* Политика новости » Банки »

* *

Заміна прав: марна трата грошей чи обов'язок?

  1. Зобов'язаний та не повинен
  2. Так може не міняти права?
  3. Що робити з техпаспортом
  4. Як бути зі страховкою
  5. Перелік документів і нюанси
  6. Скільки коштує?

Нове прізвище - нове життя. В основному, це стосується прекрасної половини людства, представниці якої рано чи пізно стикаються з проблемою заміни всіляких документів і посвідчень. Але чи обов'язково міняти водійське посвідчення, і в яких випадках це необхідно?

Згідно з чинним законодавством, автовласник зобов'язаний в 10-денний термін зробити перереєстрацію при зміні будь-яких даних, що стосуються транспортного засобу або його власника.

Зобов'язаний та не повинен

За порушення передбаченого законом терміну ні співробітники МРЕВ, ні будь-хто інший не може оштрафувати або іншим способом покарати водія. У співробітника ДАІ немає можливості виявити таке порушення - цивільний паспорт водій з собою возити не зобов'язаний. Про це сказав автопортали правозахисник і автор книг «100 аргументів проти штрафів ДАІ», «Аргументи Караваєва проти штрафів ДАІ» Володимир Караваєв.

Тобто, якщо вас зупинив співробітник ДАІ і хоче виписати штраф за те, що ви нібито не вчасно поміняли водійське посвідчення (ВУ) - можете сміливо телефонувати в службу довіри ДАІ і скаржитися на неправомірні дії інспектора.

Несвоєчасна заміна прав при зміні прізвища ніяк не карається

Максимум, що загрожує автолюбителю, який невчасно звернувся в МРЕВ для заміни прав - письмове пояснення. Його можуть зажадати співробітники МРЕВ під виглядом стягнення. Але, як розповів автопортали своє джерело в ДАІ, подібне трапляється вкрай рідко. Найчастіше процедура заміни прав (не важливо, своєчасна чи ні) відбувається без якихось ексцесів і затягування.

Так може не міняти права?

Є думка, що права краще не міняти, щоб обманювати співробітників ДАІ і виконавчі служби. Мовляв, якщо немає покарання - можна користуватися старим ВУ, де на ім'я вказаної в ньому водія, ДАІ і буде складати протоколи про порушення ПДР. А оскільки такої людини як би вже не існує - то і штраф можна не платити.

Ухилятися від штрафів за допомогою прав зі старим прізвищем не вийде

Не хочете - не міняйте, хоча за законом треба. Але це зовсім не означає, що вдасться ухилятися від штрафів. Як розповів автопортали Володимир Караваєв, виконавча служба рано чи пізно все одно знайде порушника, яке б прізвище він не носив.

Висновок: відмовитися від заміни ВУ з метою ухилення від штрафів сенсу не має.

Що робити з техпаспортом

Якщо при зміні прізвища (імені, по батькові) у вас на руках залишаються не тільки права зі старим прізвищем, але і техпаспорт на машину, ситуація докорінно змінюється.

Якщо права змінювати в принципі не обов'язково (благо, тепер досить мати техпаспорт для управління автомобілем), то техпаспорт доведеться обов'язково поміняти. В іншому випадку машину не вдасться зняти з обліку. Отже, продати, подарувати тощо. В даному випадку не допоможуть ні свідоцтво про шлюб, ні свідоцтво про зміну прізвища.

Якщо в техпаспорті вказана стара прізвище - не вдасться продати або подарувати авто

Втім, якщо в найближчому часі здійснювати якісь дії з автомобілем ви не збираєтеся - можна не поспішати. Ніяких санкцій за це також не передбачено.

Відзначимо, що в разі, якщо в правах стара прізвище, а в техпаспорті нова - проблем з розміщення / даруванні виникнути не повинно.

Як бути зі страховкою

Як вдалося з'ясувати автопортали, заміна прізвища / імені / по батькові не зобов'язує автовласника переоформляти ОСАГО або КАСКО.

Сьогодні в цьому немає ніякої необхідності.

Перелік документів і нюанси

Для заміни посвідчення водія в МРЕО вимагають:

- Свідоцтво про шлюб оригінал + копія
- заяву встановленого зразка (оформляють співробітники МРЕВ, потрібно тільки перевірити правильність даних)
- квитанцію про оплату коштів за бланкову продукцію та послуги ДАІ
- дві кольорові фотографії розміром 3,5х4,5 см
- діючу медичну довідку встановленого зразка, що підтверджує придатність до керування транспортним засобом відповідної категорії
- паспорт або документ, що його замінює
- чинне водійське посвідчення
- екзаменаційну картку водія

Важливо відзначити, що для заміни ВУ без складання іспитів факт керування транспортним засобом протягом останніх 12 місяців тепер підтверджувати не потрібно.

Нам відомо про випадки, коли в деяких МРЕВ для чогось вимагають і скасований талон порушень.

Нам відомо про випадки, коли в деяких МРЕВ для чогось вимагають і скасований талон порушень

Щоб з'ясувати, чи дійсно він потрібен при заміні прав, ми звернулися в один зі столичних МРЕВ. До слова, додзвонитися в будь-який МРЕВ завдання ще та - то зайнято постійно, то трубку ніхто не бере. Однак, за годину-дві «достукатися в рельсу» все ж можна. Ми уточнили в МРЕВ, чи потрібні для заміни прав картка і талон порушень, на що нам відповіли: «несіть всі документи. І їх теж - на місці розберемося ».

У свою чергу Департамент ДАІ заявив, що відсутність екзаменаційної картки не може послужити приводом для відмови в проведенні обміну посвідчень.

Цього вдалося досягти, до речі, завдяки зусиллям автожурналистов, деякі з яких раді були б замінити права старого зразка (часів СРСР) на водійські посвідчення нового зразка, та й екзаменаційні картки були б не проти надати, але вони були загублені. Факт отримання прав (разом картки) можна в МРЕВ за місцем їх видачі, але деякі з них вже не існують, а багато людей отримали посвідчення та екзаменаційні картки взагалі в інших країнах СРСР. Виходить замкнуте коло.

Наявність екзаменаційної карти при заміні прав є обов'язковою, але в ДАІ обіцяють бути лояльними до тих, хто її втратив

У зв'язку з цим в Департаменті пообіцяли, що вимагати екзаменаційну картку будуть тільки при її наявності. Однак, це стосується швидше тих, хто хоче замінити «радянські» права. Але не факт, адже наш джерело в столичній ДАІ сказав, що навіть без екзаменаційної карти кияни можуть поміняти права на Туполєва, 19 (МРЕВ-2). За його словами, заміна прав - профіль цього МРЕВ, і на відсутність карти співробітники можуть закрити очі, отримавши потрібну інформацію з бази. Головне, щоб було не втрачено чинне водійське посвідчення. При видачі нових прав, зауважимо, видається нова екзаменаційна картка.

Що стосується талона порушень, виявляється, він не входить до переліку обов'язкових документів. Те, що його можуть зажадати - мабуть, ініціатива деяких співробітників МРЕВ. Але вони цього робити не має права.

Скільки коштує?

Офіційно вартість заміни водійського посвідчення складе 207,90 гривень.

До цієї суму потрібно приплюсувати банківські послуги і послуги МРЕВ (близько 50 грн.), Медичну довідку (ціна - 170-200 грн.). Разом вийде близько 450-500 грн.

Що стосується заміни техпаспорта, з урахуванням всіх платежів, комісій і вартості самого техпаспорта, вийде майже та ж сума - близько 500 грн. (З них 390 грн. - сам техпаспорт, решта комисси, послуги та ін.).

джерело: АвтоПортал

Але чи обов'язково міняти водійське посвідчення, і в яких випадках це необхідно?
Так може не міняти права?
Скільки коштує?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей