* Политика новости » Банки »

* *

Вибір і обслуговування втулки заднього колеса велосипеда

  1. Втулка заднього колеса: особливості, призначення і робота
  2. Правильний вибір задньої втулки для свого велосипеда, на що слід звертати увагу
  3. Обслуговування задньої втулки
  4. Де купити?

До одного з основних велосипедних вузлів відноситься колесо, яке бере на себе все навантаження ваги велосипеда. Воно повинно бути легке і міцне, а також надійне. Центральної обертає деталлю колеса є його втулка, на яку відбувається кріплення обода за допомогою спиць. У свою чергу втулка з'єднана з рамою, завдяки якій колесо і здійснює обертальні рухи.

Детальніше зупинимося на пристрої втулки задньої велотранспорту, яка має більш складний пристрій в порівнянні з втулкою колеса переднього.

Втулка заднього колеса: особливості, призначення і робота

Втулка заднього колеса: особливості, призначення і робота

Втулка заднього колеса крім опорних підшипників, роль яких сприймати навантаження на колесо, має механізм вільного ходу, привід роз'єднувальний, а також на деяких моделях вбудований гальмо. Велотранспорт, що володіє передачами багато ступінчастими, на втулках своїх задніх коліс має цілий арсенал зірочок приводних. З їх допомогою відбувається зміна ставлення приводу.

За конструкцією виконання такі втулки діляться на три основних типи, а саме:

  • гальмівні, які мають вільний хід
  • не мають вільного ходу
  • бестормозной з вільним ходом

Робота механізмів втулки зводиться до того, що при повороті веденої зірки в напрямку годинникової стрілки повертається конус ведучий по відношенню до чашки. При припиненні руху веденої зірочки (відсутній педальне обертання) велосипед деякий час рухається за інерцією. У цей момент підшипник робочого ходу не торкнуться, що дозволяє планомірно здійснювати вільний хід вело.

При повороті педалей назад щодо шляху проходження здійснюється гальмування. У його процесі конус ведучий повертає проти колісного ходу, захоплюючи при цьому чашку, яка і впирається виступами гальмівними в конус, тим самим, змушуючи його рухатися і провертатися всередині суміщеного гальмівного барабана. Гвинтові виступи чашки у взаємодії з конусом починають його просувати всередину барабана, тим самим приводячи до неминучого гальмування.

Всі втулки в залежності від типу велосипеда прийнято розділяти за вагою, міцності, розміром і пристрою. Матеріалом для сучасних вело втулок стали алюмінієві сплави, які з цих сплавів виробляються методом лиття або виточки, штампування. Втулки, виконані методом лиття або штампування, є більш міцними і легкими. Задні втулки також можуть відрізнятися за типом перемикання передач. Крім того, втулки, призначені для швидкісних велосипедів, матимуть ущільнювачі, які захищають їх від пилу. На гірських велосипедах Ви також побачите інші пильовики від бруду.

Правильний вибір задньої втулки для свого велосипеда, на що слід звертати увагу

Правильний вибір задньої втулки для свого велосипеда, на що слід звертати увагу

Задня втулка, перш за все, є в будь-якому велосипеді функціональним і досить серйозним елементом. Саме завдяки цій деталі забезпечується ефективність вело, відповідає за його накат, значно збільшуючи ККД всього механізму. Вона по праву вважається одним з найбільш дорогих агрегатів велосипеда. Це твердження вірне, як для звичайного прогулянкового велосипеда, так і для сучасного і стильного гірського байка.

Модифікацій таких втулок в даний момент існує достатня кількість. Тому при їх виборі вкрай важливо звертати свою увагу на надійність, затребуваність і міцність матеріалів, з яких вона виготовлена. Крім того, важливу роль відіграє також і область, місце використання тієї чи іншої втулки. Тому при виборі велотранспорту важливо уявляти собі, в якій місцевості він буде їздити, і яка буде кінцева роль його експлуатації (тренування, прогулянки, змагання і т.д.)

Також в залежності від навантажень і ряду інших причин можуть підбиратися втулки, які мають конструктивні особливості і певні розміри. Так, зокрема, втулки позашляхових і гірських велосипедів крім сальників на конусах часто мають пильовики, що забезпечують повною мірою захист від бруду. Однак такий захист не може бути використана на шосейних, гоночних вело внаслідок зменшення ними легкості ходу і збільшенні ваги. А, наприклад, велотранспорт, який оснащений дисковими гальмами, матиме спеціальні втулки, до фланців яких прикріплюються диски гальмівні.

Таким чином, підходити до придбання велотраснпорта потрібно усвідомлено, пам'ятаючи, що задня втулка грає істотну роль в русі і в особливостях навантажень на неї.

Обслуговування задньої втулки

Обслуговування задньої втулки

З метою довгострокової і безремонтної експлуатації механізму задньої втулки його необхідно регулярно змащувати і чистити. Крім того, технічний стан цієї деталі безпосередньо впливає на легкість ходу. Добре змазана і якісно відрегульована задня втулка обертається легко і безшумно, у неї відсутній люфт і заїдання.

У тому випадку, якщо вона видає незрозумілі звуки, зокрема, постукування або хрускіт, а саме колесо стало туго (важко) обертатися, то таку втулку рекомендовано промити і змастити, а також в деяких випадках і відрегулювати. Якщо догляд за задньої втулкою здійснюється правильно і регулярно, то вона може безболісно пропрацювати до двадцяти тисяч кілометрів або більше.

Задня втулка є більш навантаженою в порівнянні з втулкою передній. Саме цим фактом потрібно приділяти першорядне значення. Адже обслуговування задньої втулки більш складне. Так, зокрема, на початку сезону прогулянок на велосипеді потрібно обов'язково перевіряти відсутність люфту або, навпаки, надто сильного затягування підшипників втулки задньої.

Важливо відразу ж правильно її відрегулювати, щоб в процесі подальшої експлуатації велосипеда не виникало ніяких проблем з цією деталлю. Крім того, після 2000 кілометрів пробігу велотранспорту необхідно замінити мастило. У випадках же зимових доріг або по брудних дорогах рекомендується мастило міняти ще частіше.

Таким чином, якщо ви маєте і користуєтеся велотранспортом, яким дорожите і бажаєте, щоб він експлуатувався якомога довше, необхідно на регулярній основі проводити профілактичні роботи, які полягають в мастилі деталей. Особливу увагу слід приділяти роботі задньої втулки, періодично розбираючи її, змащуючи і регулюючи.

Де купити?

Сортамент, який пропонує сучасний ринок досить великий. Є безліч маловідомих виробників, які виробляють однотипну техніку сумнівної якості. При цьому заявлені характеристики змушують думати про те, що велосипед оснащений всім необхідним. На ділі виявляється, що покупка не буде задовольняти покладених вимогам.

Здійснювати покупку краще всього в магазинах, які спеціалізуються на продажу цієї техніки. В цьому випадку є гарантія придбати якісний продукт і надалі вдосконалити його, в міру необхідності. Вибрати і придбати гідний велосипед, якісні запчастини, велоодяг, рекомендуємо в найбільших європейських магазинах: chainreactioncycles.com , wiggle.com .

Де купити?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей