* Политика новости » Банки »

* *

Білоруси отримали можливість купити страховий поліс через інтернет

З моменту видання нової редакції Положення про страхову діяльність пройшло більше двох років. Однак багато прогресивні ідеї, закладені в цьому документі, починають реалізовуватися на практиці тільки зараз. 11 липня компанія "Промтрансінвест" запропонувала абсолютно нову для білоруського страхового ринку послугу - поліс-онлайн. Старт онлайн-страхування експерти називають новим етапом розвитку ринку страхових послуг. Про плюси і мінуси, проблеми та перспективи страхування в інтернеті - в інтерв'ю генерального директора закритого акціонерного страхового товариства "Промтрансінвест" Валерія Ермошка.

- Валерій Юрійович, частка інтернет-користувачів серед населення Білорусі постійно збільшується, за кількістю абонентів мережі на 1000 жителів ми вже давно наблизилися до найбільш розвиненим в цьому відношенні країнам - Валерій Юрійович, частка інтернет-користувачів серед населення Білорусі постійно збільшується, за кількістю абонентів мережі на 1000 жителів ми вже давно наблизилися до найбільш розвиненим в цьому відношенні країнам. Чому, на Ваш погляд, послуга інтернет-страхування з'явилася тільки зараз?

- Не думаю, що відповідь на це питання може бути однозначним. Швидше, тут доречно говорити про ряд істотних факторів: від відсутності для страхових компаній швидкого ефекту від вкладених в розвиток цього напрямку коштів до фінансової обережності наших громадян. Крім того, ці питання потребують ретельної юридичної опрацювання.

Розробляючи проект, ми консультувалися з рядом високопрофесійних білоруських юристів. Нашу ініціативу розуміють і підтримують в Управлінні справами Президента Республіки Білорусь і в головному державно-правовому управлінні Адміністрації Президента Республіки Білорусь: громадяни і юридичні особи не повинні бути позбавлені можливості в повній мірі використовувати переваги, що надаються інтернетом. Важливість цього напрямку підтверджується і тим увагою, яка приділяється розвитку інформаційних технологій на найвищому рівні - ця тема не раз звучала у виступах Президента Республіки Білорусь. Прийшов час і в страховій сфері, незважаючи ні на які труднощі, зробити перший крок.

- Якщо Ви не прогнозуєте швидкої віддачі від цього проекту, то що все ж послужило основним мотивом його реалізації?

- Дійсно, в короткостроковій перспективі говорити про окупність вкладених інвестицій не доводиться - доходи від реалізації онлайн-полісів найближчим часом навряд чи перевищать витрати на доопрацювання програмного забезпечення, просування нового продукту і т.д. Зараз ми розглядаємо цю послугу, перш за все, в якості додаткового іміджевого інструменту для підвищення рівня лояльності наших клієнтів. При цьому, що особливо хочу підкреслити, ми очікуємо збільшення кількості страхувальників не за рахунок "переманювання" від інших страхових компаній, а на основі збільшення ємності страхового ринку, розширення попиту на страхові послуги. У довгостроковій перспективі збільшення частки онлайн-продажів дозволить істотно знизити наші витрати, а отже, і ціну страхових полісів при збереженні прийнятного рівня рентабельності.

- Чи можна очікувати, що незабаром і інші компанії почнуть пропонувати подібну послугу? Чи очікуєте Ви появи конкурентів на ринку онлайн-страхування?

- Беручи до уваги рівень конкуренції на "класичному" ринку страхування, думаю, це станеться дуже скоро. За моїми оцінками, наш білоруський страховий ринок відрізняється дуже сильною конкуренцією. Для підтвердження цієї тези досить порівняти тарифи за видами страхування, в тому числі добровільним, чинним у нас і, наприклад, в Росії, не кажучи вже про країни Європи. За окремими договорами страхування при формуванні тарифів рахунок йде на соті частки відсотка.

Новий канал продажів може і повинен стати, як це прийнято зараз говорити, драйвером зростання страхового ринку, збільшити кількість користувачів страхових послуг. Якщо порівняти величину страхових внесків на душу населення в Білорусі і в найбільш розвинених в цьому відношенні країнах, можна оцінити наявний потенціал - він величезний, навіть зі знижкою на різницю в доходах громадян.

Онлайн-продажі повинні збільшити обсяг попиту, але для цього потрібні серйозні витрати на його формування. Тому ми сподіваємося, що поява онлайн-продуктів інших страховиків дозволить розділити витрати на переконання потенційних покупців у необхідності страхування взагалі і переваги інтернет-страхування зокрема.

- Основні переваги інтернет-страхування для клієнтів зрозумілі: зручність і економія часу. А чи є мінуси?

- Я б ще додав такий безперечно важливий плюс, як економія коштів. Даний канал продажів дозволяє скоротити витрати страхової компанії, що дає можливість (згадайте, я говорив про те, що ми не прагнемо на цьому швидко заробити) знизити ціну послуги для кінцевого користувача. Наприклад, на нашу першу онлайн-продукту - страхування від хвороб і нещасних випадків на час поїздки за кордон - ми не тільки не беремо будь-якої додаткової плати за зручність і економію часу, але і надаємо знижку 25%. Погодьтеся, досить чесно.

Тепер про мінуси. Якщо говорити про названому вигляді і про тих, які ми плануємо запустити найближчим часом, то в порівнянні з «класичним» страхуванням мінусів практично немає. Труднощі можуть виникнути за видами, де є безліч умов, застережень, існує необхідність фотографування об'єкта страхування, надання різних документів і т.д.

- А як бути з упевненістю страхувальника в отриманні купленої послуги? Чи може виникнути ситуація, коли, наприклад, страхувальнику, що знаходиться за кордоном, при настанні страхового випадку за вказаною в полісі номером телефону дадуть відмовою через відсутність інформації про укладення договору страхування? Якщо можна, на прикладі Вашої компанії.

- Впевненість страхувальника повинна бути заснована, перш за все, на виборі надійної страхової компанії. Тут дозвольте сказати кілька слів про "Промтрансінвесте". ЗАСТ "Промтрансінвест" здійснює діяльність на страховому ринку республіки з 1993 року і сьогодні пропонує послуги по більш ніж 50 видів добровільного та обов'язкового страхування. Регіональна мережа суспільства складається з 10 представництв, у тому числі чотирьох в Мінську, по одному - в обласних центрах і Жлобіні, 38 центрів та 214 пунктів надання страхових послуг. І процес розвитку мережі активно триває.

Компанія завжди дотримувалася і дотримується всіх нормативів безпечного функціонування страхової організації. У січні - червні 2016 року сума зібраних страхових внесків перевищила 400 млрд. Неденомінованих рублів. За цим показником ми на другому місці після "Белгосстраха".

Нашими акціонерами є Управління справами Президента Республіки Білорусь, авіакомпанії "Бєлавіа" і "Трансавіаекспорт", Білоруський металургійний завод, Національний аеропорт Мінськ, БелАЗ, МТЗ, Белаеронавігація, Мінський завод цивільної авіації № 407 і Белпочта. Таким чином, ми просто не маємо права бути ненадійними, підвести наших клієнтів!

Що ж до технічної складової, то маючи всі переваги "класичного" поліса, електронний ви ще не зможете втратити - він завжди буде зберігається у вашій електронній пошті або кабінеті клієнта у нас на сайті. А наші партнери за кордоном, які безпосередньо займаються врегулюванням страхових випадків, і зараз отримують від нас інформацію про укладені договори в електронному вигляді. Так що ймовірність виникнення проблем не вище, ніж при покупці поліса офлайн. До речі, наскільки нам відомо, нікому з клієнтів, які купили поліси онлайн і подавали документи для отримання віз, не відмовили в прийомі страховки такої форми.

- Розкажіть докладніше про плани по розширенню лінійки онлайн-полісів.

- Всебічно відпрацювавши механізм онлайн-продажів, ми плануємо до кінця року запропонувати страхувальникам укладати договори страхування за допомогою інтернету з таких видів, як комбіноване житлове страхування (страхується квартира, домашнє майно і відповідальність), а також особисте страхування від травм. На нашу думку, наприклад, вкрай вигідний для страхувальників перший названий вид (прим. - річна страховка квартири від пожежі, крадіжки майна, "залиття сусідів" і т.д. обійдеться в суму близько 20 деномінованих рублів при страховому захисті в 5000 рублів) НЕ знаходить належного розвитку багато в чому з причин, пов'язаних з відносною тривалістю самого процесу. Необхідність відвідування офісу страхової компанії, беручи до уваги наш менталітет, дає підставу нескінченно переносити це питання "на завтра" або "поки грім не вдарить".

Звичайно, хотілося б запропонувати нашим клієнтам застрахувати через інтернет "автоцивілку" (прим. - обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів) або придбати страховий сертифікат "Зелена карта", але поки це неможливо. Для цього необхідно докласти спільних зусиль всіх зацікавлених: страховим компаніям, регулятору страхового ринку, органам ДАІ, Держприкордонкомітету, Бюро по транспортному страхуванню та ін. Буде потрібно внесення змін в законодавство. Ми сподіваємося, що наш досвід стане в нагоді і в цьому випадку. І коли-небудь процес, наприклад, обов'язкового страхування відповідальності автовласників буде займати не більше хвилини, а штрафи за невчасне продовження страховки залишаться в минулому.

- На закінчення, кілька слів безпосередньо про механізм придбання поліса онлайн.

- Докладну інструкцію можна знайти прямо у нас на сайті: www.promtransinvest.by . Створення особистого кабінету клієнта не складніше, ніж реєстрація електронної поштової скриньки. Оплачується поліс через ЕРІП після отримання на сайті компанії відповідного коду. Далі на електронну поштову скриньку, який страхувальник вказав при реєстрації, приходять три документа: повідомлення про укладення договору, підписану електронним цифровим підписом ЗАСТ "Промтрансінвест", звичний поліс (візуалізація електронного документа), а також правила страхування. Зрозуміло, з правилами страхування можна і потрібно ознайомитися на сайті "Промтрансінвеста" до моменту укладення договору. До речі, ми вже почали розробляти мобільну версію сайту, щоб спростити відвідування з планшетів і смартфонів.

джерело: Національний центр правової інформації Республіки Білорусь

Чому, на Ваш погляд, послуга інтернет-страхування з'явилася тільки зараз?
Якщо Ви не прогнозуєте швидкої віддачі від цього проекту, то що все ж послужило основним мотивом його реалізації?
Чи можна очікувати, що незабаром і інші компанії почнуть пропонувати подібну послугу?
Чи очікуєте Ви появи конкурентів на ринку онлайн-страхування?
А чи є мінуси?
А як бути з упевненістю страхувальника в отриманні купленої послуги?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей