* Политика новости » Банки »

* *

Репатріація в Ізраїль - актуальна програма на 2017 рік

 1. Що таке репатріація
 2. Перші кроки
 3. Збір документів
 4. Як знайти предків
 5. вибір програми
 6. Пільги для нових репатріантів
 7. Дії в аеропорту
 8. Що необхідно зробити в перші дні в Ізраїлі
 9. Репатріація із зони АТО
 10. Переселення з України

зміст матеріалу

Ізраїль - молода держава, яка виникла в 1948 році. Однак єврейська нація має тисячолітню історію. Сьогодні Ізраїль проводить спеціальну програму по поверненню євреїв.

Що таке репатріація

Репатріація - це повернення на історичну батьківщину. Таким чином, репатріація до Ізраїлю передбачає повернення євреїв на свою історичну батьківщину. Однак далеко не всі мають право на повернення за даною програмою, так як необхідно довести своє єврейство.

Є багато різних сайтів, де детально описується інформація про процес репатріації євреїв до Ізраїлю, проте вона має властивість застарівати.

Найбільш актуальні дані знаходяться на сайтах МЗС Ізраїлю, консульств і посольств, а також єврейських агентств для євреїв Сохнут.


Що стосується репатріантів - це особи, які змогли пройти програму репатріації і повернутися жити до Ізраїлю.

Важливо відзначити, що єврейство передається тільки по жіночій лінії. Саме тому багато хто бере в дружини єврейку для спільної репатріації.

Справа в тому, що в законі «Про репатріацію» чітко вказано, хто такий репатріант, а також хто ще може скористатися правом на повернення на батьківщину. З огляду на, що чоловік (дружина) може брати всіх своїх найближчих родичів, багато хто переїхав жити в Ізраїль таким чином.


Також євреєм вважається той, хто народився від матері-єврейки або інші особи після гіюру (звернення неєврея в іудаїзм), які не належать до іншої релігії.

Перші кроки

Якщо ви задумали повернутися на свою історичну батьківщину, вам доведеться довести своє єврейство. Для цього буде потрібно цілий ряд різних документів. Найкраще звернутися в один з Центрів культури Ізраїлю в вашому місті або прийти в консульство для отримання докладної консультації. Також тут ви зможете дізнатися, які програми в 2019 році будуть діяти.

Для підготовки до репатріації необхідно буде пройти консульську перевірку в найближчому консульстві Ізраїлю в вашій країні Для підготовки до репатріації необхідно буде пройти консульську перевірку в найближчому консульстві Ізраїлю в вашій країні. Також можливо звернутися в посольство.

У міжнародному праві передбачено, що територія закордонних дипломатичних та консульських відомств є територією іншої держави, тому потрапити туди не так просто. Для початку потрібно записатися на прийом за телефонами, які знаходяться в загальному доступі.


Під час запису потрібно повідомити особисті дані та контакти всіх, хто збирається скористатися правом на репатріацію у вашій родині.

Може виявитися досить накладно їхати в столицю для проходження співбесіди, проте особиста присутність всіх бажаючих скористатися програмою репатріації необхідно.

Ви можете звернутися до відділу репатріації посольства Ізраїлю в Москві або в консульство Ізраїлю в Москві, якщо живете в Росії. Аналогічно з іншими країнами. Варто відзначити, що в Росії є консульство в Новосибірську, де також можна пройти перевірку. Таким чином, записатися можна на прийом в Москві або Новосибірську.

Також іноді консули проводять виїзні співбесіди в різних містах, якщо отримують з них багато заявок на репатріацію. Дізнатися про майбутні подібних поїздках можливо на офіційних сайтах консульств Ізраїлю в країні їх перебування.

Збір документів

Збір документів

З чого почати збір документів?

Відповідальні за проведення перевірки співробітники рекомендують завжди почати з того, щоб упевнитися в своєму єврейство.

Якщо ви впевнені, що єврей, можете це довести і бажаєте переїхати жити до Ізраїлю, то вам будуть потрібні наступні документи:

 • Свідоцтва про народження всіх, хто бажає переїхати. Варто зазначити, що переїзд можливий не тільки євреям, але і тим, хто не має до цієї національності ніякого отношенія.Так, потенційний репатріант може взяти з собою дружину (чоловіка), дітей і найближчих родичів.
 • Паспорти.
 • Військові квитки (якщо є).
 • Закордонні паспорти. До них є особливі вимоги. На момент подачі документів термін їх дії повинен бути більш 6 місяців.
 • Фотографії 3 * 4 для всіх виїжджаючих.
 • Копії або оригінал трудових книжок.
 • Копії всіх документів, що надаються.
 • Анкета. Завантажити анкету можна на сайтах Сохнута, консульств, посольства і МЗС Ізраїлю.

Це список загальних документів. Але також є додатковий пакет, який підтверджує ваше право на репатріацію. До нього відносяться будь-які документи, де є графа національність. Ось кілька варіантів того, які документи потрібні для такого підтвердження:

 • Радянський паспорт.
 • Радянський військовий квиток.
 • Свідоцтво про народження радянського зразка, де вказувалася національність.
 • Виписки з будинкових книг радянських часів, де також вказувалася національність.
 • Інші архівні документи.

Єврейство може передаватися по прадіду, тому не лінуйтеся перевіряти документи своїх родичів. В цьому випадку в число необхідних документів буде також входити:

 • Свідоцтво про укладення шлюбу між батьками, яке може стати вагомим аргументом у підтвердженні вашого споріднення.
 • Свідоцтво про смерть члена вашої родини, ім'ям якого ви апелюєте, якщо він не дожив до моменту подачі документів.

Бажано ознайомитися з Законом «Про репатріацію» заздалегідь, щоб підготуватися до додаткових питань і взяти з собою всі можливі довідки і докази, які зможете знайти. Є чимало випадків, коли консул давав свою згоду на репатріацію, отримуючи тільки фотографію могили родича на єврейському кладовищі.

Якщо консул відмовив, то можна врахувати його зауваження, зібрати додаткові документи і спробувати ще раз.

Репатріація євреїв до Ізраїлю має важливе значення для держави, саме тому ви можете звертатися необмежену кількість разів, щоб скористатися своїм правом.

Цікаво, що інвалідам відмовляють в репатріації тільки в тому випадку, якщо медичні показання не дозволяють людині переліт в іншу країну.

Як знайти предків

Коли у консула запитують: «Як знайти предків», він відповідає, що це можна зробити, оформивши запит до державного архіву Коли у консула запитують: «Як знайти предків», він відповідає, що це можна зробити, оформивши запит до державного архіву. Саме там зберігаються дані про багатьох євреїв, які проживали в СРСР. Якщо дані про ваших родичів збереглися, то процес співбесіди буде набагато простіше.

Саме державний архів надає велику допомогу потенційним репатріантам.

Якщо інформації в архіві немає, то можна зробити запит в ЗАГС. Так як сьогодні російські РАГСи стали працювати в єдиній електронній системі, вони можуть оперативно знайти необхідну інформацію. Це особливо актуально для правнуків євреїв, які в інший спосіб не можуть підтвердити свої родинні зв'язки.

вибір програми

Існує кілька програм репатріації з Росії, з Білорусії, з України та інших країн світу.

Коли ви отримаєте схвалення від консула, у вас буде віза на репатріацію. Термін її дії 6 місяців. Якщо ви не встигнете за цей час, то доведеться заново збирати весь пакет документів.

Якщо ви не встигнете за цей час, то доведеться заново збирати весь пакет документів

Згідно з правилами, кандидат повинен визначитися не лише з програмою, а й з місцем проживання в Ізраїлі. Якщо ви не можете самостійно зробити вибір, можна відвідати Центр культури Ізраїлю в вашому місті і ознайомитися з перевагою різних міст. Також співробітники Сохнут можуть самостійно підібрати вам найбільш підходящі міста.

Найбільшою популярністю у громадян Росії і країн СНД користуються програми репатріації в наступні міста:

 • В Хайфу;
 • В Акко;
 • У Афула;
 • У Хадеру;
 • У Ашкелон;
 • У Ейлат;
 • В Єрусалим.

Детальну інформацію про ці міста також можна прочитати в Вікіпедії. Потім потрібно забронювати безкоштовний квиток на літак.

Всі витрати на переїзд оплачує Ізраїль.

Якщо організовувати переїзд за допомогою Сохнут, то вас точно зустрінуть, а оплата ваших перших витрат відбудеться в призначеної час. Саме тому у вас не виникне проблем під час переселення на батьківщину.

Важливо розуміти, що повторна репатріація неможлива.

Пільги для нових репатріантів

Розроблена ціла система пільг для повернення на батьківщину євреїв, які проживають в інших країнах: Розроблена ціла система пільг для повернення на батьківщину євреїв, які проживають в інших країнах:

 • Безкоштовний квиток на літак і на право додаткового багажу.
 • Безкоштовний трансфер з аеропорту до місця проживання.
 • Фінансова допомога в перші місяці проживання в Ізраїлі.
 • Медична страховка на 1 рік.
 • Безкоштовний один курс івриту.
 • Знижки на оплату податків протягом 1 року.
 • Знижка на оренду житла з 13 до 48 місяців проживання в Ізраїлі.
 • Пільгова іпотека.
 • Можливість отримання вищої освіти.

Хто має право на дані пільги? Все залежить від соціального статусу і віку. Так, є програми, призначені спеціально для молодих сімей. Вони включають в себе пільгову іпотеку і додаткові соціальні програми.

Євреї пенсійного віку можуть скористатися іншими пільгами. Однак більша частина поширюється на всіх репатріантів.

Якщо ви переїхали жити до Ізраїлю з судимістю, то вам буде складно отримати кредит. Також деякі посібники будуть для вас недоступні.

Дії в аеропорту

Дії в аеропорту

Прилетівши до Ізраїлю, необхідно буде пройти паспортний контроль і звернутися в офіс Міністерства Абсорбції в будівлі аеропорту. Там ви отримаєте посвідчення репатріанта. Воно видається на всю сім'ю. Також буде видано посвідчення особи на всіх членів сім'ї, починаючи з 16 років.

Згідно з правилами, тут ви ви можете зажадати першу виплату з кошика Абсорбції. Грошові кошти видаються готівкою. Співробітники Міністерства надають допомогу в проходженні реєстрації в лікарняній касі, яку ви виберете і нададуть 200 безкоштовних хвилин для розмов по мобільному телефону.

Потім ви зможете отримати багаж і поїхати на передплачені таксі до першого місця свого проживання в Ізраїлі.

Житло надають безкоштовно на певний час. Потім необхідно буде самостійно вирішувати житлове питання.

Що необхідно зробити в перші дні в Ізраїлі

Приїхавши в Ізраїль, належить виконати кілька простих, але необхідних дій: Приїхавши в Ізраїль, належить виконати кілька простих, але необхідних дій:

 • вибрати банк і відкрити в ньому рахунок, для цього будуть потрібні платіжне доручення і посвідчення репатріанта, які видали в аеропорту;
 • зареєструватися в лікарняній касі і Міністерстві Абсорбції (потрібні довідка про наявність рахунку в банку і посвідчення репатріанта);
 • дорослим записатися на курси івриту;
 • дітей визначити в школи і дитячі сади;
 • плюс оформити пільгу зі сплати земельного податку.

Для пенсіонерів є додаткові пільги та допомоги, про яких вони зможуть дізнатися при зверненні в Сохнут.

Репатріація із зони АТО

Зона АТО - зона антитерористичної операції. Репатріація із зони АТО відбувається трохи складніше, тому що фахівцям необхідно переконатися, що ви не терорист і не уявляєте загрозу для суспільства.

Детально про це можна прочитати на ізраїльському форумі «Альтанка» або на сайті МЗС Ізраїлю. Там детально написано, як біженці і вимушені переселенці можуть почати нове життя в Ізраїлі.

Переселення з України

Переселення з України

Процес проходження співбесіди у всіх країнах однаковий, проте програми переселення трохи відрізняються.

Так, жителі України можуть скористатися засобами із спеціального фонду «Керен Едідут».

Що це таке? Це спеціальний фонд, який був створений в США рабином для полегшення процесу репатріації та асиміляції.

У програму цього фонду входить:

 • Прямі рейси з Києва в Єрусалим.
 • Додаткова фінансова підтримка українських євреїв (1000 доларів на кожного дорослого і 500 доларів на кожну дитину).
 • Доставка багажу в аеропорт за рахунок фонду.
 • Зустріч в аеропорту Єрусалиму.
 • Проведення різних семінарів і програм для прискорення процесу асиміляції в новій країні.

Є багато різних відгуків про життя в Ізраїлі. Деякі сюди приїжджають і, в надії, що держава буде завжди їх утримувати, не працюють і живуть собі на втіху. У цьому випадку вони добровільно покидають країну, коли фінансова підтримка припиняється.

Однак більшість залишається жити на новій батьківщині і отримують велике задоволення від відмінної погоди, високого доходу і стабільного життя.

Якщо у вас є родичі євреї і ви можете це довести, приходьте в Сохнут для отримання консультації про право на репатріацію. Надалі вам буде набагато легше отримати схвалення від консула і облаштувати своє нове життя.

Відео історії репатріантів

Хто має право на дані пільги?
Що це таке?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей