* Политика новости » Банки »

* *

Як повернути гроші гроші

 1. Як повернути гроші, якщо повинен банк?
 2. Банк без введених спеціальних процедур
 3. Впровадження в банку тимчасової адміністрації
 4. Банк на етапі ліквідації
 5. Як повернути борг з фізичної особи?
 6. Причина виникнення боргу
 7. Способи повернення боргу з фізичної особи
 8. Сподобалася стаття? Тисніть «Мені подобається»:

Бажання повернути вкладені гроші абсолютно недивне. Вкладник, переслідуючи бажання заробити, виділив певну суму з власних коштів і поклав в банк на депозитний рахунок або видав їх приватній особі під відсотки.

За позитивного результату в будь-якому з варіантів вкладник отримує назад суму вкладу, плюс відсотки. Але живемо ми в не ідеально світі, тому трапляється і таке, що вкладнику доводиться виривати свої гроші з боєм, і не завжди цей бій успішний.

Давайте докладніше розглянемо стратегії, яких повинен дотримуватися вкладник, який бажає повернути свої гроші у приватної особи або банку.

Як повернути гроші, якщо повинен банк?

На сьогоднішній день відносини вкладника і «проблемного» банку можна умовно ділити на три стадії. Обговоримо кожну з них більш детально.

Банк без введених спеціальних процедур

На цій стадії банки повертають депозитні вклади і виплачують вкладникам обов'язковий відсоток у встановлені договором терміни. Незалежно від виду вкладу банки зобов'язані виплачувати повну його суму або частину на першу вимогу вкладника. З урахуванням усього вищесказаного правильною поведінкою вкладників на цьому етапі буде:

 • Подача в банк письмової заяви про дострокове повернення вкладу, в якому повинні бути вказані терміни та способи повернення. Якщо банк не виконає вимоги вкладника, він повинен у відповідній формі надати фізичній особі всі дані з печатками і підписами уповноважених осіб про дати поставки заявки на облік і дати видачі повідомлення про відмову в виплате.Іменно документ від банку в письмовій формі про невиконання вимоги вкладника про повернення частини або повної суми вкладу є головною підставою для переходу до наступних дій.
 • Вкладник може подати позов до суду для зобов'язання банку повернути вкладені кошти і висловити побажання про стягнення з банку штрафних санкцій за несвоєчасну виплату депозиту.
 • Після позитивного рішення суду вкладник повинен передати це рішення на державну виконавчу службу, яка організовує примусове стягнення з банку грошових коштів - вкладу, відсотків за вкладом і суми штрафних санкцій.

На другому і третьому кроці вкладник має повне право на подачу скарги в Нацбанк або Госпотребінспецію України, які після розгляду заявки зобов'язані застосувати до банку, що не виконав умови договору, відповідні санкції.

Впровадження в банку тимчасової адміністрації

Всі дані про введення тимчасової адміністрації в будь-якому банку публікуються на офіційному сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб http://www.fg.gov.ua/ .

При введенні тимчасової адміністрації всі виплати здійснює банк, але сума виплати не перевищує 200 тисяч гривень на одну фізичну особу. При цьому абсолютно не важливо, яка кількість вкладів мало конкретну фізичну особу в даному банку.

На стадії тимчасової адміністрації Фонду гарантування вкладів фізичних осіб гарантує вкладникам повернення вкладів у повному розмірі з відсотками, нарахованими на день набрання чинності рішення про введення тимчасової адміністрації.

Вкладник повинен бути впевнений, що кошти, утримувані банком, не потрапляють ні під які обмеження по виплатах:

 • коли підтвердженням виплати є депозитний (ощадний) сертифікат на пред'явника;
 • вклади осіб, що надають банку послуги консультаційного характеру, наприклад, аудиторів і юридичних радників, в тому випадку, якщо надані послуги мали безпосередній вплив на виникнення ситуації неплатоспроможності банку, і з моменту надання послуг і до моменту прийняття рішення Нацбанком про неплатоспроможність банку пройшло менше року;
 • вклади осіб, що мають індивідуальні фінансові привілеї від банку;
 • вклади, які використовуються для забезпечення інших зобов'язань перед цим же банком;
 • вклади у вигляді банківських металів.

При цьому вклади, зроблені в іноземній валюті, перераховуються в гривні за офіційним курсом, озвученим Нацбанком в день введення тимчасової адміністрації. Якщо потрібне отримання вкладу, сума якого не перевищує суму обов'язкової виплати, подача заявки до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб не потрібно.

Виплати проводяться за списками вкладників, сформованим відповідальним представником Фонду. Процес виплати вкладникам, договір яких ще не завершено, здійснюється в залежності від обраної стратегії виведення банку з фінансового ринку.

Процес виплати вкладникам, договір яких ще не завершено, здійснюється в залежності від обраної стратегії виведення банку з фінансового ринку

Банк на етапі ліквідації

Вся інформація про процес ліквідації банку та відкликання ліцензії також розміщується на сайті http://www.fg.gov.ua/ .

Виплата грошових коштів, які підпадають під гарантовані Фондом, здійснюються через банки-агенти, з якими підписані договори про співпрацю. Відшкодування коштів починається не менше ніж через тиждень після прийняття Нацбанком рішення про відкликання ліцензії та ліквідації банку. Для банків-агентів термін виплати збільшується до 30 днів. У цей період вкладникові не потрібно подача заяви до Фонду, але лише за умови, що мова йде про виплату гарантованої суми.

У тому випадку, якщо вкладник не звернулася за отриманням грошових коштів на протязі наданих 30 днів, йому необхідно направити до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб письмове звернення, яке буде розглядатися в індивідуальному порядку. Термін розгляду звернення - не більше трьох календарних місяців.

Що ж робити, якщо кошти не потрапляють під гарантії Фонду?

Якщо вкладник хоче отримати суму, що перевищує гарантовані 200 тисяч гривень або нараховані за період дії тимчасової адміністрації відсотки, йому слід подати в банк заяву в письмовому вигляді. Прийом заяв відбувається протягом тридцяти днів з моменту публікації інформації про початок процесу ліквідації банку.

Як повернути борг з фізичної особи?

Ситуація, в якій людина позичив певну суму і не поспішає її повертати, досить стандартна. У таких випадках процедура повернення може затягнутися і обрости масою проблем.

Причина виникнення боргу

Називати в якості причини виникнення боргу безпосередньо сам факт позики - абсолютно невірно. Будь-яка сума коштів, яку передано фізичній особі при дотриманні ряду необхідних умов, гарантовано буде повернута. Головна причина появи боргу - неспроможність у фінансовому плані. Проблеми з грошима можуть бути тимчасовими, тоді великий шанс, що кредитор отримає свої гроші, хоч і з невеликою затримкою.

Зовсім інакше ситуація складається, коли матеріальні труднощі перетворюються в константу, адже тоді повернення грошей перетворюється в дуже складне, а часом і неможливе заняття. Дізнатися заздалегідь про подібні неприємності досить складно. Але перш ніж давати в борг, непогано було б поцікавитися, на що будуть витрачені кошти, і яким чином буде здійснюватися повернення.

Ні в якому разі не можна видавати гроші в борг без розписки, навіть якщо сума позики незначна. Справа в тому, що ще один варіант причини виникнення боргу - це повна впевненість позичальника в тому, що кредитор не має підмоги для стягнення з нього грошових коштів.

Способи повернення боргу з фізичної особи

Виділяють два основних способи повернення коштів з фізичних осіб.

самостійний

Кредитор впливає на позичальника всіма можливими засобами. При н Аліче документального підтвердження факту видачі позикових коштів ймовірність успіху значно вище, так як можна надавати на боржника серйозний тиск, погрожуючи подати в суд за невиплату.

Врахуйте, що спроби самостійно стягнути борги будуть більш успішні, якщо кредитор має деякими психологічними навичками. У найбільш складних випадках допустимо використання погроз, які при цьому ні в якому разі не повинні поширюватися на здоров'я і життя боржника і його сім'ї, так як подібні висловлювання дуже легко можуть підвести кредитора під кримінальну статтю.

Як загрози можна використовувати обіцянку розповсюдити інформацію про борг, що може зіпсувати репутацію. Також варто згадати про значні витратах, які доведеться здійснити позичальникові, якщо ви все ж передасте справу до суду.

колекторські компанії

Проблема повернення боргу за допомогою таких компаній вирішується в рази швидше. Колекторські компанії у своєму штаті мають кілька досвідчених юристів, які детально вивчають суть справи і виробляють оптимальну стратегію поведінки.

У деяких випадках необхідна особиста зустріч боржника і кредитора, тоді колектори виступають посередником. Справа в тому, що юридичні компанії мають у своєму арсеналі значно ширший спектр інструментів з пошуку інформації, наприклад, коли необхідно з'ясувати реальний фінансовий стан боржника.

Обов'язково знадобитися допомога юридичної компанії і в тому випадку, якщо справа буде доведена до судового розгляду.

Щоб убезпечити себе від проблем, пов'язаних з несвоєчасною виплатою боргів, необхідно з максимальною відповідальністю підійти до питання їх надання.

Сподобалася стаття? Тисніть «Мені подобається»:

Отримайте доступ Безкоштовно до відео курсу зараз і дізнайтеся:

-Тайние закони грошей, якими користуються мільйонери;
-Як отримувати 30-40% річних з гарантіями як у банку;
-Як зберегти і примножити гроші в умовах кризи.

Читайте також

Як повернути гроші, якщо повинен банк?
Як повернути гроші, якщо повинен банк?
Що ж робити, якщо кошти не потрапляють під гарантії Фонду?
Як повернути борг з фізичної особи?
Сподобалася стаття?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей