* Политика новости » Банки »

* *

25 незвичайних і цікавих валют з усього світу

У кожній країні і на деяких територіях є своя, відмінна від інших валюта. Різні кольори, дизайни, портрети і символи, надруковані на купюрах і монетах, як правило, відносяться до історії і культурі країни, але іноді вони можуть ставитися до інших предметів, таким як підвищення обізнаності щодо певної справи або ж випускатися для святкування особливої ​​події. Проте, існують деякі валюти, на яких надруковані досить дивні теми. Є й такі, на яких зображені нормальні теми химерним чином. Від заїрський подірявлених банкнот до монгольських говорять монет, ці божевільні валюти насправді використовувалися по всьому світу. Чи можете ви уявити, як би ви оплачували ваші продукти говорять грошима?

25. Метеоритні срібні монети Фіджі.

У 2012 році Республіка Фіджі випустила обмежену серію 999 10-доларових монет, виготовлених з Срібні, що містить реальний шматочок Нойшванштайнского метеорита (Neuschwanstein). Метеорит впав на Землю 6 квітня 2002 року поблизу замку Нойшванштайн (Neuschwanstein Castle), на кордоні Німеччини та Австрії.

24. Білоруські банкноти з тваринами.

У той час як більшість країн оформляють свої купюри портретами історично важливих людей і символів, на білоруських банкнотах зображені тварини. На банкноті в 50 копійок зображена білка, 1 рубль прикрашений зайцем, а на 3-рублевої банкноті ви знайдете пару бобрів. Дорожчі банкноти оформлені зображеннями вовків, рисей, лосів, ведмедів і зубрів.

23. Гроші концентраційного табору.

Ці банкноти були створені нацистами для сумнозвісного концтабору Терезієнштадт (Theresienstadt), який знаходився на території сьогоднішньої Чехії. Табір служив нацистам виставковим зразком, який вони демонстрували Червоному Хресту і іншим установам, щоб показати наскільки добре вони зверталися з єврейськими в'язнями. Мета була в тому, щоб показати, що ув'язнені брали участь в культурних заходах і навіть водили в школи своїх дітей. Ці банкноти в 10 крон були частиною пропаганди. Насправді вони були просто папірцями і ніякої цінності не мали. Вони також не використовувалися.

22. Пам'ятна банкнота в 100 тайських батів.

У 2004 році Тайська Королева Сірікіт (Queen Sirikit) відсвяткувала свій сімдесят другий день народження і до цього дня національний банк випустив пам'ятну банкноту, на якій зображалася вона поруч з чоловіком, королем Рамою IX (King Rama IX). Зворотний бік охоплює важливі сцени з життя королеви.

21. 100-Франкове монета з марихуаною з Беніну.

Перша в світі срібна монета з марихуаною була випущена за наказом уряду західноафриканської Республіки Бенін. На зворотному боці був зображений яскраво-зелений лист конопель посівної, який якщо потерти, випускав виразний запах марихуани завдяки синтетичним добавкам.

20. Банкнота номіналом в 20 000 індонезійських рупій.

Через високий рівень інфляції деномінації індонезійських банкнот дуже високі. В даний час найбільша індонезійська банкнота має гідність в 100000 рупій, що еквівалентно приблизно 2 доларам. Банкнота в 20000 рупій включає в себе цікаве поєднання кольорів і уяви. Зображеним на ній людиною є Кі Хаджар Девантара (Ki Hadjar Dewantara), колишній міністр освіти і культури, з дивною і здивованим виразом обличчя.

19. Німецька банкнота в 50 пфенігів.

Німецькі гроші для надзвичайних ситуацій часто иллюстрировались місцевими художниками. Зображення на банкнотах включали в себе різні теми від романтичного фольклору до соціальної сатири, залишаючи позаду культурну спадщину цього періоду в історії Німеччини. Страшні дизайни, такі як на цій банкноті в 50 пфеннинг, не стали винятком.

18. Монети Республіки Кот-д'Івуар з останками мамонтів.

В монетах гідністю 1000 франків обмеженої серії, випущеної республікою Кот-д'Івуар, містилися маленькі шматочки останків мамонтів.

17. Квадратна банкнота номіналом в 60 тайських батів (Thai 60-Baht Square Bill)

У 1987 році банк Таїланду випустив спеціальну серію банкнот номіналом в 60 бат в честь святкування 60-річчя свого короля Рами IX. Банкнота була квадратної. Її розмір становив 16 на 16 сантиметрів. Вона є однією з найбільших банкнот в світі.

16. Банкнота Зімбабве вартістю в 100 трильйонів доларів.

Гіперінфляція в Зімбабве почалася незабаром після конфіскації особистих підсобних господарств у білих землевласників, до кінця причетності Зімбабве до Другої конголезької війні (Second Congo War) (1998 - 2003 роках). Пік інфляції оцінювався в 79600 мільйонів відсотків в листопаді 2008 року. У той час Національний банк випускав банкноти з гідністю, що досягає 100 000 000 000 000 доларів.

15. Монгольські говорять монети.

Монгольські монети гідністю в 500 тугриків, випущені на 2007 рік сприйняли вислів «гроші говорять самі за себе» буквально. На монетах із зображенням президента США Джон Фіцджеральд Кеннеді (John F Kennedy) на задній стороні, була кнопочка, натиснувши яку можна було прослухати знамениту промову президента «Я - берлінець». Майже відразу ж після того як монети були випущені, їх розхапали зіркі колекціонери.

14. Дерев'яні банкноти Німеччини.

Німеччина поринула в глибоку фінансову кризу після Першої світової війни, що призвело до того, що німці почали друкувати свою власну форму неофіційною валюти, відомої як «Notgeld» (в перекладі з німецької мови означає «гроші для надзвичайної ситуації»). Міста друкували валюту на всьому, від дерева і алюмінієвої фольги до гральних карт, в спробі обійти знецінити вартість німецької марки.

13. 10-доларова банкнота Островів Кука.

Країна, розташована на півдні Тихого океану складається з 15 невеликих островів загальною площею в 236,7 квадратних кілометрів, має дуже творчими і яскравими банкнотами, що відносяться до її полинезийской культурі і фольклору. Наприклад, на їх банкноті в 10 доларів зображена гарна жінка топлес верхом на акулі.

12. Пам'ятна монета Республіки Палау.

На честь 150-річчя явлення Діви Марії святий Бернадетт в Люрді (St Bernadette at Lourdes), південь Франції, в 2008 році Республіка Палау (західна частина Тихого океану) випустила пам'ятну монету. У ній є піпетка зі справжньою водою з Люрду.

11. 5 фунтів стерлінгів Північної Ірландії

Ця купюра в 5 фунтів стерлінгів, на якій зображений футболіст Манчестер Юнайтед Джордж Бест (George Best), була унікальною для Північної Ірландії. Купюра, випущена банком Улстер (Ulster Bank) в 2006 році в якості відзначення смерті цього великого гравця, була присвячена його пам'яті і повинна була стати предметом колекціонування, так як був випущений всього 1 мільйонів цих банкнот.

10. Замбійський квача номіналом в 5000, забезпечена сріблом.

Ця дивно виглядає монета, яка містить приблизно 31 грам срібла, була вперше випущена на честь Олімпійських Ігор в Сіднеї 2000 року. Її незвичайна форма насправді є поєднанням карт Австралії і Замбії, що досить складно визначити, так як обидві країни представлені в однаковому розмірі. Розміри самої монети складають 4,8 см на 4 см

9. Найстаріша китайська купюра.

Паперові купюри були вперше використані китайцями, які почали використовувати паперові гроші під час правління династії Тан (Tang Dynasty) (618-907 роки нашої ери) - в основному, у формі купюр випущених приватно або записок обміну. Паперові гроші використовувалися за 500 років до того, як вони почали приживатися в Європі в 17-му столітті. Ця китайська банкнота Куан (Chinese Kuan) є найстарішою відомою купюрою, що датується 1380 роком.

8. Угорська купюра в 100 мільйонів мільярдів пенге.

Грошова одиниця Угорщини, пенге, перенесла найвищу гіперінфляцію за всю історію людства. В результаті цього в 1946 році банк Угорщини випустив купюру в 100 мільйонів мільярдів пенге. (Це число: 100 000 000 000 000 000). Незважаючи на сміховинно велике число, ця купюра коштувала всього близько 20 американських центів. У липні 1946 року країна замінила пенге на форинт.

7. Монета з вставляється головою Острова Пасхи.

Найвідоміша пам'ятка Острова Пасхи відображена на цій монеті оригінальним і цікавим способом. Срібна монета була розроблена таким чином, що мініатюрні статуї можна вставляти вертикально в отвір на монеті, створюючи тривимірну версію відомих монументів Острова Пасхи.

6. Купюри Мобуту Заїру.

У 1997 році люди африканської країни Заїр (на даний момент Демократична Республіка Конго) скинули тоталітарний режим президента Жозефа Мобуту (Joseph Mobutu). Однак, через те, що у нового уряду не було достатньо нової валюти, вони вирішили використовувати старі купюри 20000 Заїру з вирізаним портретом Мобуту.

5. Монета з прісноводної перлиною, республіка Палау.

Ще одна оригінальна і хитромудра монета з Палау. У ці монети інкрустовані зелені прісноводні перлини - місцевий символ удачі, який повинен приносити щастя. Монети, прикрашені різними типами морських раковин, є частиною обмеженої серії, яка повинна підвищити обізнаність суспільства про захист морських тварин.

4. Югославська купюра в 500 000 000 000 динарів.

Югославія пережила нестримну інфляцію з 1989 року по 1994 рік, коли були проведені реформи грошових одиниць. Найвищий номінал в 1988 році була купюра в 50000 динарів, але до 1994 року найціннішою стала купюра в 500 000 000 000 динарів.

3. Монета Трістана-да-Куньи з частинкою головного обтічника Конкорда.

Трістан-да-Кунья, територія, що займає віддалені вулканічні острова на півдні Атлантичного океану, випустила спеціальну серію монет на честь двадцятиріччя Конкорда в 2009 році. Монети покриті золотом і кожна з них містить маленький шматочок титанового сплаву головного обтічника Конкорда.

2. Пергаментні гроші Аляски.

Ці грошові знаки були в обігу з 1816 по 1867 рік і були випущені російсько-американською компанією, що займалася хутровим промислом в Російській Америці. Гроші були також відомі як розписки зі шкіри тюленя або моржа так, як їх друкували на пергаменті, виготовленому з тюленів і моржів. У ході були 10, 25, 50 копійок і 1,5, 10 і 25 рублів.

1. Купюра в 100 000 песо, Філіппіни.

Купюра була випущена Центральним Банком Філіппін (Central Bank of The Philippines) в честь святкування Сторіччя Філіппін (Philippine Centennial Celebration) в 1998 році. Книга рекордів Гіннесса визнала купюру шириною 21,5 сантиметра і довжиною 35,5 сантиметра як найбільшу банкноту, яка використовується як законний засіб платежу.

джерело:

Посилання по темі:

У кожній країні і на деяких територіях є своя, відмінна від інших валюта

Сподобався пост? Підтримай Фішки, натисни:

Новини партнерів

Чи можете ви уявити, як би ви оплачували ваші продукти говорять грошима?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей