* Политика новости » Банки »

* *

6 способів швидко охолодити ноутбук

  1. Забезпечити нормальний приплив повітря
  2. Обмеження потужності процесора
  3. Ремонт або заміна вбудованих кольорів

Плюси ноутбука незаперечні: компактність, мобільність, продуктивність. Однак є й мінуси. Головний з них - ефективність охолодження, вірніше, слабка ефективність охолодження.

Охолодити настільний комп'ютер - легке завдання. Великий корпус, можливість поставити додаткові кулери, навіть банально зняти бічні кришки - це все досить ефективно допоможе знизити температуру з вашої машини. А ось з ноутбуком, на жаль, так просто не вийде.

Маленький форм-фактор, через що всі комплектуючі знаходяться дуже близько один до одного, не можна поставити більше кольорів, починають повільно просмажувати нутрощі ноутбука. Все це викликає справжній головний біль, коли пристрій починає грітися. І ось тут постає закономірне питання: як охолодити свій ноутбук? Адже крім перегріву в ноут можуть вийти з ладу комплектуючі. Тоді від серйозного ремонту не відбутися, а це досить витратна справа.

Є кілька причин, за якими пристрій не може самостійно себе остуджувати. Кілька слів про ці причини.

  • На першому місці стоїть пил. Порошинки потрапляють через радіатор всередину ноута і осідають там, поступово зводячи нанівець зусилля вентиляторів. Крім цього починають істотно голосніше працювати кулери, що тисне на вуха при роботі.
  • Через неправильну експлуатацію теж пристрій починає грітися. Лежати на дивані з ноутом зручно, але шкідливо для гаджета, особливо якщо він стоїть на дивані / ковдрі. Адже через радіатор з поверхонь починає всмоктуватися пил.
  • Спочатку слабка система охолодження. Тут щось змінювати, якщо вийде, кулери на більш потужні, або залишатися з тим, що є.

Є, звичайно, варіант, що система охолодження наказала довго жити, але навряд чи таке можна не помітити. Тому на це навіть уваги звертати не будемо, тому що це однозначно треба йти в сервісний центр для діагностики та визначення несправності.

Так, найбільш часті причини перегріву торкнулися. Тепер безпосередньо про те, що можна зробити для охолодження.

Забезпечити нормальний приплив повітря

Самою банальною причиною перегріву ноутбука може стати відсутність припливу повітря. Деякі виробники, вже не знаю, чим вони керуються при проектуванні системи охолодження, і мають у своєму розпорядженні радіатори так, що навіть при роботі на столі пристрій гріється. Рішення тут дуже просте: треба щось підкласти під гумові ніжки. Циркуляція повітря під ноутбуком стає активніше і апарат менше нагрівається.

Є ще варіант: придбати столик для охолодження. На ринку зараз досить різних підставок, які саме для цього і створювалися. Є звичайні, пластикові, самих різних стилів, підставки без кольорів. А є варіанти і з активним охолодженням. Підключається такий столик в USB-порт. Гаджет з кулерами набагато ефективніше аналогів без оних, а й вартість у них буде вище. В середньому, така покупка обійдеться в 30-50 рублів. Є, звичайно, екземпляри і дешевше, і подорожче, але тут у кого як з фінансами.

Ну, якщо у вас такої немає, то підійти може майже все, що є під рукою: кришки від пластикових пляшок, книжки (головне не закрити радіаторну решітку), то ж зарядний пристрій від ноута і т.д. Так, це може бути незручно, але дієво.

Обмеження потужності процесора

Апаратно можна встановити менший рівень граничного навантаження свого центрального процесора. Це, природно, відіб'ється на максимальній продуктивності вашого ноутбука, але і процесор буде менше «потіти» при роботі, виділяючи менше тепла.

Але тут вирішувати вам: втрачати продуктивність або раскалівать свій пристрій. Цей спосіб можна застосувати, якщо все інше вам не допомогло. Тому пропоную його не чіпати, залишивши наостанок. Зрештою, уповільнити ноутбук ніколи не пізно.

Чищення апарата від пилу

Цю процедуру потрібно проводити з періодичністю раз на кілька місяців. Але, у кого-то немає потрібних навичок, у інших немає часу або грошей, щоб звертатися в сервісний центр.

Щоб почистити ноутбук, вам знадобляться деякі інструменти: викрутка, балончик зі стисненим повітрям або пилосос, пензлики. Якщо ви вирішили дістатися до самої основи, то не зайвим буде заміна термопасти на центральному процесорі і чіпі відеокарти.

При наявності бажання самому поколупатися в залозі, але відсутності досвіду в цьому питанні, можете ознайомитися з цією статтею з чищення ноутбука своїми руками. Та й зараз у надлишку є відеоролики, що показують як правильно розібрати і зібрати конкретну модель ноутбука.

Ремонт або заміна вбудованих кольорів

Можна спробувати проапгрейдить свій ноутбук, замінивши існуючі вентилятори на більш потужні. В принципі, нічого тут складного немає: інструкцію з розбирання конкретної моделі ноутбука можна знайти в інтернеті, знайти і купити в своєму місті потрібні кулери теж не проблема. А зняти з плати старий кулер і встановити новий - справа п'яти хвилин. Додатково може знадобитися термопаста, але вона дешева і купується в тому ж місці, де і кулери.

Якщо ж вентилятор просто став працювати з працею, то можна додати мастило в підшипник і подивитися на його роботу. Цілком ймовірно, що цього вистачить.

Установка системи водяного охолодження

Можна піти ще далі: підібрати і купити собі водну систему для ноутбука. Це, звичайно, буде коштувати значно дорожче звичайних кольорів, а й ефективність їх вище. Купівля подібних іграшок для слабкого ноутбука сенсу мати не буде, а ось завзятим геймерам і дизайнерам, які вантажать свій апарат по повній програмі, буде виправдана.

Додавання маленьких радіаторних решіток

Це кілька кустарний спосіб охолодження, але він досить ефективний. Купити ці радіатори можна на AliExpress. Їх ціна в межах 3-7 доларів (в залежності від кількості та розміру). Єдина умова - всередині корпусу має бути деякий вільний простір, щоб ці самі решітки розташувати там.

В середньому, висота решітки коливається від 8 до 12 мм, тому перед замовленням виміряйте доступне вільне місце. Ну а далі все просто: розбирання ноутбука, установка радіаторних решіток з тонким шаром термопасти і ось вам охолодження, зроблене своїми руками. Збираємо все тому, запускаємо і спостерігаємо за температурою через програми. Якщо мало, то додаємо ще.

І ось тут постає закономірне питання: як охолодити свій ноутбук?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей