* Политика новости » Банки »

* *

Види банківських послуг для фізичних осіб

Види банківських послуг для фізичних осіб 5.00 / 5, 1 голос.

В процесі своєї діяльності всі комерційно банки здійснюють різноманітні операції і надають широкий спектр послуг фізичним та юридичним особам В процесі своєї діяльності всі комерційно банки здійснюють різноманітні операції і надають широкий спектр послуг фізичним та юридичним особам. З яким сектором населення буде працювати банк, залежить від його репутації на фінансовому ринку і від його розмірів. Однак майже всі кредитні організації співпрацюють з приватними особами, і надають їм велику кількість послуг. Нижче представлені найбільш поширені послуги банків, що надаються фізичним особам.

Депозити або вклади в банках. Під депозитом розуміється вільні грошові кошти фізичних або юридичних осіб, розміщені в банк під певну процентну ставку, прописану в договорі вкладника з банком. Завдяки цьому, банк користується отриманими грошима шляхом надання кредитів, а вкладники отримують певний відсоток, зазначений в договорі, за можливість використовувати надані кошти. Ощадні рахунки для комерційних банків є одним з головних методів залучення грошових коштів, а для вкладників - це можливість зберегти та збільшити свої наявні накопичення. У свою чергу, банківські вклади розрізняються за призначенням:

- Короткострокові (мають на увазі внесок до 6-ти місяців), середньострокові (від 1-5 років) і довгострокові (понад 5 років). Як правило, чим більше термін банківського вкладу, тим вище процентна ставка по ньому і навпаки.

- Поповнювані і непоповнювані депозити. Слід зазначити, що для поповнюються вкладів можуть бути встановлені обмеження по сумі поповнення і обмеження по числу внесків за вказаний період.

- Депозити до запитання. Вони дають можливість вкладнику використовувати розміщені грошові кошти в банку в будь-який момент, як тільки це буде потрібно, то є зняття грошей без будь-яких обмежень. Цей тип депозиту характеризується найнижчими процентними ставками, він свого роду передача банку гроші на тимчасове зберігання.

- Строкові депозити - це вклади в банку на певний термін. За строковими депозитами банки встановлюють, як правило, найвищі відсотки. У свою чергу, якщо вкладник бажає зняти гроші достроково, то він втрачає накопичені відсотки.

- Депозити з мінімальним залишком, який не знімається. Це форма об'єднує в собі два виду депозиту - терміновий і до запитання. Таким чином, вкладник вносить певну визначену суму грошей, яку він може
зняти лише після закінчення терміну вкладу, але все грошові кошти вище цього не знімається залишку можна вилучати без штрафів, що пред'являються банком, і по них нараховується загальна процентна ставка для депозитного рахунку.

Кредитування. Сьогодні все більше громадян вдаються до використання банківських кредитів для вирішення своїх поточних проблем. Так, кредитування стає найбільш популярною і затребуваною банківською послугою. Кредит видається позичальникові в заздалегідь зазначених розмірах, на різні цілі, на певний термін, а також з певною процентною ставкою. В кожному окремому випадку комерційні банки надають різноманітні види кредитів: забезпечений заставою або без забезпечення; з поручительством або без нього та інші. Залежно від того, на які цілі надаються кредити для приватних осіб, їх можна розділити на кілька великих груп:

Іпотечні кредити - це кредити, що видаються банком під заставу нерухомості позичальника.

Автокредити - тобто кредити, що надаються банком позичальникові на придбання автомобіля і, як правило, в якості застави виступає купується машина.

Споживчі кредити - це кредити, що видаються банком фізичним особам на будь-які невідкладні потреби (купівля побутової техніки, електроніки, меблів, а також кредит на ремонт квартири, на відпочинок, на освіту та інше).

Лізинг або фінансова оренда - здача в тимчасове користування майна з подальшим правом його викупу.

У різних банках кредити можуть мати абсолютно різні назви, проте принцип їх видачі завжди залишається однаковим: одні надаються на невідкладні потреби, інші - на придбання автомобіля, треті - на покупку квартири.

Пластикові карти. Пластикова карта являє собою карту, володіє певними засобами захисту від злому, що зберігає в собі будь-яку суму грошей і розрізняється по своєму призначенню, функціям і технічним характеристикам. Сьогодні пластиковими картами користується будь-який сучасний чоловік. Її можливості вельми широкі і багатогранні: оплата покупок, не виходячи з дому, нарахування заробітної плати або стипендії, зручність розрахунків в магазинах і багато іншого. Найбільш поширеними видами банківських карт виступають наступні:

Ощадні карти - це інструмент для зберігання і примноження ваших заощаджень, являє собою додаткове джерело доходу. Ощадна карта дозволяє отримувати нараховані відсотки по ваших заощаджень.

Зарплатні картки - банківська карта, призначена для видачі заробітної плати та інших грошових нарахувань співробітнику фірмою, яка уклала з банком договір на обслуговування в рамках зарплатного проекту.

Студентські картки - кредитні карти для задоволення потреб студентів. У таких карт зазвичай низький кредитний ліміт.

Пенсійні карти - пластикова карта, на яку щомісяця проводиться нарахування пенсій. При цьому на пенсійні заощадження нараховується підвищений відсоток.

Дебетові карти - банківська платіжна картка, що використовується для оплати куплених товарів і наданих послуг, а також отримання готівки в банкоматах. Дана карта дає можливість здійснювати платежі на суму, яка не перевищує розміру вкладу на депозитному рахунку. Функція дебетових карт - заміна паперових грошей на безготівкові розрахунки.

Кредитні карти - банківська платіжна карта, яка видається вкладникам для того, щоб виробляти безготівкову оплату товарів або послуг, і на яку встановлюється певний ліміт відповідно до умов підписаного кредитного договору. Головна відмінність кредитної картки від дебетової полягає в тому, що на першій карті розміщені кошти, надані банком у позику, які потім повертаються, а на дебетової - зберігаються власні кошти вкладника.

Платежі та перекази. Банки також отримують доходи за рахунок здійснення найрізноманітніших платежів і банківських переказів у вигляді комісії. Якщо раніше більшість грошових переказів відбувалося за допомогою поштових відділень, то на сьогоднішній день зробити дану операцію можна в будь-якому комерційному банку за певну плату, що встановлюється індивідуально кожним кредитною установою. Разом з тим, є такі платежі, які не передбачають сплати комісії, наприклад, оплата за комунальні послуги. Найпоширенішим способом перевести гроші для фізичних осіб на нашій території є поштові перекази за системою "КіберДеньгі». Не менш відомий спосіб - це банківський переказ, що представляє собою операцію по перерахуванню певної суми грошових коштів з одного рахунку на інший за дорученням клієнта. Банківський переказ на увазі також отримання в банку заробітної плати, стипендії чи пенсії, а також оплата комунальних платежів. Крім банківських переказів, відомі також спеціальні системи перекладів, агентами яких виступають банки. Найбільш популярні системи: Western Union, Anelik, Contact, STB-Експрес, Юністрім, MoneyGRAM. На переклад витрачається від кількох хвилин до кількох діб.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей