* Политика новости » Банки »

* *

Кременчуцький погляд на німецькі сади і школи

  1. «Будь-який кременчуцький садок на голову вище самого кращого Дюссельдорфського»
  2. Як записуються в школу
  3. У навчальному році дітям не можна залишати країну
  4. Трохи «гейропи»
  5. Позашкільні заняття і літні табори

Кременчужанин Олександр разом з дружиною і двома дітьми рік тому переїхав до Німеччини. І зараз живе в Дюссельдорфі, який входить до п'ятірки найбільших економічних центрів країни. Сумує за рідним містом і вирішив поділитися з нами своїми спостереженнями про устрій життя в Німеччині. Цього разу розповів нам про те, як влаштовані німецькі садки і школи, і чим відрізняються від кременчуцьких.

Цього разу розповів нам про те, як влаштовані німецькі садки і школи, і чим відрізняються від кременчуцьких

У школі 9 класів. Є критий басейн, спортзал, класи для продовженого, актовий зал. На школі стоять сонячні батареї: економія електрики і охорона навколишнього середовища. Початок занять о 8 ранку. Два уроки підряд, по 45 хвилин кожен, потім зміна 30 хвилин і знову два по 45. В окремі дні може бути три по 45.

«Будь-який кременчуцький садок на голову вище самого кращого Дюссельдорфського»

- Дорого обходиться навчання дітей в садах?
- Нам пощастило з містом - він багатий, і відвідування дитячих садків для городян безкоштовне. Харчування в нашому саду коштує 100 євро на місяць - сніданок, обід і полуденок. Але це, швидше, виняток із правил, аніж закономірність. У більшості садів сніданок потрібно приносити з собою, в саду тільки обід. Так як ми отримуємо соцдопомогу, то згідно із законом (essengeld) ми не повинні в кожному окремому дитячому закладі на кожну дитину платити за харчування більше 16 євро в місяць. Незалежно від вартості харчування. Іншу різницю покриває місто. У містах, де бюджет не дозволяє (Дуйсбург, Вупперталь), сад оплачують самі батьки. В середньому 400-800 євро. Сюди не входить вартість харчування.


Школи, садочки і все, що пов'язано з дітьми - набагато гірше, ніж в Кременчуці. Будь-кременчуцький садок на голову вище самого кращого Дюссельдорфського. У нашому саду 6 груп і ясла на одну групу. У групах по 22 дітей. У групах немає нянечок, але три вихователя. У садах групи НЕ вікові, в кожної діти 3-6 років. Наш сад вважається дуже великим садом, тоді як в Кременчуці таких маленьких садів, напевно, і немає. У них такий принцип: якщо щось економічно невигідно - від цього відмовляються. Тому в садах практично не готують, в крайньому випадку є маленька кухонька і пару каструльок. Їжа привізна. Харчування - потворне. Привозять всякі напівфабрикати і розігрівають в мікрохвильовій печі. Але саме в нашому з харчуванням добре. Він належить багатою релігійній громаді, на закритій території знаходиться ще і школа.


Тут дорога земля, і не у всіх садочків вона є. Тому дитячі майданчики є не у всіх садах. У німецьких садах спеціально спати не кладуть, дорого утримувати такі кімнати. Є бажання спати - лягай на подушках або матрацик в куточку.


При дитсадках і школах відсутня медична допомога - ні лікаря, ні медсестри. Якщо з дитиною виникає проблема, дзвонять батькам або викликають швидку. Оплата швидкої за рахунок дитячого закладу. Самі вчителі або вихователі, згідно із законом, не мають права давати дітям будь-які таблетки (якщо навіть батьки просили усно або письмово).


Розвитком дітей в садку не займаються. Ніяких віршів, розвиваючих ігор, малювання. Це місце, де за дітьми просто доглядають, поки батьки заробляють гроші. Така ж система і в школах. У дитини має бути дитинство - це головне гасло німецької школи. Якщо йому дано - хай вчиться, якщо не дано - хай не вчиться. Дитині не можна робити зауваження, карати, бити по попі (можуть батька оштрафувати або навіть посадити), змушувати вчитися. Є така організація Югендамт - відомство у справах молоді, яке завідує вихованням німецьких дітей, захищає і відстоює права дитини. У тому числі і від батьків. Його позиція, в моєму розумінні, така: справа батьків - народити дитину. Все інше - це не їх собаче діло. Дитину виховує школа і Югендамт.

Як записуються в школу

Кожна дитина з народження або в'їзду внесений в єдину електронну базу. В нашій Землі за законом в школу йдуть в перший клас ті діти, яким в цьому календарному році до 30 вересня виповнюється 6 років. Всім батькам майбутніх першокласників в серпні-вересні, за рік до початку навчання, приходить лист-запрошення з порожніми бланками з проханням зареєструватися в сподобалася школі. Не обов'язково за місцем проживання. Реєстраційна тиждень в Дюссельдорфі єдина для всіх шкіл, в жовтні. Призначив в школі точну дату реєстрації, заповнив прості бланки, прийшов в дату, зареєстрував. Школа сама відправить куди потрібно ваші документи. Місяця через 2 ви отримаєте наступний лист. Де запрошення в зазначену дату прийти з дитиною в Гесундхайтамт, "міністерство здоров'я". У зазначену дату без черги вашої дитини перевірять на інтелект, фізразвітіе, підготовленість до школи. Копію результатів вам дадуть на руки, оригінал піде в школу. Процедура триває приблизно годину.

Так само дадуть рекомендації і напрямки, якщо здоров'я потрібно поправити або звернути на нього увагу. Ще через пару місяців школа надішле вам додому черговий лист з бланками, для зарахування дитини до першого класу. Ви самі заповнюєте (або в школі допоможуть) і віддаєте. Підписуєте зі школою договір. Трохи пізніше школа надішле поштою ці документи. Все, дитина зарахований.


- А чим відрізняються школи?
- Усі школи безкоштовні. Платній може бути приватна школа - це 18 тис євро в рік, що круто навіть для німців. У школу йдуть з 6 років. У кожній федеральній землі (щось на зразок області) починається навчальний рік у різний час. Вчаться до середини липня, а літні канікули - 1,5 місяця. Крім літніх, є осінні, зимові і весняні канікули. Кожні по 2 тижні. У німецьких школах немає лінійок, зборів, першого і останнього дзвоника, шкільної форми, не прийнято дарувати вчителям квітів або взагалі чого-небудь. Немає батьківських зборів, немає класних і шкільних комітетів, немає щоденників. Всі зустрічі для розмови з учителем треба призначати заздалегідь, виключно в робочий час вчителя, тобто в першій половині дня. Оцінки - навпаки: 1 - найкраща, 5 - найгірша. Початкова школа з 1 по 4 клас. У багатьох федеральних землях в початкову школу входять ще 5 і 6 клас. Але в нашій Північний Рейн-Вестфалія, тільки до 4 класу. Портфель моєї дитини (1-й клас) важить приблизно 4 кг. Перші чотири класи в школі стають визначальними на все життя. За ці 4 роки за дитиною спостерігають. Не тільки за успішністю. Дивляться, наскільки він активний, як піднімає руку, чи працює самостійно. За підсумками 4 років даються рекомендації, куди йти далі. Найвідсталіших відправляють в Хауптшуле. Там їх навчають складати 2 + 2. Звідти дорога тільки на найбрудніші, некваліфіковані професії, і ти не можеш йти далі вступати до університету. Середнячок йде в Реальшуле, по завершення якого може претендувати на кваліфіковані робітничі професії. Самі геніальні - еліта і цвіт нації, після 4 класу йдуть до гімназії. Там їх чекає важка програма, і до 12 класу половина відсіється: перейдуть в Реальшуле. Причому система побудована так, що хабарі мало що вирішують. З гімназії пряма дорога до університету і на високооплачувані роботи.

Теоретично, можна з Реальшуле перевестися в гімназію, доскласти потрібні предмети, але я мало вірю в цю схему. Освіта, на мій погляд, слабкіше. У школах викладають по інститутському принципом: ти працюєш самостійно. Тобі цікаво - розбирайся. Ні - ніхто не змушує. І ніхто не розжовувати. Освіта десь на рік-два відстає від українського. Те, що вчать в Україні в першому-другому класі, у нас запросто можуть навчати тільки в другому-третьому. Багато речей починаєш цінувати, коли їх позбувся.


У них дуже багато мусульман. У класі, де вчиться моя дочка - 15 осіб. Вона єдина дівчинка європейської зовнішності. І це стає великою проблемою. Два рази за 8 років вони намагалися ввести в школах обов'язкове вивчення Ісламу. Суд відмовляв.

Карантинів у них немає. Вони не оголошують їх ні в школах, ні в садках. У нашому саду одна дитина захворіла серйозним високозаразливий захворюванням. На саду з'явилося тільки оголошення, що таке сталося. А водити дитину чи ні в сад, вирішуйте самі. І до речі, у нас в садах немає такого правила, як в Україні - пропустив 3 і більше дня в саду, принеси довідку від педіатра про епідемічний стан. Пропускай, скільки хочеш, довідка не потрібна.


- Ходять легенди про те, що стукнув дитини по попі - і його у тебе можуть забрати ...

- Так, дітей в німецькій школі вчать відстоювати свої права всіма доступними їм способами. У тому числі скаргою вчителю (вона повідомить у Югендамт) або відразу в Югендамт. У тому числі і на батьків. Дитина повинна вчитися, але його не можна змушувати вчитися. Ну немає у нього таланту до математики, може, він художником буде. Чи ні взагалі талантів, нехай буде так. Майже кожен третій батько стикався з югенд. У країні, де багато іммігрантів, де вже кожен п'ятий має іноземне коріння, може, це і нормально. Але ... Чи можуть бути бесіди, фінансові штрафи, короткочасне позбавлення волі за рішенням суду або передача дитини під опікунство іншим батькам.

Чи можуть бути бесіди, фінансові штрафи, короткочасне позбавлення волі за рішенням суду або передача дитини під опікунство іншим батькам

А так на офіційному сайті школи-саду виглядають викладачі закладу :)

У навчальному році дітям не можна залишати країну

- Все життя в Німеччині підлаштовується під шкільні канікули. Тому що під час шкільних занять німецьких дітей не випускають з країни. Якщо раптом надумаєш поїхати з сім'єю на відпочинок в жовтні, то тебе просто розгорнуть в аеропорту. І будуть штрафні санкції, неприємності з Югендамт. Дітям можна залишати Німеччину тільки під час канікул. У цей період ціна на все - на квитки, на путівки зростає. Коли мені потрібно було поїхати в Україну поставити імплантати в жовтні, то ми не встигали повернутися вчасно - затримувалися сім'єю на три шкільних дня. Брали довідки, документальне підтвердження, що це з медичними цілями. Отримували довідку в школі, щоб нас через кордон пропустили. Але можна, допустимо, виїхати на автобусі в Нідерланди, а там вже сісти в аеропорту - такий трюк працює.


Трохи «гейропи»

- Досить неприємно, коли гуляєш з дитиною по набережній, а тут стоять мужики цілуються, інтимно мацають один одного. Або доводиться йти з концерту, тому що там два мужика перед нами стоять затискаються - а я з дітьми. Чув, як розповідав один російськомовний іншому: у нього синові - 13 років. І на уроках - сидять хлопчики, дівчатка - вчать користуватися презервативами. Чи не розповідають, що не треба спати в такому віці, а показують, як користуватися, на прикладах.

Позашкільні заняття і літні табори

- На групі продовженого дня п'ять класів. З 11-30 до 16 годин. Там не вчителі, а вихователі. І вони підкоряються не школа, а Югендамту. Там годують один раз - 46 євро в місяць, але ми платимо 16. Багато різних гуртків, спорт, танці, перегляд мультиків, прогулянки, дитячий майданчик, малювання, ліплення .... все безкоштовно. Наша дитина просто в захваті.

У початковій школі вчать, і до кінця 4 класу дитина повинна вміти їздити на велосипеді, плавати і їздити на ковзанах. Наша дитина перед першим класом був в серпні в літньому таборі при школі. Через день були безкоштовні екскурсії на автобусі по Німеччині і Нідерландам. В ті дні, коли не було поїздок, була насичена програма в місті або в самій школі - гуртки, розваги, ігри, прогулянки по парках.

А чим відрізняються школи?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей