* Политика новости » Банки »

* *

Етикетки на горілку в Радянському Союзі

  1. Якою вона була, етикетка в Радянському Союзі?
  2. «Московська особлива» - еталон радянського виробництва
  3. Специфіка друку горілчаної етикетки в Радянському Союзі

Горілчана продукція в Радянському Союзі почала активно проводитися ще в 1923 році. Цікава особливість, що самої назви «горілка» деякий час і зовсім не було. До тридцятих готовий її називали хлібним вином. Як це не сумно, але з тих часів етикеток не залишилося, тому зі стовідсотковою впевненістю говорити, якою була етикетка на горілку на самому початку виробництва СРСР, ми не можемо. Однак більш пізні етикетки дійшли до нас в досить непоганому стані. Їх ми зараз і розглянемо.

Якою вона була, етикетка в Радянському Союзі?

Зрозуміло, особливих технологій виробництва в той час не було, тому всі етикетки були прямокутними або овальними. У 36-му році сталася стандартизація горілки як виду, а вже з 38-го року вона іменується саме «горілкою» або «горілкою особливою».

Одна з найстаріших етикеток, які дійшли до нашого часу, - «Горілка», що була випущена ще в сорокових роках минулого століття. Сам бренд існував до шістдесятих. Протягом усього цього часу дизайн не змінився. Відповідно до Держстандарту в той час на етикетці в обов'язковому порядку повинна розміщуватися інформація про виробника, відповідність продукту безпосередньо ГОСТу. Також місце інформація про міцності напою і обсязі пляшки. В принципі, основні вимоги залишилися актуальними і по теперішній час.

В принципі, основні вимоги залишилися актуальними і по теперішній час

Якщо поглянути на саму етикетку, ми бачимо, що вона була досить простою: логотип, обсяг, незвична для сучасників фортеця - 50%, назву, ГОСТ і дані про друк. Як таких особливих відмінностей тут немає. Хоча в той час вони і не були настільки необхідними, так як конкуренція на ринку була мінімальною.

Ситуація змінилася після закінчення Другої світової війни, коли горілчану продукцію радянського виробництва починають все активніше відправляти на експорт в інші країни. Так, в 50-х роках вперше на етикетці можна побачити англійське «Vodka». До цього нічого подібного не практикувалося.

«Московська особлива» - еталон радянського виробництва

Це дійсно так. «Московська особлива», яку почали випускати ще в 1938 році, стала свого часу одним з найбільш розкручених у всьому Радянському Союзі брендів алкогольної продукції. Однак масове її виробництво теж почалося тільки після закінчення військових дій на території Союзу. «Золоте» час горілки довелося на п'ятдесяті роки минулого століття.

Однак з'явилася вона задовго до цього. Її історія виробництва бере свій початок ще за часів існування царської Росії з 1894 по 1914 рік. Логічно, що горілкою вона тоді ще теж не називалася, а іменувалася столовим вином 40 градусів. Ім'я «Московська особлива» з'явилося значно пізніше. Нова назва напій знайшов тільки в 1924 році. Але змінилося не тільки воно. Зміни пережила і сама рецептура напою, хоч і незначно. Пізніше рецепт не змінюється століття. Що стосується етикетки, то вона друкувалася одним з найбільш старих способів - аніліновим (перший, який дозволяв отримувати тиражовану друковану продукцію у великій кількості).

Що стосується етикетки, то вона друкувалася одним з найбільш старих способів - аніліновим (перший, який дозволяв отримувати тиражовану друковану продукцію у великій кількості)

Етикетка була виконана в трьох кольорах, але навіть при такому невеликому різноманітності художникам вдалося створити дуже яскравий, особливий колорит продукту, що найкраще відповідав духу епохи і передавав настрій. Коротко охарактеризувати етикетку можна фразою «яскравість в строгому стилі». В середині 50-х років минулого століття «Московська особлива» вважалася одним з кращих брендів не тільки в Росії, але і у всьому світі, куди організовувалися поставки.

Примітно, що в Радянському Союзі було зареєстровано тільки два бренди медалей на етикетках в якості товарних знаків. І отримали такі медалі свого часу «Moskovskaya» горілка і «Stolichnaya» горілка.

Та продукція, що відправлялася на експорт, мала назву «Moskovskaya», що було написано курсивом. У той час його називали «оригінальний шрифт». Слово починалося з великої літери «М», а все слово було обрамлено рамкою, на якій були елементи товарного знака. Перед початком Великої Вітчизняної Війни горілку почали називати просто «Московська». «Особлива» і «особлива» самі собою досить швидко вийшли з оригінальної назви за непотрібністю. Після п'ятдесятих років приставку «особлива» відновлюють, однак дизайн етикетки на горілку залишається незмінним. Зелений колір став вже настільки звичним і канонічним, що відмовитися від нього вже просто не могли.

Зелений колір став вже настільки звичним і канонічним, що відмовитися від нього вже просто не могли

Спроби переробити дизайн, зрозуміло, були. Однак жодна з них не була успішною. Тому навіть до кінця ХХ століття «Московська особлива» так і залишалася майже незмінною. Можливо, це було й на краще. Навіщо міняти те, що споживачі цінують і люблять? Етикетка «Особливою» була впізнаваною далеко за межами Радянського Союзу. І це один з найяскравіших брендів, коли-небудь існували на вітчизняному ринку.

Специфіка друку горілчаної етикетки в Радянському Союзі

Так уже склалося історично, що дизайн етикетки горілки повинен в першу чергу підкреслювати якість продукту. Є суперечлива думка, що етикетка в Радянському Союзі була дуже блідою, невиразною і позбавленою смаку. Насправді це зовсім не так. Деякі з горілчаних етикеток, що існували в той період, можна назвати справжніми витворами мистецтва.

Тут є один важливий момент - реклама і маркетинг в Радянському Союзі практично були відсутні як вид. Тому єдиний спосіб привернути увагу аудиторії до горілчаної продукції - красива етикетка. Існував так званий «парадний» вид етикетки, де вказувався обсяг пляшки, бренд і фортеця. На етикетці ззаду пляшки були описані всі технічні властивості напою.

Безліч вимог висувалося до зовнішнього вигляду пляшок - кольоровість, художнє оформлення, текстове наповнення і т.д. Одним з провідних способів зробити етикетку більш привабливою була печатка складальними машинами «лінотип». Завдяки цьому на етикетку можна було наносити багатобарвні зображення. Горілчані етикетки ставали дуже привабливими і правильно естетично оформленими. Однією з представниць горілки з незвичайним і яскравим дизайном стала свого часу «Пшенична».

Однією з представниць горілки з незвичайним і яскравим дизайном стала свого часу «Пшенична»

На етикетці крім основних і звичних нам елементів можна також побачити яскравий пейзаж з імітацією масляної картини. Виглядає дуже яскраво. А в той період історії це було чимось абсолютно новим і незвичним для масового споживача. В основному завдяки дизайну «Пшенична» швидко завоювала любов покупців і стала дуже популярною. «Пшенична» стала справжнім еталоном і прикладом для наслідування. Саме вона була тим важливим кроком в історії вітчизняного виробництва етикетки, який направив його в сучасне русло. І нехай «Пшенична» не була удостоєна такої ж уваги і визнання, як свого часу «Московська особлива», її етикетка була дуже виразною і привабливою.

Ми розглянули лише кілька найбільш значущих і яскравих брендів радянської епохи. Насправді їх набагато більше і кожен має власні унікальні риси. Історія вітчизняної етикетки дуже цікава і багатогранна. І багато чому можна навчитися, повернувшись на кілька десятиліть в минуле.

Якою вона була, етикетка в Радянському Союзі?
Якою вона була, етикетка в Радянському Союзі?
Навіщо міняти те, що споживачі цінують і люблять?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей