* Политика новости » Банки »

* *

Штанга для штори в ванну: види, форми і установка

 1. за матеріалом
 2. пластик
 3. метал
 4. дерево
 5. комбіновані
 6. вибір форми
 7. пряма
 8. кутова
 9. напівкругла
 10. телескопічна
 11. Штанга з фланцями
 12. нестандартна форма
 13. Класифікація за конструкцією
 14. Види кілець для штанг
 15. установка
 16. висновок

Часто в душових і ванних кімнатах використовуються спеціальні шторки, що запобігають розбризкування води по приміщенню. Зручне підвішування і використання таких захисних полотен забезпечується за допомогою перекладин або штанг для штор у ванну. При виборі виробу необхідно враховувати комплекс факторів, від яких буде залежати як зручність використання шторок, так і відповідність поперечини інтер'єру приміщення.

При виборі виробу необхідно враховувати комплекс факторів, від яких буде залежати як зручність використання шторок, так і відповідність поперечини інтер'єру приміщення

за матеріалом

Базовим критерієм вибору є матеріал виготовлення штанги. Від цього параметра залежать такі характеристики вироби:

 • вартість;
 • довговічність;
 • естетичність;
 • коефіцієнт пружності (наскільки держатель для штори у ванній буде прогинатися під вагою полотна, яке утяжеляется через намокання).

Сьогодні найпоширенішими і затребуваними матеріалами, з яких може бути виготовлена ​​палиця для штор в душову, є пластик, деревина і метал.

пластик

Самим використовуваним в невеликих стандартних ванних в міських квартирах є пластиковий варіант вироби для кріплення шторки. Перевагами цього матеріалу є:

 • низька вартість;
 • велика різноманітність кольорів, відтінків, текстур;
 • малу вагу, завдяки чому установка поперечини стає максимально простий;
 • легкість догляду, чищення, протирання;
 • безшумне ковзання кілець-кріплень по пластику.

Пластикові штанги для шторок

Однак при наявності перелічених переваг існує і ряд суттєвих недоліків. Найважливіші з них полягають у наступному:

 • пряма поперечина з пластика буде прогинатися під вагою шторки, тому така штанга не може бути занадто довгою (пластиковий варіант не підійде для великих приміщень);
 • швидка втрата колірної насиченості під впливом вологи, пара, тертя;
 • пластик дряпається через постійне переміщення кілець, а в пошкодженнях накопичується вода, заводяться бактерії, через що поперечину потрібно часто обробляти за допомогою побутових хімічних розчинів;
 • пластиковий варіант спочатку виглядає не так презентабельно, як дерев'яний або металевий.

Таким чином, пластикової гардин можна віддати перевагу при пошуку вироби з дешевого і легкого матеріалу.

метал

Металеві моделі мають кращі естетичні та експлуатаційні характеристики. Наприклад, покриття хромом виглядає максимально привабливо в ванних кімнатах, оформлених в різних інтер'єрних стилістики.

Крім того, метал сьогодні може бути пофарбований в будь-який колір. Тому легко підібрати штангу, відповідну за зовнішнім виглядом для того або іншого приміщення.

Металева штанга для шторок

На відміну від пластику метал забезпечить максимальну гнучкість, що не буде прогинатися під вагою фіранки. З металу виготовляються фігурні, кутові штанги для штор, т. К. До це нескладно зробити з технологічної точки зору, а вигнута палиця для штори в ванну не втратить в пружності і міцності.

Недоліком металевих моделей можна назвати їх високу вартість. Крім того, для них потрібно більш міцне кріплення, адже вони набагато масивніше пластикових виробів відповідних розмірів.

В цьому аспекті теж є можливість вибору. Так, алюмінієві моделі будуть і легше, і дешевше. У свою чергу, сталеві поперечини дорожче, але більш довговічні і привабливі.

дерево

Дерев'яні вироби вибираються в тому випадку, коли господарі квартири прагнуть підкреслити оригінальність і естетичність дизайну інтер'єру ванної кімнати. Презентабельність перекладин з дерева є головною причиною їх вибору для приміщення з підвищеною вологістю.

Презентабельність перекладин з дерева є головною причиною їх вибору для приміщення з підвищеною вологістю

Дерев'яна штанга для шторки

Якими б водовідштовхувальними і захисними розчинами не була покрита деревина, з часом вона обов'язково піддасться руйнівному впливу пари і вологи. У цьому полягає головний недолік цього варіанту.

комбіновані

Існують і змішані моделі палиць для фіранок в душову. Тут можливі різні варіанти. Наприклад, сама перекладина може бути пластикової, а висувні елементи для кріплень - металевими з гумовими прокладками.

Дерев'яні штанги часто прикрашаються металевими поверхневими накладками. Вони підкреслюють оригінальність дизайну, допомагають зробити перекладину більш відповідної інших предметів інтер'єру ванної кімнати.

вибір форми

При виборі форми поперечини для шторки важливу роль відіграють розміри ванної кімнати, специфіка форми ванни або піддону для душа, інші інтер'єрні характеристики приміщення.

Підбираючи найбільш вдалу конфігурацію вироби, необхідно орієнтуватися на те, щоб його розташування забезпечувало максимальний захист від розбризкування води. Крім того, незвичайна форма поперечини допомагає підкреслити оригінальність дизайну і специфіку інтер'єрного оформлення приміщення.

пряма

Найпоширенішим варіантом за формою є прямі поперечини. Вони мають ряд переваг:

 • оптимально підходять для санвузлів різних розмірів, де ванна або душовою піддон розташовується уздовж стіни;
 • легко підібрати довжину вироби, адже штангу, виготовлену з будь-якого матеріалу, можна без труднощів вкоротити за допомогою ножівки;
 • простота кріплення до протилежних стінах (за допомогою кронштейнів або розсувних механізмів).

пряма штанга

До прямих різновидів можна віднести і струнні тримачі для шторок. Вони теж зручні і прості в установці і експлуатації.

кутова

Затребуваними сьогодні є і Г-образні карнизи для штор, які використовуються в ванних кімнатах і душових. Вони доречні в тих випадках, якщо необхідно захистити ванну, подушне місце, розташоване в кутку приміщення. Головна перевага кутовий гардини полягає в можливості вирішити проблему ефективного захисту від розбризкування не в одному, а в двох напрямках.

Головна перевага кутовий гардини полягає в можливості вирішити проблему ефективного захисту від розбризкування не в одному, а в двох напрямках

Кутова штанга для шторки

Найчастіше такі вироби виготовляються з гнутих сталевих труб, що обумовлює їх порівняно високу вартість. Це можна назвати ключовим недоліком такого варіанту.

Крім того, при монтажі кутова перекладина може зажадати додаткового кріплення в місці вигину. Тут використовується натяжка, що закріплюється до стелі, або підпора-стовпчик, впирається в підлогу або в відповідний кут ванни, душового піддону, підлогового огорожі.

напівкругла

Напівкруглі поперечини для підвішування шторок у ванній кімнаті найчастіше використовуються в якості аналога кутового варіанту. Вони найкращим чином підходять в тих випадках, коли в кутку встановлюється ванна з фігурним зовнішнім контуром.

Перевага перед виробом у вигляді літери «Г» тут полягає і в естетичному відповідно місцю для купання, і в механічних параметрах.

напівкругла штанга

Навантаження на закруглену частину поперечини буде менше, ніж на виступаючий кут в прямокутному варіанті. Це дозволяє обійтися без додаткового кріплення до стелі або упору в підлогу.

телескопічна

Зручною різновидом прямих перекладин для фіранок є телескопічні штанги. Їх головна перевага полягає в зручності і простоті монтажу. Особливо легко тут встановити і зафіксувати потрібну довжину вироби.

Єдиним застереженням є необхідність підбору якісної моделі. Занадто дешевий виріб може виявитися неякісним і непридатним до використання в механічному плані.

телескопічна штанга

Штанга з фланцями

Фланці - спеціальний вид кріплення, що включає в себе особливі поглиблення або кільця, в які протягується або опускається перекладина. Фланці часто використовуються при монтажі прямих виробів на протилежні стіни. Однак є і специфічні варіанти, коли такий спосіб передбачає закріплення планки на одну стіну.

Тут використовуються виносні фланці на планках необхідної довжини. Вони кріпляться до стіни, у якій встановлена ​​ванна або душовою піддон. Довжина виносних планок повинна бути трохи більше ширини місця для купання.

На кінці планок і знаходяться фланці, які утримують поперечину. Такий варіант буде вдало виглядати там, де ванна по довжині займає тільки частину стіни і встановлювати перекладину на всю довжину приміщення просто недоцільно.

нестандартна форма

При необхідності оригінального оформлення простору ванної кімнати можна використовувати нестандартні, комбіновані форми перекладин і інших пристроїв для підвісу протівобризгових фіранок. Для цього можна замовити виготовлення виробу за індивідуальними розмірним і формальним параметрам.

Крім того, існує можливість використання гнучкого профілю, що кріпиться до стелі. Напрямні пластикові жолобки просто фіксуються в будь-якої необхідної конфігурації. Цей варіант є найбільш економічним і легко реалізованим тоді, коли господарі прагнуть якомога оригінальніше сформувати внутрішній простір ванною або душової кімнати.

Класифікація за конструкцією

Незважаючи на гадану простоту такого предмета, як карниз для шторки у ванну, існує кілька різновидів конструктивних рішень. Базовими варіантами тут можна назвати наступні:

 • традиційний жорсткий (пряма або фігурна перекладина є цілісною трубку, що закріплюється до протилежних стінах, стелі, на виносних фланцях і т. д.);
 • натяжна струнний (тут застосовуються спеціальні механізми, що закріплюються на протилежних стінах і дозволяють максимально натягнути металеву струну, по якій і будуть їздити кільця, що утримують фіранку);
 • розсувний, телескопічний (тут мається на увазі кріплення за допомогою розпірного механізму, що має висувні елементи, що дозволяють створити такий упор планки між протилежними стінами, який буде надійно утримувати конструкцію з підвішеним полотном шторки).

Варіант конструкції підбирається з урахуванням естетичних і експлуатаційних запитів господарів. Крім того, необхідно враховувати можливість монтажу тієї чи іншої конструкції в приміщенні ванною.

Види кілець для штанг

Важливим аксесуаром, що забезпечує привабливий зовнішній вигляд гардини і зручність її використання, є ковзаючі кільця-кріплення, на які підвішується фіранка.

Такі елементи повинні за різними критеріями відповідати конструкції штанги. Перш за все, кільця для штори за розміром повинні побут більше діаметра самої поперечини. Це необхідна умова для простоти їх ковзання.

Це необхідна умова для простоти їх ковзання

Крім того, кільця повинні відповідати планці за матеріалом виготовлення, дизайну, зовнішнього вигляду. Це необхідно для естетичного оформлення. Сьогодні найчастіше використовуються такі різновиди цих аксесуарів:

 • замкнуті кільця з гачками для підвісу шторки або без (такі аксесуари надягають на штангу до її повного монтажу);
 • кільця з замикаючим механізмом (останній дозволяє відчіплювати елементи, не знімаючи перекладину з кріплення);
 • незамкнуті кільця у вигляді великих гачків (цей варіант максимально зручний, адже дозволяє надіти і зняти кожне з кріплень в будь-який момент, але існує і можливість небажаного відчеплення гачків при різкому відкритті або закритті фіранки);
 • люверси (ці аксесуари є кільця, вшиті безпосередньо в полотнище шторки, що гранично естетично, але складно як через необхідність вшивати кріплення, так і з-за процесу підвісу і зняття фіранки).

  люверси

Різновиди кілець для штанг можна класифікувати і за іншими критеріями:

 • матеріал виготовлення;
 • розмір;
 • забарвлення;
 • покриття;
 • вартість;
 • міцність.

Сьогодні у продажу є широкий вибір такої продукції. Кільця пропонуються покупцям як в комплектах з гардинами, так і окремо.

установка

Самостійна установка карнизів проста і не вимагає якихось спеціальних умінь. Складнощі тут можуть викликати тільки особливості монтажу на різні поверхні.

Так, у ванній існує своя специфіка через оздоблення стін за допомогою керамічної плитки, свердлити яку потрібно з особливою обережністю. Для монтажу поперечини у ванній знадобиться стандартний набір необхідних інструментів:

 • дриль з простими свердлами або алмазні для обробки керамограніта, скляної плитки та інших матеріалів підвищеної твердості і крихкості;
 • викрутка або шуроповерт;
 • шурупи з пластиковими дюбелями або спеціальні гвинти;
 • рулетка, рівень або інші вимірювальні пристрої для формування строго горизонтальної установки поперечини.

До стін і стелі кріплення відбувається стандартним способом. При використанні незвичайних кріплять механізмів, що входять в комплект планки, необхідно користуватися доданими інструкціями. Щодо коректності монтажу можна дати такі поради:

 1. Точність вимірювань. Залежно від форми палиці необхідно намітити місця для свердління строго на одній висоті. Порушення горизонталі призведе до постійного сповзання шторки в одну сторону.
 2. Обережне свердління керамічних покриттів. Щоб плитка не лопнула, на місце обробки потрібно наклеїти смужку скотча, після чого свердлити потрібно акуратно, не роблячи різких рухів або натиску.
 3. Правильний підбір кріплять елементів. Щоб не порушувати естетичність інтер'єру, накладки з виїмками для штанги, фланці, кронштейни повинні повністю перекривати висвердлені отвори, пластикові дюбелі та інші монтажні елементи.

Від коректності монтажу залежить надійність закріплення і естетичність конструкції.

висновок

Якщо штанга для ванної буде правильно підібрана і коректно закріплена, вона стане не тільки корисним, але і красивим елементом інтер'єру санвузла. Для оптимального поєднання естетичності, надійності і практичності сьогодні існує безліч варіантів, що мають свої конструктивні, експлуатаційні та дизайнерські переваги і недоліки.

Відео інструкція

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей