* Политика новости » Банки »

* *

Житель Барановичів близько року намагається повернути продавцеві куплений втридорога набір посуду, а собі

Сертифікат, виграний в лотерею

Цю невеселу історію кореспонденту «БГ» розповів житель Барановичів Дмитро Круглий під час свого приїзду в Брест з метою звернення до обласної організації ГО «Білоруське суспільство захисту прав споживачів».

«Нам надіслали запрошення на презентацію посуду, яка відбулася 8 грудня минулого року, - повідомив Дмитро. - Ми з дружиною вирішили на неї сходити. Представники фірми говорили, що у італійської компанії, яка виробляє посуд, 40-річний досвід. Вразило, що в ній нічого, за їхніми словами, чи не підгорає навіть без додавання масла, що вона з особливою стали дуже високої якості. Нам сказали, що з вхідних в набір предметів можна скласти піраміду і готувати відразу декілька страв на одній конфорці, що в процесі приготування продукти не втрачають свої поживні властивості і зберігають всі вітаміни.

На презентації розігрувалася лотерея. П'ятеро її учасників стали переможцями, в число яких потрапили і ми з дружиною. Нам вручили сертифікати на купівлю товару по акції, тобто по істотно зниженими цінами. При цьому сказали, мовляв, навіть не сумнівайтеся, купуйте, а якщо не розумієте свого щастя, то поверніть сертифікат, ми його тут же розіграємо ще раз. Якось ніяково було давати задній хід, і ми вирішили скористатися таким шансом.

Дружина була на 9-му місяці вагітності, можливо, і цей фактор зіграв свою роль. Нас переповнювали емоції, ми були легко схильні до навіювань і повірили, що якості, приписувані тим каструльками, суттєво вплинуть на приготування їжі, що вони важливі для збереження здоров'я. Адже ми чекали малюка ... »

Сир з мишоловки

«Ми вибрали один з наборів, ціна якого на той момент була 8 млн 800 тисяч, - продовжив свою розповідь Діма. - І тут нам запропонували індукційну плиту і набір ложок, ціна яких, відповідно, 3 млн 800 тис. Рублів і 1 млн 300 тисяч. Але для нас, мовляв, і одне, і інше буде коштувати по ... 100 рублів. Ну як тут втриматися від спокуси ?! А ще ми взяли казан, тому що в наборі тільки дві каструлі. У підсумку набігла сума в 10 млн 400 тисяч.

З нами уклали договір, взявши завдаток в 1,5 мільйона, і надали розстрочку. Увечері ми повернулися з презентації додому в гарному настрої. Тут же вирішили випробувати своє придбання в справі - спекти пиріг. Для цього в наборі була миска, яку, як нам роз'яснили на презентації, можна використовувати як форму для випічки. Дружина робила все, як завжди, але, коли стала пиріг діставати, його неможливо було відірвати від дна цієї форми.

На наступний день я зателефонував в офіс фірми і сказав, що хочу повернути посуд, так як всупереч їх твердженнями їжа в ній пригорає. У відповідь почув, що повернути товар я не можу, так як він побував у вживанні. Прийняти назад окремо продані товари, чи то пак індукційну плиту, казан і ложки, вони теж відмовилися ».

Потрапив на гроші

«На наступний день мені потрібно було їхати на сесію, відповідно, потрапити в інше місто, де знаходиться офіс фірми, я не міг, - сказав Дмитро Круглий. - Тому нами було подано позовну заяву в Барановичский суд. Відповідач на засідання не з'явився. Після цього в суді нам сказали, мовляв, подавайте позов за місцем знаходження фірми.

Деякий час мені ніколи було займатися позовами, тому що народився син. Але потім довелося все продовжити. На першому ж судовому засіданні юрист фірми заявила: або я протягом двох тижнів вношу всю суму, або буду виплачувати вартість посуду без жодних знижок, передбачених акцією. Тепер плита і ложки стали коштувати для нас вже не 200 ре, а 5 млн 100 тисяч. З цієї причини і з-за прострочення з оплатою нам нарахували до сплати 19 з гаком мільйонів. А адже платити ми не стали не тому, що не було чим, а з-за того, що товар не відповідав заявленим на презентації критеріям.

Потім відбулося ще кілька судових засідань. Пройшов майже рік, а ми все судимося. Чомусь не приймається в розрахунок той факт, що фірмою на презентації була подана недостовірна інформація про виробника посуду, про її якість. До речі, на пакувальних коробках немає ніяких розпізнавальних знаків. Відсутня штрих-код, немає і написи про виробника. Тільки в самому договорі написано, що вона зроблена на італійському заводі. Я вводив його назву в пошукову систему, так його адресу не видається, кожен раз там з'являється щось інше.

Продавець робив акцент на дно каструль, мовляв, воно не гладке, а з виїмками. Але в тих, що ми купили, ніяких вилучень немає, ручки теж не відповідають їх виду в каталозі ».

Індульгенція на обман?

«У суді фірма-продавець чомусь прикривається результатами випробувань посуду, проведених місцевим центром гігієни та епідеміології, - дивувався Дмитро. - Мовляв, в цьому протоколі зазначено, і що посуд якісна, і названий її виробник. Я звернувся в цей центр, і там мені пояснили, що інформацію про виробника їм дала сама фірма-продавець, а вони її просто у неї переписали. Також продавець надав до суду лист нібито від виробника посуду, але виявилося, що ніякої юридичної сили воно не має.

Найцікавіше, що в договорі між мною і фірмою є пункт, де сказано, що інформацією, даної споживачеві при проведенні презентації, керуватися не варто. Виходить, вони собі самі встановлюють право на обман потенційних покупців? До речі, після того як я виклав на сайті в Інтернеті свій коментар до ситуації, що склалася, за заявою юриста фірми-продавця до мене додому прийшов міліціонер з питаннями.

Коли я звернувся до суду, продавець посуду подав зустрічну позовну заяву, і було винесено ухвалу про стягнення з мене боргу в розмірі понад 20 млн рублів. Хоча я не вважаю, що щось має, тому що мені продали кота в мішку. Однак до мене в будинок прийшли судові пристави і описали майно. В першу чергу я для цього виставив придбану посуд. Але вони сказали, що хоча у мене є документ, що вона коштує 10 з гаком мільйонів, вони її не можуть оцінити таким чином. За набір посуду ними визначена сума в 1 млн рублів, плюс індукційна плита в 800 тисяч, а зовсім не в 3 млн 800 тисяч. Казан був оцінений в 300 тисяч. У мене в підсумку описали всю наявну в квартирі побутову техніку ».

Сам не знає, чого хоче

Кореспондент зв'язалася з фірмою-продавцем і дізналася, у чому там бачать причину конфлікту, що виник.

«Споживач придбав набір посуду, покористувався, за його словами, однією одиницею з нього, - пояснила юрист компанії. - Він вказав, що у дружини не вийшло спекти пиріг у формі з набору. Сказав, що це сталося нібито через те, що якість товару не відповідає заявленому. Він висловив бажання розірвати договір, посилаючись на закон «Про захист прав споживачів». Закон говорить, що в такому випадку необхідна незалежна експертиза. Ми впевнені в якості нашого посуду, тому попросили, щоб він назвав організацію, якій довіряє її проведення, щоб ми туди звернулися, а також сформулював питання, на які хотів би отримати відповідь експерта. З якихось своїх причин він не вважав за потрібне це зробити, а звернувся з позовною заявою до суду. Ми подали зустрічний позов з приводу того, що він взяв товар, але не виконує зобов'язання по його оплаті.

Процес жахливо затягнуть, триває вже близько року. Проблема в тому, що Дмитро Круглий не може або не хоче толком сформулювати свої позовні вимоги. Суд призначив експертизу, але з однією він втік, а на другу з якихось невідомих причин не приїхав взагалі. Він зажадав ряд документів, які йому були надані, але він чомусь вважає їх недостовірними. На нашу адресу надійшов цілий ряд звинувачень, за кожним йому дано пояснення, але він не приймає ні документи, ні слова, ні протоколи випробувань, видані санстанцією.

Сьогодні (25 листопада - прим. Авт.) Було судове засідання, в якому брала участь голова Брестського товариства захисту прав споживачів. І знову наші опоненти так і не змогли між собою визначитися, чого вони хочуть. Суд так і не завершився, тому що чи не кожні півгодини змінювалися позовні вимоги. Були пред'явлені претензії до якості, проте пролунала відмова від проведення експертизи ».

Кореспондент «БГ» поцікавилася, чи дійсно в укладеному з Дмитром Круглим договорі є пункт про те, що клієнт не повинен керуватися відомостями, отриманими на презентації посуду. Юрист відповіла, що нічого подібного там немає і бути не може. З приводу відсутності на упаковці посуду штрих-коду та інформації про виробника вона пояснила, що законодавство дозволяє не розміщувати на коробках штрих-код, а виробник зазначений в укладеному з клієнтом договорі.

Також юрист висловила думку, що, судячи з коментаря Дмитра, викладеному їм в Інтернеті, все перейшло в «сумне русло». Адже там він звинувачує не тільки фірму, яка продала йому посуд, але і багато державних органів, і цілком можливо, що в такому коментарі «є склад злочину».

«Так що не виключено, що буде новий судовий процес», - сказала юрист.

Захмарна ціна не критерій якості

Ось як прокоментувала ситуацію, що склалася голова обласної організації ГО «Білоруське суспільство захисту прав споживачів Ірина Маркова.

«На мій погляд, ця фірма торгує звичайнісінькою сталевий посудом, яка нічим не краще і не гірше за ту, що можна купити в магазині, - сказала вона. - Ніяких видатних якостей у неї немає. Споживач, який спробував в ній готувати, отримав зовсім не той результат, який був йому обіцяно. Тепер він усвідомлює, що цей товар не коштує тих грошей, які за нього вимагають. Цей посуд для нього як постійне нагадування про обман. А коли, вихваляючи свій товар, продавець принижує всіх інших виробників, зокрема і білоруських, то тут, думаю, явно проглядається недобросовісна конкуренція.

У цьому посуді можна нормально готувати, але вона не коштує тих грошей, які за неї люди платять. Продавцем хіба що робиться акцент, що захмарна ціна посуду - це ознака її високої якості. Але він зовсім не обгрунтований і не має під собою грунту. А ще це спосіб заробляння грошей на незнанні людьми своїх прав. На мій погляд, це витончений спосіб шахрайства 21 століття.

У суді ми будемо наполягати і на експертизі, і на розгляді інших питань, пов'язаних з подачею фірмою інформації споживачам. Будемо також запитувати документи, які потерпілому не видали, на мій погляд, необгрунтовано. Ми маємо намір клопотати про надання додаткової інформації, яка б підтверджувала заявлене продавцем якість товару. Адже протокол центру гігієни і епідеміології підтверджує тільки відповідність посуду гігієнічним нормативам, що, наприклад, ніяких шкідливих речовин при її застосуванні не виділяється. А цей момент ніхто і так не заперечує.

Зараз я готую лист до прокуратури з приводу того ненормального явища, що вартість товару завищується в стільки разів. Хоча у нас вільне ціноутворення, але все ж ціна повинна до чогось прив'язуватися і бути реальною. Також, думаю, є необхідність компетентним органам розглянути, який податок на прибуток при такій ціні на посуд платить ця фірма-продавець ».

Також, думаю, є необхідність компетентним органам розглянути, який податок на прибуток при такій ціні на посуд платить ця фірма-продавець »

ДОПОВНЕННЯ

З ст. 5 Закону «Про захист прав споживачів»:

При реалізації споживачеві товарів за зразками, їхніми описами товарів, що містяться в каталогах, проспектах, рекламі, буклетах або представленим в фотографіях або інших інформаційних джерелах, в тому числі в глобальній комп'ютерній мережі Інтернет, продавець зобов'язаний передати споживачеві товар, якість якого відповідає таким зразкам, описами, а також вимогам законодавства.

З ст. 16 Закону «Про захист прав споживачів»:

«Якщо споживачеві не надано можливість негайно отримати в місці реалізації товару необхідну і достовірну інформацію про товар, він має право вимагати від продавця відшкодування збитків, викликаних необгрунтованим ухиленням від укладення договору, а якщо договір укладено - в розумний строк зажадати від продавця розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми, а також відшкодування інших збитків ».

Ст.19 п.1 Закону «Про захист прав споживачів»: «Умови договору, що обмежують права споживача порівняно з правами, встановленими цим Законом та іншим законодавством в області захисту прав споживачів, вважаються нікчемними».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Ну як тут втриматися від спокуси ?
Індульгенція на обман?
Виходить, вони собі самі встановлюють право на обман потенційних покупців?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей