* Политика новости » Банки »

* *

Конкуренція і право: події тижня, випуск № 11, за 12 - 18 березень 2012 р

  1. нормотворчості
  2. НОВИНИ ТА ПОДІЇ
  3. АДМІНІСТРАТИВНІ І КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ
  4. СУДОВА ПРАКТИКА
  5. МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
  6. НОВИНИ ЖУРНАЛУ «КОНКУРЕНЦІЯ І ПРАВО»

23.03.2012
23

нормотворчості

Список прямих заборон в Законі про торгівлю може стати ширше

ПРАЙМ, 19.03.2012

Список обов'язків та прямих заборон для рітейлерів і постачальників продовольчих товарів в законі про торгівлю може стати ширше, однак ці заборони багато в чому лише знімуть провокативність деяких положень чинного закону, випливає з законопроекту про внесення змін до окремих законодавчих актів РФ , Розміщеного на сайті Федеральної антимонопольної служби (ФАС) Росії. Цей законопроект вносить поправки як до Закону про торгівлю, так і в Кодекс про адміністративні правопорушення (КпАП).

МЕР в квітні внесе в уряд законопроект про федеральної контрактної системи

ПРАЙМ, 15.03.2012

Мінекономрозвитку планує в квітні внести в уряд свій варіант законопроекту "Про федеральної контрактної системи", повідомив заступник міністра економічного розвитку Михайло Осіївській.

Він також зазначив, що зараз МЕР отримало два позитивних висновків на свій законопроект від інших відомств. Осіївській зазначив, що у Мінекономрозвитку все ще залишаються розбіжності щодо цього документа з Федеральною антимонопольною службою. При цьому він повідомив, що за останні два місяці ФАС і МЕР врегулювали ряд спірних питань по документу. Однак по деяких аспектах компроміс знайти не вдалося. Зокрема, це пов'язано з проблемою демпінгу при держзакупівлях і збільшенням конкурсних процедур замість електронних аукціонів.

Також по темі:

Пацієнтські організації просять врахувати їх інтереси при коригуванні системи держзакупівель

«Московские новости», 12.03.2012

ФАС публікує на своєму сайті проекти адміністративних регламентів:

- по виконанню державною функції щодо здійснення контролю за діями суб'єктів оптового і роздрібного ринків електричної енергії ;

- по виконанню державною функції з контролю за діями, які відбуваються за участю або стосовно суб'єктів природних монополій ;

- по виконанню державною функції щодо встановлення домінуючого положення господарюючого суб'єкта при розгляді заяв, матеріалів, справ про порушення антимонопольного законодавства .

НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Чиновників пересадять на російські автомобілі і обмежать в ціні

РБК daily, 16.03.2012

У Мінекономрозвитку переглянули свою позицію з приводу закупівель дорогих автомобілів. В рамках роботи над податком на розкіш, ініційованим Володимиром Путіним, відомство пропонує обмежити чиновників у виборі елітних машин і поставити планку за кількістю закуповуваних авто в держорганах. Крім цього ініціатива Мінекономрозвитку підтримає російський автопром - в міністерстві планують пересадити держслужбовців на машини, вироблені в Росії.

Також по темі:

Російським чиновникам доведеться відмовитися від мерседесів

«Ведомости», 15.03.2012

Стратегічним компаніям можуть дозволити безконтрольно продавати 25% акцій за кордон

РБК daily, 15.03.2012

ФАС вважає за необхідне дозволити російським стратегічним компаніям розміщувати до 25% акцій на закордонних біржах без схвалення в урядовій комісії з іноземних інвестицій, заявив вчора глава відомства Ігор Артем'єв. «25% ні на що сильно не впливають», - прокоментував він ініціативу служби. Зараз стратегічні підприємства повинні погоджувати публічне розміщення акцій за кордоном незалежно від того, про який обсяг акцій йдеться. «Виходить, що вони, в принципі, повинні через однієї акції ходити в комісію, що, загалом, неправильно», - пояснив глава відомства.

За визнанням самого пана Артем'єва, приводом для пропозиції стало питання про перереєстрацію компанії «Полюс Золото» в Великобританії, яка мала намір таким чином об'єднатися з однією з великих золотодобувних компаній.

ФАС хоче підштовхнути чиновників

«Комерсант», 14.03.2012

Глава Федеральної антимонопольної служби Ігор Артем'єв запропонував створити спеціальну адміністративну комісію, яка карала б чиновників, які не виконують в строк доручення уряду. На думку пана Артем'єва, така комісія могла б «автоматично» накладати на чиновників штрафи, якщо доручення уряду не виконані вчасно або в повному обсязі. У разі повторних порушень глава ФАС пропонує чиновників і зовсім дискваліфікувати. В Мінекономіки, якому Ігор Артем'єв запропонував взяти участь в цьому починанні, поки ставляться до ідеї скептично.

Також по темі:

Ігор Артем'єв: завдання зняття адміністративних бар'єрів в економіці за важливістю порівнянна із завданням по боротьбі з корупцією

ФАС Росії, 14.03.2012

Адміністративна реформа йде зі скрипом

«Ведомости», 15.03.2012

Чиновники зірвали терміни адміністративної реформи

РБК daily, 15.03.2012

ФАС наводить порядок на автомобільному ринку

«Російська газета», 13.03.2012

ФАС запропонувала автодістрібьюторам розкрити інформацію про відбір дилерських і сервісних центрів, а також про правила роботи з ними. В іншому випадку вони можуть стати об'єктами антимонопольних розслідувань. Дистриб'ютори взяли тайм-аут на роздуми, попросивши ФАС утриматися від радикальних рішень.

"Ми хочемо, щоб ринок був прозорий з точки зору взаємин автодістрібьюторов, дилерських і сервісних центрів, - розповів" РБГ "начальник управління контролю промисловості та оборонного комплексу ФАС Максим Овчинников. - Вважаємо, що повинні бути розроблені чіткі, зрозумілі і відкриті для всіх критерії , за якими компанії-дистриб'ютори відбирають доларів, а також опис порядку: яким чином потенційний дилер або представник сервісного центру може звернутися до дистриб'ютора, як відбувається узгодження заявки, на якому снованіі може бути дан відмову ".

Також по темі:

ФАС пропише правила автодилерам

«Незалежна газета», 13.03.2012

Підписано Російський Кодекс практики реклами та маркетингу

ФАС Росії, 12.03.2012

12 березня в ФАС Росії представники понад 20 індустріальних і громадських організацій підписали Російський Кодекс практики реклами та маркетингових комунікацій.

Ініціаторами підготовки Кодексу виступили Некомерційне партнерство «Співдружність виробників фірмових торговельних марок« РусБренд »і Асоціація комунікаційних агентств Росії (АКАР). Підсумкова версія Кодексу обговорювалася з експертами ФАС Росії, які, проаналізувавши документ, прийшли до висновку, що Кодекс не суперечить чинному законодавству.

Також по темі:

Учасники рекламного ринку домовилися про правила гри

РБК daily, 13.03.2012

Рекламісти розробили для себе звід моральних правил

«Російська газета», 13.03.2012

ФАС вважає закон про торгівлю провальним

РБК daily, 12.03.2012

Закон про торгівлю не вніс в життя рітейлерів і постачальників відчутних змін. Такої думки дотримуються фахівці Федеральної антимонопольної служби. Зокрема, в ФАС вважають, що «введення законом про торгівлю заборон щодо справляння виплат і бонусів з постачальників не привело до зниження загального обсягу виплат на користь торгових мереж - відбулося лише перерозподіл виплат».

Офіційна позиція антимонопольників викладена в доповіді Міністерства промисловості і торгівлі (є в розпорядженні РБК daily), який повинен бути презентований в найближчим часом на засіданні робочої групи по закону про торгівлю під головуванням першого віце-прем'єра Віктора Зубкова. Метою цього відомчого документа є загальний огляд стану торгівлі в країні. При цьому Мінпромторг вчора не зміг сформулювати і пояснити свою позицію з приводу реалізації закону про торгівлю.

«Значних змін в умовах, на яких поставляються продовольчі товари, з прийняттям закону про торгівлю в торгових мережах не сталося», - йдеться в документі Мінпромторгу з посиланням на ФАС. Служба вважає, що значна частина раніше не заборонених численних бонусів і виплат зараз просто перетекла в 10-відсотковий бонус від обсягу поставки та в виплати за різні надані послуги, спрямовані на просування товару.

АДМІНІСТРАТИВНІ І КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ

«Ростелеком» зазнав втрат

«Комерсант», 17.03.2012

Ростовське УФАС Росії привернуло ВАТ «Ростелеком» до адміністративної відповідальності за порушення антимонопольного законодавства. Компанія в сумі оштрафована на 1,3 млн руб., Повідомила прес-служба управління. У січні цього року антимонопольний орган Ростовської області двічі визнав ВАТ «Ростелеком» порушили заборону на зловживання домінуючим становищем (ч. 1 ст. 10 Федерального закону «Про захист конкуренції»). Як уточнюється в повідомленні УФАС, ВАТ «Ростелеком» для своїх абонентів на території Ростовської області, підключених до тарифних планів Unlim New і Turbo New проводив акцію «Прискорюйся». Однак вигідні умови акції «Прискорюйся» поширювалися лише на частину великих міст Ростовської області. Абоненти здебільшого муніципальних районів області підключитися до акції не могли.

«Лукойл-Волганефтепродукт» оштрафовано на півмільйона рублів

«Комерсант», 16.03.2012

Марійської УФАС оштрафувало ТОВ «Лукойл-Волганефтепродукт» на 562,5 тис руб. за порушення закону про конкуренцію в частині встановлення роздрібної ціни на бензин. Як пояснили у відомстві, компанія встановила економічно необґрунтовану ціну на бензин на території республіки в 2011 році. За даними регулятора, в 2010 році роздрібні ціни на бензин в Марій Ел і Чувашії знаходилися на одному рівні. Однак до кінця минулого року вартість бензину в Марій Ел збільшилася на 30 коп. за літр, тоді як в Чувашії подорожчання не було.

ФАС: близько 19% порушень антимонопольного законодавства складають порушення на ринках електро - і теплоенергії

ФАС Росії, 14.03.2012

Про це заявила заступник начальника Управління електроенергетики ФАС Росії Олена Цишевская, виступаючи на щорічній конференції «Ризик-менеджемент в енергетиці» з доповіддю про загрози для конкуренції на російському енергетичному ринку.

Вона розповіла про найбільш часто зустрічаються порушення в антимонопольному законодавстві на ринку електро- і теплоенергеіі. Так, у 2010 році антимонопольними органами розглянуто 5643 заяв від юридичних і фізичних осіб про порушення Федерального закону «Про захист конкуренції» на ринках електро- і теплоенергії. У 1-му півріччі 2011 р таких заяв було вже більше 3000. За словами Цишевской, за кількістю виявлених порушень ринки електро- і теплоенергії займають чи не перше місце, де найбільш поширеним є зловживання домінуючим становищем на ринку.

ФАС закрила справу проти "Ростелекома"

«Комерсант», 14.03.2012

ФАС припинила справу у відношенні відкритого акціонерного товариства "Ростелеком", порушену за підозрою у встановленні монопольно високої ціни на надання в оренду інфраструктури. В результаті розгляду, що тривав більше двох з половиною років, ФАС не знайшла в діях "Ростелекома" порушень антимонопольного законодавства, йдеться в повідомленні компанії. Справа була порушена відносно міжрегіональних компаній "Связьинвеста" - "Центртелекома", ЮТК, "Волгателекома" і "Уралсвязьинформа" - за заявами МТТ, "ЛУКОЙЛ-Інформу" і Асоціації операторів телефонного зв'язку. Заявники стверджували, що "Ростелеком" завищує ціни для інших операторів на надання площ для розміщення обладнання.

Компанія «Натур Продукт Інтернешнл» оштрафована

ФАС Росії, 13.03.2012

ФАС України 6 березня призначила ЗАТ «Натур Продукт Інтернешнл» адміністративний штраф за недобросовісну конкуренцію у розмірі 300 тисяч рублів.

Раніше Комісія ФАС Росії прийняла рішення про визнання дій ЗАТ «Натур Продукт Інтернешнл» з придбання і використання виключних прав на словесний товарний знак «антигриппина» недобросовісною конкуренцією відповідно до частини 2 статті 14 Федерального закону «Про захист конкуренції».

ФАС оштрафувала учасників змови таксистів зі структурами аеропорту «Внуково»

Право.Ru, 13.03.2012

Московське управління ФАС Росії оштрафувало на 100 000 рублів компанію аеропорту "Внуково" - ВАТ "Внуково-Інвест" за порушення антимонопольного законодавства при організації паркувальних майданчиків. На таку ж суму за фактом порушення ч.1 ст.14.32 КоАП РФ оштрафована компанія ТОВ "Фортуна-Капітал", якій структура "Внуково" здавала в оренду місця під стоянки автомобілів на території аеропорту.

Порушення були виявлені навесні 2011 року в ході позапланової перевірки, яка проводилася антимонопольним відомством "в зв'язку з численними скаргами громадян". Перевірялася діяльність ВАТ "Аеропорт Внуково, ВАТ" Міжнародний аеропорт "Внуково" і ВАТ "Внуково-Інвест".

ФАС готова оштрафувати військових за непрозорість

«Комерсант», 12.03.2012

Федеральна антимонопольна служба може оштрафувати Міноборони за ненадання інформації у справі про переведення рахунків підприємств, підвідомчих міністерству, в ВТБ. Про це заявив в понеділок заступник глави ФАС Андрій Кашеваров, уточнивши, що розгляд справи перенесено на 19 березня. «Міноборони не представило інформацію. В даний час ми готуємо лист, де попередили Міністерство оборони про адміністративну відповідальність за ненадання інформації », - цитує пана Кашеварова агентство« Інтерфакс ». Штраф може скласти від 100 тис. До 500 тис. Рублів.

ФАС: Сбербанк Росії і страхова компанія «Альянс» не порушували антимонопольне законодавство

ФАС Росії, 12.03.2012

11 березня ФАС Росії дійшла висновку про відсутність в діях ВАТ «Сбербанк России» і ВАТ СК «Альянс» (колишнє найменування - ВАТ СК «РОСНО») порушення частини 4 статті 11 Федерального закону «Про захист конкуренції». У зв'язку з чим розгляд справи припинила.

Нагадаємо, ФАС Росії порушила справу за заявою фізичних осіб зі скаргами на дії ВАТ «Сбербанк России» і ВАТ СК «Альянс», а саме: нав'язуванні позичальникам при укладенні кредитного договору додаткової послуги з підключення до Програми колективного добровільного страхування життя і здоров'я позичальників ВАТ « Сбербанк Росії »і здійснення такого страхування в певній страховій компанії - ВАТ СК« Альянс »на території Новосибірської і Вологодської областей.

В процесі розгляду справи ВАТ «Сбербанк России» подало документи, що свідчать про проведення в 2011 році додаткових заходів, спрямованих на недопущення нав'язування його співробітниками послуги з підключення до Програми колективного добровільного страхування життя і здоров'я.

ФАС угледіла змову при поставках обладнання для медцентру в Кірові

«Ведомости», 12.03.2012

Федеральна антимонопольна служба запідозрила кіровський «Обласний геріатричний центр», а також дистриб'юторів «Дельрус» і «Дельрус-К» (дистриб'ютори «дочки» Samsung - компанії «Медіейс», яка поставляє медобладнання в Росію) в змові при закупівлі медобладнання, повідомила служба.

«Обласний геріатричний центр» проводив аукціон з придбання апарату УЗД. При підготовці до цього аукціону, за версією ФАС, посадові особи (їх служба не називає) центру та «Дельрус-К» уклали угоду про придбання медичного обладнання за завищеною ціною. Заявку на аукціон подала тільки «Дельрус», яка входить в одну групу осіб з «Дельрус-К», пише ФАС. Ціна контракту склала 4,6 млн руб., Хоча реальна вартість обладнання майже в 1,86 рази нижче, пише служба. У лютому кировское управління ФАС визнала медустанову і обидві компанії порушили антимонопольне законодавство. Матеріали справи були направлені в Управління економічної безпеки і протидії корупції управління МВС по Кіровській області для порушення кримінальних справ стосовно посадових осіб центру, «Дельрус-К» і «Дельрус», вказує служба.


СУДОВА ПРАКТИКА

Банки уникають поповнення. Платити завищені відсотки за депозитами вони готові тільки через суд

«Комерсант», 16.03.2012

Щойно отримавши рішення ФАС про повернення вкладникам комісій, утриманих за поповнення вкладів, відкритих в кризу 2008-2009 років за високими ставками, Юніаструм-банк відразу ж спробував оскаржити його в суді. Його позовну заяву до ФАС зареєстровано арбітражним судом міста Москви 5 березня. Аналогічне рішення ФАС оскаржує в суді і Інвестторгбанк, який практикував на виході з кризи схожі підходи до зниження своїх витрат за вкладами. Його позов до ФАС поданий до суду 7 березня, повідомив "Комерсант" перший заступник голови правління Інвестторгбанка Віталій Глевіч. Єдиним банком, який погодився беззастережно виконувати рішення ФАС, став СКБ-банк. Такі його наміри підтвердила прес-служба.

Частково задоволений позов Ru-Center по реєстрації доменів в зоні .рф

РАПСІ, 16.03.2012

Дев'ятий арбітражний апеляційний суд визнав часткову законність рішення ФАС Росії, що визнала ЗАТ "Регіональний мережевий інформаційний центр" (Ru-Center) порушили законодавство при реєстрації доменів в зоні .рф.

Суд визнав недійсним рішення ФАС в тій частині, де Ru-Center викривали в змові з іншими компаніями, але в іншій частині рішення відомства було визнано законним. В інших пунктах рішення говорилося про недобросовісну конкуренцію компанії. Таким чином, суд лише частково задовольнив позов компанії Ru-Center, яка оскаржувала рішення ФАС.

Законність рішення Карачаєво-Черкесского УФАС щодо РКЦ підтверджена судами двох інстанцій

ФАС Росії, 16.03.2012

12 березня Шістнадцятий арбітражний апеляційний визнав законним рішення Карачаєво-Черкесского УФАС Росії у відношенні ТОВ «Розрахунково-касового центр» м Черкеська (ТОВ «РКЦ» м Черкеська).

Раніше Комісія Карачаєво-Черкесского УФАС встановила, що ТОВ «РКЦ» м Черкеська, використовуючи домінуюче становище, обмежувало платників житлово-комунальних послуг у виборі організацій, за допомогою яких здійснюється оплата цих послуг, а також обмежувала організації в суперництві за платників. Антимонопольний орган визнав центр порушили частину 1 статті 10 Федерального закону «Про захист конкуренції» і видав припис про припинення порушення.

Рішення і розпорядження ТОВ «РКЦ» м Черкеська оскаржило в судовому порядку. Двічі Федеральний арбітражний суд Північно-Кавказького округу скасовував рішення судів першої та другої інстанцій. І тільки в третій раз Арбітражний суд Карачаєво-Черкеської Республіки і Шістнадцятий арбітражний апеляційний суд підтримали позицію Карачаєво-Черкесского УФАС Росії.

Касація підтвердила законність рішення щодо МТС

ФАС Росії, 15.03.2012

15 березня ФАС Західно-Сибірського округу підтвердив факт недобросовісної конкуренції в діях ВАТ «Мобільні ТелеСистеми» (ВАТ «МТС»).

Раніше Новосибірське УФАС Росії визнало ВАТ «МТС» порушили частину 1 статті 14 Федерального закону «Про захист конкуренції». Порушення виразилося у запровадженні та застосуванні в період з 2010 по 2011 рр. акції «Бонус за вхідні», в результаті якої виріс обсяг вихідного трафіка у ЗАТ «Кемеровська Мобільний Зв'язок», а також витрати за договором приєднання.

Суд підтвердив незаконність дій "Росатома" при проведенні конкурсу

РАПСІ, 15.03.2012

Дев'ятий арбітражний апеляційний суд підтвердив рішення суду про визнання незаконними дій держкорпорації "Росатом" при проведенні конкурсу.

Держкорпорація "Росатом" оскаржила в апеляційній інстанції рішення арбітражного суду Москви від 31 січня. Тоді було задоволено позов ТОВ "ЕлектроЛаб" про визнання незаконними дій "Росатома" при проведенні конкурсу.

Арбітраж скасував рішення ФАС відносно «Натур Продукт Інтернешнл »

РАПСІ, 15.03.2012

Арбітражний суд Москви скасував рішення Федеральної антимонопольної служби (ФАС) Росії про визнання дій "Натур Продукт Інтернешнл" (фармацевтична група компаній "Натур Продукт") з придбання та використання словесного товарного знака "Антигриппин" недобросовісною конкуренцією.

"Рішення комісії ФАС про недобросовісну конкуренцію проти" Натур Продукт Інтернешнл ", з якого виникло адміністративну справу, скасовано рішенням Арбітражного суду міста Москви від 12 березня 2012 року", - сказав директор зі стратегії та розвитку компанії Павло кинчик. Таким чином, підтверджена легальність реєстрації та одноосібного використання компанією торгового знака "Антигриппин", підкреслив кинчик.

Арбітражний суд Москви відхилив позов «Біокад» проти ФАС РФ

РАПСІ, 14.03.2012

Арбітражний суд Москви відмовив фармкомпанії ТОВ "Біокад" в задоволенні позову проти Федеральної антимонопольної служби (ФАС) РФ у визнанні незаконним рішення відомства про те, що результати конкурсу на право укладення держконтрактів на суму 432 мільйонів рублів є недійсними, йдеться в матеріалах суду.

Як випливає з матеріалів суду, 7 жовтня 2011 року Мінпромторг РФ оголосив конкурс на право укладення державних контрактів на виконання НДДКР за федеральною цільовою програмою "Розвиток фармацевтичної і медичної промисловості РФ на період до 2020 року і подальшу перспективу". Початкова ціна контракту становила 432 мільйони рублів.

ВАТ «ФСК ЄЕС» не змогло оскаржити в суді 130 млн рублів штрафу

ФАС Росії, 14.03.2012

12 березня 2012 року ФАС Московського округу залишив в силі постанову ФАС про накладення оборотного штрафу на ВАТ «ФСК ЄЕС» в розмірі понад 130 млн рублів. Раніше ФАС Росії визнала ВАТ «ФСК ЄЕС» порушили пункт 3 частини 1 статті 10 Закону «Про захист конкуренції» у двох справах, тим самим встановивши факти зловживання домінуючим становищем, згодом оштрафувавши компанію на суму понад 130 млн рублів. Компанія нав'язувала ВАТ «Тюменьенерго» невигідні умови договору технологічного приєднання, прямо не передбачені нормативними правовими актами.

Суд: застосовані санкції до «Сантехсервис» правомірні

ФАС Росії, 14.03.2012

13 березня Арбітражний суд Республіки Татарстан підтвердив законність штрафу, накладеного татарстанських УФАС Росії на ТОВ «Сантехсервис».

Раніше УФАС визнало ТОВ «Інженерні мережі», ТОВ «Сантехсервис», ТОВ «Азнакаевскому пересувна механізована колона» порушили пункт 2 частини 1 статті 11 Федерального закону «Про захист конкуренції». Порушення виразилося в здійсненні узгоджених дій за участю в відкритому аукціоні на поточний, терміновий, аварійний ремонт систем водопостачання, каналізації та опалення, технічне та аварійне обслуговування внутрішніх інженерних мереж і санітарно-технічного обладнання в м Азнакаево на 2010 рік.

Суд підтвердив змову при покупці житла в міську власність

ФАС Росії, 14.03.2012

6 березня ФАС Північно-Кавказького округу підтвердив змову ТОВ «ТД« Зірка-Стріла »і ТОВ« Дон-Строй », спрямований на підтримку цін на торгах з придбання житла для переселенців.

Ростовське УФАС Росії порушило справу на підставі інформації, що надійшла з Прокуратури м Таганрога, і визнало ТОВ «ТД« Зірка-Стріла »і ТОВ« Дон-Строй »порушили пункт 2 частини 1 статті 11 Федерального закону« Про захист конкуренції »Ростовське.

Такоже по темі:

Будівельні компанії виступили дуетом

«Комерсант», 14.03.2012

Суд підтвердив рішення ФАС про завищення цін на борошно в Петербурзі

РАПСІ, 13.03.2012

Федеральний арбітражний суд Північно-Західного округу залишив в силі рішення нижчих судів, які підтвердили законність акта управління ФАС (УФАС) по Санкт-Петербургу, яке визнало ряд торгових мереж порушили Закон про захист конкуренції в зв'язку з завищенням роздрібних цін на борошно в 2010 році.

Касації ТОВ "Лента", ТОВ "Агроторг", ТОВ "ТД" Інтерторг ", ЗАТ" ТД "Перекресток" та ЗАТ "Діксі-Петербург", відповідно, не задоволені.

Торгові мережі оскаржували прийняте в жовтні 2011 року з'явилася постанова Тринадцятого арбітражного апеляційного суду, який підтвердив липневе рішення суду першої інстанції на користь управління ФАС по Петербургу.

Скарга «Росспиртпрома» залишена без задоволення

«Комерсант», 12.03.2012

Арбітражний суд Чувашії залишив без задоволення скаргу ФГУП «Росспиртпром» на постанову УФАС по Чувашії, визнавши законність адміністративного стягнення. Раніше управління в ході перевірки виявило в діях ФГУП «Росспиртпром» і ТОВ «Беркут 3000» порушення пп.5, 6, 8 ч. 1 ст.11 Закону про захист конкуренції. З матеріалів справи випливає, що в 2010 році філії ФГУП «Росспиртпром» припинили відвантаження алкогольної продукції оптовим постачальникам. Останні були змушені закуповувати продукцію у ТОВ «Беркут-3000» - єдиної організації, з якою філії ФГУП «Росспиртпром» в 2010 році уклали договори на поставку в роздрібну мережу алкоголю місцевого виробництва. ТОВ «Беркут-3000» реалізовувало продукцію вже з оптовою націнкою, яка становила в середньому 10%. За вищеназване порушення антимонопольного законодавства відповідно до ч.2.1 ст.19.5 КоАП РФ «Росспиртпром» притягнутий до відповідальності в розмірі 300 тис. Руб.

МІЖНАРОДНІ НОВИНИ

Болгарія звинуватила ЛУКОЙЛ і ряд компаній в ціновій змові

Business FM, 17.03.2012

Болгарія звинувачує дочок російського Лукойлу, румунської Rompetrol, австрійської OMV і болгарську Naftex Petrol в ціновій змові на оптовому ринку бензину і дизельного палива. Про це, як пише болгарська газета «Щоденник» dnevnik.bg, повідомили антимонопольні органи країни. Компаніям дано 30 днів на те, щоб надати письмові заперечення і свої доводи, які будуть розглянуті на спеціальному відкритому засіданні Комісії із захисту конкуренції.

ФАС Росії і міжнародні експерти завершили обговорення питань розвитку конкуренції на ринку платіжних карт

ФАС Росії, 15.03.2012

У Санкт-Петербурзі завершився Семінар на тему «Розвиток конкуренції на ринку платіжних карт», організований спільно ФАС Росії і Угорським центром по конкуренції ОЕСР в період 13-15 березня 2012 (Презентація на тему: "Забезпечення конкуренції на ринку платежів" ).

Семінар дозволив учасникам з Росії, Угорщини, Франції, Голландії, країн СНД, а також таких міжнародних організацій як ОЕСР і Європейська Комісія детально обговорити всі аспекти функціонування системи ринку платіжних карт, а також питання регулювання сектора з урахуванням національного конкурентного і суміжного законодавств. Крім того, учасники семінару ознайомилися з прикладами основних порушень законодавства на ринку платіжних карт.

Також по темі:

Про проблеми ринку платіжних систем і знакових справах щодо ФТС Росії

ФАС Росії, 15.03.2012

Європейські телекомунікаційні компанії підозрюються в дружньому змові

«Комерсант», 14.03.2012

Найбільшим європейським телекомунікаційним компаніям загрожує розслідування з боку Єврокомісії за підозрою в змові, повідомляє The Financial Times з посиланням на обізнані джерела. Підставою для цих підозр став ряд зустрічей керівників компаній під умовною назвою Е5. Подібні зустрічі проводилися з 2010 року, і в них брали участь провідні європейські гравці телекомунікаційного ринку - Deutsche Telekom, France Telecom, Telecom Italia, Telefonica і Vodafone. На порядок денний цих зустрічей порушувалося широке коло питань: від конкуренції з боку великих американських компаній, таких як Google і Apple, до уніфікації технологічних платформ, наприклад систем мобільних платежів.

Відбулося засідання Комісії з економічних питань при Економічній раді СНД

ФАС Росії, 14.03.2012

14 березня відбулося засідання Комісії з економічних питань при Економічній раді СНД, в якому взяв участь заступник керівника ФАС Росії Анатолій Голомолзин, керівник Штабу зі спільних розслідувань порушень антимонопольного законодавства держав - учасниць СНД при МРАП.

А. Голомолзин попередньо поінформував учасників засідання про проведену роботу щодо виконання раніше прийнятих рішень Ради глав урядів СНД по ринках авіаперевезень та телекомунікацій держав-учасниць СНД і заходи щодо припинення порушень антимонопольного законодавства на даних ринках.

Крім того, А. Голомолзин представив Доповідь «Про стан конкуренції на ринку послуг продажу продовольчих товарів в роздрібних торгових мережах в державах - учасницях СНД», підготовлений за підсумками дослідження, проведеного Штабом. Метою проведеного дослідження було виявлення проблем і вузьких місць, які впливають на даний ринок, включаючи питання ціноутворення, в тому числі особливості формування ціни на послуги торговельних мереж. Особливе місце в Доповіді відведено аналізу договірної практики між постачальниками продовольчих товарів і торговими мережами, що впливає на рівень конкуренції в цьому сегменті. За підсумками засідання прийнято рішення винести Доповідь на розгляд Економічної ради СНД.

НОВИНИ ЖУРНАЛУ «КОНКУРЕНЦІЯ І ПРАВО»

Журнал «Конкуренція і право» виступає інформаційним партнером 5-й практичної конференції «Дженерики і біосіміляри в Росії і СНД» (Marcus evans, 28-30 березня 2012 року). Серед обговорюваних тем: подолання регуляторних бар'єрів для максимізації частки ринку, реєстрація дженериків в Росії і СНД з урахуванням останніх законодавчих змін, гострі питання розвитку бізнесу в рамках складається законодавчої платформи.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей