* Политика новости » Банки »

* *

Чай тігуанінь (ті гуань інь), опис, ефект, властивості

 1. Зміст
 2. Загальна інформація
 3. Богиня Гуаньинь, таємнича і благородна
 4. Родина Тігуанінь - родючі фуцзяньській землі
 5. Класична схема виробництва
 6. Пік чайного сезону в Аньси
 7. Як час збору впливає на смак?
 8. сортність
 9. дегустуємо
 10. Секретна знижка для уважних читачів статті:
 11. Чай Тігуанінь - напій щастя. ефект
 12. Корисні властивості
 13. як заварювати
 14. як зберігати
 15. Кому підходить Тігуанінь?
 16. Схожі статті

Ті Гуань Інь ... Уже одна назва моментально переносить в райські квіткові луки або сади з квітучої бузком. Найвідоміший в світі улун передає настільки витончену, але сильну енергію, що словами не передаси - потрібно пробувати. Tie Guan Yin (铁 观音) перекладається як «Залізна Богиня Милосердя» або «Залізна Бодхисаттва Гуань Інь»: трохи нижче поясню, звідки така назва.

Зміст

Хочете купити Тегуаньінь?

Ви завжди можете купити Те Гуань Інь в нашому інтернет-магазині.

Загальна інформація

Тегуаньінь - напівферментований улун. Його виробляють з великих листів з найвищих чагарників (чим вище, тим він якісніший). Збір листочків починається пізніше, ніж для зелених сортів, а ферментація - більш довга, але дозволяє зберігати все найкраще: алкалоїди, вітаміни, дубильні речовини.

Богиня Гуаньинь, таємнича і благородна

Є кілька міфів про походження чаю, але кожен з них пов'язаний з божественною бодхісатви. Багаторука Гуаньинь - рятівниця народу, покровителька жіночої половини і дітей, оберігає сімейне вогнище кожного благочестивого людини.

У давні часи в повіті Аньси жив один працелюбний чаєводи, Вей Інь. 10 років поспіль він безкорисливо жертвував Бодхисатвами свій кращий чай.

Одного разу він побачив сон, в якому сама богиня прийшла до нього і відвела до гори, на якій росло дерево, що виділяють неймовірне пахощі. Вранці Вей відправився туди і знайшов чайний кущ, який став матір'ю відомого у всьому світі улуна.

Приставка «Ті» ( «залізо») відбила чи потужну енергію напою, то чи важкість його листя, при заварюванні опускаються на дно чайника.

Не настільки важливо, яка легенда відображає істину, адже весь світ чаю пронизаний чарівними історіями і міфами, які надають йому ще більше таємничості. Що важливо, так це свіжий, хвилюючий запах і незабутній смак, немов посланого нам зі світу богів.

Родина Тігуанінь - родючі фуцзяньській землі

Де тільки не вирощують зараз наш улюблений ТГ. У Тайвані, багатьох китайських провінціях і навіть в Таїланді! Але батьківщиною і місцем вирощування кращого чаю були і залишаються южнофуцзяньскіе землі, повіт Аньси.

Потрапляючи в центр, невелике містечко Аньси, в момент приходить усвідомлення значущості улуна для місцевих жителів. Тут в ньому полягає сенс життя, сюди привозять весь зібраний урожай, розподіляють його по ринках, магазинах, продають туристам і бізнесменам.

Коли бачиш цей розмах і те, що все місто живе чаєм, переймаєшся чайної культурою ще більше. До речі, місцеві не говорять по-англійськи, тому парочка китайських фраз точно не завадить.

Тепер про селах з плантаціями.

Зазвичай листя для нього збирають з молодих чагарників (до 5 років). На відміну від пуерів, Ті Гуаньінь в Китаї виробляють на маленьких приватних підприємствах. Є кілька сіл, жителі яких в основному зайняті вирощуванням і виготовленням смачного улуна. Продукт відрізняється за кольором, запахом, властивостям. Найцікавіші сорти виробляють в селах Сіпін, Ганбде, Сяньхуа.

 • Тігуаньінь з Сіпін. Це історична батьківщина чаю. Тут до сих пір не змінилася технологія його виробництва. Готовий улун виходить зовсім не таким, до якого ми звикли, і помилково вважаємо традиційним. Тут чай Тегуаньінь піддається більшій ферментації, його млоять на вогні до отримання бурого відтінку листочків. Настій такого чаю виходить бурштиновим, смак набуває більш пряний, карамельний відтінки.
 • Тігуанінь з Ганьде, або Цин Сянь (перекладається як «чистий»). Тут листя ферментують зовсім небагато, настій виходить густий, дуже насичений, з кислинкою.
 • Тігуаньінь з Сяньхуа (Гао Шань). Тут чагарники ростуть в горах, продукт виходить найбільш насиченим і солодким. Він коштує дорожче інших сортів і зустрічається рідко, особливо у нас, в Росії.

Ми закуповуємо свіжий ТГ в основному в Ганьде.

Класична схема виробництва

Традиційна технологія включає наступні етапи:

 1. Збір.
 2. Прогрівання на сонці. Листя постійно перевертають для рівномірного завяливания.
 3. Ферментація. Листочки струшують, мнуть, а після ферментують в залежності від сорту.
 4. Нагрівання в печах.
 5. Скручування в спеціальному обладнанні. В процесі виділяється сік, що надає готовому чаю насиченість.
 6. Сушка і скручування. Зайва волога йде, сировину поміщають в піч, після скручують. Цей етап повторюють 2-3 рази.

У підсумку виходить Мао Ча, улун з живцями. Іноді його продають як є (це дозволяє продовжити термін придатності), але частіше до виробництва додають 7 етап - очищення чаю від черешків.

Цей процес - особливий. Хоча б тому, що відділення кожної гілочки відбувається вручну! Молоді дівчата, дорослі та літні китаянки, схилившись над мішком з чаєм, з блискавичною швидкістю перетворюють Мао Ча в Нун Сян або Цин Сян (в залежності від збору).

Порада: коли робота здасться монотонної і захочеться в черговий раз засумувати, згадайте китаянок, зайнятих відділенням живців від ТГ.

Пік чайного сезону в Аньси

Не можу стриматися і не розповісти про те, що відбувається в Китаї під час «сезону тегуанінь». Так я називаю пору, наступаючу відразу після весняного і осіннього збору (кінець травня - початок квітня і вересень). Чайні торговці з усього світу виїжджають на дегустації в провінційні села з приватними заводами. В цей час пустельні до того вулиці пожвавлюються, пробки стають звичною справою. Ціна на свіжий чай - найвища, його дуже швидко розкуповують.

Після того, як всі зроблять покупки, чайний переполох переміщається на ринки в Аньси. Щоб доїхати туди, потрібно знати лише одне заповітне слово «Ча Ду» (чайний ринок ») і зловити таксі або скутер від автовокзалу. Їхати хвилин 10-20. На ринку чай продається в мішках, ціна на нього нижче, ніж в селах-виробниках.

Як час збору впливає на смак?

Збір врожаю відбувається 4 рази на рік (навесні, влітку і восени). Прийнято вважати, що осінній Тігуанінь - кращий, насправді це не так. На нього припадає не більше 20% всього врожаю, тому він більш рідкісний і, як наслідок, дорожче коштує. Весняний Тігуанінь відрізняється більш концентрованим і солодким смаком, осінній - більш насиченим запахом.

Весняний настій, осінній аромат, - так і кажуть в Китаї.

Літній вважається менш якісним: листочки встигають зіпсуватися, втрачають свою енергію і яскравість.

Ті Гуань Інь за технологією виробництва: від легкого до пряно-копченого

Тонкощі виробництва також впливають на смак. Виділяють кілька типів:

«Цин Сянь»: Чистий аромат. Це той ТГ, до якого ми звикли. Світло-зелені листочки, тонкі, свіжі нотки бузку, уособлення ніжності.

«Нун Сян»: Щільний аромат. Підкопчені темні чаїнки, густий, пряний аромат і насичений смак. Традиційний чай Тігуанінь, але менш поширений в наші дні.

«Хуа Сян»: Аромат квітів. Здавалося б, який Тігуанінь пахне не квітами? Але в Хуа Сяне лугові нотки особливо сильно виражені. Його ферментація середня: свіжість поєднується з легкої підкопченими.

«Чень Сян»: Аромат старовини. Цей рідкісний улун пахне по-особливому. У ньому є відтінки печених яблук, щось він пуерів, карамель і сіно, які дивним чином поєднуються з бузком, передаючи в ароматі щось невловимо мудре, старовинне і цінне.

сортність

Щоб напевно визначити рівень якості чаю, потрібно його дегустувати. Коли такої можливості немає, користуємося наступної номенклатурою, характерною для китайського ринку:

Вищий сорт - Тегуаньінь Ван ( «Владика»). Природно, ціна на нього найвища.

Чай з живцями - Мао Ча Ті Гуаньінь. Живці зберігають ефірне масло і продовжують термін придатності улуна.

Підкопчений - Лао Тігуаньінь. Серед нього багато тайванського. Це темний улун, його складно знайти в Росії. Ще більш важкодоступний - Чорний ТГ, який відрізняється ще більшою копчення і зовсім вже не схожий на звичний нам ніжний і квітковий.

Нун Сян - осінній, з маслянистим смаком і дуже сильним ароматом.

Цин Сян - найлегший, м'який, освіжає. В основному весняний і ранній літній збір.

У нас прийнято ділити його на категорії: А (вища), В і С. Зустрічається поділ по цифрам (1, 2, 3).

дегустуємо

Є в світі речі настільки прекрасні, що здається, ніби вони потрапили на нашу землю прямо з райських планет. Це саме уособлення яскравого сонячного світла, в них любов, спів птахів, ніжність світанку.

Цей чай один з них. Робиш ковток, і немов Богиня Милосердя сама сходить на Землю.

Настій: від світло-зеленого до бурштинового.

Аромат: від ніжно-квіткового до пряного, але завжди з нотками бузку.

Смак: солодкий, квітковий, довгограючий. Залишає легку солодкість післясмаку.

Приглушене світло, легка музика, приємна компанія - ідеальні умови для церемонії з Тігуанінь. У повсякденному житті пити його можна в будь-який час, але не на ніч.

Секретна знижка для уважних читачів статті:

Ви можете замовити Те Гуань Інь в нашому магазині зі знижкою 20%. Для цього зареєструйтеся на сайті і при оформленні замовлення на сторінці кошика вкажіть код "тегуанінь20блог" (без дужок) або повідомте цей код нашому оператору при замовленні по телефону. Знижкою можна скористатися тільки 1 раз. Приємного чаювання.

Чай Тігуанінь - напій щастя. ефект

Якщо ви любите баню, практикуєте медитацію або займаєтеся спортом, вам знайомий стан радісного спокою, яке нічим не порушити. Такий ефект досягається після повного розслаблення нашого тіла і органів чуття.

Подібний стан дарує чаювання. Легка ейфорія розливається по всьому тілу з кожним ковтком Тігуанінь, даючи відчуття блаженної теплоти і щастя.

Корисні властивості

Користь Ті Гуаньінь безсумнівна. Вона поширюється як на фізичне, так і на психологічне здоров'я:

 • ТГ багатий вітамінами і мінералами. У ньому є все найкорисніше з таблиці Менделєєва.
 • Виводить токсини, знижує вагу.
 • Джерело антиоксидантів: профілактика раку.
 • Омолоджує.
 • Нормалізує тиск, знижує холестерин.

Шкода може бути тільки від неякісного чаю, і більше моральний. Тому будьте обачнішими при покупці - вибирайте краще!

як заварювати

Чай Тігуанінь заварюємо протокою в глині ​​або кераміці. Температура: 80-90 градусів. Перша заварка, як правило, не п'ється.

як зберігати

Властивості краще зберігаються в герметичній посуді. Місце має бути сухим і темним. Чай Ті Гуань Інь зберігається рік-півтора після збору врожаю.

Кому підходить Тігуанінь?

Чи є в світі хоч одна людина, яка залишився байдужим до ТГ? Якщо так, то покажіть мені його! Швидше за все, йому просто не пощастило з якістю улуна. Поки не чув жодного поганого відгуку про це чаї.

Якщо вам пощастить купити хороший Тегуаньінь, можу посперечатися, ця покупка буде не останньою. Ті Гуаньінь подобається всім. Він дає:

 • непередаване відчуття легкої ейфорії;
 • здоров'я і тонус;
 • відчуття, що ви перебуваєте в самому центрі райського луки, до вас доноситься спів птахів і пахощі квітів.

Цей чай заряджений молодістю, життям, рівновагою і благородної чистотою.

Схожі статті

ЧЕСНО про молочну улун: від історії до дегустації

Що в якості тобі моєму? Короткий екскурс по категоріям китайського чаю

Чайні провінції Китаю. Частина перша.

Чайні провінції Китаю. Частина друга

Як час збору впливає на смак?
Здавалося б, який Тігуанінь пахне не квітами?
Кому підходить Тігуанінь?
Чи є в світі хоч одна людина, яка залишився байдужим до ТГ?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей