* Политика новости » Банки »

* *

Світові валюти

 1. Долар США як світова валюта
 2. Євро як світова валюта
 3. Швейцарський франк
 4. Фунт стерлінгів як світова валюта
 5. "Дедоларизація світу"?
 6. Забавні факти про світових валютах
 7. Найбільша банкнота в світі
 8. Купюра з найменшим номіналом в світі
 9. Купюра з найбільшим номіналом в світі
 10. Найцінніша банкнота в світі

Під терміном «світові валюти» (або «міжнародні валюти») розуміються валюти (засобу платежу), в яких проводиться велика частина транскордонних фінансових транзакцій. Під терміном «світові валюти» (або «міжнародні валюти») розуміються валюти (засобу платежу), в яких проводиться велика частина транскордонних фінансових транзакцій

В даний час долар США і євро займають перші два місця в списку світових валют. Графіка: www.business-swiss.ch

Часто світові валюти ототожнюють з резервними валютами, що - при істотному збігу значень термінів - не зовсім точно: ця відмінність стало особливо актуально з моменту збільшення ролі в обсязі міжнародних платежів китайського юаня. Переважна більшість експертів зараховують юань до світових валют, проте через нестабільність економічної та політичної системи Китаю заперечує його цінність як резервної валюти.

Долар США як світова валюта

Графіка: Brisbane, CC BY 3.0

З 1944 року до цього дня долар США залишається провідною світовою валютою. Правда, з 2000 року спостерігається поступове зменшення частки валюти США в міжнародних транзакціях (див. Графік); причини даного тренду зводяться до (тимчасового) підвищення ролі євро і юаня. Примітно, правда, що з початку глобальної фінансової кризи в 2007-08 рр. частка долара у валютних резервах банків пішла на спад. Однак уже в 2015 році вона зросла на 5%. У наприкінці 2015 року частка валютних резервів в американській грошовій одиниці становила 64,1%.

Деякі країни (Сальвадор, Панама, Еквадор) пішли на відмову від власної валюти на користь американського долара.

Євро як світова валюта

 • Читайте також детально: євро .

Євро є спільною валютою країн, що входять в єврозону. Всього таких держав станом на 11.6.2016 - 19: Австрія, Бельгія, Німеччина , Греція , Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта , Нідерланди, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція і Естонія).

Сьогодні в масовому зверненні присутні банкноти номіналом 5, 10, 20, 50, 100 і 200 євро. У травні 2016 року номінал 500 євро вирішили вилучити з обігу . Нова (друга) серія купюр євро:

Основу дизайну купюр становлять архітектурні мотиви Європи різних епох. Просторі арки і вікна покликані символізувати відкритість Альянсу, а різноманітні мости - його прагнення до співпраці з іншими країнами. Проте, під цим слушним приводом криється вельми проста істина: Євросоюз не має єдиного лідера, який зміг би прикрасити лицьову сторону банкноти. Тому альянс і вибрав такий нейтральний варіант оформлення.

За інформацією на червень 2016 року, центральні банки Європи стали менше накопичувати свої валютні резерви в євро . У відносних величинах дана тенденція виглядає наступним чином: якщо в 2014 року частка грошової одиниці ЄС в глобальних валютних резервах становила 20,5%, то за станом на кінець 2015 року цей показник впав на 0,6% і опинився на найнижчому рівні з 2000 року. Показник євро був найвищим у 2009 році, але через боргову кризу з 2009 року по 2015 рік втратив 3% своєї позиції.

Нагадаємо, що в березні 2016 року один з найвпливовіших економістів Великобританії порадив Німеччини відмовитися від євро . Ще раніше - 15 грудень 2015 року - Національний банк Швейцарії відкріпив від євро курс швейцарського франка .

Швейцарський франк

Нова (9-я) серія банкнот:

Фунт стерлінгів як світова валюта

Фунт стерлінгів є не тільки грошовою одиницею Сполученого Королівства, а й найстарішою валютою в світі! Вперше її ввели в обіг ще 1'200 років тому, де вона збереглася до сих пір.

Нова серія банкнот:

"Дедоларизація світу"?

Під "дедоларизації" розуміється процес зменшення частки долара США в світових фінансових операціях. Потреба і доцільність "дедоларизації" є неоднозначною і оцінюється по-різному, перш за все, в залежності від політичних поглядів.

У вересні 2018 року міжнародне рейтингове агентство Moody's оцінило відмова від долара США як можливий. Проте, даний процес навіть в сприятливих умовах буде тривати десятиліттями.

На даний момент жодна інша валюта не може скинути долар США з першого місця. Як вказує Moody's, головна перевага долара - стабільність, яка обумовлена ​​розміром економіки Штатів, їх роллю в міжнародній торгівлі і передбачуваністю політики ФРС.

Забавні факти про світових валютах

Найменша банкнота в світі

Як Ви думаєте, яка найменша купюра в світі (за розміром)? Як стверджує Книга рекордів Гіннеса, цей титул носить румунський бань, що знаходиться в обігу в 1917 році. Він був не більше поштової марки - 33 мм на 45 мм. Період розквіту валюти припав на часи Першої світової війни. Після закінчення Другої світової війни грошова реформа поклала кінець зверненням румунського лазня.

Найбільша банкнота в світі

Звання найбільшої купюри в світі (знову ж таки, за розміром) належить грошовій одиниці Філіппін. З нагоди відзначення 100-ї річниці з Дня проголошення незалежності в 1998 році місцева влада вирішила випустити ювілейну банкноту номіналом в 100'000 песо (2'100 швейцарських франків ).

Тираж таких купюр вийшов обмежена - всього 1'000 штук. «Цінну папірець» вкрай складно покласти в кишеню (залежить від величини кишень) - її розмір дорівнює формату А4. Однак така унікальність зробила купюру предметом захоплення багатьох колекціонерів. Сьогодні фактична вартість банкноти 100'000 песо далеко перевищує її номінальне значення: понад 11'000 франків за штуку.

Купюра з найменшим номіналом в світі

Володарем найнижчого номіналу в світі є грошова одиниця В'єтнаму - в'єтнамський донг. Станом на 2016 рік, номінал однієї грошової одиниці прирівнюється до 0,0000435 швейцарських франків.

Така низька собівартість валюти є наслідком пережитого економічної кризи В'єтнаму в 1980-х роках. Тодішня влада відмовилися проводити грошову реформу, тому в'єтнамському ДонГУ довелося самостійно долати кризу. Валюта таки знайшла стабільність, але сильно применшити свою номінальну цінність.

Купюра з найбільшим номіналом в світі

У спробі подолати гіперінфляцію 1946, Угорщина і випустила банкноти з найбільшим номіналом за всю історію - сексільйон. Номінальне значення такої купюри позначалося 21 нулем, що виглядає в такий спосіб: 1'000'000'000'000'000'000'000 угорських пегё. На той момент показник інфляції Угорщини становив 207 відсотків.

Найцінніша банкнота в світі

Володарем найціннішою банкнотою в світі виявився Сінгапур. За свою історію держава може похвалитися грошовою одиницею номіналом в 10'000 сінгапурських доларів (приблизно 7'100 франків). Однак уже в 2014 році Сінгапур втратив даний титул, коли місцева влада прийняла рішення вилучити номінал з обороту.

Як результат, володарем найціннішою купюри в світі автоматично стала Швейцарія. Грошова система Конфедерації може похвалитися наявністю в обігу банкноти номіналом в 1'000 франків. Однак дозвольте Вас запевнити: це лише одне з багатьох надбань швейцарського франка.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей