* Политика новости » Банки »

* *

Економіка гри Second Life

  1. Довідка "КВ"

Згідно підручника психології, в кризові часи люди прагнуть втекти від реальності. Один з альтернативних світів, в який можна піти в буквальному сенсі слова "з головою", і не просто так, а з можливістю налагодити там власний бізнес, це віртуальний світ Second Life, або, по-російськи, "Друге життя".

Почнемо з того, що онлайн-ігри, або MMORPG - розвага досить популярне, в тому числі і у білорусів, які, завдяки старанням провайдерів і "Белтелекома", з недавніх пір отримали можливість користуватися широкосмуговим доступом в Мережу. Такого роду ігор сьогодні існує велика кількість і "за бугром" і в Росії (практично немає їх тільки в Білорусі). MMORPG передбачає повне управління персонажем (виходить щось на зразок багато користувачів шутера). В основному, всі ігри такого плану будуються на завоюванні персонажем досвіду, вбивство монстрів і підкорення нових рівнів. А економіка, відповідно, базується на придбанні гравцями необхідного персонажу зброї, обладунків та інших ігрових атрибутів за реальні гроші за допомогою платіжних систем. Деякі, особливо популярні онлайн-ігри, такі, наприклад, як World of Warcraft, вимагають абонентської плати за користування.

В Second Life принципово інша економічна система. Битв, досвіду і рівнів тут немає і в помині. Зброя, звичайно, є, але, по-перше, в деяких локаціях його використання заборонено, а по-друге, ніякої істотної шкоди воно не приносить. Персонаж, який втратив життя, тут же відроджується знову, так би мовити, на зло ворогам. "Друге життя" будується зовсім на інших принципах - творчих.

У певному сенсі це навіть і не гра зовсім. Віртуальне середовище тут володіє багатьма атрибутами реальності. Дотримується право власності, копірайт , Поважаються загальноприйняті норми поведінки та закони.

У "Другого життя" є на що подивитися. Практично вся доступна віртуальна територія забудована будинками, містами, красивими парками і пляжами, а також різними музеями (найчастіше представляють собою повну копію реальних), готелями, клубами. Там відкрили свої представництва компанії IBM, Dell, інформаційне агентство Reuters CNN, BBC, тижневик Le Nouvel Observateur. Працюють філії величезних магазинів і супермаркетів, що продають предмети побуту для аватар (першою такою маркет в віртуальному світі відкрила американська компанія з виробництва одягу American Apparel). Є представництво Києва (з копією урядових будівель і знаменитої Площі Незалежності), Москви до цього Кремлем. Там можна знайти копії Конгресу США, Вашингтона, Ватикану, Храму Гроба Господнього. Навіть "Єдина Росія" і то є! У грі відкриті офіційні посольства Швеції і Мальдівів. Планують створити свої представництва Естонія, Мальта, Македонія, Філіппіни. Існує навіть копія казахської Астани, тільки ось Мінська під "Другого життя" чомусь немає. Швидше за все, тому, що для його створення потрібні нехай невеликі, але все ж непідйомні для простого ентузіаста інвестиції 10-20 тисяч доларів.


основи бізнесу

У грі використовується спеціальна валюта - Linden Dollar, яка вільно обмінюється на справжні гроші. Курс - близько 300 "Лінденом" за долар. Він, звичайно, змінюється, але, в цілому, стабільний. Валюту можна купувати, продавати і навіть класти в банки (всі банки в грі, до речі, мають ліцензію для здійснення фінансових операцій в реальному світі).

Бізнес розробників компанії полягає, в основному, у продажу ділянок землі на просторах "Другого життя". На серверах Linden Lab змодельовано два материка, все інше місце займає океан. Будь-який бажаючий може придбати острівець в цьому безмежному морі, який з'явиться відразу після оплати його створення. На подібних приватних володіннях можна дозволити або заборонити виконання деяких скриптів (забезпечують дію зброї, польоти), обмежити доступ туди інших аватар. Сама компанія не втручається в те, що роблять господарі землі. Покинуті та неоплачені території, як і побудовані на них об'єкти, продаються з ігрового аукціону.

Ділянка розмірі 4000 "квадратів" коштує $ 1700.. Щомісячна орендна плата за нього не так вже й мала - $ 300.

До речі, бізнес з перепродажу землі в цій грі - найбільш прибутковий. На ньому і на креативному дизайні зробила капітал перша реальна доларова мільйонерка "Другого життя" Айлін Граеф. Її аватар, в зв'язку з цим, з'явився навіть на обкладинці вельми реального і авторитетного журналу Business Week.

Втім, бізнес тут намагаються робити багато. Для цього потрібно всього лише зареєструвати на сайті Linden Lab кредитну карту. Бути підприємцем у "Другого життя" простіше, ніж в першій, оскільки ніяка податкова інспекція тут нікого і ніколи шукати не буде. Та й законодавчої бази для регулювання угод у віртуальних світах не існує.

Що стосується самого бізнесу, то його варіантів - безліч.

Наприклад, дівчина з аватаром Amaro Vita відкрила мережу магазинів з продажу прикрас, які користуються стабільною популярністю. Деякі відомі психотерапевти мають у віртуальному світі клініки, де лікують пацієнтів від стресу (таку інформацію опублікував журнал Phsychologies).

Є в Second Life перукарні, де аватарам малюють модні зачіски, ательє, в яких шиють костюми за індивідуальними замовленнями (правда, продаються вони за невеликою ціною, приблизно $ 1 за комплект, але тут головне - взяти кількістю).

Можна спробувати створення транспортних засобів. Віртуальний автомобіль, літак, або яхта, розроблені якимось китайським або індійським програмістом , В залежності від складності можуть коштувати від $ 10 і вище. Правда, недавно компанія Toyota мало не обрушила цей маленький бізнес, почавши пропонувати відвідувачам онлайн-світу безкоштовно нову модель свого легковика Scion. На щастя, все обійшлося - виробника вмовили-таки продавати віртуальні машини за "Лінда".

На території "Другого життя" працюють і сотні дизайнерських ательє, які за невелику плату допоможуть вам побудувати будиночок на вашій ділянці і зі смаком його оформити. Це може бути і не будинок, а допустимо, копія "Президент-Готелю" в Москві. Архітектори та програмісти "намалюють" його один до одного, з працюючим фонтаном у дворі. Це теж бізнес, нехай і висококонкурентний, але при належній організації приносить доходи.

Тут можуть спрацювати найнесподіваніші рішення. Хтось Петер Стинберген, наприклад, відкрив у віртуальному світі бюро перекладів. Послуга виявилася досить популярною, оскільки у "Другого життя" теж існує мовна проблема. Зараз бюро виконує сотні замовлень і бере оплату в 2-4 "линден-долара" за слово. У цій компанії за цілком реальну зарплату працюють вже 50 осіб.

Пільгові умови в Second Life надані для освітніх і благодійних програм. Тут читають лекції викладачі Гарварда, проводять збір коштів різних фондів. Словом, проектів, реалізація яких у віртуальному світі може принести дуже навіть реальні заробітки, дуже багато.

Дуже важливим є той факт, що віртуальну економіку досі практично не торкнулася криза. Курс "линден-долара" залишається стабільним, бізнес працює. Очевидно, фінансові схеми віртуальних світів діють все ж дещо по іншому сценарію, ніж той, який пропонує реальність.


Як працює "Друге життя"?

Сам скрипт Second Life написаний на мові Linden Scripting Language (синтаксис "C" або "Java"). Комп'ютер користувача працює з ним за допомогою невеликої програми-клієнта (на відміну від монструозного софта сучасних онлайн-ігор, розмір дистрибутива "Другого життя" - всього близько 70 Мб). Байт-код зберігається на сервері, там і виконується, що значно знижує навантаження на канал передачі даних. На кожному сервері працюють один або два симулятора, які моделюють ділянку землі розміром 4000 квадратних метрів. На ньому можуть одночасно перебувати 100 користувачів. Система працює розподілене. Кожен сервер безпосередньо пов'язаний лише з тими, на яких моделюються сусідні території.

Оскільки програмне забезпечення створювалося вже давно, воно сильно застаріло і має серйозні обмеження у використанні. Зображення в грі теж, м'яко скажемо, залишає бажати кращого. Незважаючи на це, вимоги до комп'ютера гравця і якості зв'язку з Інтернетом немаленькі (DSL або кабельний модем 256 Кбіт / с, процесорів 1 Ггц ОЗУ 256 Мб, відеокарта GeForce 4mx). Але навіть при їх дотриманні графіка все ж "пригальмовує", об'єкти завантажуються досить повільно. Програмісти вважають, що в цьому винна незграбна віртуальна машина, яка встановлена ​​на серверах компанії. Але це поки не дуже шкодить популярності проекту.

Переваги програмного забезпечення "Другого життя" полягають в тому, що її скрипти можуть взаємодіяти із зовнішніми web-додатками по протоколу http. Тобто, можна створити скрипт, який буде транслювати у вас на сайті все, що відбувається на якомусь певному ділянці землі Second Life (зрозуміло, якщо господар його дозволить вам виконати подібний фокус). Або, навпаки, на вашій ділянці в грі можна організувати потокову аудіо-, відеотрансляцію з зовнішнього джерела (так проводяться конференції та семінари).

За допомогою скриптів (які, правда, попередньо доведеться написати) можна переміщати предмети, виконувати різні команди, наприклад, змусити створений вами об'єкт рухатися по землі - як автомобіль, або по повітрю - як літак, можна поміняти його форму і колір. Основні графічні об'єкти в грі - prim (примітиви). Це стандартні блоки, з яких, як з цеглинок, можна зібрати все що завгодно. Якщо кілька примітивів складають єдине ціле, то кожен з них може містити скрипт, який буде передавати іншим необхідні параметри, що і забезпечує загальну взаємодію.

Аватар в віртуальному світі може не тільки бігати і ходити, але навіть літати і переміщуватися на інші континенти. При необхідності через ігрову систему можна спілкуватися за допомогою голосового зв'язку.

Вбудований в клієнт графічний редактор дозволяє у візуальному режимі створювати різноманітні будівлі, техніку, деталі, зображення і навіть монументальні скульптури. Втім, багато що можна робити і на власному комп'ютері, за допомогою " фотошопа ", Наприклад, а потім вже закачувати свої творіння в Second Life. Правда, доведеться при цьому дотримуватися певних параметри: дозвіл і формат.


туманні перспективи

У найближчі роки віртуальних світів, як, втім, і соціальним мережам, таким, як Facebook, пророкують забуття. Вважається, що через деякий час інтерес до них буде втрачено, звідти підуть інвестори, а значить, багато проектів закриються. Як приклад наводиться Google, який вже закрив свій проект віртуального світу, мотивуючи це тим, що компанії необхідно зосередитися на своїх основних завданнях.

Втім, існує і діаметрально протилежна думка. Деякі фахівці вважають, що з розширенням широкосмугового доступу в Мережу весь Інтернет стане якоюсь подобою віртуального світу, а аватар можна буде переміщати з однієї гри в іншу простим перетягуванням мишки. Одне можна сказати з упевненістю: сьогодні світ Second Life вже став частиною реального життя.

Едуард ТРОШИН

PS Тих, хто має перспективні інвестиційні проекти і бізнес-плани, пов'язані з віртуальним світом Second Life або іншими популярними MMOG, хоче надати їх розголосу, знайти однодумців і інвесторів - пишіть на адресу [email protected] з поміткою "Бізнес-план". Ми опублікуємо бізнес-плани в газеті і допоможемо реалізувати їх в віртуальної реальності .


Довідка "КВ"

Фізично світи Second Life розташовуються в двох дата-центрах - в Сан-Франциско і Далласі, на двох з гаком тисячах серверів під управлінням Debian Linux.

На даний момент в світі Second Life - 15 млн зареєстрованих користувачів, з них - не менше п'яти мільйонів активних. Щоденний грошовий оборот "Другого життя" становить, за різними оцінками, від $ 2 млн до $ 5 млн.

Як працює "Друге життя"?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей