* Политика новости » Банки »

* *

Повернення технічно складного товару належної якості

 1. Зворотні технічно складні товари
 2. Що розуміють під істотним недоліком?
 3. Список складнотехнічних товарів, що не підлягають поверненню в 2018 р
 4. регламент повернення
 5. Труднощі повернення техніки

До технічно складних товарів закон суворий - більшість з них можна повернути або обміняти тільки при наявності серйозних претензій до якості До технічно складних товарів закон суворий - більшість з них можна повернути або обміняти тільки при наявності серйозних претензій до якості. Асортимент, що потрапляє під дію Постанови Уряду № 924 від 19.01.1998г., Просто обміняти або здати без вагомої причини не можна. Пред'являти претензії щодо якості можна протягом гарантійного терміну, а при його відсутності протягом терміну служби.

Зворотні технічно складні товари

Повернути через 2 тижні вже не подобається автомобіль або культиватор, не вийде. Але, є асортимент, який потрапляє під цією правило.

 • Міні-літаки та інші легкі літальні апарати з двигуном;
 • Снігоходи та портативна зимова техніка;
 • Сільгоспмашини і спецтехніка з двигуном;
 • Навігаційні та комунікативні засоби побутового призначення;
 • Обчислювальні пристрої;
 • Цифрові прилади;
 • Побутова техніка з мікропроцесором або електродвигуном.

Все, що потрапляє в вищенаведений список можна обміняти або здати в протягом 2-х тижнів після покупки. За інші позиції можна отримати назад гроші тільки при наявності серйозних недоліків. На практиці продавці всіма силами переконують покупців у неналежність техніки до даного списку.

Що розуміють під істотним недоліком?

Визнати товар неякісним можна протягом гарантійного терміну. Неналежним оголошується якість за умови не менше 30-ти днів вимушеного простою.

30-денний термін розглядається не одним періодом, а у вигляді загальної суми днів простою. У нього входить час ремонту. Кількість дефектів ролі не грає. У розрахунок приймається загальний неробочий період незалежно від причин.

До істотних недоліків таких виробів відносяться наступні:

 • Дефекти, що перешкоджають нормальній експлуатації техніки. До них не належать переборні за допомогою ремонту. Якщо заміна комплектуючих по гарантії нормалізує роботу, то товар залишається у клієнта і поверненню не підлягає.
 • Вартість ремонту, порівнянна з ціною самого виробу. У цьому випадку такі витрати розглядаються як суттєвий дефект. Відмова від такої послуги цілком правомірний. Повернення грошей проводиться за заявою з додатком кошторису за ремонт.
 • Перевищення 45-денного терміну ремонту (ст. 20 ЗоЗПП). Тривале очікування комплектуючих від виробника не розглядається в якості причини затримки. Припустимо відмова від товару і отримання за нього грошової компенсації.
 • Повторне прояв дефекту після гарантійного ремонту. Другий раз з тієї ж причини протягом гарантійного терміну майстра можна не викликати, а оформити заяву на повернення складнотехнічних товару.
 • Прояв множинних дефектів, що роблять неможливим експлуатацію за призначенням. Агрегат може проявляти ознаки працездатності: запускатися, але функціонувати з низькою продуктивністю, що не відповідає заявленим характеристикам.

При виявленні одного з перерахованих вище пунктів складається претензія на повернення з вимогою заміни на товар належної якості або виплати грошової компенсації.

Список складнотехнічних товарів, що не підлягають поверненню в 2018 р

Не підлягає поверненню якісна техніка, яка не має дефектів. Повернути автомобіль через разонравітся кольору не вийде. Потрібно більш вагому підставу. Таким є тільки дефекти, що утрудняють і роблять експлуатацію неможливою.

Без явних дефектів не вийде повернути наступну продукцію:

 • Автомобілі будь-якої вантажопідйомності, мотоцикли та інші саморушні ТЗ, в тому числі плавзасоби.
 • Зброя для самооборони.
 • Техніку, не перераховану в переліку Постанови № 924.

Їх повернення здійснюється тільки при прояві вищеописаних істотних недоліків.

регламент повернення

Обмін або здача товарів за переліком Постанови № 924 ідентичний поверненню якісної продукції по ЗоЗПП в 14-денний термін. Єдина відмінність - в заяві обов'язково потрібно відобразити приналежність товару до поворотного асортименту:

 • Пред'явлення товару в заводській упаковці без слідів експлуатації;
 • Заповнення заяви на повернення із зазначенням причин;
 • Додаток документа про оплату.

Повернення через шлюбу пов'язаний з доведенням дефектів. Для цього доведеться провести експертизу, докласти фото дефектів. Великогабаритні товари транспортуються продавцем. Необхідність цієї послуги потрібно відобразити в заяві на повернення з посиланням на норму закону.

Труднощі повернення техніки

Перший крок з продукцією, що не потрапляє до переліку зворотних складнотехнічних виробів, - це напрямок претензії продавцю. На неї потрібно отримати письмову відповідь. Його відсутність теж має значення. Ігнорування вимог клієнта використовується в суді.

При відсутності відповіді протягом зазначеного в заяві строку можна направити позов до суду. Підставою є залишена без уваги претензія. За позовом можна стягнути:

 • повне задоволення претензії;
 • витрати на судові витрати,
 • компенсацію експертизи та транспортування;
 • моральний і матеріальний збиток.

Затягування термінів розгляду претензії також є підставою для звернення до суду. Існуюча судова практика демонструє лояльність по відношенню до споживачів. Продавці та виробники при задоволенні подібних позовів несуть серйозні збитки, тому вони не зацікавлені в тривалих позовах.

Що розуміють під істотним недоліком?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей