* Политика новости » Банки »

* *

Порядок і терміни сплати ПДВ з 2016 року. Зміни термінів сплати ПДВ

  1. Порядок сплати ПДВ, терміни сплати ПДВ
  2. Податкова декларація з ПДВ
  3. Штрафи за порушення оплати ПДВ
  4. Терміни сплати по ПДВ в 2016 році
  5. Порядок для оплати ПДВ: деякі особливості

Порядок сплати ПДВ, здачі декларації з податку, нововведення по ПДВ в 2016 році, штрафи за порушення, а також докладний календар здачі звітів і платежів до бюджету.

зміст:

1. Порядок сплати ПДВ, терміни сплати ПДВ
2. Податкова декларація з ПДВ
3. Штрафи за порушення оплати ПДВ
4. Терміни сплати по ПДВ в 2016 році
5. Порядок для оплати ПДВ: деякі особливості

Порядок сплати ПДВ, терміни сплати ПДВ

Після того, як підприємець (ТОВ або ІП), який є платником податку за ПДВ, визначив, яку суму податку на додану вартість він повинен перерахувати в бюджет, він це повинен зробити не пізніше 25 числа місяця, наступного після закінчення податкового періоду. Податковий період по ПДВ - квартал. Це правило стосується переважної більшості тих, хто платить ПДВ - підприємця, які займаються торгівлею, наданням послуг і виконанням робіт. Те ж саме стосується, коли мова йде про передачу товарів і будівництві для власних потреб.

Терміни платежів по ПДВ - до 25 числа - головна зміна, яке буде в 2016 році з цього податку. Це досить значне послаблення в сторону платника: раніше (до 2015 року) платити і здавати декларацію потрібно було до 20 числа. Тепер же гроші залишаються в обороті підприємця додаткові 5 днів.

Платити можна не відразу, а ділити платіж на три частини і кожен місяць платити по 1/3. Кожна 1/3 від платежу за звітний квартал - закінчений податковий період - сплачується фактично протягом всього наступного кварталу кожного місяця рівними частками. «До 25 числа» - це правило і для часткових щомісячних платежів по ПДВ: кожна 1/3 платежу сплачується не пізніше 25 числа свого місяці.

Якщо раптом квартальна сума ПДВ не ділиться на три частини рівно, то кожна частина округляється просто до рубля, а остання округлюється в більшу сторону. Наприклад, сума ПДВ за IV квартал 2015 року дорівнює 123 841 рубля. Якщо розділимо цю суму на три частини, то одержимо 41280,3333 (3 в періоді) руб. Тому в нашому прикладі всю суму ПДВ за IV квартал 2015 року, ми заплатимо так:

41280,00 руб. - до 25 січня 2016.
41280,00 руб. - до 25 лютого 2016.
і 41281,00 руб. - до 25 березня 2016.

Якщо крайня дата - 25 число - припадає на вихідний або святковий день, то крайній термін оплати ПДВ є перший наступний робочий день.

Податкова декларація з ПДВ

Податкова декларація здається в податкову службу за кожен квартал, тобто, за кожен податковий період. Здавати її потрібно в електронному вигляді по спеціальних каналах зв'язку з податковою службою. При цьому здача в паперовому вигляді, наприклад, коли підприємець вирішив вручну заповнити звіт і відправити його поштою, буде вважатися так, як він звіт не здав. Податкові агенти здають декларацію за таким же порядком і в ці ж терміни.

Декларація здається в ту податкову службу (відділ ФНС), в якому платник податків зареєстрований. Декларація здається також до 25 числа місяця, який слідує за податковим періодом.

Штрафи за порушення оплати ПДВ

Податковим кодексом передбачено штрафи за різні порушення в сфері оплати податку і здачі декларацій:

  • Ненадання (нездача) декларації - 5% від суми податку з цієї нездана декларації. Це стосується і «нульових» декларацій - якщо податку до сплати немає, а декларація не здана, тобто мінімальний штраф - 1000 рублів.
  • Здача декларації з порушенням способу її надання - 200 рублів.

За порушення, пов'язані з оплатою податку штрафи набагато більш суворі:

  • Несплата або неповна оплата податку - 20% від цієї неоплаченої суми. Це якщо несплата сталася ненавмисно, ненавмисно, наприклад, бухгалтер помилився в документах і розрахунках.
  • Несплата або неповна оплата, якщо це зроблено спеціально, тобто, навмисне, то штраф становитиме 40% від недоплаченої суми.

Терміни сплати по ПДВ в 2016 році

За 4 квартал 2015 року треба буде декларацію здати до 25 січня 2016 року. А суму податку рівними частинами по 1/3 заплатити до 25 січня, 25 лютого і до 25 березня 2016 року відповідно.
За 1 квартал 2016 році звіт ви здаєте до 25 квітня 2016 року. А платежі робить в терміни до 25 квітня, 25 травня і до 27 червня (25-е - вихідний).
За 2 квартал 2016 року в податкову звітуєте до 25 липня 2016 року. Три платежу робите до 25 липня, 25 серпня і до 26 вересня 2016 роки (25-е знову вихідний).
За 3 квартал 2016- го декларацію відправляєте не пізніше 25 жовтня. Платежі: до 25 жовтня, 25 листопада та до 26 грудня 2016 року.
За 4 квартал 2016 роки ви звітуєте і платите вже в 2017 році. Декларація здається до 25 січня 2017 року. Платежі: до 25 січня, 27 лютого і 27 березня 2017 року.

Порядок для оплати ПДВ: деякі особливості

Загальне правило: оплата ПДВ проводиться за місцем реєстрації платника податків. Це ж стосується і податкових агентів, включаючи терміни оплати.

Якщо іноземна організація щось продає на території Росії (або надає послуги) і не перебуває на обліку в ФНС як платник податку, то оплата ПДВ за такими операціями проводиться одномоментно із здійсненням розрахунків з цієї іноземної організацією.

Банк, який обслуговує податкового агента за такими операціями, стежить: приймає платіжку на перерахування грошей іноземної компанії за продані товари (надані послуги) тільки якщо одночасно проводиться оплата ПДВ. Іншими словами, банк стежить, щоб були дві платіжки: на перерахування грошей іноземній фірмі й друга платіжка на оплату ПДВ. Причому, ПДВ в таких випадках сплачується з рахунку, відкритого в цьому ж банку.

Дивіться також:

Як порахувати ПДВ для товарів і послуг
Податкові ставки ПДВ в Росії в 2016 році
ПДВ в податковому кодексі - зміни в 2016 році
Як правильно визначити податкову базу по ПДВ

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей