* Политика новости » Банки »

* *

Олександр Краковецький, DevRain Solutions - про міжнародному конгресі «розумних міст»

  1. Різниця в світогляді
  2. технологічні рішення
  3. кілька висновків

Учасники ініціативи Kyiv Smart City побували на міжнародній виставці в Іспанії, присвяченій технологіям і процесам в «розумних містах» різних країн - і Олександр Краковецький , Один з координаторів ініціативи і CEO компанії DevRain Solutions, поділився своїми враженнями. Публікуємо головне з його авторської колонки за підсумками візиту до Барселони:

Завдяки щасливому випадку мені пощастило опинитися в Барселоні на Smart City Expo 2015 - місці, де свої рішення представили десятки країн, компаній і стартапів. За своїм розмахом «Експо», звичайно, поступається Mobile World Congress (більше 80 тис. Чоловік), але, тим не менш, є одним з найбільших заходів в світі на тему розумних міст. Не випадково і те, що Експо проходить в Барселоні - місті, який входить в ТОП-10 «Розумних» міст світу, а ще може похвалитися теплою і сонячною погодою в листопаді.

Різниця в світогляді

Різниця в підходах і світогляді між нами і представниками розумних міст світу видна неозброєним поглядом. Чи не в нашу користь, природно. Адже ми часто говоримо про технології і проекти, а нам кажуть про community (співтоваристві) і people engagement (залученості жителів). Ми говоримо про те, як нам треба зробити карту рішень по всіх можливих напрямках, у нас же цікавляться, які проблеми ми намагаємося вирішити і як це поліпшить життя громадян . Ми говоримо про те, що хочемо впровадити щось (бажано з приставкою E- * або open) і розглядаємо це як кінцеву мету, нам підказують, що це тільки відправна точка для більш глобальних завдань.

Важливий момент полягає в тому, що ми теж говоримо people engagement, community, start city, city sociality and mobility і т.д., але в наших устах це звучить не завжди переконливо. У той же час ти розумієш, що в західній культурі ці слова мають цілком певний і важливий сенс. Щоб бути успішним, не потрібно «робити бізнес», потрібно створити щось, що вирішить проблему певної кількості людей. І якщо це «щось» - стоїть, то бізнес можна буде побудувати досить легко.

Найкрутіший vision, на мій дивіться, у представників муніципалітету Тель-Авіва. Всі знають мою слабкість до цього міста, але вона виникла не на рівному місці. Я не побачив серед їх (публічних) рішень чогось мегакруто, але їх вміння вистоювати комунікацію з резидентами міста просто вражають. Це і знижкова система на концерти та інші заходи, і публічні місця, і щотижневі дні відкритих дверей в муніціпалітеле для жителів і їх дітей, і програма підтримки міських ініціатив. У багатьох є щось подібне, але похвалитися тим, що не менше 50% жителів міста бере участь в цих ініціативах, може далеко не кожне місто.

технологічні рішення

Всі технологічні рішення можна було розділити умовно на кілька категорій: транспортні рішення, смарт-сіті центри і «зелені» проекти.

Транспортні рішення: по відчуттях, кожен другий проект був пов'язаний з транспортом: пробки, парковки, камери стеження, моделювання трафіку на окремих ділянках, каршерінг, оренда авто / велосипедів, транспортні системи «останньої милі», розклад / підбір маршрутів, прорахунок вартості поїздки на таксі.

Транспортні рішення: по відчуттях, кожен другий проект був пов'язаний з транспортом: пробки, парковки, камери стеження, моделювання трафіку на окремих ділянках, каршерінг, оренда авто / велосипедів, транспортні системи «останньої милі», розклад / підбір маршрутів, прорахунок вартості поїздки на таксі

Microsoft і BiSm @ rt розробили ряд рішень для Барселони, які збирають і аналізують величезну кількість даних для планування розкладу міського транспорту і, наприклад, виділення додаткових одиниць транспорту коли проходять футбольні матчі, концерти або великі публічні заходи. Або система, яка відстежує кількість куплених квитків і порівнює її з реальним пасажиропотоком, який розраховується за допомогою спеціальних датчиків.

Додаток Smart Destination дозволяє спланувати туристичний маршрут в залежності від уподобань, кількості часу і, що важливо, вашого бюджету.

Вуличні ліхтарі від Cisco, які напхані сенсорами і які можуть розпізнавати номери машин, наприклад, на парковках (що допомагає відслідковувати кількість вільних місць). Або зменшувати / збільшувати інтенсивність освітлення в залежності від того, чи є рух транспортних засобів чи ні. Системи відстеження трафіку і зміни роботи світлофорів залежно від поточної ситуації.

Дуже сподобався проект для Гамбурга - інтерактивні карти поверх технічних схем міста.

Smart City центр: єдина панель управління містом, за допомогою якої можна стежити за тим, що відбувається в місті і оперативно на це реагувати. Рішення в цій області також різноманітні - від простих (камери + виклик спеціальних служб) до повної автоматизації всього.

Рішення в цій області також різноманітні - від простих (камери + виклик спеціальних служб) до повної автоматизації всього

Одна корейська компанія представляла програмно-апаратний комплекс «з нуля» - інфраструктура, датчики, дата платформа, API і більше 300 сервісів для міста. Підходить в основному для нових міст, де немає власної ІТ-інфраструктури. Але і коштує таке рішення досить дорого.

«Зелені» проекти: все, що пов'язано з енергозбереженням, сміттям, «зеленими» технологіями. Рішень було не так щоб багато, але траплялися теж вельми цікаві, наприклад, моніторинг дерев за допомогою безпілотників.

Думаю, нам може бути цікавий досвід Німеччини та ряду інших європейський країн в плані утилізації тари. В супермаркетах для товарів в упаковках ви знайдете 2 ціни - власне, ціну за товар, і ціну за упаковку / тару. Це означає, що якщо ви хочете купити бочку пива загальною вартістю 10 євро, то з них 3,5 євро - це вартість самої бочки, який можна пізніше здати назад (прямо в супермаркеті або за допомогою спеціальних «розумних» контейнерів). Якщо ви викинете бочку, то нічого страшного не станеться - ви просто не отримаєте свої 3,5 євро назад. Навчання через гаманець працює «на ура» - більшість жителів здають тару з задоволенням.

Навчання через гаманець працює «на ура» - більшість жителів здають тару з задоволенням

Що стосується систем енергозбереження, то через порівняну дешевизну енергоносіїв в Україні, «розумні» проекти будуть окупатися досить довго, але це не означає, що цього не потрібно робити в принципі.

кілька висновків

Бути розумним - це не означає просто впровадити ту чи іншу ІТ-рішення. Потрібно вирішувати проблему. Якщо ІТ-рішення дороге / круте / глобальне, але не вирішує свою задачу - це погане рішення. Мало зробити ІТ-рішення, потрібно пояснити як і навіщо їм користуватися. У нас в Києві є гарний мобільний додаток для парковок , Але люди все одно продовжують підгодовувати паркувальників.

Не потрібно вигадувати велосипед. Більшість «розумних» систем вже давно працюють в інших містах, завдання - подивитися аналоги і реалізувати самі відповідні проекти локально.
Є величезна кількість консорціумів міст, які накопичили великий досвід вирішення багатьох завдань. Потрібно в обов'язковому порядку кооперуватися.

Непопулярний висновок: не можна вирішити всі проблеми відразу, навіть якщо вони все ідентифіковані та розпочато роботу в усіх напрямках. За відчуттями - 1-2 глобальні проблеми (наприклад, паркування в Києві) можна вирішити за 1,5-2 роки при сприятливих умовах і відсутності «мутних» схем. Потрібно створювати спільноти. Багато. І публічні місця. Теж багато. І допомагати низовим ініціативам.

Загалом, будемо розгрібати тонни зібраних матеріалів і думати, що і як можна впровадити в Києві та інших українських містах.

джерело: appclub.im | Фото: Володимир Краковецька

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей