* Политика новости » Банки »

* *

Висота струн на акустичній гітарі. Частина 4: Нижній поріжок

На звичайній акустичній гітарі з металевими струнами, підставка це дерев'яний (зазвичай з тканини чорного дерева або палісандра) елемент, за який кріпляться струни На звичайній акустичній гітарі з металевими струнами, підставка це дерев'яний (зазвичай з тканини чорного дерева або палісандра) елемент, за який кріпляться струни.

Нижній поріжок - це частина підставки, на яку спираються струни, і через яку струни передають свою вібрацію на деку. Поріжок, як правило робили зі звичайної або слонової кістки, або аналогічного синтетичного матеріалу (микарта, кориана). Зараз є багато подібних синтетичних матеріалів, здатні замінити натуральні, і слушно по характеристикам.

Я не хочу витрачати час, розповідаючи про різні матеріали для порогів їх звукові відмінності. Мене більше цікавить його властивості - його форма і міцність. Досить того, що тон інструменту - суб'єктивна особливість. Мені, наприклад, найбільше подобається кістка за її довговічність, твердість, тон і традиційність використання.

Так як поріжок це кінцева точка опори вібруючої струни, то від того, як він розташований буде залежати звучання інструменту. Гриф, верхній поріжок і лади зафіксовані на певній відстані один від одного і ці відстані «ділять» струну, щоб отримати певні ноти музичної гами. І для того, щоб «поділу» збереглися, і ноти на ладах звучали, як замислювалося, нижній поріжок повинен бути теж на своєму місці. У порівнянні з відкритою струною, затиснута на ладу струна має великий натяг і відповідно дає звук трохи вище, ніж повинна. А кожна струна реагує на це розтягнення по-різному, в залежності від матеріалу, товщини і ладу, в якому ви граєте.

Щоб компенсувати цю різницю, необхідно приділити увагу правильному налаштуванні нижнього поріжка.

Ось підставка з регульованими «порожками»:

Кожен маленький поріжок можна рухати, щоб оптимізувати лад. З точки зору відбудови гітари, ця ідея - супер. Досить відрегулювати кожен поріжок і готово! Але справа в тому, що звук відстійний виходить. Багато латуні і сталеві деталі буквально глушать звук, і підставка вже не може передати ніяку вібрацію. Велика частина енергії повертається назад на струни у вигляді тепла і вібрацій голови грифа. Якщо в цьому сумніваєтеся, то спробуйте пограти на електрогітарі (НЕ порожнистої), не включаючи її в підсилювач, і ви почуєте, як голова грифа резонує.

Більшість виробників йдуть на компроміс між зручністю індивідуально налаштувати довжину кожної струни і хорошим звук, роблячи в підставці паз для порожка трохи косим.

Крім того, на деяких ділянках, кут порожка сточується, щоб довжина окремих струн відрізнялася.

Деякі виробники використовують складовою поріжок (дуже популярно для гітар Takamine - прим. Пер.)

Як-небудь потім я напишу докладніше про способи компенсації ладу.

Зараз я хочу приділити увагу тому, як влаштовані поріжок і підставка, і як вони впливають на тон.

Ідеальна висота і положення порожка. Струна виходить з отворів в підставці і під кутом спирається на поріжок. Для звучання гітари дуже важливо тиск струн на поріжок.

Спробуйте на своїй гітарі зробити так: поруч з порожком потягніть струну вгору. Не соромтеся і тягніть сильніше. Якщо вийде підняти її так, щоб вона не стосувалася порожка, то це означає, що вона не досить притискає його. Я, звичайно, трохи перебільшую, але, якщо струна натягнута (по строю), то повинно бути майже неможливо її відірвати від поріжка.

З мого досвіду, на ідеальної підставці поріжок повинен бути вище дерева на 4,8 мм (3/16 ").

Поріжок може бути просто сильно притиснутий до підставці, як на фото вище, або можна зрізати краю порожка, щоб він поєднувався з формою підставки і вклеювати його, як у цього Martin 1950х років на фото нижче:

У будь-якому випадку він працює однаково. Але щоб «вирізні» підставка стояла також прямо, як звичайна, потрібно її приклеювати, як я вже сказав, але це вже застаріло. Тим більше, що тепер на багатьох гітарах п'єзодатчики (UST pickup) вклеюються під поріжок.

А ось, наприклад, занадто високий поріжок:

Насправді, тут ще й сама підставка непродумано зроблено. Вона надмірно рівна, хоча сам поріжок має форму арки, як і натягнуті струни, і накладка грифа. Такий високий поріжок швидко зламається, так як це неправильна опора для струн.

Дуже важливу роль відіграє кут, під яким струна спирається на поріжок - «кут зламу». Так, так, буває, що навіть на маленькому укулеле поріжок ламається під тиском нейлонових струн.

Самі струни не можуть зламати поріжок, він ламається, тому що сильно високо встановлений.

У цій підставки така ж проблема з «кутом зламу»:

Отвори для струн зроблені дуже близько до поріжка, і тому тиск на нього набагато більше, ніж треба, хоча і висота нормальна.

У таких випадках ламається або підставка, або рідше сам поріжок. З таким тиском струни будуть виточувати ямки в поріжку, в незалежності з чого він зроблений.

Ямки в поріжку утворюються через м'якого матеріалу, великого «кута зламу» або просто з часом. Сидячи в цій ямці, струни будуть зафіксовані дуже жорстко і не зможуть навіть на трохи зміщуватися вздовж порожка. У любителів неслабо пограти медіатором, струни рвуться часто саме через це. Крім того, сильний бенд і високий поріжок підсилюють тиск.

Тепер поговоримо про цих самих поглибленнях під струнами в поріжку.

Ось відмінний приклад ЯК НЕ ТРЕБА зменшувати висоту струн. Тут не тільки супер-вирізи для струн, а й струни більше не тиснуть на поріжок, а значить інструмент не звучить, як міг би.

Ось у цій бабусі вже немає «кута зламу»:

Поріжок настільки низький, що струни майже не стосуються його. Якщо потрібно так сильно опускати поріжок, то, щоб зберегти нормальний «кут зламу», в підставці робляться невеликі доріжки від кожного отвору для струн до поріжка або «рампу», як на фото з підставкою з двох частин на початку статті.

Тут видно, що паз для порожка настільки маленький, що він ледве втримує такий низький поріжок.

А ось що відбувається, коли паз для порожка дуже невеликий, а сам поріжок дуже високий, або в даному випадку, паз став дрібним через неправильну установку пьезоелемента в нього (UST pickup)

А є підставки, де просто отвори для струн зроблені далі від поріжка:

Якщо зменшувати висоту підставки на такій гітарі, то струни не зможуть надаватися нормальний тиск на неї. Треба вирізати доріжки від отворів для струн значно довше, прямо через перлову інкрустацію.

І в ідеалі, треба закруглити верх порожка, щоб струна при коливаннях стосувалася порожка тільки в одній точці. Це можна легко перевірити лінійкою:

А можна зрізати поріжок під кутом до грифу, скорочуючи струну, або в іншу сторону, під кутом до самої підставці, подовжуючи струну (точніше її вільно коливається частина). У будь-якому випадку, потрібно, щоб струна спиралася тільки на одну, з точок порожка.

Як бачите, дуже просто і швидко виявити найочевидніші проблеми з нижнім порожком, якщо знаєте, на що звернути увагу.

чим відрізняються акустичні гітари від електроакустичної

ніж класична гітара акустична

з чого складається гітара акустична

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей