* Политика новости » Банки »

* *

Розведення кролів як бізнес: вигідно чи ні?

 1. Вирощування кролів як бізнес: чи вигідно?
 2. Як організувати кролячу ферму?
 3. клітини
 4. корм
 5. поголів'я
 6. Інвентар
 7. Бізнес-план по розведенню кроликів
 8. Розрахунок рентабельності бізнесу з вирощування кроликів
 9. Поради початківцям фермерам

Кролівництво як бізнес - ідея не нова, але, незважаючи на це, вона не сильно популярна Кролівництво як бізнес - ідея не нова, але, незважаючи на це, вона не сильно популярна. Фермери вважають за краще розводити інших тварин на кшталт свиней або корів, чиє м'ясо користується високим попитом. На прилавках магазинів або на ринку дуже рідко вдається знайти кролика. Хоча його м'ясо вважається дієтичним і високо цінується серед споживачів.

Бізнес на кроликах - малоосвоєна ніша, і в цьому полягає його основна перевага. Низький рівень конкуренції і затребуваність свіжого домашнього м'яса дозволять фермерам легко почати свою справу і домогтися в ньому високих результатів.

Вирощування кролів як бізнес: чи вигідно?

Люди, які володіють великим фермерським господарством, мають можливість розводити кілька видів тварин для себе Люди, які володіють великим фермерським господарством, мають можливість розводити кілька видів тварин для себе. Наприклад, займаючись свинарством, тримають кілька корів для власного споживання. Кроликів зазвичай містять в невеликій кількості для того, щоб самим поласувати смачним м'ясом і пригостити сусідів. А чи вигідно розводити кроликів на продаж? Розглянемо кілька аспектів.

 1. Кролятина - досить рідкісний продукт, який не завжди можна зустріти в павільйонах або супермаркетах. Курятина, яловичина, свинина і навіть індичка - ось список найбільш поширених м'ясних товарів. Можна зробити висновок, що розведення кроликів як бізнес знаходиться в зародковому стані, і це відмінний шанс стати тим, хто зможе вивести цю справу на новий рівень.
 2. Кролик добре себе зарекомендував себе в якості скоростиглого тварини. В середньому одна самка здатна за рік принести приплід в 55-60 дитинчат. Вік, в якому кроликів можна реалізовувати, - 3 місяці. За цей час маленькі кроленята перетворюються в особин вагою до 4-5 кг. Зустрічаються родичі і більшого розміру, що не завжди добре. Так як продати тушку вагою понад 5 кг трохи проблематично.
 3. Для того щоб заснувати кролячий бізнес, не потрібно великий стартовий капітал. Як то кажуть, «Москва не відразу будувалася». Досить спочатку організувати міні-ферму, що зробити досить просто. Клітини не займають багато місця, їх можна тримати в сараї або іншому підсобному приміщенні. Що стосується корму, то основну частину (трава і сіно) можна виготовити самостійно.

І все-таки, розведення кроликів як бізнес: вигідно чи ні? Якщо є сумніви, наведемо потужний аргумент: дохід приносить не тільки м'ясо, а й шкурка тварини. Кролі - досить перспективний бізнес, який не вимагає величезних вкладень і може розвиватися в домашніх умовах. Щоб почати цим займатися, потрібно знати основи створення фермерського господарства.

Як організувати кролячу ферму?

Перш за все, потрібно визначитися з організаційно-правової складової своєї діяльності Перш за все, потрібно визначитися з організаційно-правової складової своєї діяльності. Тут два варіанти: індивідуальний підприємець або особисте підсобне господарство. Кожен з них має свої плюси і мінуси. У першому випадку доведеться платити податки, але можливостей для розвитку буде більше. Отже, що потрібно для розведення кроликів?

клітини

На відміну від вирощування тих же свиней або корів, для цього бізнесу не потрібна величезна територія На відміну від вирощування тих же свиней або корів, для цього бізнесу не потрібна величезна територія. Можна організувати розведення кроликів в домашніх умовах . Для початку необхідно придбати або зробити самому клітини для тварин. Звичайно, перший варіант простіше реалізувати, але в такому випадку обладнання ферми «виллється» господареві в чималеньку суму.

На зооринку представлений широкий асортимент клітин різної якості і різної вартості: від 10 тисяч рублів і вище. В кожну клітину можна посадити не більше 4 звірків. Для того щоб тримати 20 кроликів в найпростіших конструкціях, потрібно витратити 50 тисяч рублів.

Є другий варіант: спорудити самостійно «житло» для своїх вихованців. Для цього необов'язково володіти унікальними знаннями. Змайструвати клітини можна з найпростіших і дешевих матеріалів, таких як звичайні дошки, рейки, сітки або ящики. Але потрібно дотримуватися основних правил:

 • Кролики в своєму роді гризуни. Необхідно передбачити той факт, що вони можуть прогризти собі вихід зі своєї хати;
 • Клітка повинна бути просторою;
 • Хороша вентиляція, тобто не можна допустити застою повітря;
 • Пол бажано спорудити з сітки, щоб було зручно прибирати клітку;
 • Вільний доступ до поїлки і годівниці.

При організації ферми потрібно враховувати, що необхідно спорудити окремі будиночки для самок на час появи дитинчат. Не рекомендується тримати самців тривалий час в одній клітці з самками, їх потрібно поселити окремо. Тільки що народилися звірків найкраще поселити в один будиночок з мамою, так як інші кролиці можуть загризти чуже потомство.

корм

Кролики невибагливі до їжі, хоча досить ненажерливі Кролики невибагливі до їжі, хоча досить ненажерливі. Харчуються вони, в основному, травою і зерновими культурами. Якщо є своя ділянка, в літній час можна практично не витрачатися на покупку корму. З розрахунку на 20 кроликів щодня знадобиться приблизно мішок свіжої трави.

Особливість цих звірків в тому, що харчуються вони багато, але невеликими порціями. Значить, не можна висипати перед ними відразу весь денний запас. Є ймовірність, що їжа пропаде, а кролики залишаться напівголодними. Справа в тому, що вони досить охайні, і якщо корм забрудниться, є його не стануть. Відмінно підійдуть як корм деревні пагони, яблука, черстві хліба і овочі.

поголів'я

Розведення кролів як бізнес слід починати з покупки невеликої кількості звірків: одного самця і трьох самок цілком вистачить для початку Розведення кролів як бізнес слід починати з покупки невеликої кількості звірків: одного самця і трьох самок цілком вистачить для початку. Але спочатку необхідно визначитися з породою звірків. Якщо фермер хоче вирощувати кролів для реалізації м'яса, то відмінно підійдуть гризуни породи білий і сірий велетень . Хутро цінується більше у кроликів рекс і радянських шиншил. При цьому м'ясо цих звірків теж досить непоганої якості.

Купувати кроликів краще в племінних господарствах, які будуть відповідальні за породистість і якість. Як і в будь-якій справі, спочатку потрібно скласти бізнес-план. Кроляча ферма буде приносити вигоду власникові тільки в тому випадку, якщо він буде вирощувати кролів як для продажу м'яса, так і для реалізації хутра. Тваринки породи білий велетень, шиншила і фландр стануть відмінним вибором для фермера. Вони швидко набирають вагу, добре розмножуються і мають якісне хутро. Можна спробувати взяти звірків різних порід, щоб в майбутньому зрозуміти, з якими легше і зручніше працювати.

Інвентар

Кролі вимагає наявність певного споруди і техніки Кролі вимагає наявність певного споруди і техніки. По суті, інвентар для утримання та розведення звірів не відрізняється своєю новизною та унікальністю. Потрібні ті ж годівниці, клітки, поїлки, без яких не обходиться жодне фермерське господарство. Для прибирання будиночків потрібно придбати віники, відра, візки. Для зручності цього процесу рекомендується в клітини класти піддони, які легко зняти і очистити від гною. По можливості можна придбати зернодробарку для спрощення процесу годування.

Бізнес-план по розведенню кроликів

Досвідчені підприємці в один голос заявляють, що грамотно складений бізнес-план - половина успіху Досвідчені підприємці в один голос заявляють, що грамотно складений бізнес-план - половина успіху. Визначтеся, яка кількість кроликів потрібно закупити, що буде потрібно для їх утримання. Важливо, щоб в плані вказувалися конкретні цифри, від яких можна відштовхуватися при розрахунках.

Найбільша стаття витрат - початкові вкладення. Найбільше коштів йде на документальне оформлення своєї діяльності, придбання або оренда території (якщо немає своєї землі), будівництво необхідних приміщень. Ці витрати ще включають покупку інвентарю, а також першого поголів'я.

Бізнес-план кроліководческой ферми повинен містити інформацію та про постійні витрати, таких як: покупка корми, ветеринарне обслуговування, витрати на електроенергію, воду, оренду приміщення або території (якщо є).

Ну і, звичайно, куди без доходів. Необхідно приблизно порахувати, скільки прибутку приноситимуть продаж м'яса і реалізація хутра. Це основні статті грамотного бізнес-плану. Кролікоферм в середньому окупається за півроку, тому у фермерів є всі шанси на те, що розведення звірів стане успішним проектом.

Розрахунок рентабельності бізнесу з вирощування кроликів

Для того щоб визначитися, чи вигідно тримати кроликів для розведення, потрібно розрахувати можливий прибуток Для того щоб визначитися, чи вигідно тримати кроликів для розведення, потрібно розрахувати можливий прибуток. Якщо розглядати той варіант, що у фермера немає великого стартового капіталу для створення промислового бізнесу, розберемо ситуацію з купівлею трьох кролиць і одного самця породи білий велетень.

Для утримання кролів в комфортних умовах потрібно підготувати 10 облаштованих клітин (4 на кожного звірка і 6 для майбутнього потомства). Якщо фермер сам вирішить спорудити будиночки для звірків, то витрати на матеріал для однієї клітини складуть приблизно 1 тисячу рублів. Виходить, що на 10 таких будівель піде близько 10 тисяч рублів.

Вартість кроликів цієї породи в середньому коливається від 1 до 1,5 тисяч рублів. Якщо вважати по мінімуму, то на покупку звірків потрібно витратити 4 тисячі рублів.

Не рекомендується намагатися парувати кролів відразу після придбання. Потрібно дати тварин час на адаптацію, 2 тижнів буде цілком достатньо. Потім вже можна кролиць відправляти на в'язку. З урахуванням періоду вагітності (1 місяць) перші дитинчата з'являться через 2 місяці. Підіб'ємо невеликі підсумки:

 • 3 самки через 2 місяці принесуть приблизно 15 маленьких кроленят;
 • Матки через 2 місяці після пологів готові до нової вагітності, відповідно, ще через місяць вони принесуть ще 15 кроленят;
 • Потім (через ті ж 2 місяці) фермер може підключити вже нових молодих самок. Якщо розраховувати, що молодих кролиць буде 6, то через місяць разом з першими матками все разом вони принесуть 45 кроленят.

Менше ніж через рік власник бізнесу буде мати в своєму розпорядженні близько 100 особин. Витрати на облаштування ферми і первісний зміст звірків складуть близько 20 тисяч рублів. Якщо вважати, що щомісяця будуть реалізовані 30 кроликів, то господар буде отримувати непоганий прибуток. Якщо продавати ті ж 30 кроликів на місяць за ціною 300р / кг при середній вазі 4-5 кг, то прибуток складе приблизно 40 тисяч рублів. Таким чином, можна сказати, що рентабельність кролівництва позитивна. А якщо додати до цього ще й продаж хутра, можна заробляти ще більше. Створення кролячій ферми як бізнесу при грамотному плануванні допоможе фермеру вийти на новий рівень доходу.

Поради початківцям фермерам

Розведення кроликів, як ми з'ясували, досить прибутковий бізнес, але не все так просто і гладко Розведення кроликів, як ми з'ясували, досить прибутковий бізнес, але не все так просто і гладко. Деякі рекомендації від досвідчених кролівників:

 1. Уважно стежте за чистотою в клітинах, адже кролики схильні до різних епідемій, які поширюються з неземною швидкістю. Так, все поголів'я можна втратити за декілька днів.
 2. Ретельно відбирайте корм. У багатьох травах міститься отрута, тому потрібно бути обережніше з вибором їжі.
 3. Не всі кролиці відрізняються любов'ю до свого потомства. Є ті, які кидають кроленят. За ними потрібно уважно стежити і не допускати більше до спаровування.
 4. Перед тим як почати діяти, необхідно скласти бізнес-план кролівництва, де буде розписана кожна дрібниця. Якщо фермер не може самостійно виконати таку роботу, є спеціальні організації, які цим займаються на професійному рівні. За невелику плату можна отримати детальний бізнес-план, який допоможе розпочати власну справу.

Вирощування кролів як бізнес: чи вигідно?
Як організувати кролячу ферму?
Вирощування кролів як бізнес: чи вигідно?
А чи вигідно розводити кроликів на продаж?
І все-таки, розведення кроликів як бізнес: вигідно чи ні?
Як організувати кролячу ферму?
Отже, що потрібно для розведення кроликів?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей