* Политика новости » Банки »

* *

міжбанківські перекази

 1. Вигідний "міжбанк"
 2. Порівняння з перекладами з карти на карту
 3. Де дізнатися свої реквізити рахунку
 4. Як відправити "міжбанк"?
 5. Терміни переведення і помилки
 6. І питання-відповіді
 7. деякі висновки

Міжбанківські перекази - це перекази коштів з одного банку в інший, що виконуються через Центробанк Міжбанківські перекази - це перекази коштів з одного банку в інший, що виконуються через Центробанк. Такі перекази можна робити або через співробітника банку за заявою, або самостійно через інтернет-банк.

Переоцінити важливість знань про "міжбанку" важко. Це можливість легко маніпулювати своїми засобами, економлячи і час, і гроші.

Також див. Статтю економний Міжбанк .

На шляху тих, хто ризикне зрозуміти механізм відправки "міжбанку" лежать кілька перешкод:

 • потрібно підключати інтернет-банк і більш-менш розуміти, що там робити.
 • потрібно розуміти, що розуміється під реквізитами рахунків, де їх брати і як правильно заповнювати форми.
 • страх помилки, незрозуміло, коли платіж проведе.

Для відправлення переказу потрібно знати всі реквізити банківського рахунку:

 • БИК - певний код з 9 цифр, закріплений за тим чи іншим банком,
 • Номер рахунку, що складається з 20-ти цифр, наприклад 40817810 ***,
 • ПІБ одержувача, а якщо переклад на юридична особа (підприємство), то вказується повна назва організації, під якими був відкритий рахунок в банку.
 • При перекладі можуть також запросити ІПН одержувача і КПП (код постановки на облік - тільки для юр.осіб і рідко обов'язковий реквізит). ІПН для фізосіб не є обов'язковим полем і можна не заповнювати / не вказувати або проставити нулі.

Через всіх цих цифр, реквізитів і незрозумілих скорочень у непідготовленого користувача банківських послуг можуть очі полізти на лоб Через всіх цих цифр, реквізитів і незрозумілих скорочень у непідготовленого користувача банківських послуг можуть очі полізти на лоб.

Де дістати реквізити свого рахунку карти, якщо під рукою тільки номер самої картки? Як не помилитися при введенні? Це все потрібно вводити? Хто б мені допоміг? ..

Чи дійдуть гроші? Може простіше відправити гроші з карти на карту? Як перевести гроші на сбербанк, якщо у мене альфа-банк?

В результаті обиватель віддасть перевагу відстояти чергу в касу, перед цим завчасно відстоявши чергу у свого зарплатного банкомату. Замислюватися для нього про платежі через інтернет - це виходити із зони комфорту.

Простіше заплатити 2-3% комісії за переклад і отримати на руки платіжку, що переклад проведено Простіше заплатити 2-3% комісії за переклад і отримати на руки платіжку, що переклад проведено

"Інтернет-банк це безпечно?"
"Я вже краще по-старому, так і звичніше і надійніше".

Але давайте навчимося хорошого Але давайте навчимося хорошого. Нижче ви дізнаєтеся відповіді на питання:

Де вигідно відправляти міжбанківські перекази (далі МП) Де вигідно відправляти міжбанківські перекази (далі МП)?

Що краще, переклади з карти на карту або МП Що краще, переклади з карти на карту або МП?

Як правильно відправляти МП Як правильно відправляти МП?

Терміни МП, можливі помилки і що в цьому випадку робити Терміни МП, можливі помилки і що в цьому випадку робити

Вигідний "міжбанк"

Безумовно, вигідні тарифи у міжбанківських переказів можуть бути тільки в тому випадку, якщо вони виконані через інтернет-банк (ВБ) Безумовно, вигідні тарифи у міжбанківських переказів можуть бути тільки в тому випадку, якщо вони виконані через інтернет-банк (ВБ). Обґрунтовано це тим, що в процесі перекладу задіяно мінімум людина, немає ні операціоніста, ні касира, які витрачають на вас час і приймають гроші.

Адже гроші вже на вашому рахунку і ви також берете на себе відповідальність за введення реквізитів, їх перевірку і підтвердження.

І добре, що в ІБ зазвичай можна зберегти шаблон відправленого тестового перекладу, щоб не забивати в наступний раз дані по-новому.

Дешевим міжбанком можуть похвалитися такі банки:

Авангард (10 руб), Банк Русский Стандарт (10 руб), Айманібанк, Кредит Європа Банк, ОТП (10 руб), Санкт-Петербург, Сітібанк, Тінькофф банк, Хоум кредит (10 руб).

При цьому у банків можуть бути різні обмеження на ці переклади, наприклад ...

 • Макс.сумма перекладу 150 тис.руб / добу (в БРС) або макс.сумма одного переказу 10 тис. Руб (було таке в ПСБ).
 • Міжбанк безкоштовний, але при поповненні рахунку міжбанком на 200к і більше потрібно, щоб гроші відлежалися 5 діб (Айманібанк).
 • МП відправляються безкоштовно по акції (Траст або ПСБ були до кінця січня 2015).
 • У ТКС стандартне обмеження в 100 тис. Руб / добу. Але через віджет в ІБ легко змінити цей параметр до 800 тис. Руб на добу і все безкоштовно.

Подібні деталі і нюанси можете знайти на свіжостворений сторінці блогу:

економний міжбанк економний міжбанк .

До речі, вартість міжбанку в банках з хорошою інфраструктурою становить 10 руб До речі, вартість міжбанку в банках з хорошою інфраструктурою становить 10 руб.

У банках, де не приваблюють клієнтів низькою вартістю міжбанку, комісія за подібні перекази через ІБ зазвичай становить 0,1 / 0,3 / 0,5 і більше відсотків, що все ж на порядок дешевше відправлення переказу в офісах банків (1,5 3%).

Порівняння з перекладами з карти на карту

Доречно також порівняння з перекладами з карти на карту (інша назва card-to-card, З2С) Доречно також порівняння з перекладами з карти на карту (інша назва card-to-card, З2С). В інтернеті багато сервісів, які зроблять такий переклад за 1,5-2%, але потрібно враховувати час обробки такого платежу.

По-перше, операція може проходити довго, поки банк-одержувач не отримає від платіжної системи реєстру на зарахування коштів.

По-друге, гроші хоч і можуть надійти миттєво, вони не зможуть бути використані, скажімо, на погашення кредиту (як в МДМ банку). А якщо зняти гроші, які ще не пройшли за рахунком - можна потрапити на технічний овердрафт з виставленням комісії (у мене подібне було з Зв'язковим банком і Европланом).

Бувають відмінності в платіжних системах і конкретних банках по швидкості зарахування коштів.

Наприклад, на карту Visa Ощадбанку гроші впадуть швидше за все відразу ж. А ось на Maestro або Mastercard - через 2-3 робочих дня. Подібна ситуація і з Альфа-банком: їх "Мастеркард" на поточний момент не приймають гроші відразу ж. Наприклад, на карту Visa Ощадбанку гроші впадуть швидше за все відразу ж

У таких випадках краще скористатися внутрішніми сервісами банків, які дозволяють зробити миттєвий переклад на свої карти, наприклад, сервіс того ж Альфа-банку (Переклад з карти будь-якого банку на Альфу - 0,5%, хв. 30 руб) і той же сервіс у них в ІБ.

Резюмуючи, міжбанківські перекази однозначно надійніше, так як за фактом проходять за добу і одразу ж збільшують доступний ліміт по карті.

Де дізнатися свої реквізити рахунку

Покажу на прикладі Ощадбанку Покажу на прикладі Ощадбанку. Адже це найвідоміший і великий банк країни і мало не в кожній родині є карта цього банку.

Авторізуемся на сторінці інтернет-банку Ощадбанк онлайн .

Хороша новина: тепер отримання логіна та пароля займає хвилину, не потрібно як раніше друкувати в банкоматі чек з логіном і паролем, але для цього потрібно підключити послугу "мобільний банк", хоча б безкоштовний економ-варіант.

Як підключити безкоштовний мобільний банк (безкоштовно. SMS-інформування)

Мобільний банк підключається в офісі або через банкомат. Але є і третій варіант, ніде особливо не афішується: відправляємо на службовий номер 900 смску формату "Економ 1234", де 1234 - останні цифри карти. Або смс виду "Повний 1234" для підключення платного мобільного банку.

Економний варіант полягає в тому, що вам не будуть приходити смс про зарахування та списання з карти.

Після входу в ІБ натискаємо по своїй карті:

Далі переходимо у вкладку "Інформація по карті" і в "Реквізити переказу на рахунок карти":

Тоді з'явиться вікно ви побачите реквізити свого рахунку, де по суті вам потрібні лише деякі реквізити:

До речі, у дружини я не знайшов такої вкладки по зарплатній картці Ощадбанку. Довелося номер рахунку шукати в документах (знайшовся на конверті з пін-кодом). Буває, що номер рахунку показується в онлайн-виписці, але тут і такого не було.

У той же час у неї є кредитка, там реквізити спокійно показуються. У чому причина такого неподобства в Ощадбанку - мені незрозуміло.

Як відправити "міжбанк"?

Покажу на прикладі "фактури" - електронного сервісу дистанційного банківського обслуговування, яким користуються сотні банків, які не мають своєї розробки ІБ.

Дізнатися "фактуру" можна по сторінці входу, специфічного адресою, який видно в адресному рядку і зовнішнім виглядом. Я зайшов в ІБ з домену faktura.ru і бачу стандартну рекламу платежів федеральної системи Місто. Якби я зайшов з сайту банку, то побачив би в ІБ його рекламу і символіку.

Якби я зайшов з сайту банку, то побачив би в ІБ його рекламу і символіку

Щоб скористатися міжбанківським переказом, потрібно зайти в меню "Переклади" >> "На інші рахунки".

 • Вибираємо потрібний нам рахунок для списання коштів.
 • Вводимо суму переказу
 • Вказуємо одержувача і номер рахунку
 • Вводимо БИК банку
 • Вказуємо призначення платежу і вибираємо меню "Без ПДВ". Призначення платежу можна зробити "переклад власних коштів", якщо переводите самі собі, або "приватний переклад", "Мат.помощь" для платежів іншим особам:

помощь для платежів іншим особам:

Підтвердженням того, що ви відправили переклад, є платіжне доручення, яке в нормальних інтернет-банках можна роздрукувати з історії операцій. Як бачимо з скріншоту, статус перекладу - "виконаний", а не "прийнятий банком" або "доставлений в банк".

Як бачимо з скріншоту, статус перекладу - виконаний, а не прийнятий банком або доставлений в банк

"Платіжка", платіжне доручення виглядає ось так:

Платіжка, платіжне доручення виглядає ось так:

Вгорі мої реквізити в ПСБ (банк-відправник), внизу реквізити отримувача: ПІБ, рахунок, БИК. Ну і призначення платежу.

Внизу документа ще підтвердження проведення цього документа:

У згаданому ПСБ платіжне доручення шукається в історії операцій ось тут:

і далі ось тут:

Пояснення.

У деяких банках переклад можливий тільки з поточного рахунку, як наприклад в Траст банку У деяких банках переклад можливий тільки з поточного рахунку, як наприклад в Траст банку. Доводиться спочатку перекидати гроші з карткового рахунку (або вкладу), якщо ви їх зберігаєте там. Краще заздалегідь уточнити в банку, чи потрібно відкривати поточний рахунок для здійснення переказу. І бажаю не потрапити на таких дівчаток-кредітчіц банку Убрир на точках в ТЦ, які на питання про вартість МП сказали таку нісенітницю, що вартість МП залежить від банку-одержувача.

Номер рахунку завжди складається з 20 цифр Номер рахунку завжди складається з 20 цифр. Звичайно ж потрібно уточнити, що тільки для російських рахунків. Початок його завжди 408 (картковий рахунок) або 423 (вклади / рахунки до запитання).

Іноді банки захищають себе і клієнта від помилки цифр: дев'ята цифра в номері рахунку є контрольною, якщо ви помилилися в номері рахунку, то ІБ підкаже, що ви помилилися. До речі, БИК теж бере участь у формуванні контрольної цифри.

У більшості банків (а може і бути у всіх У більшості банків (а може і бути у всіх?) Реалізовано автоматичне визначення банку по його Бику (9 цифр). Починаєш вводити цифри, а ІБ підказує вам той чи інший банк.

У призначенні платежу при відправленні переказу самому собі в інший банк досить вказати Переклад власних коштів У призначенні платежу при відправленні переказу самому собі в інший банк досить вказати "Переклад власних коштів". При перекладі іншій людині можна вказати "Приватний переклад" / "Матеріальна допомога" / "Оплата за товар / послугу такі-то".

Жарти на кшталт "Вовану за косячок дурі" тут неприйнятні. Не варто й писати щось таке, що може вказувати на ведення підприємницької діяльності: банки це забороняють для звичайних фіз.осіб.

Насправді тут якийсь парадокс. Коли я працював в банку, часто робив за дорученням клієнтів - індивідуальних підприємців перекази без відкриття рахунку. І доводилося в програмі залишати шаблонну фразу "переклад не пов'язаний з осущ.предпрін.деят-ти". При цьому вони могли оплачувати оренду приміщень, оплату товарів за накладною і так далі.

Кінцевий пункт - вказівка ​​ПДВ Кінцевий пункт - вказівка ​​ПДВ. Розрахунків між фізичними особами це не повинно стосуватися, тому вказуємо "Без ПДВ".

Терміни переведення і помилки

терміни

Від команди на відправку грошей з одного банку до можливості користуватися ними в іншому банку проходить, в кращому випадку, кілька годин. Незважаючи на відому фразу-відмовку "термін банківського переказу може скласти до 5 діб" звичайний міжбанк доходить зазвичай на наступну добу.

Якщо відправити гроші з ранку з одного банку в інший і при цьому вони обидва швидко зараховують кошти / проводять операції, то гроші можуть надійти до обіду по моск.врем. Можуть, але не зобов'язані. Такий швидкістю відомі ТКС, Авангард, Промсвязьбанк, Айманібанк і ін.

Ці особливості пов'язані з обробкою банківських рейсів, зараз поясню детальніше.

Коли клієнт дає доручення на відправлення переказу, гроші надходять в розрахунковий центр банку на консолідований рахунок. РЦ обробляє переклад та передає в Банк Росії. Банк Росії приймає, обробляє переклад та передає банку-одержувачу. Нарешті РЦ банку-одержувача обробляє платіж і зараховує їх на рахунок клієнта.

При цьому Банк Росії приймає перекази не постійно, а за розкладом. Протягом дня у нього є 5 «вікон» для прийому, обробки та відправки переказів. Набір перекладів, які потрапили в одне вікно, називається рейсом.

про час банківських рейсів я писав раніше. Зокрема:

1-й рейс - передача з 10:00 до 11:00, прийом результатів - з 12:00;
2-й рейс - передача з 11:15 до 14:00, прийом результатів - з 15:00;
3-й рейс - передача з 14:15 до 16:00, прийом результатів - з 17:00;
4-й рейс - передача з 16:15 до 18:00, прийом результатів - з 20:00;
5-й рейс - передача з 19:00 до 21:00, прийом результатів - з 22:00.

І Центральний Банк РФ працює тільки в будні, в робочі дні.

помилки

Якщо сталася помилка в перекладі (ПІБ / номер рахунку і т.д.), то в перебігу п'яти робочих днів при неможливості зарахування коштів на рахунок одержувача повинен відбутися повернення грошових коштів назад в банк-відправник, якщо сам відправник не уточнить коректні реквізити. Для цього потрібно звернутися в банк-відправник. Правда, вони не завжди йдуть назустріч (негативний досвід з Убрир).

Буває також, що при помилку в якихось реквізитах (БИК, номер рахунку) вам сам ІБ не дасть провести документ, про це писалося вище.

І питання-відповіді

- Чи можливо скасувати міжбанк?

Якщо переклад був відправлений - ні, не можна. Якщо гроші ще не пішли з банку - можна. У деяких ІБ є меню скасування переведення або для цього потрібно зателефонувати до контакт-центру. У будь-якому випадку, обмірковуйте свої дії, щоб потім не спішно міняти рішення.

- Я бачу статус Виконано у перекладу і прийшла смс про списання, значить, гроші пішли з банку?

Це означає, що банк прийняв ваше доручення і швидше за все списав кошти з рахунку на спеціальний консолідований рахунок. Найближчим часом розрахунковий центр проведе ваше доручення.

Інформацію про те, що всі банківські рейси виконані або про те, на якому вони зараз етапі (чи є затримки), можна дізнатися на сайті ЦБ РФ .

деякі висновки

Плюси.

Рух коштів міжбанківськими перекладами - важливий механізм, контрольований державою. Збої в перекладах мінімальні. Гроші не загубляться в дорозі, вони можуть бути або у банку-відправника, або в результаті виявляться у банку-одержувача.

Також не забуваємо про конфіденційність переказів, їх економність в деяких банках і досить прийнятну швидкість.

Ну і мінуси.

Перекази не миттєві: в кращому випадку пройде пара годин, в гіршому - дві доби.
Невизначеність термінів: ви можете тільки передбачати, коли гроші надійдуть на рахунок, виходячи зі свого або чужого досвіду. При цьому процес не можна контролювати (де мої гроші, вони не загубляться?).
Нарешті, перекази не цілодобові і працюють не кожен день. У деяких банків термін прийому переказів обмежений до якогось конретного години.

У статті використані матеріали сайту Moneyworking.ru

Де дістати реквізити свого рахунку карти, якщо під рукою тільки номер самої картки?
Як не помилитися при введенні?
Це все потрібно вводити?
Хто б мені допоміг?
Чи дійдуть гроші?
Може простіше відправити гроші з карти на карту?
Як перевести гроші на сбербанк, якщо у мене альфа-банк?
Що краще, переклади з карти на карту або МП?
Як правильно відправляти МП?
Як відправити "міжбанк"?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей