* Политика новости » Банки »

* *

Досудова претензія на повернення грошей

 1. Що таке досудова претензія
 2. У яких випадках можливе досудове врегулювання спору
 3. Що потрібно знати про досудової претензії
 4. зміст претензії

Якщо ви зіткнулися з порушенням ваших прав споживача та бажаєте повернути витрачені кошти, не обов'язково відразу звертатися до суду.

Більшість організацій об'єктивно оцінюють свої шанси і намагаються врегулювати конфлікти з покупцями, якщо правда на боці останніх.

Що таке досудова претензія

Претензія - це лист, що направляється юридичній особі, в якому описана виникла проблема і викладені ваші вимоги.

Претензія - це лист, що направляється юридичній особі, в якому описана виникла проблема і викладені ваші вимоги

Претензія - це офіційне підстава для повернення грошей

Іноді з постачальником товарів або послуг (продавцем) вдається домовитися про повернення грошей в усному порядку - тобто, він визнає проданий товар або послугу неякісним або ж невідповідним заявленим характеристикам.

Але для повернення фінансів йому все одно необхідний документ-підставу. Тому він може вас попросити все ж скласти досудову претензію.

Якщо говорити юридичною мовою, то претензія є офіційним письмовим повідомленням, з якого починається претензійний виробництво (його веде сторона-продавець).

Підставою для складання досудової претензії є порушення прав споживача. Вони можуть бути як прописані в Законі про захист прав споживача, так і надані йому в рамках укладеного з продавцем договору.

Досудова претензія на повернення грошових коштів дозволяє і вам, і продавцеві заощадити свій час і гроші (оплата юристів та інших судових витрат зараз коштують чимало).

У яких випадках можливе досудове врегулювання спору

Найчастіше люди звертаються з претензіями на повернення грошей з наступних причин:

 • товар виявився бракованим;
 • характеристики товару не відповідають заявленим;
 • порушення термінів поставки товару або послуги;
 • порушення термінів гарантійних зобов'язань по товару (наприклад, затримка повернення з ремонту);
 • невиконання гарантійних зобов'язань (товар так і не відремонтували).

Що потрібно знати про досудової претензії

Переконайтеся, що ваша претензія доставлена ​​адресату

Одним з найбільш гострих моментів при вирішенні спорів без залучення суду є навіть не зміст претензії. Важливо переконатися в тому, що ваш лист було доставлено адресату. На жаль, звичайне поштове відправлення може дати збій навіть у межах одного міста.

Юристи радять використовувати один з двох методів доставки вашої претензії:

 1. Особисте відвідування офісу чи магазину, який порушив ваші права споживача. При собі необхідно мати два примірники претензії. Один ви передаєте співробітникові організації, а на другому вам повинні поставити печатку і підпис, що свідчать про те, що повідомлення прийнято в роботу.
 2. Рекомендований лист з описом вкладення. При замовленні листи додатково замовте повідомлення про вручення претензії адресату. Це допоможе уникнути складнощів в подальшому.

Пам'ятайте, що якщо справа дійде до суду, то грамотно складена і вручена претензія дасть додаткові окуляри в вашу користь в ході розгляду. І навпаки - суд негативно поставиться до того, що претензія на повернення грошей не була донесена до відповідача. Суддя може винести рішення, що досудовий етап рішення не завершений. І тоді доведеться все починати спочатку.

Ще один момент в ході складання і розгляду претензії на повернення грошей - терміни. Справа в тому, що в російському законодавстві не встановлено єдиний період, по закінченню якого продавець повинен дати відповідь на претензію. У кожній галузі прийняті свої терміни, які залежать від конкретної послуги або товару. Вони, в свою чергу, прописуються в договорі.

Однак стандартним терміном розгляду досудової претензії, пов'язаної з розірванням договору купівлі-продажу або договору про надання послуг і подальшим поверненням оплати, є 10 днів, не рахуючи дня подачі претензії. Експерти настійно не радять звертатися до суду раніше, ніж закінчилася декада.

зміст претензії

У претензії не повинно бути ваших емоцій і зайвих деталей

Єдиного затвердженого шаблону претензії на повернення коштів не існує. По суті, претензія є звичайним діловим листом, тому при її складанні потрібно дотримуватися офіційної стилістики.

Описуючи проблемну ситуацію, викликану придбанням товару або послуги, утримайтеся від емоцій і постарайтеся викласти факти сухо, чітко і без зайвих деталей. Необов'язкова машинописна форма претензії - написане від руки лист матиме ту ж законну силу.

Проте існують певні правила складання такого листа:

 • У шапці вкажіть одержувача претензії (ПІБ або найменування організації, адреса, контакти), а також свої дані.
 • Підстава взаємин, які виникли між вами і одержувачем (це може бути договір купівлі-продажу, договір про надання послуг, платіжна квитанція, касовий і товарний чеки, страховий поліс).
 • Опис проблемної ситуації і суть пропонованих до продавця вимог.
 • Претензійна сума і її обгрунтування. Як правило, це та сума, яку ви заплатили за товар або послугу. Однак можливе нарахування відсотків і штрафів, якщо подібні пункти передбачені в договорі).
 • Термін, протягом якого продавець повинен виконати викладені вимоги.
 • Попередження про готовність відстоювати свої права в суді, якщо ваша претензія не буде задоволена.

Залежно від ситуації в претензію можна додати інформацію про ваших банківських реквізитах (номер рахунку, ІПН і ОККП банку і т.д.). Це робиться для того, щоб одержувач зміг повернути вам гроші безготівковим платежем.

Всі свої вимоги, а також порушення ваших прав споживача необхідно підкріпити посиланнями на закони і нормативні акти. Це додасть ваги документу.

Якщо ви не знаєте, як правильно скласти досудову претензію на повернення грошей, ми пропонуємо вам скачати зразок такого листа.

Реклама

Популярные новости

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей