* Политика новости » Банки »

* *

Повернення неякісного товару згідно із законом про захист прав споживачів

 1. Повернення неякісного товару за законом
 2. Порядок повернення бракованого товару в магазин
 3. Як оформити повернення бракованого товару постачальнику
 4. Як повернути товар по гарантії
 5. В який термін можна повернути товар
 6. Чи можна повернути гроші за бракований товар

Бажання, а іноді і необхідність в поверненні товару виникає коли покупка не відповідає очікуванням покупця, а також має будь-які дефекти.

Тому для того, щоб повернути невідповідну покупку потрібно обов'язково вказувати причину, по якій та чи інша покупка не буде прийнята споживачем.

Повернення неякісного товару за законом

Будь-яка людина хоч раз у житті стикався з такою проблемою як повернення товару. Але не всі знають з яких причин і в яких випадках це можна зробити.

Коли купується продукт не відповідає законодавчим нормам, то його слід повернути або обміняти, також покупець має право запросити адміністрацію магазину повернути свої кошти, які були сплачені за даний продукт.

Для того, щоб повернути товар на законних підставах необхідно знати якими характеристиками він повинен володіти перед покупкою. Ці особливості якісних товарів прописані в законі "Про захист прав споживачів":

 • купується продукт повинен відповідати договору купівлі-продажу;
 • купується продукт повинен відповідати законодавчим нормам про якість харчової продукції;
 • має бути обов'язкове відповідність опису, яке є в магазині;
 • обов'язкова наявність характеристик, які позначають його застосування щодо безпосереднього призначення.

Всі перераховані вище критерії вказані в законодавчих нормах нашої країни. Якщо у купленого вироби присутні всі зазначені риси, то його повернути не можна, за винятком наявності в ньому шлюбу.

Всі права, якими володіє кожен потенційний покупець зафіксовані в 18-ї статті закону "Про захист прав споживачів".

Завантажити закон «Про захист прав споживачів»

Порядок повернення бракованого товару в магазин

Якщо ви придбали товар в інтернет магазині і він виявився бракованим, то необхідно зробити його повернення назад постачальнику, при цьому в претензії вказати про наявність шлюбу.

Після того, як споживач бракованого продукту направив свою претензію продавцеві необхідно чекати відповіді з боку адміністрації магазину.

У претензії можна вказати два варіанти вирішення подібної ситуації:

 • зажадати повернення грошей за бракований товар (продукт);
 • зажадати обміняти покупку такої ж марки, але без шлюбу.

Завантажити зразок претензії

Дирекція магазину повинна видати свою відповідь протягом 10 днів з дня надходження претензії. У відповіді повинно бути вказано згоден продавець з вашими вимогами.

Коли продавець надає свій позитивну відповідь для подав претензію. То в найкоротші терміни споживачеві повинні бути повернутий його товар на обмін.

Якщо в магазині немає в наявності точно такого ж продукту на заміну, то продавець зобов'язаний повернути замінює продукт. Якщо заміняє виріб відрізняється від бракованого за ціною, то різниця повинна бути сплачена.

Відповідно якщо ціна більше, то доплачує покупець, а якщо менше, то продавець видає суму різниці.

У більшості випадків постачальники приймають позитивні рішення для тих, хто подає скаргу. Щоб не псувати свою репутацію.

Ще варто подивитися статтю, що розповідає про те, протягом якого часу можна повернути товар з чеком в магазин.

Як оформити повернення бракованого товару постачальнику

Повернення від покупця бракованого товару можливий, відповідно до закону "Про захист прав споживачів". Якщо шлюб виявляється після отримання вироби споживачем, то варто правильно скласти претензію і направити її постачальнику.

Претензія складається в письмовому вигляді і направляється в магазин:

 • Особисто можна принести в магазин;
 • Направити поштою, але обов'язково рекомендованим листом;
 • Написати електронну скаргу на сайт компанії, в якій купується товар.

Такий вид відправки претензії використовується, в основному, при покупках в інтернет магазинах.

Для того, щоб претензія була вчасно розглянута необхідно зробити її в двох примірниках. Один з яких залишається у покупця, а інший направляється до керівника магазину.

Також слід проставлення підпису начальства магазину на самій претензії, що буде свідчити про ознайомлення з нею.

Після подачі претензії необхідно чекати термін в 10 днів для отримання відповіді від продавця. Якщо відповідь не буде задовільним, то варто звернутися в судову інстанцію з позовною заявою.

Обмін бракованого товару на якісний може піти чимало часу. Даний період може залежати від того, на скільки швидко і правильно буде зроблена експертиза.

Про повернення побутової техніки написано в цій статті .

Як повернути товар по гарантії

Повернення несправного товару по гарантії є найшвидшим і надійним способом для захисту прав споживачів. В основному, гарантійним терміном мають побутові предмети і електроприлади.

При покупці кожного клієнта магазин видає гарантійний талон, в якому буде сказано як і на яких умовах можна повернути телефон, або здати на ремонт.

Тому, в разі, коли трапляється поломка якого-небудь продукту покупки необхідно попрямувати в сервісний центр, який вказаний в талоні. У даній центрі буде проведена технічна експертиза. І якщо продукт був несправний не з вини покупця, то його безкоштовно відремонтують або замінять на інший, але такої ж марки.

В який термін можна повернути товар

Якщо на купується предмет був виданий гарантійний бланк, то повернути його в магазин можливо до закінчення терміну гарантії.

За всіма іншими категоріями виробів, які не володіють гарантійним терміном можна повернути їх в будь-який час, коли виявляється якась несправність в ньому. Всі терміни для повернення купленої продукції описані в 19-ої статті закону "Про захист прав споживача.

Чи можна повернути гроші за бракований товар

Для того, щоб магазин повернув покупцям гроші за покупку невідповідної якості необхідно такі вимоги вказувати в претензії.

У разі прийняття позитивного рішення для покупця керівництво магазину повинно виплатити грошові кошти в сумі, що дорівнює при покупці виробу. Якщо ж продавець занижує суму для виплати, то покупець має право подати на нього позов до суду.

На практиці все продавці хочуть не випускати своїх потенційних клієнтів. І тим більше утримати вже наявних. Тому в більшості випадків виплачуються грошові кошти за неякісні товари.

Якщо у Вас є питання, проконсультуйтеся у юриста

Поставити своє запитання можна в форму нижче, в віконце онлайн-консультанта справа внизу екрану або зателефонуйте за номерами (цілодобово і без вихідних):

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей