* Политика новости » Банки »

* *

Система Станіславського - короткий зміст, 5 основних принципів і прості вправи - «Бенефіс»

 1. П'ять основних принципів системи Станіславського
 2. Сценічна правда переживань
 3. Робота з обставинами
 4. "Тут і зараз"
 5. Акторська саморозвиток
 6. Взаємодія з партнером
 7. Прості вправи на розвиток акторських навичок
 8. Значення системи Станіславського для світового театру

Теоретична частина курсу «Акторська майстерність для початківців» познайомить вас з основою основ професії актора, театрального системою Костянтина Сергійовича Станіславського, описаної в його працях «Моє життя в мистецтві» і «Робота актора над собою»

Теоретична частина курсу «Акторська майстерність для початківців» познайомить вас з основою основ професії актора, театрального системою Костянтина Сергійовича Станіславського, описаної в його працях «Моє життя в мистецтві» і «Робота актора над собою». Система Станіславського - це теорія, яка побачила світ завдяки величезній роботі, виконаної К. С. Станіславським над самим собою в спробах досягти максимально правдивого існування в ролі. Вона не є чимось абстрактним і майже повністю складається з рекомендацій з практичних занять.

Запишіться на пробний урок
з акторської майстерності

Короткий зміст системи Станіславського передбачає три основні технології акторської гри:

 1. Ремесло. Передача інформації від актора до глядача відбувається через набір відомих штампів і прийомів.
 2. Подання. Істинне переживання потрібної емоції досягається актором на репетиціях, запам'ятовується і відтворюється на наступних спектаклях.
 3. Переживання. На кожній виставі актор справді переживає всі емоції і почуття свого персонажа.

П'ять основних принципів системи Станіславського

П'ять основних принципів системи Станіславського

Увага, тут починаються ті самі безпрецедентні «ноу-хау», які зуміли перевернути з ніг на голову спочатку російська, а потім і світової театр, зробити революцію в мистецтві і сформувати той театральний вигляд, який ми знаємо і любимо донині. П'ять основних принципів системи Станіславського відрізняються глибиною проникнення в саму суть сценічного мистецтва і успішним вирішенням найбільш нагальних проблем творчої ефективності театрального артиста. Ось вони:

 1. Сценічна правда.
 2. Робота з обставинами.
 3. "Тут і зараз".
 4. Акторська саморозвиток .
 5. Взаємодія з партнером.

Сценічна правда переживань

Сценічна правда переживань

Цей принцип вперше акцентує увагу на прямій залежності між почуттями, яких зазнає актор при грі, і почуттями, що передаються глядачеві при перегляді. Найсильніша ефект, тобто віра в правду того, що відбувається на сцені, досягається тоді, коли в цю правду вірить і сам актор.

Однак практичний підхід потребував вирішенні важливої ​​проблеми: як акторові переконати самого себе в істинності того, що відбувається, та ще й не один раз, а робити це кожен спектакль в строго певний час. Говорячи простіше, питання стояло так: як артисту управляти натхненням.

Станіславський вирішив цю проблему просто і на віки: він використовував зворотний зв'язок між психологічним станом і його фізичним виразом. Іншими словами, якщо людина схвильована, його хвилювання виражається в поведінці тіла: він не може всидіти на місці, смикає гудзик, нервово здригається і т. Д. Але якщо людина не схвильований, а його тіло все одно до найдрібніших подробиць відтворює стан схвильованості, то за принципом зворотного зв'язку фізична поведінка тіла притягне вірне стан психіки!

Робота з обставинами

Опрацювання пропонованих обставин ролі вкрай важлива, т. К. Акторові належить зробити ці обставини своїми власними. В даному випадку акторська система Станіславського полягає в тому, що актор грає не якогось персонажа, скажімо - Отелло, а самого себе в обставинах Отелло. Існує три кола обставин, які артисту потрібно пропрацювати і приміряти на себе:

 1. Велике коло. Це історичне тло, на якому розгортаються події п'єси. Те, що відбувається в світі, в якому живе персонаж, в його країні і місті.
 2. Середнє коло. Це обставини життя персонажа: бідний він, багатий чи, одружений чи ні, старий або молодий і т. Д.
 3. Мале коло. Те, що відбувається з персонажем прямо зараз, його бажання і цілі, яких він домагається.

Кожне коло обставин по-своєму впливає на характер і поведінку персонажа, більшість вчинків і прагнень виправдовуються саме ними. Якщо якісь обставини не прописані в п'єсі прямим текстом, як найчастіше і буває, завдання актора придумати їх самому у всіх можливих деталях.

"Тут і зараз"

Тут і зараз

Ще одна серйозна проблема ефективності акторської гри - повторення вистав. Інші вистави йдуть на сцені і по 5, і по 10 років при незмінному акторському складі, так як же акторові зберігати свіжість переживання з разу в раз? Відповідь проста: грати слід так, щоб кожна емоція і дію на сцені не повторювалися, а народжувалися заново в реальному часі - тут і зараз.

Принадність підходу в тому, що природний процес народження дії (з бажання його зробити) не дозволяє спектаклю старіти і перетворюватися на рутину. Адже артист, який проживає свою роль заново тут і зараз, грає кожен спектакль як в перший раз, і кожна дія у виставі відбувається їм по-новому, в нових фарбах і з новими відчуттями.

Акторська саморозвиток

Вміння добиватися правди переживань, продумувати обставини і діяти «тут і зараз» нікому не даються просто так. Система Станіславського для оратора і артиста досить складна в плані роботи над собою і якостей, які необхідно в собі виховати. Серед таких якостей можна виділити:

 • Живе розвинену уяву. Все, що відбувається з персонажем, актор може приміряти на себе тільки за допомогою уяви.
 • Спостережливість. Всі найкращі характери і типажі, оцінки, пристосування і реакції не придумуються, а беруться з спостережень артиста за звичайними людьми в повсякденному житті.
 • Емоційна пам'ять. Різноманіття людських емоцій нескінченно, чим більше їх пам'ятає актор, тим простіше йому витягнути з пам'яті потрібну.
 • Уміння управляти своєю увагою. Актор на сцені націлений на справжню правду переживань, але є речі, які абсолютно їй не сприяють, наприклад, зал для глядачів. Відволікаючі фактори потрібно вміти «вимикати», при цьому не втрачаючи зв'язку з дійсністю.

Взаємодія з партнером

Партнери на сцені залежать один від одного не тільки в тому, що повинні вчасно подавати один одному потрібні репліки, а й в тому, що правдиво грати повинні обидва або не зможе ніхто. Наприклад, якщо один актор грає суворого начальника, а другий - недбайливого підлеглого, то природність сорому і виправдань другого буде залежати від природності, з якою перший його розпікає. Все як в реальному житті: якщо начальник пасивний і розносить підлеглого «для галочки», то і виправдовуватися підлеглий буде так само «для галочки».

Прості вправи на розвиток акторських навичок

Прості вправи на розвиток акторських навичок

Вправами з акторської майстерності можна вважати все, що розвиває основні якості актора, перераховані в підрозділі «акторське саморозвиток». Ось найпростіші з тих, що пропонує акторський тренінг по Станіславському:

 • Наслідування. Перебуваючи в людному місці, знайдіть людину, яка викличе ваш інтерес, і спостерігайте за ним. Придумайте йому необхідні обставини і спробуйте відтворити невеликий фрагмент його поведінки самостійно, намагаючись не упустити жодної характерної риси.
 • Пам'ять фізичних дій. Нагадаємо, викликати вірну емоцію здатне вірне фізична дія. Виробити пам'ять фізичних дій допоможе їх безпредметною відтворення. Імітуйте сніданок без їжі, посуду і столових приладів, приймайте душ без ванни і води, малюйте без олівців і паперу і т. Д.
 • Я в запропонованих обставинах. Розвивайте уяву, придумуючи собі нестандартні обставини і намагаючись існувати в них максимально правдиво. Зазвичай це вправа виконується в формі етюдів: етюд «прорвало трубу», етюд «перший раз на ковзанці», етюд «безлюдний острів» і т. Д.

Значення системи Станіславського для світового театру

Принципи режисерської системи Станіславського і Немировича-Данченка вважаються загальноприйнятими і є основною теорією сценічного мистецтва в усьому світі, що не має альтернатив. Чи не використовують систему сьогодні тільки ті театри, в яких її використання не представляється можливим через вузької специфіки (в основному, це національні театральні школи, на кшталт японського театру «Но»).

Основні елементи акторської майстерності в системі Станіславського багаторазово намагалися доповнювати його учні, в числі яких такі імена, як В. Мейєрхольд і М. Чехов. Їх власні театральні системи, наприклад, система Михайла Чехова , Хоч і мають ряд відмінностей, але базуються на тих же принципах, що і оригінальна система їх вчителі.

Щоб зрозуміти діапазон свого голосу, набути впевненості, зміцнити голосові зв'язки допоможе курс акторської майстерності . Педагог навчить правильному диханню і артикуляції, навчить як не хвилюватися на сцені, як розширити діапазон голосу і багато чому іншому що необхідно знати починаючому артистові.

Інші вистави йдуть на сцені і по 5, і по 10 років при незмінному акторському складі, так як же акторові зберігати свіжість переживання з разу в раз?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей