* Политика новости » Банки »

* *

Повернення ювелірних виробів за законом про захист прав споживачів: умови і терміни

 1. гарантійні правила
 2. Гарантія на ювелірку
 3. здійснення повернення
 4. складання претензії
 5. висновок

Відповідно до чинного законодавства, громадяни можуть повернути предмет продавцеві протягом 14 днів. Причому причина такого вчинку не має значення. Але є перелік товарних продуктів, які не можна обмінювати, якщо вони виконані якісно.

У цей список входять також і товари, що відносяться до ювелірних. Тим часом, коли мова йде про повернення ювелірних виробів, закон допускає деякі винятки.

гарантійні правила

Чи підлягають обміну та поверненню ювелірні вироби? Як вже було сказано вище, цей вид товарів входить в список продуктів, які не можна змінювати і обмінювати. Але це правило діє тільки по відношенню до продукції, яка виконана в належній якості. Бракованих речей воно не стосується.

Щоб дати відповідь на питання, потрібно звернутися до законодавства Щоб дати відповідь на питання, потрібно звернутися до законодавства. Вісімнадцята стаття цього документа вказує, що якщо громадянин помітив на товар шлюб, він може його повернути. Але важливо звернути увагу на два аспекти:

 1. Ланцюжок, дорогий годинник, сережки та інші ювелірні вироби, не повинні бути куплені зі знижкою, встановленої через наявність шлюбу. Коли купується знижений у ціні товар, це автоматично вказує на те, що клієнт ознайомлений з фактом наявності дефектів. Повернути товар, придбаний при таких обставини, не вдасться.
 2. Здати товар назад можна, тільки коли особа, яка є продавцем, що не попередило покупця про наявність дефекту.

Якщо має місце щось з вищеописаного, повернути кошти не вдасться.

Чи можна обміняти ювелірну прикрасу, якщо ж покупець не знав про наявність шлюбу заздалегідь? Дев'ятнадцята стаття вже згадуваного нормативного акта вказує, що покупець має право здати товар на протязі всього періоду дії гарантії на виріб (це стосується і ювелірних виробів).

Зразок складання претензії на неякісне надання послуг .

Це важливо знати - як і куди скаржитися на лікарів .

А тут зразок колективної скарги на керівника.

Гарантія на ювелірку

Конкретні гарантійні строки безпосередньо залежать від виду виробу і його виробника. Однак бере участь в цьому процесі і законодавець. Сьогодні можна виділити наступні види гарантій, що поширюються на ювелірні вироби:

 1. Від виробника. Зазвичай становить шість місяців, хоча можливі й інші строки.
 2. Від продавця. Може перевищувати зазначений вище період, але встановлюється виключно добровільно.
 3. За законодавством. Якщо гарантійний строк не встановлений, він регулюється законодавчими нормами. Покупець має право повернути ювелірний виріб в магазин протягом як мінімум двох років (при наявності дефекту, утвореного на виробництві або під час транспортування товару до торговій точці).

Увага! Навіть якщо компанія, що випустила продукт, дає гарантію в шість місяців, а дефект виявлений після цього часу (але в межах 2-х років), виріб все одно можна повернути.

Чи можливе повернення ювелірних виробів в магазин по гарантії Чи можливе повернення ювелірних виробів в магазин по гарантії? Щоб мати можливість скористатися гарантійним терміном і повернути товар, на ньому повинні бути дефекти.

Причому важливою умовою є утворення ушкоджень під час виробництва, при доставці в торгову точку або в самому ювелірному салоні. Якщо причиною появи дефекту стали дії самого громадянина, отримати свої кошти назад він не зможе.

Крім того, необхідно звертати увагу на максимальний термін служби продукту. У випадку з ювелірними предметами, він не може перевищувати десяти років.

Слід зазначити, що при виявленні видимого дефекту, повернути товар необхідно протягом чотирнадцяти днів з моменту покупки. У разі з прихованим браком, можна звертатися протягом усього терміну дії гарантії.

здійснення повернення

Уже згадуваний закон «Про захист прав споживачів» надає покупцям певні права. В першу чергу - право повернути бракований товар. Крім того, подібні дії можна здійснити в разі, коли:

 1. На виробі відсутній проба. У більшості випадків подібна ситуація виникає з прикрасами, привезеними з Туреччини і Китаю.
 2. Проба не відповідає реальному стану справ (реальної пробі, матеріалу).
 3. Ювелірний виріб зламалося через кілька днів після початку експлуатації (наприклад, почали випадати камені з вставок, зламався механізм інкрустованого пристрої, перестав працювати замок).

У всіх цих випадках обмін і повернення ювелірних виробів - законне право покупця, перешкоджати реалізації якого співробітники ювелірного магазину не має права.

Крім того, хоча ювелірний товар, виконаний якісно, ​​повернути не можна, покупець все ж має право звернутися з подібним проханням до співробітника магазину. Деякі торговельні точки йдуть назустріч покупцям і готові обміняти виріб, якщо воно просто не підходить (наприклад, за розміром).

Довідка! Щоб уникнути проблем в майбутньому, рекомендується відразу обумовлювати з продавцем можливість здачі прикраси в певні терміни.

Повернення ювелірних виробів неналежної якості проводиться в тій же точці, де вони були придбані. Спершу потрібно просто звернутися до продавця і описати йому суть виниклої проблеми. У деяких випадках торгова точка може повернути кошти без зайвих процедур, в інших - потребують проведення експертизи.

В такому випадку необхідно скласти претензію (в письмовій формі), після чого подати її продавцеві. На підставі цього паперу виріб буде направлено на експертизу (вона оплачується за рахунок торгової точки). По її закінченні оформляється висновок. Якщо з його складу буде слідувати, що шлюб є ​​заводським, ювелірний салон відшкодувати збиток або замінить товар.

Читайте як правильно скласти скаргу .

За посиланням інформація про повернення подарункового сертифіката.

складання претензії

Якщо торгова точка блокує повернення ювелірних прикрас без проведення експертизи, громадянину доведеться скласти претензію. Структура цього документа виглядає наступним чином:

 1. Шапка. Спочатку покупцеві необхідно вказати, в який магазин буде направлений документ (повна назва торгової точки), після чого прописати особисті дані.
 2. Основна частина. Після того як шапка буде складена, необхідно описати суть виниклої проблеми. Тобто, спочатку покупець вказує, що саме і коли він придбав в цьому магазині, після чого описує проблеми, пов'язані з ювелірним виробом.
 3. Вимоги. Далі громадянин повинен висунути певні вимоги. У згоді з законом «Про захист прав споживачів», ювелірні вироби поганої якості, придбані громадянином, є підставою для того, щоб покупець вимагав:
  • обміну вироби на таке ж або більш дороге (з доплатою покупця) або більш дешеве (з поверненням різниці вартості);
  • ремонту вироби за рахунок закладу, яке його продало або компенсації вартості ремонтних робіт, оплачених покупцем;
  • знижку, яка покриває дефект;
  • повернення повної вартості товару.
 4. Список додається документації. Потрібно прописати всі папери, що прикріплюються до претензії (товарний чек, квитанція про оплату ремонту, висновок експертизи, в залежності від конкретної ситуації).
 5. Дата подачі та підпис.

Увага! Подана претензія є підставою для ініціювання судового розгляду в разі, якщо торгова точка відмовиться виконувати вимоги клієнта.

висновок

Таким чином, чинне законодавство надає покупцям право повертати товар протягом чотирнадцяти днів, однак є список винятків з цього правила. Чи можна повернути ювелірний виріб назад в магазин?

Якщо його якість відповідає ціні, провести подібну процедуру не вийде. Але це правило не стосується бракованих виробів. Дефекти є підставою для повернення або обміну товару.

Чи можна обміняти ювелірну прикрасу, якщо ж покупець не знав про наявність шлюбу заздалегідь?
Чи можливе повернення ювелірних виробів в магазин по гарантії?
Чи можна повернути ювелірний виріб назад в магазин?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей