* Политика новости » Банки »

* *

Акт повернення товару постачальнику: зразок і правила складання

 1. Загальні дані та призначення документа
 2. Розробка акта
 3. Критерії формування паперу
 4. Процес і правила написання
 5. важливі деталі

При здійсненні товарно-грошового обороту нерідкі випадки з придбанням виробів неналежної якості або продукту, який відповідає заявленим виробником характеристикам. У подібних ситуаціях законодавство дозволяє покупцеві повернути покупку. Однак ця процедура потребує підкріплення цього факту особливим документом. Наша стаття оповідає про нюанси розробки форми, використовуваної для вирішення подібних ситуацій - актах повернення продукту.

Загальні дані та призначення документа

Коли ви купуєте різну продукцію, і такий товар не задовольняє купівельні потреби в зв'язку з рядом причин, виріб завжди можна повернути. Однак для успішного виконання цього завдання має бути невелика тяганина з документами. У рідкісних ситуаціях буває, що досить заповнити акт на повернення продукції - і проблема стає вирішена.

Варто пам'ятати, що потрібно правильно заповнювати бланки, щоб угода пройшла успішно. Якщо ви допустите помилку в складанні такого формуляра, захід по поверненню товару стає приречене на провал.

Покупець має право оформити такий документ, якщо якість продукції не відповідає заявленому продавцем аналогу, товар бракований, містить дефекти або характеристики продукту при продажу не мали адекватного опису. У тому випадку, коли продукція виявилася неякісною, повернення подібного товару проходить тільки після проведеної експертизи.

У тому випадку, коли продукція виявилася неякісною, повернення подібного товару проходить тільки після проведеної експертизи

Факт повернення некондиційного товару обов'язково супроводжується спеціальним документом, де вказують всі деталі угоди - актом

Щоб така процедура пройшла позитивно, клієнт організації правильно заповнює документ, що має назву «бланк-накладна на повернення товару постачальнику». Цей папір обов'язково присутній на момент зворотної операції. При складанні такого формуляра не забувайте вказувати причину відмови від товару - цей момент обов'язковий при заповненні документів подібного роду.

Розробка акта

Щоб зворотна угода пройшла успішно, і покупець повернув витрачені кошти, потрібно правильно заповнити бланк відповідно до законодавства РФ і всім нормативними актами. Слід вносити такі дані:

 1. Титульний блок відомостей. Сюди увійдуть час, число, рік і місце складання документа.
 2. Інформація про покупця і продавця. У цій графі потрібно вказати статус, прізвище, ім'я та по батькові представників обох сторін конфлікту.
 3. Нумерація форми. Обов'язково внесення в акт найменування і номери паперу. За цими даними висуваються умови формування договору.
 4. Суть проблеми. Постраждала сторона коротко описує ситуацію. Тут доцільно вказати причину повернення, детально розписати проходження цього заходу і позначити точну кількість продукції, що підлягає обміну за власний кошт.
 5. Вказівка форми повернення коштів. В цьому розділі описують, яким способом оплачувався товар і формат, в якому фінанси повернуться до покупця. Додатково відзначають і терміни, протягом яких замовник зобов'язується повернути кошти.

Обов'язковим етапом тут стає вивчення формуляра і підписання бланка усіма сторонами-учасницями. Цей папір заповнюється вручну і за допомогою ПК. Робити ксерокопію документа можна необмежену кількість разів, найважливіше, щоб в складанні брали участь дві сторони, і у кожного представника був екземпляр на руках.

Робити ксерокопію документа можна необмежену кількість разів, найважливіше, щоб в складанні брали участь дві сторони, і у кожного представника був екземпляр на руках

Документ складається в довільній формі, причому його роздруковують на комп'ютері або пишуть від руки

Якщо вам належить такий захід, зразок акту повернення товару неналежної якості представлений в нашому огляді. Пропонуємо ознайомитися з типовою формою і завантажити бланк, пройшовши по цієї засланні.

Критерії формування паперу

Брати участь в заповненні форм можуть директори фірм або призначені уповноважені особи. При підписанні паперу особою, яка здійснює представницькі функції, друга сторона процесу має право вимагати подання довіреності, яка дає таке право. В нотаріально завіреному документі є позначка, що представник уповноважений займатися такими договорами і погоджувати повернення продукції. Тут важливо звірити період, на який оформлена довіреність з реальною датою створення акта.

Тут важливо звірити період, на який оформлена довіреність з реальною датою створення акта

Попередня обопільна звірка тексту документа вбереже обидві сторони від ймовірних непорозумінь

Коли угода вже сформовано, перед тим як ставити печатки, зацікавлені сторони перевіряють акт на наявність помилок. На цьому ж етапі визначають, чи влаштовують зазначені умови всіх учасників і звіряють терміни дію формуляра. Часто до подібного документу прикріплюють допоміжні паперу, що стосуються оплати і передачі продукції замовнику.

Процес і правила написання

Причини, за якими відбувається операція подібного роду, бувають різними. Найбільш часто зустрічається варіант з бажанням покупця повернути продукцію, яка відповідає заявленим критеріям і якості. Така процедура досить часто зустрічається в наш час і в подібних випадках з оформленням документа не виникає труднощів. Що стосується самого бланка «акт повернення товару постачальнику», зразок цієї форми зазвичай є у постачальника в типових паперах.

Часто бувають випадки, коли сторона повертає продукції по непотрібності, і це не має ніякого відношення до якості товару. Якою б не була причина повернення, подібний факт неодмінно фіксують в договорі. Це вкрай важлива умова.

Сьогодні законодавство не пред'являє ніяких офіційних вимог для складання такого документа. Вміст основного розділу бланка боку описують в довільній формі. Що стосується завдання, як скласти потрібний вам документ, тут існують певні нормативи і правила.

Що стосується завдання, як скласти потрібний вам документ, тут існують певні нормативи і правила

Типовий формуляр на повернення товару

Щоб виключити появу непорозумінь між сторонами, неухильно дотримується процедура вивчення договору усіма що представниками. Причому досвідчені постачальники прикладають порожній формуляр такого документа до партії, що поставляється, щоб мінімізувати трудові витрати. Не має значення, з яких причин складається акт, але важливий єдиний порядок оформлення паперу. У структуру такої форми обов'язково потрібно записати наступні факти:

 • дата і час складання договору, номер акта і назва цієї форми;
 • дані про двох сторонах-учасників процедури;
 • підставу, через якого повертається продукція;
 • перенаправлення до необхідної накладної, що відноситься до здійснення покупки;
 • ініціали та підписи беруть участь представників процесу.

У тому випадку, коли товар повертають без формування і підписання такого паперу, у обох сторін можуть виникнути серйозні проблеми з податковою службою - адже подібна операція вважається шахрайством і укриттям від сплати державних внесків. Адже відсутність завірення документа прирівнює розмір отриманих коштів за продукцію до доходу компанії, що здійснила поставку. Відповідно, фіскали вимагають сплатити збір у скарбницю держави з цієї суми.

важливі деталі

Щоб правильно організувати повернення придбаної дефектної продукції, покупець поводить експертизу продукту з метою підтвердити шлюб в виробі. Якщо йдеться про термін придатності, визначити закінчення цього періоду зовсім неважко: на кожній продукції є дати виготовлення і остаточного використання продукту. У ситуаціях, коли товар був щільно упакований або має внутрішні пошкодження, недоступні при візуальному огляді, покупцеві практично неможливо встановити терміни придатності або шлюб. При таких обставинах потрібна експертиза.

При таких обставинах потрібна експертиза

Документ підписують всі учасники процесу повернення товару

Дослідження спірного вироби проводить компетентний фахівець. Висновок про результати огляду вказують як додаток до основної форми паперу. Подібний документ часто грає ключову роль в суперечці постачальника і покупця, оскільки висновок дає вичерпну відповідь про якість та відповідність конкретного товару прийнятим нормативам.

Перерахуємо прості правила, які підвищать шанси на успішне проведення подібних операцій. Список виглядає так:

 1. В інтереси кожного покупця входить збереження чеків та інших паперів, які свідчать про покупку.
 2. Недоцільно затягувати час з поверненням. Коли ви знайшли неполадки, доречно відразу ж повідомити про це продавця.

Якщо продавець згоден, що з товаром щось не так, у вас не виникне труднощів. Але ж іноді виникають ситуації, коли постачальник категорично відмовляється повертати вам фінанси. У таких випадках набагато важче оформити повернення. Тут не обійтися без проведення експертизи, яка зможе точно підтвердити непридатність продукції, і збору відповідні папери. Але навіть так у покупця немає гарантії, що операція пройде успішно.

Але навіть так у покупця немає гарантії, що операція пройде успішно

У спірних ситуаціях вирішальне слово залишається за висновками експерта, який проводив аналіз неякісної продукції

Вся викладена інформація стосується правильного формування акту на повернення товару постачальнику. Зразок заповнення цього формуляра наведено на нашому сайті і ви зможете ознайомитися з ним. Знання основ розробки і заповнення подібних бланків спрощує процедуру повернення грошей покупця за придбаний неякісний або невідповідний опису товар.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей