* Политика новости » Банки »

* *

Руслан Соболь: "Громадський союз" Асоціація власників малого та середнього бізнесу м.Києва "- це сильне об'єднання підприємців, яке влада вже не зможе ігнорувати"

  1. Орфографічна помилка в тексті:

4 червня 2014 року, 12:20 Переглядів:

Руслан Соболь - з тих, про кого ще 5 років тому говорили "покоління майбутнього". Молодий, активний підприємець, не так давно очолив Громадську союз "Асоціація власників малого та середнього бізнесу м.Києва" - одне з найчисленніших об'єднань столиці. Київські підприємці об'єдналися для того, щоб бути почутими владою.

Руслан, коли кілька тисяч підприємців вирішують об'єднатися, це означає, що настав якийсь критичний момент, і представники малого та середнього бізнесу налаштовані рішуче. Що передувало створенню Громадської спілки "Асоціація власників малого та середнього бізнесу м.Києва"?

Сьогодні ситуація на ринку представників малого та середнього бізнесу, які ведуть свою діяльність у тимчасових спорудах та МАФах Києва, а, отже, і всієї України, вийшла з-під контролю. Відсутність чітких правил гри і діалогу з владою призвело до тотальної корупції в цій сфері з одного боку і крайнього соціальної напруги з іншого боку.

Жоден чиновник, жоден градоначальник за останні 5 років не знайшов за необхідне зустрітися, зробити круглий стіл з представниками цього бізнесу. Кожен з них на телевізор говорить про проблему незаконних кіосків, яку ми ось-ось подолаємо. На тлі суспільного невдоволення на цьому набираються політичні бали, але при цьому ніхто нічого не робить, а тільки ще більше погіршує ситуацію. Кожен новий чиновник, заявляючи про наведення порядку в цьому сегменті, робить тільки гірше, кількість кіосків зростає. Приходячи на посаду, новому чиновнику не вистачає ні бажання, ні можливостей, побудувати щось нове, тому він вважає за краще просто перенаправити на себе грошовий потік, який є в сфері малого бізнесу.

Але ж чиновники не можуть не відчувати і суспільний тиск громадян, які обурюються засиллям кіосків в непризначених для цього місцях. Чому представники влади не бажають йти з вами на діалог?

Це їм дуже вигідно, тому що чим глибше і темніше напрямок, тим легше звідти отримувати гроші. Тим швидше до них вдаються підприємці - якщо немає правил, то потрібно вирішувати питання. А коли потрібно вирішувати питання, чиновник завжди у виграші. До того ж на цій темі легко піаритися в виборчих процесах, чиновницьких перестановках і призначеннях. Це зручно також якійсь частині підприємців, які близькі до цих чиновників. І це зручно силовикам: прокуратура і міліція або отримує з підприємців хабарі або самостійно приймає участь в цьому бізнесі. Адже не секрет, що багато кіосків, особливо резонансні, що викликають невдоволення людей через те, що стоять на виході з метро і заважають перехожим, - всі вони прокурорські і міліцейські.

Підприємці Києва доведені до крайності і вже дозріли заявити, що треба розділяти поняття "чесний малий бізнес" і ось цей безмежний бізнес, який більшою мірою викликає соціальний негатив. Насправді з 12 000 торгових місць негатив викликає 1000, а тінь від цього лягає на всіх.

Що Ви маєте на увазі, кажучи про відсутність чітких правил гри?

Кожна з 10-ти районних адміністрацій вигадує свої правила: хтось бере до уваги старі документи, датовані до кінця минулого року, хтось ні. Зараз терміни дії всіх документів вичерпані, вони закінчились 31 грудня 2013р. Але сьогодні вже початок червня 2014 року. Зі зрозумілих подій в січні-лютому було не до цього, але у нас вже умовно легітимна влада в Києві 2,5 місяці - і зовсім нічого в цьому напрямку не робиться. А разом з тим потрібні документи, щоб постачати електрику, "Благоустрій" вимагає документи на кіоски і т.д.

Багато підприємців платять податок на землю, навіть не маючи на це підстав. Підставою плати за землю є договір арени землі. А такий договір в Києві вже не видається більше 5 років. І це перша спекуляція, яку придумав ще Черновецький, вивівши таким чином цей бізнес з правового поля. Коли був договір оренди на землю, був паспорт прив'язки, на підставі якого розміщувалися тимчасові споруди, проходив весь комплекс погоджень у всіх службах: ДАІ, СЕС. З тих пір правила гри змінилися вже 5 разів. Було 5 різних способів видачі документів, 5 різних форм документів. Департамент містобудування та архітектури КМДА видавав свою Довідку функціонального призначення, а Головне Управління з питань торгівлі та побуту - свою. Підприємці платили нескінченні внески, часом досить завищені, по 15.000 грн в рік.

Дуже багато спекуляцій Державними будівельними нормами з боку чиновників з Департаменту містобудування та архітектури КГГА.Временное спорудження на те і тимчасове, що його можна в будь-який момент демонтувати, тому застосовувати норми ДБН до тимчасових споруд на наш погляд, нечесно.

Як Ви бачите вихід з ситуації, що склалася? У вас є конкретні вимоги і пропозиції?

Ми вимагаємо чітких правил гри від київської влади, і вони повинні бути закріплені на законодавчому рівні. На початковому етапі необхідно розпорядження Київського міського голови про припинення спекуляцій у цій сфері. Необхідний мораторій на установку нових МАФів і інвентаризація незаконно встановлених. Зараз рядовий підприємець, прокидаючись вранці, не знає, чи варто його кіоск ще або його вже демонтують. Зате ті, які роками заважають людям ходити і викликають хвилю обурення, стоять, і їх ніхто не чіпає.

Ми хочемо довгострокових документів. Необхідно повернути оренду землі, колись вона видавалася на 3 роки. Потім при Черновецькому придумали, що всі ділянки в Києві видаються тільки за тендером. Це рішення треба або скасувати, або вигадати щось нове.

Необхідно зменшити кількість споруд в м.Києві. Асоціація представників малого і середнього бізнесу м.Києва розробила пілотну програму, за якою кількість кіосків істотно зменшиться, але при цьому не будуть втрачені робочі місця і якість обслуговування клієнтів.

У чому суть цієї програми?

Якщо говорити коротко - це багатофункціональні торгові комплекси. У місці великого скупчення МАФів або десь поруч виділити ділянку землі, на якому побудувати одне-двоповерхове приміщення до 1000 кв. м. Власники МАФів готові взяти на себе зобов'язання побудувати його за свої гроші. У цьому міні-комплексі і розмістити все ті магазинчики, колишні МАФи. Там буде гарний дизайн, якісне обслуговування, вентиляція, санвузли, кондиціонери, вода , Тепло, централізований контроль якості продукції і т.д. Ми готові все це зробити самі, але від влади повинна бути підтримка у вигляді пільгової оренди вартості землі, допомога в узгодженні дозвільної документації на будівництво, на здачу в експлуатацію, зняття корупційних податків, швидке і централізоване узгодження всіх необхідних документів.

Ви вже пропонували свою розробку керівництву Київської держадміністрації?

Ця програма розміщена у нас на сайті, і ми збираємося її презентувати новій владі, сподіваючись, що вони будуть мати справжнє бажання навести тут порядок. Адже будь-яку проблему можна вирішити, маючи тісний і постійний контакт з підприємцями в цій сфері. Вони зацікавлені в тому, щоб і кількість кіосків, і якість їх, і документальна база були в порядку. Бізнес - це твій дім, який тебе годує, і підприємці з правильним підходом до бізнесу тримають його в порядку. Вони можуть зробити якісніше кіоски, красивіше, нарядней. Але вони не впевнені в завтрашньому дні, вони не знають, хто прийде з нових перевіряючих, які правила знову придумають. У підприємців є негативний досвід співпраці з владою, і це потрібно принципово змінити. Ініціатива з боку влади не виходить, значить, ми її беремо на себе, вимагаємо починати діалог і вирішувати проблему.

У разі відбувся діалогу, ви думаєте, чи вдасться знизити суспільне невдоволення МАФами?

Якщо все-таки київська влада - будь-то заходів або глава Київміськадміністрації - до нас прислухаються і організовують цей діалог, то, найголовніше, буде зрозуміло, що є спільне бажання навести порядок. Зупинити установку нових кіосків - це в наших силах. Спроб тільки одного Управління з благоустрою не вистачає. А ось якщо до цього долучити громадську організацію, небайдужих учасників, то ефективність в рази збільшиться.

Маючи діалог, ми спільно розробимо механізм, який дасть план роботи в цьому напрямку на три-п'ять найближчих років. Коли у підприємця буде розуміння, що це його частина життя на найближчі 5 років, повірте, він зробить все, щоб цей магазинчик був найкрасивішим, щоб на нього не скаржилися сусіди, щоб не спотикалися об його рекламні конструкції і т.д. Він зробить перед ним зелену зону, посадить квіти, поставить сміттєві урни. Якщо у нього будуть довгострокові документи, чіткі і зрозумілі правила гри, він не буде боятися будь-якого роду перевіряючих, яким потрібно давати хабарі. А боротьба з корупцією - це і є наш ключовий інтерес в сьогоднішній Україні. Це ще одна задача, над якою активно працює наша організація. Наша мета - донести владі це усвідомлення.

Я думаю, що підприємницьке середовище активно включиться в наведення порядку в Києві. Адже ми всі живемо в цьому чудовому місті, і хочемо зробити його комфортним європейською столицею. Якщо кожен біля себе наведе порядок, приведе у відповідність чіткими правилами свої конструкції, кияни побачать реальні поліпшення в цьому напрямку. Цього насправді кожен з нас і домагається - як представники підприємців з одного боку, так і представники влади з іншого боку. Просто потрібно взяти і зробити це.

Поставте себе на місце чиновника. Зараз за Вашими словами, у них йдуть хороші фінансові надходження в особисту кишеню від малого і середнього бізнесу. Навіщо йому щось міняти?

Адже ми всі говоримо про прагнення будувати європейське суспільство. Якщо ми хочемо в Європу, нам треба щось робити, намагатися, міняти. В іншому випадку ми завжди будемо залишатися там, де є. Україна - виняткова країна, в якій фундаментом економіки вважається великою, олігархічний бізнес. У той час як всі розвинені країни сприяють розвитку в першу чергу малого бізнесу. Поїдьте в Дрезден, в Мюнхен, в Мілан, в Мадрид, в Нью-Йорк - там є кіоски. Якщо європейський підприємець хоче поставити кіоск, дозвільні документи на це місце він отримує за три дні. Тільки плати податки і дай робочі місця! І не дай Бог до цієї людини підійде якийсь чиновник з муніципалітету і скаже "А що тут у вас документами?" або "Чого ви тут стоїте?". Цей чинуша вилетить з роботи в цей же день - він надає перешкоду малому бізнесу. Або не дай Бог людині затримають видачу дозвільної документації - буде скандал.

Насправді, прислухавшись до підприємців, влада отримає те, чого вона так жадає, судячи з їхніх виступів по телевізору: чіткі надходження в бюджет, порядок на вулицях, зняття соціальної напруги навколо кіосків, чистоту в місті і його туристичну привабливість.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Руслан Соболь:" Громадський союз "Асоціація власників малого та середнього бізнесу м.Києва" - це сильне об'єднання підприємців, яке влада вже не зможе ігнорувати "". інші бізнес дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Києва"?
Чому представники влади не бажають йти з вами на діалог?
Що Ви маєте на увазі, кажучи про відсутність чітких правил гри?
Як Ви бачите вихід з ситуації, що склалася?
У вас є конкретні вимоги і пропозиції?
У чому суть цієї програми?
Ви вже пропонували свою розробку керівництву Київської держадміністрації?
У разі відбувся діалогу, ви думаєте, чи вдасться знизити суспільне невдоволення МАФами?
Навіщо йому щось міняти?
І не дай Бог до цієї людини підійде якийсь чиновник з муніципалітету і скаже "А що тут у вас документами?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей