* Политика новости » Банки »

* *

Яка повинна бути ширина міжкімнатних та вхідних дверей за стандартом

Будь-який будинок або споруду, незалежно від його функціонального призначення, має прорізи для входу і виходу людей, а також для їх переміщення між приміщеннями. В першу чергу дверні прорізи характеризуються своїми габаритами, такими як ширина дверей і її висота. Ці габарити повинні забезпечувати безперешкодний прохід достатньої кількості людей (в залежності від призначення будівлі або приміщення), винос меблів, побутової техніки, оргтехніки та відповідати правилам пожежної безпеки.

Поняття ширини дверей

Даний термін трактується по-різному, що призводить до помилок як в проектуванні, так і при монтажі будь-якого типу систем, а тому вимагає уточнення.

1. Габарити дверного отвору. Це поняття характеризує розмір отвору в стіні або перегородці, в якій встановлена ​​двері і не враховує розмір дверної коробки. Як правило, після установки коробки величина отвори зменшується орієнтовно на 50 мм з кожного боку. Цю обставину необхідно врахувати при будівництві стіни або перегородки або заміні старих дверей.

2. Розмір полотна. Саме про це поняття йде мова, коли необхідно купити або замовити нові двері в квартиру або свій будинок. Наприклад, коли при закупівлі в торговому центрі вказана ширина 800 мм, то це означає ширину дверного полотна, а отвір в стіні повинно бути ширше на 100 мм, тобто 900 мм. На сучасному ринку будівельних виробів і матеріалів представлений такий вид заповнення отвори, як готовий дверний блок. При покупці такого виробу слід орієнтуватися на зовнішній обмір блоку без урахування лиштви і підготувати проріз для установки вироби практично без зазорів.

3. Розміри в чисту. Фактична ширина отвору дверної системи при відкритому на 90 ° полотні або двох полотен, якщо двері двостулкова. Вимірявши таким способом дверний отвір, визначають яких габаритів меблі або побутову техніку можна буде внести в будинок або квартиру. Уточнення цього розміру грає велику роль, якщо в квартирі проживає інвалід, що переміщається на інвалідному візку. Правильно підібрана двері в цьому випадку вбереже інваліда від травм, а лиштви і полотна - від пошкоджень і подряпин від інвалідного візка.

Класифікація дверей

Дверні системи класифікують за такими ознаками:

• по розташуванню в будівлі;

• за способом відкриття;

• по числу полотен;

• за матеріалами, з яких виконана двері;

• за способом заповнення полотен.

Оскільки кожен з вищеперелічених ознак включає в себе безліч видів дверних систем, ми розглянемо тільки ті з них, які безпосередньо пов'язані з їх габаритами.

По розташуванню в будівлі

1. Зовнішні поділяються на вхідні та балконні. Чинними нормами по пожежної безпеки регламентовані вимоги до вхідних дверей, є евакуаційним виходом назовні з будь-якого будинку або квартири. Згідно СНиП 21-01-97, ширина полотна вхідних дверей має бути не менше 800 мм. Далі, в залежності від кількості людей, які перебувають в будівлі і розмірів їх переносите предметів, визначають необхідну пропускну здатність і підбирають однопільні або двопільні вироби шириною не менше 800 мм. Ширина балконних дверей не нормується.

2. Внутрішні. У цю категорію входять другі вхідні в будинок при наявності тамбура і міжкімнатні. До габаритам перших застосовні ті ж вимоги, що і до зовнішньої вхідних дверей. Стандартна ширина як вхідних дверей, так і міжкімнатних дверей, відповідно до ГОСТ 6629-88, починається з величини 550 мм. У житлових будинках рідко застосовують такі полотна, виключення - комори або шафи. Найпопулярніші габарити - стандартна ширина 650 і 750 мм з висотою в 1950 мм або 850 і 900 мм з висотою в 2 м.

За кількістю полотен

За цією ознакою дверні системи діляться на:

• однопільні;

• полуторапольной;

• двопільні.

Однопільні, як правило, застосовують для ванн, туалетів, кухонь, а також в якості балконних і міжкімнатних дверей. На вході в квартиру практично завжди встановлюється одностулкові стандартна вхідні двері розміром 800 Х 2000 мм або 900 Х 2000 мм.

Полуторапольной дверні системи відрізняються стулками різної ширини, одна з яких (більш вузька) відкривається в разі необхідності, а друга використовується постійно. Наприклад, такі вироби найчастіше встановлюють в якості зовнішніх вхідних металевих дверей в під'їздах багатоповерхових будинків. Габарити: стандартна ширина 1050 мм або 1200 мм з висотою в 2,2 м і 2,3 м.

Двостулкові системи мають стулки однакової ширини і встановлюються як в якості вхідної, так і міжкімнатних дверей. Поширені габарити: стандартна ширина 1290 мм з висотою в 2,2 м і 2,3 м. Потім ці розміри збільшуються з кроком 100 мм.

Вироби індивідуального виготовлення

При сучасних методах ведення будівництва, стандарт, який регламентує розміри дверних полотен, який прийнятий ще в радянські часи, часто не дотримується з кількох причин:

На сучасному ринку з'явився широкий асортимент дверних систем різних європейських виробників. Їх розміри мають невеликі відмінності від вітчизняних систем, при цьому якість виробів як мінімум не гірше.

При зведенні багатоповерхових житлових будинків планування квартир і заповнення прорізів можуть бути індивідуальні, і габарити міжкімнатних дверей відрізняються від стандартних. Така ж ситуація виникає, коли будується приватний житловий будинок за індивідуальним проектом, в якому проекту закладені нестандартні сучасні рішення для міжкімнатних дверей. Такі рішення допускаються будівельними нормами за умови, що вони не суперечать пожежним.

При замовленні зовнішньої вхідної дверної системи індивідуального виготовлення слід враховувати, що товщина виробу буде відрізнятися від товщини міжкімнатних дверей в силу особливостей своєї конструкції (шар утеплювача, звукоізоляції, металу і декоративного оздоблення можуть «наростити» товщину на 20-40 мм). В результаті ширина отвору в світлі стане менше, особливо це проявиться у випадку з полуторапольной і двопільного виробів, в яких дві відкриті стулки віднімуть від ширини отвору частина простору.

При заповненні міжкімнатних отворів звичайними дверцятами необхідно стежити за тим, щоб вони відкривалися по можливості назовні з приміщення. Причому відкрите полотно не повинно затуляти від людини вихід з будівлі, тобто відкриватися в сторону, протилежної виходу.

Якщо виходи з приміщень розташовані перпендикулярно і досить близько одна від одної, є ймовірність зіткнення двох полотен при їх одночасному відкриванні, що зменшить ширину проходу для евакуації. За правилами пожежної безпеки евакуаційний прохід становить 0,8 м.

Щоб уникнути такої ситуації потрібно встановити дверний блок таким чином, щоб одне з полотен відкривалося всередину. Це не є порушенням і рекомендується для швидкої і безпечної евакуації людей з приміщень при пожежі. Незважаючи на гадану простоту процесу підбору ширини і висоти дверей, до цього питання потрібно підійти відповідально, ретельно виміряти і прорахувати ширину отвору і вибрати спосіб відкривання.
Широкий вибір будь-яких типів дверей можна знайти на сайті http://vlast.com.ua/ . Тут ви зможете підібрати бронедвері і замовити їх установку.


Ключові слова: Яка повинна бути ширина міжкімнатних та вхідних дверей за стандартом, стандартні, розміри, гост, бронедвері, броньовані двері, замовити, проріз, лиштва, Поняття ширини дверей

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей