* Политика новости » Банки »

* *

Система страхування банківських вкладів фізичних осіб - що це таке і як працює Агентство страхування вкладів (АСВ)

 1. Що таке система страхування вкладів
 2. Агентство зі страхування вкладів (АСВ): що це і для чого створено?
 3. Як працює система страхування вкладів
 4. Які банки входять в систему страхування внесків
 5. Як повернути вклад, якщо у банку відкликали ліцензію
 6. Часто задавані питання
 7. Чи страхуються відсотки за вкладом?
 8. Чи входять в систему страхування внесків рахунку дебетових карт?
 9. Коли можуть відмовити у виплаті?
 10. Як бути, якщо вас не виявилося в реєстрі вкладників?
 11. Що робити, якщо я не згоден з сумою відшкодування?
 12. У мене три вкладу в одному банку на загальну суму 3 мільйони рублів, але кожен з депозитів менше 1,4...
 13. Висновок

Понад три сотні російських банків в даний час знаходяться в процесі ліквідації - такі дані опублікував Центробанк в листопаді. Майже кожна з цих кредитних організацій привертала вклади фізичних осіб і індивідуальних підприємців. Повернути вкладникам в цілому 1,7 трильйона рублів дозволила існуюча в РФ з 2004 року система страхування вкладів. Ця держпрограма не тільки забезпечує захист від можливої ​​втрати коштів на депозитах , А й істотно підвищує довіру населення до банківських структур і інституту заощадження в цілому. Що ж таке система страхування внесків (ССВ) і як вона організована?

Що таке система страхування вкладів

Система страхування вкладів в РФ будується на тому, що держава в разі банкрутства банку або відкликання у нього ліцензії гарантує швидке повернення клієнтам-фізособам та ВП суми вкладу до 1,4 мільйона рублів. За даними Асоціації російських банків, в 1 півріччі 2017 го середній розмір вкладу жителя країни склав 163,1 тисячі рублів, частка депозитів менше 1,4 мільйона рублів наближається до 60%. Отже, під параметри системи страхування внесків (ССВ) потрапляє велика частина заощаджень населення.

Наскільки ССВ актуальна, можна судити хоча б по тому, що за час її дії можливістю отримати компенсацію скористалися понад 3,6 мільйона вкладників. Всього ж за цей період ЦБ РФ позбавив ліцензії понад 400 банків (повний список можна подивитися тут: https://www.asv.org.ru/insurance/insurance_cases/ ). У 2017 році припинили роботу 45 кредитних організацій, серед яких є і учасники ТОП-30 російських банків (наприклад, «Югра»).

Максимальний розмір компенсації за вкладами в закритих банках з початку дії програми виріс в 14 разів. З 2004 по 2008 рік він становив 100 тисяч рублів, потім збільшився до 700 тисяч. З кінця 2014-го цей показник знаходиться на рівні 1,4 мільйона рублів.

Історія зміни суми страхового відшкодування:

 • з січня 2004 по 9 серпня 2006 року - 100 тисяч руб .;
 • з 10 серпня 2006 по 25 березня 2007 року - 190 тисяч руб .;
 • з 26 березня 2007 по 1 жовтня 2008 року - 400 тисяч руб .;
 • з 2 жовтня 2008 по 28 грудня 2014 року - 700 тисяч руб .;
 • з 29 грудня 2014 року і по даний момент - 1,4 млн руб.

Історія з життя

«Потрапив» я ще на початку 2010-х з банком «Холдинг-кредит», де зберігав пристойну суму. Він просто випарувався, і базу вкладників відновлювали буквально по шматочках, по окремим збереженим файлам. На щастя, я виявився вписаним в якийсь з файлів, і процедура пройшла без сучка і задирки. Через 4 дні після оголошення про початок виплат я прийшов у відділення Ощад поруч з окрайцем і звернувся до першого ліпшого співробітнику. Він запросив спеціального менеджера, яка відвела мене в спеціальне вікно, де я підписав заяву і майже відразу отримав сам вклад (благо він був 370 тисяч, менше максимуму) і відсотки. Наостанок сказали: «Більше ВОНИ вам нічого не винні».

Агентство зі страхування вкладів (АСВ): що це і для чого створено?

Агентство зі страхування вкладів (АСВ) - це державна організація, створена в рамках закону "Про страхування вкладів фізичних осіб в банках РФ". До завдань АСВ входить контроль за внесками банків до спеціального фонду з якого здійснюються виплати постраждалим в результаті банкрутства або відкликання ліцензії у банку вкладникам

Оскільки система страхування вкладів - це спеціальна державна програма, для її реалізації в 2004 році була створена корпорація зі 100-відсотковим державним участю. Агентство зі страхування вкладів (АСВ) виступає в ролі ліквідатора та конкурсного керуючого банків з відкликаними ліцензіями, а найголовніше - розпоряджається фондом обов'язкового страхування вкладів, з якого вкладникам і виплачується компенсація.

Обсяг фонду за станом на 1 жовтня 2017 року складав близько 40 мільярдів рублів. Втім, сама по собі ця цифра мало про що говорить: процес повернення вкладів банків, що закрилися відбувається постійно, тільки в цьому році АСВ привернув понад 600 мільярдів рублів в якості кредитів у Центробанку . Погашення цих кредитів відбувається за рахунок припливу в фонд відрахувань від російських банків в рамках системи страхування вкладів.

Вільні кошти Агентство інвестує переважно в державні цінні папери і депозити ЦБ РФ, вкладати гроші страхового фонду в акції банків заборонено законом.

Рада директорів АСВ очолює міністр фінансів РФ, в цей орган входить ще шестеро членів уряду країни, а також п'ятеро представників Центробанку, що підкреслює офіційний статус Агентства і його надійність, забезпечену державними коштами.

Як працює система страхування вкладів

Збереження вкладу в разі краху банку гарантована федеральним законом № 177-ФЗ «Про страхування внесків фізичних осіб у банках Російської Федерації ».

Зараз системою страхування охоплені дві категорії вкладників: фізичні особи та індивідуальні підприємці.

Схема ССВ дуже схожа на алгоритм будь-якого обов'язкового страхування, тільки в ролі страховиків тут виступають не громадяни, а банки. Кредитні організації відраховують в Агентство по страхуванню внесків частку від залучених фінансових коштів. З цих грошей в АСВ формується страховий фонд, який потім витрачається на компенсацію вкладникам банків з відкликаною ліцензією.

Діючі ставки відрахувань банків в систему страхування внесків

СтавкиВідсоткиПідставиБазова

0,12% в квартал від розрахункової бази (середнього залишку вкладів) сплачують всі учасники ССВ Додаткова + 50% від базової ставки сплачується, якщо максимальна прибутковість по внесках перевищує рекомендований ЦБ РФ рівень на 2-3% Підвищена додаткова +200 % від базової ставки сплачується, якщо максимальна прибутковість по внесках перевищує рекомендований Банком Росії рівень більш ніж на 3%
Щоб стати учасником ССВ, вкладнику не потрібно укладати окремий договір - страхування депозиту відбувається автоматично при його відкритті.

Існує всього два страхових випадки, при яких АСВ компенсує внесок:

1 Відгук, або анулювання Центробанком ліцензії банку. Відбувається в разі виявлення ознак неплатоспроможності (насувається банкрутства) або порушення вимог ЦБ РФ. Добровільна ліквідація банку його власниками під дію системи страхування внесків не потрапляє - просто тому, що прийняти рішення про закриття власники банку можуть тільки після повного розрахунку з усіма кредиторами, включаючи вкладників.

Якщо власники вирішать просто замкнути двері офісу і виїхати за кордон, банк буде ліквідований за рішенням Центробанку - з відкликанням ліцензії та компенсацією клієнтам в рамках системи страхування вкладів.

2 Мораторій. Заборона задоволення вимог кредиторів банку (накладає Банк Росії). Мораторій вводиться тоді, коли банк сам допускає прострочення перед своїми кредиторами через нестачу коштів на своїх рахунках.

Приклад: банки, щоб видавати кредити фізичним особам, самі беруть гроші в кредит під менший відсоток у інших банків і організацій.

Суть цього заходу в тому, що Центробанк на 3 місяці припиняє будь-які платежі банку (виплати за вкладами, за виконавчими листами, штрафи, пені і т.д.) крім поточних витрат (зарплата персоналу, соціальні допомоги, комунальні та інші господарські платежі).

Протягом цього періоду ЦБ перевіряє роботу кредитної організації і вирішує, чи варто відкликати у неї ліцензію. Через два тижні після введення мораторію і до його закінчення можна звернутися в АСВ із заявою про компенсацію вкладу. За всю історію Агентства мораторій вводили всього два рази: у Внешпромбанке і «Нота-банку» в 2015 році.

Центральний Банк РФ

Якщо у банку відкликають ліцензію, вкладник може отримати назад вкладену суму (не більше 1,4 мільйона рублів), не чекаючи процедури банкрутства кредитної організації. Перші виплати проводяться вже через 14 днів з моменту оголошення про відкликання ліцензії (якщо реєстр вкладників в порядку і вчасно переданий в АСВ).

Агентство зі страхування вкладів працює, як правило, через банки-агенти, всього їх в реєстрі АСВ шістдесят дві. Це провідні банки з державною участю (наприклад, виплати клієнтам банку «Югра» здійснював ВТБ24), а також великі приватні кредитні організації (Альфа-банк, Бінбанк і інші).

Зроблено це для поліпшення доступності: відділення банків-агентів, як правило, є в усіх великих містах, вкладникам простіше звертатися туди, ніж відправляти документи поштою в АСВ.

Законодавство не передбачає будь-якої черговості при виплатах відшкодування: через два тижні після відкликання ліцензії в банк-агент може звернутися будь-який вкладник (як фізособа, так і ІП) - головне, щоб інформація про нього була в реєстрі вкладників банку, у якого відкликали ліцензію . Більш докладно про випадки, коли інформація про вкладника відсутній в реєстрі і що робити в таких ситуаціях розглянута в кінці цієї статті.

Процедура повернення вкладу максимально спрощена: вкладник звертається в банк-агент з мінімальною кількістю документів. Якщо все в порядку, гроші фізособі перераховують на вказаний ним рахунок або видають готівкою в касі банку. Індивідуальному підприємцю повернуті кошти переводять на рахунок в будь-якому банку (найвигідніше відкривати рахунок в банку-агенті - не доведеться платити комісію).

Відкликання ліцензії, після якої банк припиняє роботу, потрібно відрізняти від санації (фінансового оздоровлення). У другому випадку в банку вводиться тимчасова адміністрація, може помінятися власник і піднятися галас в ЗМІ, однак для вкладника нічого не змінюється - робота з депозитами проходить в звичайному режимі, гроші при бажанні можна зняти в повному обсязі. Зазвичай санація застосовується в двох випадках:

 • Банк важливий для стану економіки країни, і його закриття може спричинити негативні макроекономічні наслідки;
 • Погіршення ліквідності є тимчасовим і пов'язане з панікою вкладників, а не з реальної фінансової «дірою» в капіталі банку.

У 2017 році Центробанком були санувати дві кредитні організації з ТОП-10 - банки «Відкриття» і Бінбанк.

Які банки входять в систему страхування внесків

За даними АСВ на 13 листопада, 2017 року, в систему страхування внесків входять 476 діючих російських банків, в яких зосереджено понад 24 трильйонів рублів депозитів фізосіб та ВП.

Закон зобов'язує брати участь в ССВ все кредитні організації, які беруть вклади у населення. Щоб мати право повісити на своєму сайті банер «Вклади застраховані», банки повинні відповідати декільком вимогам:

 • Достовірна звітність (за нормами ЦП), помилки і неточності не повинні позначатися на оцінці фінансової стійкості організації;
 • Виконання нормативів ЦБ по резервах, розміром капіталу і т.д;
 • Фінансова стійкість банку визнана Центробанком достатньою (перш за все, в плані ліквідності, якості управління ризиками та інших подібних параметрів);
 • Своєчасне надання даних про осіб, під контролем яких знаходиться банк.
 • Своєчасне виправлення виявлених порушень.

Зазначеним вимогам відповідають не всі банки. 4 кредитні організації зараз позбавлені права залучати кошти населення. Таким чином Центробанк вказує банкам на проблеми з урахуванням вкладів і на підозру у веденні "тетрадочних" рахунків, коли гроші у вкладників беруться, але не проводяться по документам.

Після заборони залучення нових вкладів Цб РФ починає перевірку на предмет наявності позабалансових рахунків - так, у "Міко-банку" було виявлено близько 800 вкладників, гроші яких (828 мільйонів рублів) не пройшли за балансом банку і убутку в невідомому напрямку. Як правило, обмеження на прийом вкладів закінчується відкликанням ліцензії.

Є кілька способів перевірити, чи входить ваш банк в ССВ. Найпростіше - подивитися на сайті Агентства зі страхування вкладів (розділ «Банки-учасники», розсортовані за алфавітом: https://www.asv.org.ru/insurance/banks_list/ ) .Також можна уточнити необхідну інформацію за телефоном безкоштовної гарячої лінії: 8 800 200-08-05.

На інтернет-ресурсах банків, що входять в систему страхування внесків, розміщений спеціальний знак, розроблений АСВ. Також цей знак поміщають на скла в касах і у операціоністів банків.

Фото: Наклейка вклади застраховані

Як повернути вклад, якщо у банку відкликали ліцензію

Діяльність кредитної організації припиняє тільки Центробанк. Процес відшкодування запускається відразу після того, як у банку відкликана ліцензія.

Протягом тижня з дня отримання реєстру заборгованості перед вкладниками Агентство зі страхування вкладів направляє повідомлення в «Вісник Банку Росії» і офіційну міську газету за місцем розташування банку.

У тексті вказуються місце, час, форма і порядок прийому заяв про виплату відшкодування за вкладами. Аналогічна інформація розміщується на сайтах Агентства та самого банку. Потім протягом 30 днів такі ж повідомлення надсилаються вкладникам поштою.

Найчастіше вкладники дізнаються про відкликання ліцензії свого банку зі ЗМІ, про це зазвичай завжди говорять в новинах на центральних каналах, пишуть на великих новинних сайтах і порталах, таких як Яндекс, Mail і ін.

Нарешті, якщо ви прийшли в банк, а його офіс підозріло закритий в розпал робочого дня, то ось що вам слід робити:

1 Заходьте на сайт АСВ і далі або телефонуйте на телефон гарячої лінії 8 800 200-08-05, або забиваєте в рядок пошуку назву свого банку. Якщо з'ясовується, що у банку відкликана ліцензія, то дізнаєтеся який банк призначений агентом АСВ з виплат компенсації. Ці дані розміщуються на сайті Агентства зі страхування вкладів, або питаєте це у фахівця гарячої лінії.

2 Через 14 днів після оголошення про відкликання ліцензії банку (його дата вказана на сайті Агентства) вкладник, його представник або спадкоємець пише заяву за формою АСВ. Бланк можна скачати на сайті Агентства (https://www.asv.org.ru/insurance/, розділ «Бланки документів») або заповнити в банку-агенті. Поспіх не потрібно, але потрібно встигнути до дня закінчення процедури банкрутства банку (про цю дату буде повідомлено на сайтах АСВ і закритою кредитної організації). Якщо вкладник або його спадкоємець «позіхнули», поновити строк можна, довівши, що подавцю заяви завадили обставини непереборної сили, служба в армії або тяжка хвороба.

3 До заяви додаються документи. Для вкладника досить паспорта, представник приносить ще й нотаріальну довіреність. Якщо вкладник - неповнолітній, батьки або опікуни подають його свідоцтво про народження. Від усиновителів потрібно документ про усиновлення, від опікунів, відповідно, - про встановлення опіки. Якщо немає можливості подати документи особисто в банк-агент, їх можна відправити поштою рекомендованим листом з повідомленням.

4 Банк-агент по закону повинен розглянути заяву вкладника максимум до кінця наступного робочого дня (якщо реєстр вкладників вже отримано банком з АСВ). Якщо сума компенсації невелика, відразу після прийому заяви її виплачують через касу (ліміт залежить від правил банку-агента - в деяких випадках можуть виплатити і мільйон, але найчастіше сума обмежена однією-двома сотнями тисяч рублів). В іншому випадку вкладникові запропонують прийти на наступний день, необхідна сума буде підготовлена. Якщо в заяві вкладник побажав отримати гроші безготівковим переказом, на це банку-агенту дається три робочих дня.

5 Одночасно з грошима клієнтові видають довідку про те, яка сума виплачена / перерахована. Цей документ особливо важливий, якщо ваш вклад перевищує 1,4 мільйона, і ви плануєте пред'явити претензії до позбавленого ліцензії банку в подальшому.

Якщо компенсація вкладу з якоїсь причини (не пов'язаної з відмовою клієнту) не буде виплачена вчасно, вкладник має право звернутися до суду. Вимагати можна наступне:

 • неустойку;
 • відшкодування моральної шкоди;
 • виплату відсотків за користування чужими грошима з першого дня прострочення.

Історія з життя

Був у мене вклад в 200 тисяч рублей в пріснопам'ятного «Банку-Т». Я знав, что банк стриманим, но ВІН пропонував відсотки, перед Якими Було встояті (около 12,5%, даже на ті часи дуже круто). Час минав, відсотки я виводу Собі на картку. А потім Побачив в Яндексі, что у банку відклікалі ліцензію. Зайшов на сайт АСВ - в Першому рядку новин Було ПОВІДОМЛЕННЯ про Терміни, в Які прізначать банк-агент. Почекаев кілька днів, знову Зайшов на сайт - банком-агентом Вибравши Сбербанк. Віплачувалі вклади не Скрізь, список ВіДДіЛЕНЬ теж БУВ вівішеній на сайті АСВ. У відділенні, Пожалуйста Було найближче до мене, поверненням вкладів займався відділ, Який обслуговував VIP-КЛІЄНТІВ Ощад. Альо черга булу и там - НЕ з бабульок-скандалісток, но була. Перший раз прийшов просто запитати. Сказали, что кроме паспорта Нічого НЕ нужно. За ньом пробівають стан рахунків. Мене відразу нашли в Реєстрі, подписал заяву, Складення менеджером - и все, можна в касу. Я в касу не пішов, тому що у мене був рахунок в Ощад, попросив перевести гроші на нього. Переклад прийшов миттєво. Що приємно здивувало, компенсували навіть відсотки за останній місяць обслуговування. «Банк-Т» виплачував відсотки в останній день місяця, а до 30 листопада він не допрацював. Я думав, що не отримаю за листопад нічого або максимум за ставкою «до запитання», але виплатили за звичайною ставкою - ще 1700 ° С копійками рублів в плюс до тіла вкладу.

Офіс АСВ в Москві за адресою: вулиця Висоцького, 4

Часто задавані питання

Чи всі види вкладів в банках застраховані?

Ні не всі. У законі встановлено чіткий перелік вкладів, компенсацію яких держава гарантує:

 • до запитання і строкові;
 • на зарплатних, пенсійних і стипендіальних банківських рахунках;
 • на рахунках ІП (в банках, позбавлених ліцензії після 1 січня 2014 г.).
 • на рахунках, що належать опікунам та піклувальникам, але відкритих на неповнолітніх або недієздатних (в банках, у яких ліцензія була відкликана після 23 грудня 2014 г.).
 • на спеціальних рахунках (ескроу), відкритих фізособами для розрахунків по операціях з нерухомістю (в банках, які залишилися без ліцензії після 2 квітня 2015 г.).

А ось які банківські продукти не потрапляють в систему страхування внесків:

 • Кошти, які знаходяться на депозитах адвокатів, нотаріусів та ін., Якщо ці рахунки відкриваються для здійснення професійної діяльності.
 • Вклади фізосіб на пред'явника.
 • Кошти, що передаються фізособами банкам в довірче управління.
 • Вклади, відкриті в філіях російських банків за межами РФ (на закордон дію ССВ не поширюється).
 • Вклади в електронних грошах.
 • Кошти на номінальних рахунках і рахунках ескроу (крім згаданих вище).
 • Кошти на знеособлених металевих рахунках.

Чи страхуються відсотки за вкладом?

Так, страхуються, але тільки якщо вони були зараховані до основної суми вкладу до моменту початку процедури банкрутства. Давайте розглянемо декілька прикладів для кращого розуміння:

Приклад # 1

Ви розмістили на вкладі 100 000 руб, терміном на рік і нарахуванням відсотків в кінці терміну. Припустимо, що через півроку після укладення договору, у банку відкликали ліцензію. Так як ваші гроші не пролежали на вкладі рік, то значить і відсотки вам не було нараховано, а значить вони не підлягають страхуванню.

Приклад # 2

Ви розмістили на вкладі все ті ж 100 000 руб, терміном на рік і нарахуванням відсотків в кінці кожного місяця. Через півроку у банку відкликали ліцензію. В цьому випадку ви отримаєте свій внесок + відсотки за півроку, так як вони нараховувалися і належали до суми вкладу кожного місяця.

По темі банківських вкладів рекомендуємо почитати:

Чи входять в систему страхування внесків рахунку дебетових карт?

Страхування вкладів поширюється на рахунки дебетових карт, порядок компенсації за ним той же, що і за іншими видами вкладів. Винятком є ​​передплачені банківські карти. Грошові кошти на них не страхуються.

Історія з життя

Свого часу у мене була пластикова карта «Связнойбанк», лежала собі, на ній знаходилася «на чорний день» сума в 15 т.р.Якось прямо перед Новим роком я почула по радіо, що банк закрився вже місяць тому.Спочатку вирішила, що «заначка» пропала назавжди, але все-таки полізла в інтернет шукати кінці.На сайті банку була вказівка звертатися за виплатами до Ощадбанку - з паспортом.Знаючи нашу бюрократію, взяла з собою всі документи - ІПН , СНІЛС , Оригінал і копії договору з банком і багато чого ще.І заодно номер рахунку іншої карти, щоб перевести туди гроші, якщо все піде добре.Відділення Ощадбанку, в яке потрібно звернутися, було на іншому кінці міста, але я туди сумлінно поїхала, подумавши, що в найближчому офісі мені навряд чи допоможуть.Прийняли мене через 10 хвилин.Співробітниця взяла паспорт і сама заповнила заяву.Я підписала.Співробітниця сама сходила з чеком в касу і принесла мені мої 15 тисяч.На все пішло рівно 20 хвилин.

Коли можуть відмовити у виплаті?

Є всього три підстави, за якими вам не стануть виплачувати відшкодування за вкладом:

 • У реєстрі немає відомостей про вас як про вкладника.
 • Ви надали неправильно оформлені документи або не надали будь-яку папір.
 • Банк-агент не отримав реєстр вкладників з АСВ.

Банк-агент зобов'язаний надати вам письмове пояснення відмови у виплаті страхового відшкодування.

Історія з життя

Довго вибирали банк для приміщення туди грошей, які планували пізніше витратити на покупку квартири, а поки заробити на відсотках. Страхування вкладу було одним з головних умов. Живемо в Самарі, найзручніше здалося відкрити вклад в Волго-Камському банку. Час від часу приїжджали, поповнювали, брали виписки - все як завжди. І тут пішов чутка, що банку каюк. Ми якраз повинні були внести внесок на покупку квартири, переполошилися, побігли в банк. Кілометрова черга, грошей, само собою, не побачили, зате мало не силою вибили банківську виписку із залишками за рахунками з відміткою банку. І заспокоїлися. Дочекалися «листи щастя» з АСВ - і впали в шок. Нас немає в реєстрі! Але у нас же є виписка! Написали зустрічну заяву в Агентство, доклали копію, чекаємо рішення. З АСВ прийшла відписка: вас немає в реєстрі. Виписку навіть не дивилися! Якби не депутат Держдуми і не прокуратура, так нічого б і не отримали. За підсумком виплатили тільки через 6 місяців.

Як бути, якщо вас не виявилося в реєстрі вкладників?

Причиною такої неприємної ситуації може бути недбалість працівників банку (втрачені або знищені документи за частиною вкладників, працівників звільнено, кінці шукати ніде) або так звані «позабалансові вклади» - коли гроші у вкладників брали, а за документами не проводили, видаючи клієнтам липові папірці. В результаті у вас на руках договір є, а в банку відомостей про те, що ви робили внесок, немає. Відповідно, при зверненні в банк-агент за компенсацією ви отримаєте відмову. Подібне довелося випробувати на собі, наприклад, вкладникам «Кроссінвестбанка», «Міко-банку», «Стелла-банку», де кількість «тетрадочних» депозитів наближалося до 100%.

У АСВ бачать два рішення такого питання. Іноді Агентство рекомендує вкладникам відразу звертатися до суду з вимогою про відновлення в реєстрі. Позов до банку, у якого відкликана ліцензія, потрібно подавати тільки після отримання відмови від АСВ. Багато що залежить від якості складання позовної заяви, воно не повинно бути шаблонним.

Зверніть увагу: для суду ви не постраждав від шахраїв вкладник, а людина, яка збирається довести, що у нього був внесок в даному банку. Значить, чим більш переконливими будуть ваші докази - у вигляді оригіналів документів, свідчень свідків і так далі, - тим більше шансів.

У разі якщо клієнт є в реєстрі, але сума вкладу не відповідає реальній, АСВ просить разом із заявою про незгоду з сумою виплати надати оригінали документів на вклад (договір, ордери і т.п.) прямо в Агентство (наприклад, направити поштою). Розгляд може тривати до двох місяців. Мінусом такої схеми є необхідність розлучитися з оригіналами документів. Це означає, що в суд надалі вам вже не піти.

Що робити, якщо я не згоден з сумою відшкодування?

Є два варіанта.

 1. Уявити в АСВ документи на підтвердження своїх вимог. Агентство переправить ці папери в банк. Там протягом 10 днів з моменту отримання повинні розглянути ваші аргументи і, або внести зміни до реєстру вкладників, або відмовити.
 2. Подати позов про встановлення розміру виплат в суд.

Історія з життя

Зіткнутися з АСВ довелося двічі. Перший раз при відкликання ліцензії у «Інвесттрастбанка» все пройшло добре, гроші швидко повернули. А вдруге довелося опротестовувати порядок роботи системи страхування вкладів. Ми перевели більше мільйона рублів у банку «Югра» влітку 2017 року - якраз в момент відкликання у нього ліцензії. Вийшло так, що частина грошей пішли до оголошення про страховий випадок, а друга частина (велика) - прямо в день цього оголошення. Незважаючи на те, що в п. 5 ст.11 закону «Про страхування вкладів фізосіб в банках РФ» зазначено, що розмір відшкодування за вкладами розраховується виходячи з залишку грошових коштів за вкладом на кінець дня настання страхового випадку, АСВ бере за відсічення початок цього дня. І, відповідно, не хоче повертати частину грошей. Написали заяву про незгоду з виплатою, закінчуються 10 днів, доведеться йти до суду.

У мене три вкладу в одному банку на загальну суму 3 мільйони рублів, але кожен з депозитів менше 1,4 мільйона. Чи повернуть мені всю суму, якщо банк збанкрутує?

Згідно із законом про страхування вкладів, якщо у вас кілька депозитів в одному банку, то відшкодують всі - але сума сукупно не може перевищити все ті ж саме 1 400 000 рублей, інше можна спробувати стягнути безпосередньо з банку, у якого відкликана ліцензія. А ось вклади в декількох одночасно позбавлених ліцензій банках відшкодують по 1,4 мільйона для кожного закрився установи.

Висновок

Давайте повторимо найважливіші думки зі страхування вкладів:

 • Система страхування вкладів стосується тільки фізичних осіб і індивідуальних підприємців. В разі банкрутства банку гроші юридичних осіб не страхуються.
 • АСВ страхує тільки банківські вклади (депозити). Якщо ви бачите оголошення будь-якого фінансового інструменту (форекс, акції, ПАММ-рахунки, ПІФи і т.д.) в якому говориться, що вносяться вами кошти страхуються, то знайте що вас обманюють. Це такий маркетинговий трюк, яким часто прикриваються фінансові піраміди і хайпи.
 • Дебетові карти підлягають страхуванню, а значить можна сміливо відкривати карти з нарахуванням відсотків на залишок.
 • Вибирайте банк в якому вклади застраховані в АСВ.
 • Не ставте більше 1,4 млн. Руб. в одному банку на одну фізичну особу.
 • Якщо потрібно розмістити суму більше, ніж 1,4 млн. Руб., То розбивайте суму на частини, не більше 1,4 млн. Руб. і зберігайте їх у різних банку, або відкривайте вклади на своїх родичів, якщо банк пропонує хороші ставки.
 • Якщо оформляєте вклад, то завжди вимагайте підтверджуючих документів від банку, особливо це стосується вкладів, що відкриваються через інтернет. Зберігайте всі документи, що стосуються вашого вкладу - договір, чеки про внесення грошей і т.д., на випадок, якщо раптом ваших даних не виявиться в реєстрі.

Відео на десерт: Креативні вуличні годинник в Токіо

Если ви нашли помилки, будь ласка, віділіть фрагмент тексту Ведмедики и натісніть Ctrl + Enter.

Чи входять в систему страхування внесків рахунку дебетових карт?
Коли можуть відмовити у виплаті?
Як бути, якщо вас не виявилося в реєстрі вкладників?
Що робити, якщо я не згоден з сумою відшкодування?
Що ж таке система страхування внесків (ССВ) і як вона організована?
Агентство зі страхування вкладів (АСВ): що це і для чого створено?
Чи страхуються відсотки за вкладом?
Коли можуть відмовити у виплаті?
Як бути, якщо вас не виявилося в реєстрі вкладників?
Що робити, якщо я не згоден з сумою відшкодування?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей