* Политика новости » Банки »

* *

Повернення держмита за закордонний паспорт через держпослуги (як повернути)

 1. Підстави і терміни
 2. Загальні моменти процедури
 3. Порядок повернення держмита за закордонний паспорт через держпослуги
 4. Перелік необхідної документації
 5. Подача заяви
 6. покрокові дії
 7. Що ще важливо знати
 8. Ситуації з відмовою

Оплата державного мита являє собою обов'язковий етап оформлення закордонного паспорта, передбачений чинним законодавством.

Нерідко зустрічаються такі ситуації, коли людина оплачує державне послугу, але при цьому з тих чи інших причин потім не звертається до відповідних органів для її отримання.

В такому випадку багато хто замислюється над тим, чи можна замовити повернення держмита за закордонний паспорт через держпослуги і що потрібно для цього зробити.

Підстави і терміни

На практиці вкрай часто зустрічаються такі ситуації, коли громадяни роблять помилки в процесі заповнення будь-яких документів, необхідних для подачі заявки на оформлення закордонного паспорта . Зокрема, люди не завжди знають про те, які реквізити потрібно вказувати при оформленні цього документа або ж просто некоректно вказують певні дані.

Перед тим, як оплачувати державне мито, передбачене за оформлення закордонного паспорта, громадянину слід максимально ретельно перевірити зазначені дані про платника для того, щоб виключити будь-які помилки. Попередньо дізнатися інформацію про одержувача можна буде через інтернет або ж звернувшись до територіального підрозділу міграційної служби.

Якщо ж все-таки вже трапилося так, що зазначена сума коштів була відправлена ​​не за призначенням, гроші потрібно буде повернути назад громадянину. В даному випадку він просто не зможе отримати закордонний паспорт з тієї причини, що офіційно державне мито просто не оплачена, але при цьому повернення можна буде оформити і після нового перерахування коштів, якщо у людини немає часу для того, щоб чекати повернення коштів, відправлених помилково не в тому напрямку.

Чинне законодавство встановлює досить строгий перелік причин, які можуть сприйматися уповноваженими співробітниками державних органів в якості підстави для повернення мит, перерахованих до державного бюджету.

Таким чином, подавати звернення на повернення витраченої суми можна буде за наявності таких обставин:

 • заявник сплатив суму, яка перевищує передбачену правилами щодо
 • в платіжної квитанції і заяві , Поданих для отримання закордонного паспорта, не збігається найменування одержувача документа або ж ПІБ платника;
 • державний орган відмовляється від надання послуги громадянину, який її оплатив;
 • громадянин самостійно прийняв рішення про призупинення процедури оформлення закордонного паспорта, незважаючи на те, що їм було перераховано певну суму в якості сплати державного мита.

Незалежно від обставин громадянин повинен буде надати державним службовцям квитанцію, що підтверджує факт оплати держмита. Громадяни можуть використовувати цей документ протягом трьох років з моменту проведення платіжної операції, а кошти їм будуть повернуті без урахування перерахованої комісії.

Завантажити бланк квитанції ощадбанку за формою ПД-4

Загальні моменти процедури

Чинне законодавство дійсно передбачає можливість повернення державного мита, але при цьому дана процедура в обов'язковому порядку повинна проводитися в повній відповідності з тими правилами, які передбачені різними нормативними актами.

У переважній більшості випадків громадяни звертаються до співробітників територіального підрозділу міграційної служби для того, щоб повернути надмірно сплачене державне мито, а не через неправильне зазначення будь-яких реквізитів.

Причина полягає в тому, що чинне законодавство встановлює певні відмінності, які стосуються не тільки державних мит, що виплачуються при оформленні закордонних документів старого і нового зразків , А й тих сум, які перераховуються за дорослих і дітей.

Якщо мова буде йти про надмірно перерахованої суми, то в такому випадку в процесі подачі заяви на повернення коштів потрібно буде взяти до уваги кілька ключових моментів:

 • до територіального підрозділу міграційної служби потрібно буде надати копію квитанції про оплату, так як оригінал цього документа спочатку долучається до пакету паперів в процесі первинного оформлення заявки;
 • в заяві в обов'язковому порядку повинна вказуватися не тільки точна сума переплати, але ще і те, скільки грошей було внесено заявником, тобто яке мито він оплатив;
 • в процесі проведення платіжної операції НЕ через банківський підрозділ, а через сайт держпослуги, потрібно буде в обов'язковому порядку роздрукувати квитанцію безпосередньо з сайту.

Окрему увагу слід приділити тому, що, навіть в тому випадку, якщо сума переплати є відносно невеликою, у міграційної служби немає ніякого права на те, щоб відмовляти заявнику в поверненні відправлених їм коштів.

У зв'язку з цим, якщо державні службовці відхиляють заяву з тих чи інших причин, слід негайно звертатися до суду з відповідною позовною заявою для відновлення справедливості.

Оплата державного мита являє собою обов'язковий етап оформлення закордонного паспорта, передбачений чинним законодавством

Зразок квитанції про оплату держмита за закордонний паспорт

Порядок повернення держмита за закордонний паспорт через держпослуги

Перед тим, як приступати до повернення державного мита через сайт держпослуги, потрібно буде переконатися в тому, що платник має при собі квитанцію, що підтверджує факт перерахування необхідної суми. Якщо цей документ був втрачений або ж не був роздрукований після оплати, то в такому випадку можна буде вирішити дану проблему наступним чином: перейти на особистий кабінет на зазначеному ресурсі, знайти в історії проведену платіжну операцію і повторно роздрукувати квитанцію.

Якщо ж принтер у людини відсутній, то йому можна звернутися в спеціалізований копіювальний центр, в якому зможуть роздрукувати квитанцію з файлу на диску або USB-накопичувачі.

В даному випадку, якщо оплата державного мита здійснювалася через банківське відділення, а громадянин надалі втратив квитанцію, довести факт переказу коштів буде достатньо складно.

Перелік необхідної документації

Ключовий документ, на підставі якого комісія буде приймати рішення про можливість повернення перерахованої суми коштів заявнику, є квитанція, яка підтверджує оплату державного мита, яку можна буде отримати у відділенні того банку, який займався проведенням відповідної операції. Також потрібно буде отримати копію громадянського паспорта, завірену особистим підписом заявника.

Крім перерахованих паперів, слід звернутися в обслуговуючий банк для отримання виписки, що підтверджує успішне перерахування коштів та списання їх з рахунку заявника.

Дана виписка не входить до переліку обов'язкових документів, але з її допомогою можна буде істотно прискорити процедуру повернення коштів з тієї причини, що уповноваженим співробітникам міграційної служби не доведеться займатися самостійною перевіркою стану виконаної операції. Важливо правильно розуміти в даному випадку той факт, що реквізити рахунків, з яких здійснюється оплата державного мита та куди будуть повертатися кошти, можуть бути не однаковими, але при цьому всі вони повинні бути оформленими на заявника.

Подача заяви

Для подачі заяви потрібно буде спочатку дізнатися точну адресу територіального підрозділу міграційної служби, а також ім'я начальника цього відділення, так як саме на нього буде оформлятися подається заявка. ПІБ керівника в даному випадку вказується виключно в давальному відмінку і прописується в правій верхній частині листа відразу ж після вказаної адреси установи.

Після цього потрібно буде вказати ПІБ заявника, адреса його реєстрації, а також контактний номер телефону. У центральній частині документа вказується його найменування «Заява», після чого з нового рядка починається основна частина документа.

В обов'язковому порядку при заповненні заяви потрібно буде вказати прохання про повернення помилково перерахованої державного мита, відправленої громадянином за оформлення закордонного паспорта.

Завантажити бланк заяви про повернення держмита за закордонний паспорт

Громадянин повинен буде вказати розмір перерахованої мита, а також дату проведення платіжної операції. Після цього потрібно буде вказати реквізити банківського рахунку, на який буде здійснюватися повернення державного мита за посвідчення особи, перелік документів, що подаються разом з цією анкетою, а також дата оформлення і особистий підпис заявника.

В кінцевому підсумку потрібно буде передати оформлена заява разом з повним переліком доданих документів до територіального підрозділу міграційної служби особисто або ж з використанням послуг пошти.

покрокові дії

Якщо платіж здійснювався з використанням спеціалізованих інтернет-сервісів, платнику потрібно буде в обов'язковому порядку роздрукувати платіжний чек, що підтверджує проведення платіжної операції. Перед тим, як повернути цю суму через держпослуги, потрібно буде перейти в особистий кабінет, ознайомитися з повним переліком власних фінансових операцій, і в кінцевому підсумку роздрукувати необхідну квитанцію.

Після цього громадянину потрібно буде з повним переліком документів і заповненою заявою звернутися в територіальний підрозділ міграційної служби, які займаються поверненням коштів, перерахованих на користь бюджету помилково або ж в надмірній сумі.

Громадянам досить буде передати папери уповноваженим співробітникам даного органу, після чого вони самостійно повинні будуть провести детальну перевірку наданого запиту і задовольнити його у відповідності з термінами, передбаченими чинним законодавством.

Що ще важливо знати

Відповідно до чинного законодавства термін, протягом якого громадянину повинні повернути перераховану суму державного мита, повинен складати не більше одного місяця з моменту подачі заяви до територіального підрозділу міграційної служби.

Заява повинна складатися без будь-яких помилок і включати в себе повний перелік необхідних документів. Багато досить часто цікавляться тим, яким чином може бути повернута державне мито за закордонний паспорт, оформлений для неповнолітнього громадянина.

Згідно із законом порядок в даному випадку є стандартним, але при цьому процедура заповнення заяви здійснюється батьками або законними представниками, а в якості посвідчення особи надається свідоцтво про народження.

Ситуації з відмовою

Податковим законодавством встановлюється строгий перелік ситуацій, в яких громадянин не може подати заяву на повернення перерахованої суми для оплати оформлення закордонного паспорта.

Зокрема, це стосується таких ситуацій:

 • оформлене посвідчення особи вже було надано заявнику;
 • заявник не може надати квитанцію, що підтверджує внесення платежу, по якій можна буде через базу даних перевірити, що заява не була подана і державне мито не була використана;
 • заяву або документи були надані не у відповідності з чинним законодавством.

Якщо громадянин повністю виконує вимоги, передбачені чинним законодавством, співробітники міграційної служби не мають права відмовляти йому в повернення державного мита. Якщо ж таке відбувається, йому потрібно буде звернутися з відповідною позовною заявою до мирового суду.

Заява на закордонний паспорт в ГУВМ МВС РФ Заява на закордонний паспорт в ГУВМ МВС РФ

можна відправити за допомогою порталу держпослуг або МФЦ.

Читайте тут , Чи обов'язково міняти закордонний паспорт при зміні прізвища.

Приклад заповнення заяви на закордонний паспорт нового зразка ви можете скачати тут .

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей