Дикі дні», «Любовний настрій» і «2046». Сам Карвай каже, що починати дивитися їх потрібно з «2046». Ти дивишся фільм, до кінця не розуміючи, яку таємницю з минулого герой несе в своєму серці і переносить на папір у вигляді фантастичного роману про час, з якого неможливо повернутися. Але ти відчуваєш. Адже навіть без особливого прояву емоцій, Карвай здатний показати таку пристрасть, такий біль і такі почуття, яких немає навіть у самих емоційних фільмах.

Адже навіть без особливого прояву емоцій, Карвай здатний показати таку пристрасть, такий біль і такі почуття, яких немає навіть у самих емоційних фільмах

А потім ти дивишся передісторію, «Любовний настрій», де головний герой Чоу зовсім інший. Йому ще не розбили серце, і номер «2046" не відбився полум'яної печаткою на його життя. Ці два фільми режисер почав знімати паралельно, тільки «Любовний настрій» мало розповісти історію двох бездомних, а «2046» - про листоношу майбутнього. Під час зйомок «Любовного настрою» Карвай подумав, а чому б не дати квартирі, в якій зав'язуються стосунки головних героїв, номер 2046. Таким чином, дві історії перетворилися в одну, але фільми так і залишилися абсолютно різними.

«Любовний настрій» - дуже еротичне кіно, хоча в ньому немає оголених тіл. У «2046» є смілива еротика, але вона межує з безвихіддю. Якби ці сцени знімав менш витончений режисер, «2046» був би фільмом про пригоди бабія. Однак суміш емоційної стриманості Сходу і розкутості, до якої ми так звикли, перетворила фільм в гімн ілюзорності любові і неможливості забути минуле.

Повернути втрачені спогади

Сергій Жадан в одній зі своїх статей писав про дівчину, яка поїхала на Гоа, і, займаючись медитацією, відновила спогади про минуле життя. Від перегляду фільмів Карвая той же ефект. Ти немов згадуєш те, чого з тобою насправді не було. У цьому житті - так точно.

«2046» починається фразою «Все спогади омиті сльозами», яка червоною лінією проходить через весь фільм, пов'язуючи минуле, майбутнє і змішуючи воєдино всі попередні роботи режисера. Практично в кожному фільмі Карвай заграє з темою минулого. Як пробачити і жити далі, якщо не можеш забути?

Героїня чудової Нори Джонс в єдиному американському фільмі гонконгського режисера «Мої чорничні ночі» під тиском спогадів відправляється на пошуки себе справжньою. Карвай каже, що не намагався створити якийсь образ для Нори, він писав з неї. Персонаж вийшов об'ємним і повним, адже в кожному новому місці вона інша, по-іншому відбивається в очах нових людей, продовжуючи писати листи вірному другові. Персонаж Джуда Лоу теж змінюється, при цьому залишаючись на місці, все так же готуючи в своєму кафе чорничний пиріг, який ніхто не хоче. Герої знаходять себе і змінюються, лише позбувшись тягаря спогадів.

Герої знаходять себе і змінюються, лише позбувшись тягаря спогадів

«Прах часів» - шалено красивий фільм-притча про посередника між найманими вбивцями і людьми, які бажають чиєїсь смерті. Він лікує своє розбите серце в пустелі, і чим більше спілкується з людьми, тим більше усвідомлює свою самотність. Щороку на початку весни до нього приїжджає вірний друг Хуан Яоші, який в останній візит привозить з собою вино забуття, випивши яке, можна забути своє минуле. Щоб зрозуміти сюжет цієї картини, потрібно відключити логіку і включити абстрактне мислення, адже в кожному кадрі - своя таємниця, своя історія і свій відбиток минулого.

Режисер домагається ефекту втрачених спогадів багато в чому завдяки тому, що знімає одних і тих же акторів у фільмах. Наприклад, в одній картині персонаж може бути головним героєм, а в наступному фільмі-лише спогадом, любов'ю або трагедією з минулого.

Зрозуміти східних людей

Карвай завжди залишався вірним не тільки своїм стилем і підходу до зйомок, але і акторам. Найдовший і результативний творчий дует у режисера склався з актором Тоні Люном, який отримав 2000 року нагороду Каннського кінофестивалю за роль в «Любовному настрої».

Вонг Карвай знімає фільми без сценаріїв, всі сюжети і персонажі формуються під час зйомок, тому у акторів стоїть надзавдання - самим створити образ. Тоні Люн створив уже шість образів для улюбленого режисера. Їх дует здається магічним, як і гра Люна.

Його часто порівнюють з Джонні Деппом, тільки якщо Джонні - ексцентричний, то Люн - більш драматичний актор. У фільмах Карвая завжди величезний акцент на героях, а Тоні якраз з тих акторів, на яких можна дивитися нескінченно, що б вони не робили на екрані. Одна з найбільш зачаровують ролей Люна - в «Щасливі разом», де з Леслі Чуном вони грають пару геїв, після довгої подорожі приїхали в Аргентину, де вони постійно намагаються почати все спочатку. У картині все крутиться навколо персонажа Люна, і то, як йому вдається передати страждання і любов одними лише поглядами, просто обеззброює. Карвай дуже цінує свого головного актора, тому завжди готовий відкласти зйомки, якщо Люн зайнятий. Без нього фільми Карвая були б іншими.

Без нього фільми Карвая були б іншими

Леслі Чун - ще один дивовижний актор, який зіграв головні ролі в першому «сьогоденні» фільмі Кар Вая «Дикі дні» і в казці «Прах часів». У 2000 році він отримав звання «найбільшою суперзірки Азії» за свої ролі і музичні досягнення. Однак в 2003 він покінчив життя самогубством, так і не здійснивши мрію стати режисером.

Однак в 2003 він покінчив життя самогубством, так і не здійснивши мрію стати режисером

Актриса, яка грає головні ролі у Карвая ще з його першого фільму «Поки не висохнуть сльози», - Меггі Чун. Саме вона в «Любовному настрої» втілила культовий жіночий персонаж Су Лі-чжень, що перекочував з фільму «Дикі дні». Меггі Чун грала в парі як з Тоні Люном, так і з Леслі Чуном, уособлюючи бездоганну східну красу і тиху стриманість.

Меггі Чун грала в парі як з Тоні Люном, так і з Леслі Чуном, уособлюючи бездоганну східну красу і тиху стриманість

Дружина Тоні Люна Карина Лау також знялася в багатьох фільмах Карвая. Минулий через пекло в реальному житті, коли в 1990 була викрадена однієї з гонконзьких тріад, вона і на екрані втілює багатостраждальних жінок. Її персонажі - не головні, але створюють об'ємний фон для основної лінії: наприклад, в «Диких днях» присутній нота розпачу завдяки її істеричною і пристрасної героїні Мімі. У «2046» вона грає ту ж Мімі, разом з героїнею Меггі Чун пов'язуючи фільми воєдино.

У «2046» вона грає ту ж Мімі, разом з героїнею Меггі Чун пов'язуючи фільми воєдино

Чжан Цзиі, одна з найпопулярніших і найчарівніших східних актрис, відома світові головною роллю в «Мемуарах гейші». Саме вона стала зіркою останнього фільму Кар Вая «Великі майстри» і була окрасою «2046». Карвай цінує її за ревність і унікальну красу, вона немов зійшла з полотна і втілила всю східну вишуканість в своїй грі.

Карвай цінує її за ревність і унікальну красу, вона немов зійшла з полотна і втілила всю східну вишуканість в своїй грі

Насолодитися живописом в кіно

Перше, що хочеться сказати про роботи Карвая - це «візуальне насолоду». У кожному його фільмі - свій настрій, колір, швидкість зміни кадрів і планів. Ситуація трохи нагадує історію «Громадянина Кейна» Орсона Уеллса і оператора Толанда Грегга. Багато хто сходиться на думці, що блискучий візуальний ряд - це заслуга більше оператора, ніж режисера. Те ж говорять і про Вонг Карвай та Крістофера Дойл, який був оператором більшості фільмів. Але відмінність в тому, що Карвай не приховує важливості операторської роботи, називаючи Дойла членом своєї сім'ї. Цікаво й те, що абсолютний візуальний шедевр «Великі майстри» зняв НЕ Дойл, а Філіп Ле Сурду, до цього спеціалізувався більше на короткометражках.

Підхід до візуального оформлення фільмів Карвая можна порівняти з живописом, багато хто називає манеру зйомки Дойла акварельного. Стиль фільмів режисера почав формуватися з картини «Дикі дні». Карвай каже, що на таку переривчастим зйомку і затяжні неточні кадри його надихнув MTV того часу. Фільм дійсно нагадує довгий кліп, який не набридає.

Фільм дійсно нагадує довгий кліп, який не набридає

«Чунгкінгскій експрес» - це експрес в прямому сенсі. Уповільнені, але різко мінливі кадри, немов широкі мазки імпресіоніста. Саме в цій чудовій роботі про самотність і кохання в мегаполісі зародився особливий шарм фільмів Кар Вая - все на півтонах і практично без слів. Фільм став культовим, must see всіх просунутих людей в різних куточках планети. Але про картину навряд чи дізналися б широкі маси, якби не Квентін Тарантіно, який був від неї в захваті і допоміг прорватися в американський прокат.

«Любовний настрій» і «2046» - це тонкість. Руки, погляди, хода, стукіт підборів, божевільна гра світлом - підхід до кадрів настільки тонкий, а психологія жінок передана настільки точно, що важко уявити чоловіка в режисерському кріслі. У фільмах Карвая важливі не дії, а настрій, тому він так багато уваги приділяє деталям - кожному кадру і кожній ноті саундтрека.

Просто послухати музику

Вонг Карвай каже, що не зміг би стати музикантом, адже це вимагає витримки і завзятості, а він все робить спонтанно. Тим не менш, він дуже музикальний, його фільми - як концептуальні альбоми настроїв. Він не підбирає музику до фільмів після закінчення зйомок, він робить це паралельно, надихаючись роботою композиторів і іноді навіть міняючи сюжет під враженням.

Напевно, найжахливіший моветон в кіно - це недоречне використання класичної музики. У Карвая навпаки - класика набуває нового сенсу. Сюїта для віолончелі №1 Баха в еротичній короткометражці «Я проїхав 9000 кілометрів, щоб віддати його вам» - просто диво.

Музика в його картинах - це носій відкритих емоційних переживань на тлі східної стриманості героїв. Все почалося зі скрипки Майкла Галассі для «Чунгкінгскій експреса» , Яка продовжила звучати і в «Любовному настрої». Там же з'явився і Сігеру Умебаясі - ще один близький друг режисера, чия праця нарівні з Крістофером Дойлом став частиною настрою фільмів Карвая. Він створив музику і для «2046» , І для «Великих майстрів». Тут не потрібно слів, досить почути перші ноти, щоб відчути фільм.

«Щасливі разом» - неймовірно музичний, в ньому раз у раз повторюється просто бездоганна мелодія аргентинця Астора П'яцолли, під яку головні герої страждають, люблять і танцюють танго. Між латиноамериканськими мотивами звучить Френк Заппа з «Chunga's Revenge» і «I Have Been In You».

Карвай демонструє любов не тільки до інструментальній музиці. Наприклад, «Занепалі ангели» закінчуються піснею The Flying Pickets «Only You» , Кавером на проект відомого Вінса Кларка Yazoo. А в прекрасній рекламі Dior з Євою Грін, яку зняв Карвай і яку всі ми пам'ятаємо і любимо, звучить «Space Dementia» Muse.

Джерело музики - це однозначно «Мої чорничні ночі». Героїня Нори Джонс подорожує по США, і в кожному новому місці звучить нова музика. У Нью-Йорку - Cat Power, в Мемфісі - соул Отіса Реддінга і Рут Браун, в Лас-Вегасі - гітара Рая Кудера. І, звичайно ж, прекрасна «The Story» Нори Джонс , Яку вона написала спеціально для фільму.

І вже за традицією, хочу закінчити розповідь піснею. Цього разу - улюблена Cat Power, яка не тільки з'явилася в ролі любові з минулого в «Мої чорничні ночі», а й створила два саундтрека до фільму. У цій пісні - концентрація почуттів, які викликають фільми Вонга Карвая.

Анастасія Марушевская

Як пробачити і жити далі, якщо не можеш забути?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей