* Политика новости » Банки »

* *

Стільниця у ванну під раковину

 1. особливості кріплення
 2. підвісні конструкції
 3. Що врахувати при монтажі підвісна стільниці
 4. Тип раковини
 5. Стільниці з ніжками
 6. Тип стільниці
 7. Модель під накладну раковину
 8. Стільниця для вбудованих раковин
 9. матеріал стільниці
 10. ДСП (МДФ) з ламінуванням
 11. Що врахувати при виборі стільниці з МДФ або ДСП
 12. дерев'яна стільниця
 13. скляна стільниця
 14. Варіанти установки стільниці
 15. Габарити стільниці
 16. Архітектура ванної кімнати

Ванна кімната характеризується рядом особливостей, що відрізняють її від багатьох інших приміщень (як житлових, так і підсобних) Ванна кімната характеризується рядом особливостей, що відрізняють її від багатьох інших приміщень (як житлових, так і підсобних). Чи не перераховуючи всю специфіку, досить відзначити лише два найбільш значущих в практичному плані моменту - скромні габарити, а також необхідність регулярного доступу до інженерних систем (контроль стану).

Різні фальш-панелі, тумби під раковину і ряд інших варіантів дозволяють лише частково мінімізувати незручності, викликані невеликими розмірами. Навіть люди, далекі від питань планування та дизайну, відзначають, що установка стільниці у ванну (в тому числі і під раковину), якщо вона зроблена грамотно, комплексно вирішує безліч побутових проблем. Про те, як правильно вибрати і змонтувати стільницю у ванній кімнаті - ця стаття.

У міських квартирах і більшості приватних будинків у ванній кімнаті лише 1 раковина. Ось з цього і будемо виходити. Хоча відмінностей в конструкціях стільниць під один або кілька сантехнічних приладів не так вже й багато, але окремі нюанси в установці все-таки є.

Розглянемо основні критерії вибору стільниці для ванної кімнати:

особливості кріплення

Починати оцінку доцільності покупки потрібно саме з цього. Установка стільниць проводиться одним з двох способів. Нічого нового в цій сфері людство не придумало.

підвісні конструкції

плюси:

 • Такі стільниці більш зручні в плані прибирання у ванній кімнаті. Їх фіксація проводиться за допомогою кронштейнів, які кріпляться на одній або суміжних стінах. Отже, будь-які вертикальні опорні елементи відсутні.
 • Так як в просторі між стільницею і підлогою, крім сифона раковини і шлангів, нічого немає, його можна раціонально заповнити. У міських квартирах вдале рішення - установка під полку пральної машинки. Звичайно, якщо це модель, у якій завантажувальний люк відкривається убік, а не вгору.

Звичайно, якщо це модель, у якій завантажувальний люк відкривається убік, а не вгору

Єдиним мінусом можна вважати обмеження в монтажі. Як би не приваблива була стільниця в такому виконанні, не в кожній ванній кімнаті її вийде встановити. А якщо так, то все інше оформлення доведеться підлаштовувати «під неї».

Що врахувати при монтажі підвісна стільниці

матеріал стін

Стільниця сама по собі має вагу. Плюс - навантаження, так як на такий полиці за визначенням будуть встановлюватися будь-які предмети. Адже основне призначення стільниці - штучне розширення вільного простору. Такі моделі підходять хіба що для будинків, зведених з цегли або ЗБВ. Сподіватися на те, що кронштейни, зафіксовані в пористого бетону анкерами або в деревині потужними шурупами (болтами), будуть триматися вічно, навряд чи варто. Стільниця точно «попливе», причому досить скоро.

Тип раковини

Накладні моделі раковин при такому способі кріплення полки не підходять однозначно.

Стільниці з ніжками

Вертикальні опори дозволяють знизити навантаження на стіни. Деякі моделі стільниць до них взагалі не кріпляться. Отже, такі полки можна встановлювати в будь-якій ванній кімнаті, не залежно від матеріалу, з якого побудований будинок.

Наявність ніжок ускладнює прибирання і кілька «краде» корисний простір. Але якщо подумати, то останній недолік можна перетворити і в зручність. Наприклад, встановити (використовуючи опори як стійки) горизонтальні полички. У цьому випадку доцільно замовити стільницю в спеціалізованій організації. Вийде трохи дорожче, але і переваги такого рішення очевидні. А якщо передбачити, щоб полки можна було легко зняти, то проблем з капітальної прибиранням у ванній кімнаті точно не буде.

А якщо передбачити, щоб полки можна було легко зняти, то проблем з капітальної прибиранням у ванній кімнаті точно не буде

Тип стільниці

полку цільнолита

плюси:

 • «Гігієнічність» вироби. Така стільниця - конструкція монолітна, в якій вже є раковина. Відсутність місць з'єднань, щілин - гарантія того, що не буде накопичуватися бруд. Для тих, хто надто переймається проблемами гігієни, ці моделі - оптимальний варіант.
 • Установка значно спрощується, так як не доведеться робити врізати раковину , Займатися монтажем останньої, її підгонкою за місцем і ущільненням стиків.

Установка значно спрощується, так як не доведеться робити  врізати раковину  , Займатися монтажем останньої, її підгонкою за місцем і ущільненням стиків

мінуси:

 • Перш за все - висока ціна. Такі моделі стільниць не виготовляються з дешевих матеріалів типу ДВП тощо.
 • Погана ремонтопридатність. А якщо точніше - відсутність можливості зміни раковини. При значному пошкодженні стільниці в будь-якому місці доведеться встановлювати заново весь «комплект».

Модель під накладну раковину

плюси:

 • На таку полицю легко поставити будь-який сантехнічний прилад.
 • Чи не доведеться займатися врізкою раковини.

Судячи з відгуків покупців, мінусів за цим критерієм немає.

Стільниця для вбудованих раковин

Якщо мова не йде про вироби замовних, то зручність очевидно. Місце установки раковини вибирається будь-який, виходячи з особливостей конкретної ванної кімнати.

мінуси:

 • Наведення порядку на такий стільниці зажадає більше часу. В основному, через скупчення бруду в місцях зіткнення полки з сантехнічним виробом.
 • Складність монтажу. До речі, цим кілька обмежується і вибір варіантів. Різати стільницю навіть з легко піддаються обробці матеріалів вийде лише спеціальним інструментом. Звичайна ножівка не підійде. Плюс до цього - для того, щоб добитися хорошого результату, потрібні і практичні навички. Доведеться розкрій вести точно за наміченим контуру раковини. Найменший відступ в сторону призведе до появи великих зазорів, герметизувати які буде досить проблематично. Як результат - постійні калюжі на підлозі.

Як результат - постійні калюжі на підлозі

матеріал стільниці

камінь

Натуральний (як правило, мармур або граніт) - найдорожчий варіант стільниць. Плюси - це в основному з області дизайну.

А ось про мінуси варто розповісти докладніше:

 • Висока ціна, тому така стільниця - не "для всіх».
 • Значну вагу і твердість матеріалу. Довговічність при правильному догляді забезпечена, а ось установка своїми руками - під великим питанням. Доведеться додатково заплатити професіоналам.

Штучний камінь - найбільш прийнятний варіант. По суті, стільниці зі штучного каменю - вироби з композитних матеріалів, які широко використовуються в різних сферах.

плюси:

 • Висока зносостійкість.
 • Хороша ремонтопридатність. У продажу є багато засобів, що дозволяють «замаскувати» подряпину, відновити дзеркальний блиск (якщо стільниця з самого початку не матова).
 • Різноманітність кольорів і відтінків.
 • Мінімальний догляд за поверхнею стільниці.

мінуси:

 • Ціна вище, ніж у моделей з інших матеріалів.
 • Схильність температурної деформації. Наскільки це актуально для ванної кімнати, то інша річ, але відзначити слід.

Наскільки це актуально для ванної кімнати, то інша річ, але відзначити слід

ДСП (МДФ) з ламінуванням

плюси:

 • Матеріал добре піддається обробці. Отже, проблем з установкою вбудованої раковини не виникне.
 • Різноманітність відтінків і текстури.
 • Низька вартість.

До мінусів можна віднести підвищений вологопоглинання. По цьому пункту коментарі не потрібні.

Що врахувати при виборі стільниці з МДФ або ДСП

 • Ламінування кромки стільниці. Загин покриття може бути або тільки до нижнього рівня зрізу (на 90º), або з частковим заворотом на нижню сторону (180º). Останній варіант виконання краще.
 • Якщо стільниця з покриттям має криволінійну форму, то на вигинах неминучі стики частин ламінату на торцях полки. А такі місця за визначенням проблемні з точки зору вологозахищеністю.

А такі місця за визначенням проблемні з точки зору вологозахищеністю

дерев'яна стільниця

Такі стільниці входять в моду на хвилі підвищеного попиту на всі «екологічне». Переваг безліч, але це апріорі не означає, що стільниця з деревини - кращий варіант.

Що врахувати при виборі:

 • В принципі, ванна кімната з умовами мало чим відрізняється про сауни (лазні). Ті ж підвищена (а часом надмірна) вологість, перепади температур. Відповідно, і догляд для такої стільниці знадобиться більш ретельний. В першу чергу - регулярна просочення дошки антисептиком.
 • Щоб продовжити термін придатності стільниці, потрібно правильно вибрати породу дерева . З урахуванням специфіки ванної кімнати, краще підходить модрина. Особлива смола, що міститься в цій деревині, надає їй при намоканні додаткову міцність і запобігає розвитку гнилі. Якщо прийнято рішення встановити саме таку стільницю, то слід вивчити все, що є в доступі про це дерево. Воно росте в різних регіонах, але з точки зору установки у ванній з недорогих варіантів найкраща модрина - наша, сибірська.

Воно росте в різних регіонах, але з точки зору установки у ванній з недорогих варіантів найкраща модрина - наша, сибірська

скляна стільниця

Такі стільниці з'явилися на ринку недавно, тому навряд чи варто говорити про багатий досвід їх експлуатації. З точки зору гігієнічності та дизайну достоїнств безліч, але і недоліків вистачає.

 • Для стільниці підходить тільки товсте скло. Отже, велику вагу.
 • Раковина йде в комплекті. Значить, доведеться задовольнятися тим, що є.
 • Експлуатація скляної стільниці вимагає граничної акуратності - крихкість матеріалу відома.
 • Буде потрібно постійний догляд. Розлучення, сольові відкладення після висихання крапель води - все це добре відомо будь-якій господині. Доведеться вибирати між стильністю і трудомісткістю обслуговування стільниці.

Варіанти установки стільниці

Правила монтажу і послідовність дій вказані в інструкції на виріб. Деякі особливості відзначені в п. 1.

Автору залишається звернути увагу читача лише на окремі моменти.

Габарити стільниці

Як правило, вони стандартні. І все-таки в більшості випадків можливе розбіжність по довжині з ванною кімнатою. Якщо воно незначне, в межах 10 - 15 мм, то при перевищенні доведеться або робити випив в стіні, або обрізку з торця. Потрібно враховувати особливості матеріалів будинку і полки.

Архітектура ванної кімнати

Якщо в ній є ніша, то стільницю доцільно встановити в ній. Прорізи зазвичай закриваються фальш-панелями або шафками, які кріпляться зверху. У відповідність з цим вибираються і розміри моделі.

Кутові варіанти стільниць хоча і виглядають оригінально, але в плані функціональності явно програють. Помістити на них велику кількість флакончиків, баночок і тому подібних дрібниць навряд чи вийде. До того ж вони будуть тільки заважати при користуванні раковиною. Отже, основним призначенням - роль додаткової полки - такі моделі не відповідають.

Автор звернув увагу лише на основні особливості наявних у продажу стільниць. Можливо, у когось сформується дещо інша думка за окремими критеріями вибору. І, тим не менш, інформація дана досить докладна, а що саме придбати для своєї ванної кімнати під раковину - тільки ваше особисте рішення, шановний читачу.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей