* Политика новости » Банки »

* *

Порядок сплати податків і страхових внесків при укладенні договору підряду

 1. Коли договір підряду укладається, його основні умови
 2. ПДФО і договір підряду
 3. Розмір податку
 4. Чи потрібно платити страхові внески?
 5. Коли договір не обкладається страховими внесками?
 6. Розміри страхових внесків

При укладанні договору підряду сторони вступають в цивільно-правові відносини, а не трудові.

Відповідно, і регулюватися ці відносини будуть положеннями Цивільного кодексу, згідно з якими одна сторона повинна буде виконати певну роботу за завданням другої, і зробити це в строк. Друга ж сторона за відсутності претензій до результату буде повинна виконати оплату в обумовленому розмірі. Через специфіку договору підряду в частині його регулювання законами, його оподаткування стає дуже актуальним. Чи буде воно таким же, як і для договорів, що регулюються Трудовим кодексом, або ж будується за іншими принципами? Про це і піде мова: які податки і внески за договором підряду, хто повинен платити, а коли робити це не потрібно.

Коли договір підряду укладається, його основні умови

Але спочатку варто докладніше вивчити іншу специфіку цього договору - в яких випадках, ким і на яких умовах він полягає.

Почнемо зі сторін: їх у договору дві, відповідно, замовник і підрядник. В обох якостях можуть виступати звичайні громадяни, IP, юридичні особи - але при складанні документа будуть свої особливості, що залежать від того, до якої з цих категорій належать сторони.

В обох якостях можуть виступати звичайні громадяни, IP, юридичні особи - але при складанні документа будуть свої особливості, що залежать від того, до якої з цих категорій належать сторони

Форма договору може бути:

 • усній;
 • письмовій.

Так, усна форма дійсно допустима, проте лише якщо загальна сума угоди за договором не більше 10 тисяч рублів. Втім, навіть якщо сума менше, допускається скласти письмовий договір, але необов'язково буде завіряти його - а ось при більшій вже необхідно нотаріальне завірення.

Найважливіші особливості договору підряду:

 • Угода укладається сторонами добровільно.
 • Найнятий підрядник не входить в штат підприємства-роботодавця; записи про виконання робіт не вноситимуться в його трудову; не потрібні накази про прийняття, а потім звільнення; годинник в табель не ставляться; вартість робіт не оцінюється відповідно до прийнятих в компанії-замовника стандартам.
 • Виконавець не повинен підкорятися робочим графіком підприємства, його графік вільний , А оплата здійснюється за виконання роботи і ніяк не прив'язана до витраченому часу, важливо лише витримати термін і рівень якості.
 • Ніяких пільг, покладених співробітникам підприємства, найнятому за договором підряду виконавцю не покладається.

Обов'язкові умови:

 1. Предмет договору - тобто той результат, щоб досягти якого наймачеві і знадобився підрядник. Тут важливо ще раз відзначити, що це саме результат, а не робота як така - плата при підряді робиться не за факт роботи, а за її результат, і при його відсутності то, що виконавець працював, ніякої ролі не грає, і він не зможе отримати навіть частина плати, посилаючись на це (хіба що на те буде добра воля самого замовника).
 2. Термін - обов'язкова вказівка ​​як часу початку робіт, так і до якого терміну їх необхідно завершити. Іноді окремо вказуються терміни завершення окремих етапів. Відповідальність за дотримання термінів несе підрядник, за домовленістю із замовником їх допускається змінювати. Якщо результат є, проте в термін укластися не вдалося, то замовник також може відмовитися приймати і оплачувати роботу.

Це дві ключові умови, а решта вже вносяться сторонами на їх розсуд.

Іноді підрядник може залучати субпідрядників - тоді він стане генеральним підрядником і буде відповідальний за дії субпідрядників.

Якщо через дії субпідрядників були заподіяні збитки, робота виявилася неякісною, терміни зірвані - у всіх випадках відповідальність лежить саме на генерального підрядника.

Що до ціни роботи, то в неї входять два компоненти:

 • Понесені підрядником в її ході витрати.
 • Його винагороду.

Є різні варіанти визначення ціни:

 • відразу в тексті договору;
 • за актуальним ринковим курсом;
 • за кошторисом підрядника, затвердженої замовником.

Виділяють також приблизну і тверду ціну. У першому випадку ціна може зрости, якщо виявилися потрібні додаткові роботи, а значить і витрати. Якщо необхідність в цьому обгрунтована, то замовник все одно має право відмовитися, але тоді йому доведеться розплатитися за вже виконану частину роботи. А ось якщо встановлена ​​тверда ціна, то її перегляду потім можна буде вимагати.

Договір підряду нерідко полягав замість трудової угоди через те, що так замовники зменшували виплачуються податки, однак починаючи з 2017 року по ним також необхідно сплачувати страхові внески - за певними винятками. Не потрібно робити лише виплати до Фонду соціального страхування - це залишено на розсуд сторін.

Можлива ситуація звернення ФСС в суд з метою визнати договір трудовим і стягнути внесок, а до нього ще й штраф. Щоб уникнути подібного розвитку подій, слід, ще складаючи договір, відмовитися від будь-яких спірних положень в ньому, через які він потім може бути визначений як трудовий. Для чіткої ідентифікації документа саме як цивільно-правового, слід:

 • Вказувати точну період, що відводять на виконання робіт.
 • Прописувати точну суму винагороди за весь обсяг робіт, без поділів на кілька сум за певні періоди.
 • Не давати ніяких посилань на посадові інструкції компанії і не прив'язувати роботу за договором до її режиму роботи.
 • Прийом роботи слід підтвердити відповідним актом за підписом сторін.
 • Робота повинна мати разовий характер.

ПДФО і договір підряду

Незалежно від того, чи виступає підрядником фізична особа або ІП, виплачувати ПДФО повинен буде саме він.

Однак в першому випадку щодо всіх інших зборів його податковим агентом виступатиме наймач, в той час як у другому їх виплатою займається ІП-підрядник.

Розмір податку

Розмір податку

Він стандартний для ПДФО, тобто становить 13%. Може бути надано відрахування, якщо підрядник має таке право. Для нерезидентів РФ розмір податку виростає до 30%.

Чи потрібно платити страхові внески?

При укладанні договору підряду з фізичною особою обов'язок по їх виплаті лягає на замовника. Як випливає з ФЗ № 212, виплата внесків при підряднику фізичну особу, лягає на замовника, навіть якщо і сам він є фізичною особою, хоча і зрозуміло, що ця норма законодавства повсюдно ігнорується, адже мова найчастіше йде про разові роботах.

Ситуація змінюється, якщо підрядником виступає індивідуальний підприємець: тоді виплата внесків стане саме його обов'язком, а скільки він буде платити, визначається виходячи з того, яка схема оподаткування їм застосовується - звичайна або спрощена. Щоб потім не виникло спірних ситуацій, необхідно безпосередньо в тексті договору вказати, що підрядник-ІП повинен самостійно робити виплати страхових внесків .

Коли договір не обкладається страховими внесками?

Як вказує глава 34 Податкового кодексу, в оподаткуванні договору підряду є деякі особливості, а саме:

 • Внески за страхуванням від тимчасової непрацездатності по ньому вноситися не повинні, як і зі страхування від травм на виробництві, - хіба що це передбачається в тексті самого договору.
 • Страховими внесками не обкладаються винагороди, які виплачуються громадянам іноземних держав зі статусом тимчасово перебувають в РФ.
 • Якщо договір укладається з індивідуальним підприємцем, то замовник не повинен буде платити внески - це обов'язок самого підприємця.
 • Внески не нараховуються, якщо предметом договору став перехід права власності, або інших майнових прав, а також передача в користування самого майна. Винятком з цього правила буде договір авторського замовлення, ліцензійний договір, відчуження прав на твори мистецтва або наукові праці - з них доведеться заплатити внески.
 • З одержуваних підрядником компенсацій, що відшкодовують їх витрати на виконання роботи, страхові внески виплачувати не потрібно, однак понесені витрати повинні мати документальні підтвердження, інакше у перевіряючих органів можуть виникнути питання - адже такий лазівкою можуть користуватися, щоб виплатити частину винагороди без обкладання страховими внесками.

Розміри страхових внесків

Розміри страхових внесків

Внески діляться на наступні:

 • До Пенсійного фонду - 22%.
 • На обов'язкове медстрахування - 5,1%.
 • На страхування від нещасних випадків на виробництві - необов'язкові, при бажанні сторін то, що вони будуть виконуватися, вказується в самому договорі, а ставка може сильно відрізнятися в залежності від ступеня небезпеки.

Наведемо приклад. Компанія «КрепкоСтрой» уклала договір підряду з фізичною особою - С.В. Мирошкина. За умовами договору дана особа повинна буде встановити 200 розеток. За установку кожної він отримає 120 рублів. Виходить, при загальній сумі договору 200 x 120 = 24 000 рублей, він повинен буде заплатити ПДФО в розмірі 24 000 x 0,13 = 3 120, а на руки отримає 24 000 - 3 120 = 20 880 рублів.

Страхові внески за договором підряду за нього повинна буде внести компанія «КрепкоСтрой». Підрахуємо їх:

 • До Пенсійного фонду необхідно внести 24 000 x 0,22 = 5 280 рублів.
 • До Фонду соціального страхування 24 000 x 0,051 = 1 224.
 • До цього додається певна сума в ФСС, якщо вона прописана в договорі.

Тобто замовник вносить: 5 280 + 1 224 = 6 504 рубля або більше як страхових внесків додатково до часом 24 000, що він вже виплатив виконавцю, а значить, в сумі витратить 30 504 рубля.

Другий приклад: уявімо, що всі умови ті ж самі, що і раніше, але підрядник буде не просто фізичною особою С.В. Мирошкина, а ІП Мірошкін, і працює за спрощеною схемою оподаткування. Які виплати робляться в такому випадку? Компанія «КрепкоСтрой» тепер виплатить лише 24 000 гривень за роботу, і не буде робити ніяких додаткових виплат. ІП повинен буде заплатити той же ПДФО , Що й колись, а на додаток 6% від доходів (може застосовуватися інша схема - 15% від прибутку), тобто:

24 000 x 0,13 + 24 000 x 0,06 = 4 560 рублів. Значить «чистими» в результаті буде отримано 24 000 - 4 560 = 19 440.

До того ж не варто забувати, що ІП необхідно також робити внески в ПФ і ФФОМС, просто вони стягуються не в процентах від отриманої суми, а є фіксованими: в ПФ за рік вноситься 26% від 12 мінімальних розмірів оплати праці, що для 2017 року дорівнює 23 400 рублям, а в ФФОМС 5,1% від них же, тобто 4 590 рублів. Платежі виконуються раз на квартал або раз на рік.

Якщо ж ІП Мірошкін працює за загальною схемою, то заплатить ПДФО, а також всі платежі, що раніше були підраховані для компанії, тобто 3 120 + 5 280 + 1 224 = 9 624 рубля, і від початкових 24 000 у нього залишиться 14 376 , а «КрепкоСтрой" не витратить нічого понад вказану в договорі суми.

Коли договір не обкладається страховими внесками?
Чи буде воно таким же, як і для договорів, що регулюються Трудовим кодексом, або ж будується за іншими принципами?
Чи потрібно платити страхові внески?
Коли договір не обкладається страховими внесками?
Які виплати робляться в такому випадку?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей