* Политика новости » Банки »

* *

Пожежна безпека в офісі: дотримання правил

  1. Оповіщення про пожежу
  2. Тушіння пожежі
  3. евакуація співробітників
  4. Нагляд за пожежною безпекою

На перший погляд, офіс - досить безпечне місце. Це не завод, де летять іскри від зварювання і бризки розпеченого металу, не промислове склад з вибухонебезпечними матеріалами, які не хімічна лабораторія з самозайматися речовинами. Однак самі звичайні предмети, без яких неможливо уявити середньостатистичний офіс - комп'ютери, електрочайники, мікрохвильові печі, попільнички, розетки та подовжувачі - також можуть стати джерелами небезпеки.

Оповіщення про пожежу

Згідно зі статистикою, пожежі в офісі найчастіше відбуваються через куріння співробітників, несправних опалювальних приладів, зберігання легкозаймистих матеріалів, загоряння електропроводки і неакуратне поводження з вогнем під час приготування їжі.

У сучасному офісі можуть використовуватися різні типи пожежних сповіщувачів. Димові сповіщувачі дозволяють виявити певну концентрацію частинок диму в повітрі. Маючи досить складний пристрій, вони повинні періодично очищатися для запобігання помилкових спрацьовувань. Теплові сповіщувачі реагують на збільшення температури. Вони стануть в нагоді, якщо дим поширюється, наприклад, за підвісними стелями. Сповіщувачі полум'я реєструють сплески ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання, якими характеризується вогонь.

Інтелектуальні пристрої здатні не тільки фіксувати загоряння і оповіщати про пожежу, але і проводити заходи щодо його ліквідації. Автоматичні системи пожежогасіння випускають огнеподавляющее речовина (воду, піну, газ, порошок, аерозоль) локально на вогнище спалаху, що дозволяє запобігти збитку від поширення полум'я по офісним приміщенням.

Основне призначення важливого елемента пожежної сигналізації - системи оповіщення - попередження людей про пожежу. Для цього використовуються звукові (сирени, динаміки) і світлові сигнали тривоги (табло, покажчики, миготливі сповіщувачі).

Таким чином, сучасна пожежна сигналізація в офісі при виявленні загоряння здатна самостійно привести в дію систему автоматичного пожежогасіння, включити систему димовидалення, відключити вентиляцію приміщень і електрику, сповістити співробітників про пожежу та вказати напрямок руху при евакуації, зробити автодозвон в служби МНС і ввімкнути аварійне освітлення .

На вимогу державних нормативів, керівники зобов'язані встановити в офісі автоматичну пожежну сигналізацію і систему оповіщення та управління евакуацією людей .

Тушіння пожежі

Пожежна безпека забезпечується наявністю вогнегасників, порошкових або вуглекислотних . Останні краще для офісу, так як після гасіння діюча речовина безслідно випаровується, не пошкоджуючи техніки.

Якщо пожежа в конкретному офісному приміщенні здатний завдати великої шкоди, найбільш ефективним засобом буде установка систем автономного пожежогасіння .

При гасінні водою часто пошкоджується обладнання та документи. Тому частіше застосовують порошкові системи, які дозволяють швидко локалізувати вогнище пожежі. Повітряно-механічною піною і аерозолями також можна гасити без обмежень. Для невеликих офісів і обчислювальних центрів застосовують системи газового пожежогасіння, однак для їх установки необхідна попередня герметизація приміщення і евакуація співробітників.

евакуація співробітників

Продумуючи евакуацію співробітників при можливому пожежу, необхідно врахувати особливості офісного приміщення. План краще зробити якомога більш докладним, позначивши шляхи евакуації до сходових кліток або виходу на вулицю. Буде незайвим зобразити також запасний шлях, по якому можна швидко покинути будівлю. На плані також вказують, де розташовані ручні пожежні сповіщувачі .

Необхідно врахувати, що зазвичай співробітники не обтяжують себе попереднім вивченням плану евакуації і розташуванням запасних виходів.

У паніці під час пожежі навіть дисципліновані працівники під припливом емоцій можуть перетворитися в некеровану юрбу. Тому для вироблення навичок організованого порятунку необхідно регулярно проводити навчальну евакуацію.

Навіть якщо лише частина людей запам'ятають шляху виходів і алгоритм правильних дій при пожежі, інші в надзвичайній ситуації зможуть піти за ними і також врятуватися.

Якщо запобігти пожежі не вийшло, не варто витрачати дорогоцінний час на виявлення загоряння і його гасіння. У цьому випадку головне - порятунок життя людей. Ні в якому разі не можна повертатися в палаюче приміщення за документами і речами. Навіть найцінніше обладнання та важливі папери не коштують життя людини.

Нагляд за пожежною безпекою

Згідно з вимогами, в офісі необхідно вести журнал реєстрації протипожежного інструктажу, інструкцію про заходи пожежної безпеки та інструкції про порядок дій персоналу при пожежі. Співробітник, відповідальний за пожежну безпеку, повинен мати атестацію навчального центру МНС. Нехтування вимогами пожежних інспекторів може коштувати дуже дорого. Найпоширенішими причинами пожеж в офісах з вини роботодавця є заблоковані, захаращені запасні і евакуаційні виходи, прострочені засоби пожежогасіння.

Так, у Владивостоці в 2006 році сталася пожежа в дев'ятиповерховому будинку, зайнятому під офісні приміщення. Через безліч порушень пожежної безпеки: заґратованих проходів між поверхами, захаращених коридорів, заставленій машинами автостоянки, відсутності сповіщувачів і брак шляхів евакуації загинули люди. Замкнені в палахкотять офісі, зневірені жінки стрибали з вікон і розбивалися об бетонний козирок будинку.

Виконання правил пожежної безпеки в офісі контролюють органи Держпожнагляду. Перша перевірка офісу інспектором зазвичай закінчується випискою приписів щодо усунення виявлених порушень, так як врахувати всі вимоги інструкції досить складно. Якщо після закінчення встановленого інспектором строку контрольна перевірка виявить неусунуті порушення, буде складено протокол та накладено штраф. Якщо порушення неможливо усунути, інспектор має право призупинити роботу організації або заборонити експлуатацію будівлі.

Інші корисні статті:

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей