* Политика новости » Банки »

* *

Ведення бухгалтерського обліку ІП: за спрощеною системою з нуля, доходи і витрати, для початківців

 1. Що це таке
 2. Бухгалтерія ІП в 2018 році
 3. Покрокова інструкція: як вести самостійно
 4. Бухгалтерський і податковий облік на ОСНО
 5. Робота на ССО
 6. Терміни здачі звітності в 2018 році: календар, таблиця
 7. Програма для ведення
 8. Самовчитель для початківців
 9. Доходи і витрати
 10. Нормативна регламентація

Ведення бухгалтерського обліку ІП - це процес, який включає в себе безліч нюансів і особливостей, без знання чого підприємець не зможе вести фінансові справи, відповідно до вимог

Ведення бухгалтерського обліку ІП - це процес, який включає в себе безліч нюансів і особливостей, без знання чого підприємець не зможе вести фінансові справи, відповідно до вимог. Існує кілька режимів оподаткування, якими може скористатися ВП. Кожен з методів має свої плюси і мінуси.

Зміст статті

Що це таке

Бухгалтерський облік - це система збору інформації про засоби організації і її зобов'язання. Облік повинен вестися безперервно, включаючи в себе всі господарські операції.

Бухгалтерський облік потрібно для отримання достовірної інформації про організацію.

Отримані дані дозволять: Отримані дані дозволять:

 • запобігти негативним результати господарської діяльності;
 • визначити господарські резерви організацій для створення стійкої фінансової ситуації;
 • дотримуватися законодавства, встановлене щодо підприємців;
 • контролювати господарські операції і визначати їх доцільність;
 • контролювати майно і відстежувати його рух;
 • контролювати використання ресурсів компанії;
 • контролювати діяльність компанії, відповідно до встановлених норм.

Бухгалтерія ІП в 2018 році

Федеральний закон «Про бухгалтерський облік» від 06.12.2011 № 402-ФЗ встановлює, що індивідуальний підприємець не зобов'язаний вести бухгалтерський облік. Незважаючи на це, IP повинен звітувати перед державою у формі податкового обліку.

Під податковим обліком мається на увазі збір даних, які використовуються для визначення податкової бази і розміру платежів. Обов'язок із ведення цього обліку лягає на всіх підприємців. До цього виду звітності додаються інші документи, робота з якими може викликати проблеми у новачків.

Бухгалтерський і податковий облік - це різні поняття. Але поза правової сфери прийнято називати обидва терміни одним і тим же виразом.

Покрокова інструкція: як вести самостійно

Покрокова інструкція для самостійного ведення бухгалтерського обліку ІП: Покрокова інструкція для самостійного ведення бухгалтерського обліку ІП:

 1. Розрахувати приблизні доходи і витрати. Отримані цифри будуть потрібні для розрахунку податкового навантаження.
 2. На основі отриманих даних можна вибрати відповідний режим оподаткування. Обраний спосіб сплати податків буде впливати на розмір майбутніх перерахувань до державного бюджету. Для розрахунку податкового навантаження можна звернутися за безкоштовною консультацією.
 3. Кожен з режимів має свої правила податкової звітності.
 4. ІП повинен визначитися, чи потрібне йому наймати сторонніх працівників. Якщо підприємець матиме трудові договори, то йому буде потрібно заповнювати додаткові звітності. Їх кількість буде прямо залежати від кількості працівників. Також наявність співробітників змушує вести кадрову документацію.
 5. Кожен податковий режим буде мати свій календар виплат і передачі звітностей. За недотримання термінів ІП буде покараний за допомогою штрафів, пені та недоїмок.
 6. Далі потрібно визначитися з формою бухгалтерського обслуговування. Якщо ІП використовує прості режими, то бухгалтерію дозволяється вести самостійно. Для запобігання помилок рекомендується використовувати різні програми-помічники. Але в деяких випадках, коли ведення бухгалтерії буде ускладнено кількістю господарських операцій або системою оподаткування, краще звернутися за послугами аутсорсингу.
 7. Всі документи повинні зберігатися. Договори, підтвердження доходів і витрат, виписки з банку, звітності та інші папери повинні зберігатися до закінчення трирічного терміну після зняття ІП з реєстрації.

Бухгалтерський і податковий облік на ОСНО

Звичайна система оподаткування має на увазі, що ІП буде вести бухгалтерію в стандартному режимі. ОСНО - це найбільш трудомістка і складна система, якій варто користуватися тільки в разі, якщо не можна використовувати інші режими. Найчастіше використовується, якщо підприємець працює в галузі, де спостерігається високий попит. У таких випадках споживачі буду в першу чергу звертати увагу на повноцінного платника податків.

Якщо індивідуальний підприємець використовує звичайну систему, то він повинен: Якщо індивідуальний підприємець використовує звичайну систему, то він повинен:

 • вести книги покупок і продажів;
 • вести книгу обліку витрат і доходів;
 • виставляти рахунки-фактури і реєструвати їх при необхідності в журналі;
 • при наймі працівників ведеться кадровий облік.

Сплата податків на ОСНО:

 • внесок в ПФР;
 • податок на додану вартість 18%;
 • ПДФО становить 13% з доходу після вирахування витрат, які мають документальне підтвердження, якщо такого немає - віднімається не більше 20% від доходу;
 • страхові внески і ПДФО працівників;
 • сплата інших видів податків, встановлених в регіоні діяльності.

Плавила надання звітності до податкової інспекції:

 • з ПДВ - до 25 числа наступного місяця після звітного періоду;
 • по ПДФО - до 30 квітня наступного року після звітного;
 • звітність за найманих працівників у позабюджетні фонди.

Робота на ССО

Ведення бухгалтерії на ССО набагато простіше, так як від підприємця потрібно здавати тільки одну декларацію на рік Ведення бухгалтерії на ССО набагато простіше, так як від підприємця потрібно здавати тільки одну декларацію на рік. Крайній термін здачі цієї декларації - 30 квітня наступного року за звітним.

При використанні ССО Доходи 6% підприємець може вести бухгалтерію самостійно. До сплати потрібно 6% від загального доходу. Також буде потрібно виплачувати аванс, сплачена сума буде врахована при розрахунку річного податку.

Також існує альтернативна версія ССО - Доходи мінус витрати. Цей спосіб має на увазі необхідність збору документів, які стануть доказом факту існування витрат і їх обгрунтованості. Коректне оформлення цих документів - важлива частина, без якої ведення ССО за такою схемою буде неможливо. Якщо ж витрати не обгрунтовані, або вони не потрапляють до переліку, затвердженого статтею № 346.16 НК РФ , То вони не будуть враховані.

Терміни здачі звітності в 2018 році: календар, таблиця

Існують обов'язкові звіти, що здаються в:

 • ПФР за формою СЗВМ до 15 числа місяця, наступного за звітним;
 • ФСС за формою 4-ФСС до 20 числа в паперовій формі і до 25 числа в електронній формі місяця, наступного за звітним періодом.

Таблиця-календар здачі звітності для індивідуальних підприємців у 2018 році.

Режим оподаткування Квартали Перший Другий Третій Четвертий ССО Аванс - до 25 квітня. Аванс - до 25 липня. Аванс - до 25 жовтня. Декларація і виплата за рік - до 30 квітня. ЕНВД Декларація до 20 квітня.

Виплата- до 25 квітня.

Декларація до 20 липня.

Виплата- до 25 липня.

Декларація до 20 жовтня.

Виплата- до 25 жовтня.

Декларація до 20 січня.

Виплата - до 25 січня.

ЕСХН Не потрібно. Аванс за півроку - до 25 липня. Не вимагається. Декларація та сплата податку за рік - до 31 березня. ОСНО Декларація з ПДВ до 25 квітня.

Виплата ПДВ - до 25 червня.

Декларація з ПДВ до 25 липня.

Виплата ПДВ - до 25 вересня.

Авансовий платіж ПДФО - до 15 липня.

Декларація з ПДВ до 25 жовтня.

Виплата ПДВ - до 25 грудня.

Авансовий платіж ПДФО - до 15 жовтня.

Декларація з ПДВ до 25 січня.

Виплата ПДВ - до 25 березня.

Декларація ПДФО - до 30 квітня.

Виплата ПДФО за рік - до 15 липня.

Якщо ж ІП працює по ПСН, то податкова декларація не вимагається. У разі використання патенту. термін сплати залежить від придбаного типу і його терміну дії.

Програма для ведення

Для бухобліку можна звернутися до різних програм, що полегшує весь процес, особливо для новачків в цій сфері. Для створення звіту досить вводити необхідні дані, після чого програма самостійно зіставити введену інформацію і перетворює її в необхідний вид.

Популярні програми: Популярні програми:

 1. «1С: Бухгалтерія» онлайн-версія: найбільший спектр інструментів для роботи. Користувачі відзначають відсутність негативних сторін сервісу. Вартість: від 400 до 6 400 рублів.
 2. «1С: Бухгалтерія»: кращий софт для роботи бухгалтера. Підійде для великих і середніх ІП, які вдаються до використання послуг професійного бухгалтера. За свою ціну надає всі можливості, які тільки можуть бути доступні на ринку бухобліку. Вартість: від 5 000 до 35 000 рублів.
 3. «БЕСТ»: чи зможе впоратися з найскладнішими завданнями. Проблема - запізнілі поновлення програми. Вартість: від 9 000 до 30 000 рублів.
 4. «Інфо-бухгалтер»: головний конкурент «1С», який не відстає від лідера в ширині інструментів. Ідеально підійде для ведення малого й середнього бізнесу. Вартість: від 5 000 до 36 000 рублей, користувач може завантажити і випробувати безкоштовну версію, в якій відсутня більшість інструментів.
 5. «Контур. Бухгалтерія »: широкий функціонал для вирішення завдань дрібних підприємців. Немає можливості вирішувати деякі завдання вузької спрямованості. Вартість: від 1 000 до 4 000 рублів.
 6. «Моя справа»: функціонує з 2009 року, використовується навіть великими підприємствами, користувач отримує щотижневі розсилки, консультації у фахівців. Вартість: від 366 до 2 083 рублів, є термін ознайомлення.
 7. «Мої фінанси»: надається стандартний пакет інструментів для дрібних підприємств. Підійде для дрібних ІП, в разі необхідності є можливість передачі бухгалтерії на аутсорсинг. Вартість: від 1 200 до 4 200 рублів.
 8. «Небо»: набір простих і зрозумілих інструментів, які дозволяють вести бухгалтерію без будь-яких проблем, користувачеві надається можливість користуватися сервісом на своєму смартфоні за допомогою додатка. Вартість: 500 або 3 500 рублів залежно від обраного тарифу, до цієї ціни додається 100 рублів, якщо потрібно здавати звіти в державні органи.
 9. «Турбо Бухгалтер»: гнучкий і швидкий сервіс, софт оновлюється раз на квартал. Головна проблема - складність освоєння. Вартість: від 990 до 58 000 рублей.

Кожна з представлених у списку програм має свої плюси і мінуси. Вибирати слід ту, яка зрозуміла користувачеві і зможе задовольнити потреби ВП.

Самовчитель для початківців

Завдяки сучасним програмам і сервісів, вести бухгалтерію самостійно, за умови наявності невеликого підприємства, не так складно. У таких випадках самовчитель для початківців буде потрібно лише в тій мірі, щоб оволодіти основними термінами і зрозуміти, які суми на що впливають.

Але якщо ІП збирається розширюватися до великомасштабних проектів, то необхідно враховувати безліч факторів, які можна помітити тільки при наявності достатнього досвіду і знань.

Відео, на якому розповідається про те, як вести бухоблік ВП без бухгалтера.

Доходи і витрати

Ведення доходів і витрат проводиться за допомогою двох відповідних книг.

Їх ведення повинно супроводжуватися дотриманням наступних умов:

 • ведення дозволено як в друкованому, так і в електронному вигляді;
 • всі записи повинні бути реальними і достовірними;
 • записи робляться в хронологічному порядку;
 • виправлення в книзі повинні відбуватися відповідно до правил (виправданість, підтвердження з боку підприємця у вигляді підпису та дати внесення зміни);
 • кожна господарська операція повинна бути підкріплена доказом у вигляді документів;
 • кожна господарська операція повинна відображатися в книзі;
 • книга ведеться російською мовою;
 • на кожен податковий період створюється своя окрема книга.

Нормативна регламентація

Нормативна регламентація, яка регулює ведення бухгалтерського обліку для IP: Нормативна регламентація, яка регулює ведення бухгалтерського обліку для IP:

Ведення бухобліку на увазі облік безлічі чинників. Але їх кількість буде на порядок менше, якщо під контролем ІП немає співробітників, або їх вкрай мало. Також на кількість документації і звітності вплине система оподаткування, обрана в залежності від сфери діяльності, обсягу роботи, кількості співробітників та інших змінних.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей