* Политика новости » Банки »

* *

Досудова претензія на повернення грошей

 1. Що таке досудова претензія
 2. У яких випадках можливе досудове врегулювання спору
 3. Що потрібно знати про досудової претензії
 4. зміст претензії

Якщо ви зіткнулися з порушенням ваших прав споживача та бажаєте повернути витрачені кошти, не обов'язково відразу звертатися до суду.

Більшість організацій об'єктивно оцінюють свої шанси і намагаються врегулювати конфлікти з покупцями, якщо правда на боці останніх.

Що таке досудова претензія

Претензія - це лист, що направляється юридичній особі, в якому описана виникла проблема і викладені ваші вимоги.

Претензія - це лист, що направляється юридичній особі, в якому описана виникла проблема і викладені ваші вимоги

Претензія - це офіційне підстава для повернення грошей

Іноді з постачальником товарів або послуг (продавцем) вдається домовитися про повернення грошей в усному порядку - тобто, він визнає проданий товар або послугу неякісним або ж невідповідним заявленим характеристикам.

Але для повернення фінансів йому все одно необхідний документ-підставу. Тому він може вас попросити все ж скласти досудову претензію.

Якщо говорити юридичною мовою, то претензія є офіційним письмовим повідомленням, з якого починається претензійний виробництво (його веде сторона-продавець).

Підставою для складання досудової претензії є порушення прав споживача. Вони можуть бути як прописані в Законі про захист прав споживача, так і надані йому в рамках укладеного з продавцем договору.

Досудова претензія на повернення грошових коштів дозволяє і вам, і продавцеві заощадити свій час і гроші (оплата юристів та інших судових витрат зараз коштують чимало).

У яких випадках можливе досудове врегулювання спору

Найчастіше люди звертаються з претензіями на повернення грошей з наступних причин:

 • товар виявився бракованим;
 • характеристики товару не відповідають заявленим;
 • порушення термінів поставки товару або послуги;
 • порушення термінів гарантійних зобов'язань по товару (наприклад, затримка повернення з ремонту);
 • невиконання гарантійних зобов'язань (товар так і не відремонтували).

Що потрібно знати про досудової претензії

Переконайтеся, що ваша претензія доставлена ​​адресату

Одним з найбільш гострих моментів при вирішенні спорів без залучення суду є навіть не зміст претензії. Важливо переконатися в тому, що ваш лист було доставлено адресату. На жаль, звичайне поштове відправлення може дати збій навіть у межах одного міста.

Юристи радять використовувати один з двох методів доставки вашої претензії:

 1. Особисте відвідування офісу чи магазину, який порушив ваші права споживача. При собі необхідно мати два примірники претензії. Один ви передаєте співробітникові організації, а на другому вам повинні поставити печатку і підпис, що свідчать про те, що повідомлення прийнято в роботу.
 2. Рекомендований лист з описом вкладення. При замовленні листи додатково замовте повідомлення про вручення претензії адресату. Це допоможе уникнути складнощів в подальшому.

Пам'ятайте, що якщо справа дійде до суду, то грамотно складена і вручена претензія дасть додаткові окуляри в вашу користь в ході розгляду. І навпаки - суд негативно поставиться до того, що претензія на повернення грошей не була донесена до відповідача. Суддя може винести рішення, що досудовий етап рішення не завершений. І тоді доведеться все починати спочатку.

Ще один момент в ході складання і розгляду претензії на повернення грошей - терміни. Справа в тому, що в російському законодавстві не встановлено єдиний період, по закінченню якого продавець повинен дати відповідь на претензію. У кожній галузі прийняті свої терміни, які залежать від конкретної послуги або товару. Вони, в свою чергу, прописуються в договорі.

Однак стандартним терміном розгляду досудової претензії, пов'язаної з розірванням договору купівлі-продажу або договору про надання послуг і подальшим поверненням оплати, є 10 днів, не рахуючи дня подачі претензії. Експерти настійно не радять звертатися до суду раніше, ніж закінчилася декада.

зміст претензії

У претензії не повинно бути ваших емоцій і зайвих деталей

Єдиного затвердженого шаблону претензії на повернення коштів не існує. По суті, претензія є звичайним діловим листом, тому при її складанні потрібно дотримуватися офіційної стилістики.

Описуючи проблемну ситуацію, викликану придбанням товару або послуги, утримайтеся від емоцій і постарайтеся викласти факти сухо, чітко і без зайвих деталей. Необов'язкова машинописна форма претензії - написане від руки лист матиме ту ж законну силу.

Проте існують певні правила складання такого листа:

 • У шапці вкажіть одержувача претензії (ПІБ або найменування організації, адреса, контакти), а також свої дані.
 • Підстава взаємин, які виникли між вами і одержувачем (це може бути договір купівлі-продажу, договір про надання послуг, платіжна квитанція, касовий і товарний чеки, страховий поліс).
 • Опис проблемної ситуації і суть пропонованих до продавця вимог.
 • Претензійна сума і її обгрунтування. Як правило, це та сума, яку ви заплатили за товар або послугу. Однак можливе нарахування відсотків і штрафів, якщо подібні пункти передбачені в договорі).
 • Термін, протягом якого продавець повинен виконати викладені вимоги.
 • Попередження про готовність відстоювати свої права в суді, якщо ваша претензія не буде задоволена.

Залежно від ситуації в претензію можна додати інформацію про ваших банківських реквізитах (номер рахунку, ІПН і ОККП банку і т.д.). Це робиться для того, щоб одержувач зміг повернути вам гроші безготівковим платежем.

Всі свої вимоги, а також порушення ваших прав споживача необхідно підкріпити посиланнями на закони і нормативні акти. Це додасть ваги документу.

Якщо ви не знаєте, як правильно скласти досудову претензію на повернення грошей, ми пропонуємо вам скачати зразок такого листа.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей