* Политика новости » Банки »

* *

Звільнювальні в армії: право їх надання, терміни і тривалість

  1. Що говорить закон?
  2. Як йдуть справи насправді?
  3. Найперший "вихідний"
  4. Що можна робити, а чого не можна?
  5. "Вихідні" під час навчання
  6. Як отримати дозвіл на звільнену?
  7. Дострокові зі служби
  8. Інформація для солдата
  9. наостанок

Звільнювальні в армії для солдатів - це немов ковток свіжого повітря. Кожен пересічний буде щасливий і радий вибратися за межі своєї військової частини - погуляти по місту, відпочити від служби, поїсти улюбленої їжі, зустрітися з друзями, якщо є така можливість. І, відповідно, всіх новобранців цікавить - а як отримати цей заповітний квиток на волю? Варто це питання розібрати.

Варто це питання розібрати

Що говорить закон?

У Статуті внутрішньої служби Збройних Сил РФ є стаття під номером 240. У ньому записано, що кожен, хто проходитиме за призовом військову службу, має право на одне звільнення в тиждень - в тому випадку, якщо на нього не накладалося жодних дисциплінарних стягнень.

Але при цьому звільнювальні в армії регулюються - щоб боєготовність полку не знижувалася. Відповідно, з підрозділу можуть випустити тільки 30% військовослужбовців - встановлений саме такий відсоток.

Коли дають звільнювальні в армії? Взагалі - після того, як військовослужбовець був приведений до Військової присяги. Це свідчить статут. І, до речі, в святкові дні дозволено випускати солдатів на добу (точніше, до 24 годин). А в звичайні суботи та неділі - до настання вечірньої перевірки. Тобто до 19:00 (як правило). Однак бути, звичайно, краще заздалегідь - десь 18:30.

Як йдуть справи насправді?

Якщо так подивитися, то 30% випущених в звільнення - це не так вже й мало. Але, провівши нескладні підрахунки, можна зрозуміти: кожен пересічний має шанс вибратися з частини тільки раз в місяць приблизно. Якщо він буде нести службу гідно, не отримувати зауваження від начальства і не порушувати військову дисципліну. І, в принципі, система горезвісних тридцяти відсотків справедлива. Адже звільнена записка в армії - заповітний подарунок для всіх, але отримувати його повинні тільки гідні.

І ще один момент. В армії є і друге визначення слова "звільнення". І його сенс для пересічних ще більш приємний. Адже мова йде про дембель! Так, до речі, називається демобілізація (розмовна форма). А тлумачення даного слова звучить так: звільнення з військової служби в запас.

А тлумачення даного слова звучить так: звільнення з військової служби в запас

Найперший "вихідний"

Отже, про те, як часто в армії дають звільнювальні, було сказано вище. Тепер - пару слів про сам першому вихідному кожного рядового.

А настає він в день військової присяги. Точніше, після цього торжества. Правда, на жаль, в більшості частин солдата випускають тільки з батьками або з опікунами. Це здається дивним, враховуючи, що на службу призиваються дорослі хлопці і дорослі чоловіки (адже призовний вік - з 18 до 27 років), а не маленькі хлопчики. Але, кажуть, це така гарантія, що солдат точно повернеться в частину. Ще відпускають з дружинами. І завжди - під заставу паспорта. Що теж дивно - раніше такого не було. Але тепер, якщо солдат хоче отримати звільнену в день присяги, а не наряд, то потрібно щоб приїхали люди, які здадуть свій паспорт командиру роти натомість на рядового. Такі зараз правила. До речі, оскільки присяга проводиться в суботу, то на наступний день, в неділю, рядові теж можуть вийти в місто (але на тих же умовах - з відповідальними особами).

До речі, оскільки присяга проводиться в суботу, то на наступний день, в неділю, рядові теж можуть вийти в місто (але на тих же умовах - з відповідальними особами)

Що можна робити, а чого не можна?

Про це теж важливо згадати. Коли пересічний знає, що цієї неділі він відправиться гуляти за межі частини, то він вже знаходиться в передчутті того, що запланував робити. До одного приїжджає улюблена дівчина, до іншого - друзі, третій буде проводити час з іншими товаришами по казармі. Але що можна військовослужбовцю робити на волі, а що - ні?

По-перше, забороняється вживати напої з вмістом алкоголю і наркотики. Якщо після повернення в частину буде помічено, що солдат порушив це правило, - йому загрожує догана, можливо, штраф, і вже точно заборона на звільнювальні до закінчення його служби. Ще не можна купатися в морі і в інших громадських водоймах, а також сідати за кермо (навіть якщо є права).

Варто уникати патруля і військової поліції. Навіть якщо рядовий вів себе належним чином і нічого не порушував, є ймовірність отримати догану або зауваження - так буває. Зараз багато хто вступає в такий спосіб: якщо в звільнення до солдата приїжджає хтось, то рядовий просить його захопити з собою цивільний одяг. Потім військовослужбовець переодягається в неї і гуляє вже спокійно, без ризику бути поміченим. Це не заборонено, навіть командири роти радять так робити. До слова, якщо рядовий вийшов в звільнення в формі, то ні в якому разі не можна знімати кітель, якщо навіть дуже жарко, головний убір і т. Д. Це вважається порушенням правил. А перед тим як відпрошуватися в звільнення, треба привести свою форму в порядок, навіть якщо в планах - переодягнутися. Якщо старшина роти побачить заляпані берци, брудну підшивку на комірі, порваний рукав або інша ознака неохайності - він може відмовити. І плюс винесе догану за такий зовнішній вигляд.

"Вихідні" під час навчання

Розповідаючи про звільнювальні в армії, варто відзначити ще один важливий нюанс, про який багато хто забуває.

Зараз система така: спочатку солдат визначають в навчальну частину. Там вони служать 2,5-6 місяців (термін залежить від спеціальності). І після цього їх розподіляють в частині. Так ось, з "учебки", як це звучить на військовому жаргоні, у звільнення відпускають рідко. Хоча все залежить від частини і від командира роти. "Як вдасться домовитися", - зазвичай бажаючих вибратися за межі КПП втішають так. Але, у всякому разі, зустрічі з близькими на контрольно-пропускному пункті ніхто не заборонить - тільки пересічному все одно доведеться підходити до командира і відпрошуватися, плюс це можливо лише в вихідний день. Солдату з його відвідувачами дозволяється навіть посидіти на території частини.

Як отримати дозвіл на звільнену?

Але потім, коли їх розподіляють вже безпосередньо на службу, стає простіше. І питання, що стосується того, як отримати звільнену в армії, можна дійсно вирішити. Багато хто вважає, що це батьки, дружини, дівчата та інші близькі солдата повинні дзвонити начальнику частини і домовлятися. Ні, навпаки, це не вітається. У начальників частини, командирів та інших військових вищих чинів є важливіші турботи, ніж бесіди зі стурбованими родичами. Тут повинен розбиратися солдатів. А ось на питання старшини "Навіщо тобі в звільнення?", Варто відповісти максимально аргументовано. Імовірність отримати дозвіл буде більше, якщо сказати, що, припустимо, в цей день приїжджає дівчина, а їхати їй 1000 кілометрів. Але говорити, природно, потрібно реальні причини, тому що не виключений той факт, що слова рядового вирішать перевірити, і запросити того, кого він згадав, на КПП. А брехня в армії не люблять найбільше. І сильно карають за неї.

Дострокові зі служби

Про це також слід коротко згадати. Як вже зазначалося вище, "звільнення" - це не тільки вихідний, але ще і відхід зі служби в запас. Так ось, в четвертому пункті 51-ї статті ФЗ "Про військовий обов'язок і військову службу", докладно викладена інформація, що стосується того, з яких причин рядовий може достроково звільнитися з армії. Всі вони, м'яко кажучи, малоприємні.

Перша - якщо у солдата помер батько або брат. Причому або в зв'язку з виконанням військових обов'язків, або перебуваючи на службі. Або якщо смерть наступила внаслідок отримання травми, контузії, поранення.

Друга причина, по якій рядовий може завершити службу, - якщо його найближчі родичі (дружина, батько, рідний брат або сестра, опікун і т. Д.) Потребують постійного догляду. Коли солдат є опікуном неповнолітнього брата або сестри, то це також вважається причиною для дострокового звільнення з армії. Або якщо його дитина до трьох років залишився інвалідом. І ще одна причина (хороша чи ні - для кожного по-різному) для дострокового завершення служби - народження другої дитини в момент, коли військовий знаходився в армії.

Інформація для солдата

Отже, відповідь на питання про те, чи є в армії звільнювальні, в принципі ясний - є. Але як його заслужити, як рядовому виявитися в тих тридцяти відсотках?

По-перше треба дотримуватися всіх правил. Сказали здати телефони? Потрібно це зробити, і не ховати в кишені другий. Чи знайдуть під час перевірки - мало не здасться. Оголосили, що в тумбочках не повинно бути сторонніх речей? Значить, туди треба класти лише те, що належить. Кружка, бритва, шампунь, зубна щітка, паста - нічого зайвого.

Важливо бути охайним, акуратним і ставитися з повагою до старших за званням - НЕ сперечатися, не ставити зайвих запитань, не грубіянити. І як би не було важко з незвички рано вставати і постійно займатися фізичними навантаженнями, потрібно це робити. Важливо зрозуміти, що іншого виходу немає. Як то кажуть, це армія, а не дитячий табір. Слід також уважно слухати лекції в навчальній частині. Загалом, вести себе як чоловік. Так вийде завоювати довіру і навіть повагу з боку старших. Здавалося б - нічого надприродного. Але в наш час багато занадто звикли до фізичного і особистісному комфорту, так що їм нерідко складно слідувати і вищезгаданим рекомендаціям.

наостанок

Багатьох людей, навіть тих, хто знайомий з основною інформацією щодо таких "вихідних", все одно цікавить питання - скільки звільнювальні дають в армії точно? Стовідсоткової цифри немає. Кого-то відпускають кілька разів на місяць. Деяких - взагалі ніколи (якщо це секретна частина або полк постійно знаходиться в повній бойовій готовності). Скільки звільнень в армії - ніхто не скаже точно, але право на вихідний є у кожного, і якщо бути хорошим солдатом, то можна буде вибиратися за межі частини регулярно. До речі, нерідко рядовим завчасно до вихідного видають телефони, щоб вони повідомили своїх близьких про звільнення - може бути, хтось захоче приїхати.

Що говорить закон?
Як йдуть справи насправді?
І, відповідно, всіх новобранців цікавить - а як отримати цей заповітний квиток на волю?
Що говорить закон?
Коли дають звільнювальні в армії?
Що можна робити, а чого не можна?
Але що можна військовослужбовцю робити на волі, а що - ні?
Як отримати дозвіл на звільнену?
А ось на питання старшини "Навіщо тобі в звільнення?
Але як його заслужити, як рядовому виявитися в тих тридцяти відсотках?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей