* Политика новости » Банки »

* *

Якщо страхова компанія збанкрутувала, що робити?

  1. Страхування і його види
  2. позбавлення ліцензії
  3. Банкрутство при страхуванні
  4. дії кредиторів
  5. Список страхових банкрутів

Сформовані на страховому російському ринку умови дозволяють досить швидко сколотити капітал. При цьому також швидко можна його втратити, втративши ліцензії або збанкрутувала.

При цьому також швидко можна його втратити, втративши ліцензії або збанкрутувала

Якщо страхова компанія збанкрутувала, то від цього перш за все страждають клієнти цієї компанії.

Страхування і його види

Страхування в Росії є досить вигідним бізнесом. Недосконалість страхових законів і його виконання дозволяє власникам компаній виводити активи, довівши фірму до банкрутства страхових організацій, залишаючи за собою величезну кількість ошуканих людей.

Сумлінних страховиків, які розуміють, що їх страхова - банкрут і перед закриттям намагаються зробити якомога більше виплат, дуже мало.

Сумлінних страховиків, які розуміють, що їх страхова - банкрут і перед закриттям намагаються зробити якомога більше виплат, дуже мало

Страхувати в наш час можна практично все: життя, майно, нерухомість, туристичні поїздки та багато іншого. На сьогоднішній день найпоширенішим є автострахування.

Страхова компанія, працюючи з грошовими коштами громадян і організацій, стає гарантом компенсації при настанні страхового випадку.

Кожен власник транспортного засобу зобов'язаний отримати страховий поліс відповідно до Закону про обов'язкове страхування транспортного засобу (ОСАГО).

Більш популярним є добровільне автострахування (КАСКО). Тарифи при цьому виді гарантованого договору досить високі, але і прибуток організації істотна, навіть незважаючи на виплати при виниклих випадках.

Страхування життя гарантує виплати страхової суми самому страхувальнику, при разі дожиття до терміну закінчення договору, або зазначеним особам у разі смерті застрахованого.

При цьому страховому заощадженні виплати здійснюються одноразово, при ануїтетному договорі регулярні виплати проводяться довічно.

Страхування від нещасних випадків буває обов'язкове (пасажири, військовослужбовці), добровільне, індивідуальне та групове (на виробництві). Полягають такі договори на будь-який термін.

Нещасний випадок - це травма, гостре отруєння і т.д. Самогубство, гостре або хронічне захворювання страховим випадком не є.

Виплати при нещасних випадках, пов'язаних зі здоров'ям або життям, можуть бути повні або часткові.

позбавлення ліцензії

На російському ринку кількість страхових компаній, що позбулися своїх ліцензій, досить велике На російському ринку кількість страхових компаній, що позбулися своїх ліцензій, досить велике. Ця процедура може торкнутися не тільки маленьких фірм, а й лідерів, які працюють на страховому ринку давно, часто з самого зародження цього бізнесу.

Якщо страхова компанія перестає оплачувати за своїми зобов'язаннями, то в цьому випадку її ліцензія може бути припинена.

Призупинена ліцензія не дає права працювати по укладенню нових договорів, але в той же час вона продовжує нести повну відповідальність за заздалегідь укладеними договорами. Виплати за цими договорами при настанні страхового випадку страховик повинен робити обов'язково, навіть якщо компанія збанкрутіла.

Якщо порушення при експертній перевірці не усуваються, то в цьому випадку у страховика відгукується ліцензія на страхову діяльність, але зобов'язання по виплатах протягом 6 місяців все одно повинні здійснюватися перед усіма клієнтами. Як правило, слідом за цим відкривається справа про банкрутство, в цьому випадку укладені в цій компанії договору автоматично розриваються.

Банкрутство при страхуванні

Банкрутство при страхуванні

Якщо в роботі страхової організації настає момент, коли не виконуються зобов'язання перед клієнтами, то в цьому випадку настає потенційна фінансова неспроможність, компанія розоряється. Але якщо ліцензія не відкликана, про ліквідацію даної фірми розмови не йде, хоча і є незадоволені, ображені клієнти.

Спеціальне федеральне законодавство регулює банкрутство страхових компаній, особливості процедури їх фінансової неспроможності та виконання зобов'язань перед кредиторами.

Причини, за якими російські страхові компанії банкрутами стають, а потім і йдуть з цього ринку, можуть бути різні.

Умови кризи 2008 року не всім страховим компаніям виявилися по плечу. Деякі організації не змогли прийняти змінюється модель страхового бізнесу. А якісь компанії не змогли витримати надмірної кількості фінансових проблем.

Самі компанії можуть приймати добровільні рішення для банкрутства страхових організацій, в зв'язку зі сформованими фінансовими проблемами і невиконанням своїх зобов'язань перед клієнтами.

Початок банкрутства страхової організації може бути і примусовим, коли в арбітражний суд звертаються кредитори (фізичні або юридичні особи).

Арбітражний суд за місцем реєстрації страхової організації розглядає справу про визнання її збанкрутілої.

Також з позовом на страхову компанію можуть звернутися державні органи, які контролюють виконання зобов'язань по платежах, представляють інтереси Російської Федерації, контролюють діяльність страхових організацій, не даючи можливість довести до банкрутства свою фірму.

Підставою для початку провадження справи щодо банкрутства страхових організацій є: Підставою для початку провадження справи щодо банкрутства страхових організацій є:

  • неодноразові відмови від виконання грошових зобов'язань перед кредиторами не менше 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • прострочення закриття обов'язкових платежів більш ніж на 10 робочих днів;
  • невиконання рішень суду протягом 14 днів, незалежно від суми заборгованості кредиторам;
  • недостатні кошти для виконання вчасно своїх зобов'язань.

При виникненні таких обставин страховик повинен повідомити про це уповноважений орган, представивши план погашення заборгованості. Повідомлення має бути не пізніше 15 днів після появи боргів.

Потім протягом місяця уповноважений контролюючий орган (Федеральна служба страхового нагляду) визначає необхідність призначення тимчасового керуючого. Якщо страховик заявляє про відмову від страхової діяльності, то призначення тимчасової адміністрації може бути скасовано. Після призначення адміністрації в компанії, визнає в банкрутство, протягом 45 днів готують висновок про фінансову обстановці страхової організації.

На підставі цього висновку контролюючим органом страховиків приймається рішення про подачу заяви до арбітражного суду або ж розробляються заходи, які повинні запобігти банкрутству страхової компанії.

дії кредиторів

дії кредиторів

Отримати грошову компенсацію за страховим випадком клієнтам при банкрутстві страхових компаній дуже складно, але домагатися свого права потрібно обов'язково.

Найвідоміше на сьогодні - це автострахування, і саме з виплатами цих гарантій найбільше виникає питань.

Всі клієнти автостраховиків-банкрутів, які не відповідають за своїми зобов'язаннями за договорами, можуть звернутися за допомогою в Російський союз автостраховиків (РСА).

Маючи поліс ОСАГО, потрібно зробити кілька завірених копій, які можуть стати в нагоді в разі дорожньо-транспортної пригоди. Якщо все-таки сталося ДТП, то копію, заяву і інші необхідні зі списку документи, оформлені на місці події, необхідно подати в РСА, і протягом 30 днів має бути отримано рішення про виплату або відмову.

Однак страхових банкрутів і скарг на них багато, а РСА розрахуватися з усіма не зможе. При відмові РСА у виплаті слід звертатися з позовом до суду.

При банкрутство страхової організації, маючи на руках поліс КАСКО, відшкодування по страховому випадку практично неможливо отримати. Для отримання грошового відшкодування необхідно подати заяву в страхову компанію. Якщо буде отримано відмову, тоді наступною інстанцією буде суд.

Коли компанія збанкрутувала, то договір страхування вважається розірваним. І якщо раптом станеться ДТП після цього розірвання, то компанія вже за нього виплати робити не буде.

Список страхових банкрутів

Більшість російських страхових компаній не має фінансову стійкість, спроможність. Список цих компаній не залишається на одному рівні, а тільки збільшується. Одні фірми приходять на страховий ринок, інші ж втрачають право на ньому працювати.

Багато страховиків-банкрути створювалися лише для викачування грошей на страховки, не припускаючи довгого життя. Деякі починали з благими намірами, але не змогли витримати конкуренції.

Діючі страхові компанії Російського союзу автостраховщіхов можна знайти в списку на сайті РСА. З іншого списку кожен може дізнатися про тих страховиків, з якими не варто мати справу, у яких припинені або відкликані ліцензії.

Перш ніж укласти договір страхування, кожен повинен пам'ятати про те, з яким страховиком краще укласти договір, щоб потім не вибивати свої законні гроші, не ходити по судах.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей