* Политика новости » Банки »

* *

Співробітник колонії «Чорний беркут» розповів на процесі про тиск на свідка у «Пасажу», як його намагалися «зламати» «БНК

У кримінальному процесі над групою осіб, яким інкримінується спроба підкупом і погрозами схилити свідка до дачі неправдивих свідчень у суді над організаторами підпалу ухтинского торгового центру «Пасаж», допитаний потерпілий Віталій Колесников - співробітник виправної колонії №56 ( «Чорний беркут», місто Ивдель Свердловської області), де містилися довічно засуджені за підпал «Пасажу» Олексій Пулялін і Антон Коростельов.

У кримінальному процесі над групою осіб, яким інкримінується спроба підкупом і погрозами схилити свідка до дачі неправдивих свідчень у суді над організаторами підпалу ухтинского торгового центру «Пасаж», допитаний потерпілий Віталій Колесников - співробітник виправної колонії №56 ( «Чорний беркут», місто Ивдель Свердловської області), де містилися довічно засуджені за підпал «Пасажу» Олексій Пулялін і Антон Коростельов

Співробітники колонії "Чорний беркут", в якій містилися Пулялін і Коростельов (на фото), відчували колосальний тиск. Фото Кирила Затрутін

За версією звинувачення, група в складі вже котрий зізнався в злочині і засудженого екс-оперуповноваженого МВС по Комі Михайла Євсєєва, а також підсудних адвоката Віктора Козлітіна, колишнього начальника карного розшуку Кірово-Чепецький Сергія Зімакіна і двох жителів Кіровської області - Костянтина Ашихмина і Романа Усманова, підкупом і погрозами намагалася схилити співробітника колонії до того, щоб він дав в суді неправдиві свідчення. Зокрема, Колесников мав показати, що в лютому 2010 року в «Чорному Беркуті» Олег Мансуров, на той час був заступником начальника Управління карного розшуку МВС по Комі, вибивав з Пуляліна і Коростельова свідчення, що викривають братів Махмудових і Валентина Гаджиєва як організаторів підпалу «Пасажу».

Фігуранти кримінальної справи, крім адвоката Козлітіна, скористалися 51-ю статтею Конституції, яка дає право не свідчити проти самого себе, і відмовилися від дачі показань. Ашихмин і Усманов повністю визнали свою вину.

На попередньому судовому засіданні допитували ключовий фігурант кримінальної справи Михайло Євсєєв. Уклав угоду з правосуддям Євсєєв в листопаді минулого року був засуджений до двох років і трьох місяців колонії суворого режиму. Після відповідей на питання державного обвинувача, коли свої питання мали намір поставити Козлитин і його адвокат, Євсєєв несподівано відмовився від подальшої дачі свідчень, пославшись на своє конституційне право.

Таким чином, зараз в суді фактично досліджуються обставини кримінальної справи, щоб встановити роль Віктора Козлітіна.

Як пояснив учора на процесі допитаний Віталій Колесников, 1 квітня минулого року він разом зі своїм колишнім колегою Олегом Холенко добирався поїздом з Свердловської області в Кіров, щоб звідти на машині слідчого управління СК РФ по Комі виїхати в Сиктивкар для допиту в Верховному суді Комі на процесі над організаторами підпалу «Пасажу».

Хвилин за сорок до прибуття в Кіров в купе плацкартного вагона, в якому їхали Колесніков і Холенко, з'явилися двоє чоловіків спортивної статури (як пізніше з'ясувалося, це були Ашихмин і Усманов). Вони запитали, «хто тут Віталій з 32-го місця». Колесніков, сказав, що це він. Незнайомці запропонували йому пройти в вагон-ресторан на розмову. Колесніков спочатку подумав, що це співробітники правоохоронних органів, проте, потім зрозумів, що, як мінімум, один з них раніше судимий: чоловіків видавали стиль одягу і манера розмови.

В ході бесіди в вагоні-ресторані, яка тривала близько півгодини, Колесникову відразу дали зрозуміти, що чоловікам відомо, хто він, куди і навіщо їде, а також де він живе. Потім Ашихмин сказав Колеснікову, що потрібно на суді дати неправдиві свідчення, що викривають Мансурова як бив в ІК-56 Пуляліна і Коростельова. За це співробітнику ІК-56 пообіцяли п'ять тисяч доларів.

Викладаючи суть пропозиції, Ашихмин забув прізвище Мансурова, тоді Усманов дістав листок паперу із записами і передав його товаришеві. Спочатку Колесніков став відмовлятися, тоді Ашихмин сказав, що «зараз вони виведуть його в тамбур і заріжуть». За точність цих загроз свідок готовий був заприсягтися на Біблії. Крім того, Ашихмин пригрозив Колеснікову, що на зворотному шляху в Свердловську область йому підкинуть наркотики. Співробітник «Чорного беркута» сказав, що давати неправдиві свідчення в суді має бути оформлена юридично грамотно, на що Ашихмин відповів, що з цих питань з ним зв'яжуться. В кінці розмови співрозмовники обмінялися телефонами.

Повернувшись в купе, Колесников розповів Холенко про зміст бесіди в вагоні-ресторані. Добравшись до Сиктивкара, вони до суду не з'явилися, а повернулися на машині в Свердловську область.

По дорозі назад Колеснікову було багато дзвінків, на які він не відповідав. Він також отримав кілька смс-повідомлень з нагадуванням про бесіду в поїзді.

Прибувши в Ивдель, Колесніков звернувся до відділу власної безпеки ГУФСІН РФ по Свердловській області. Він і члени його сім'ї були взяті під державний захист.

Через кілька днів Колесніков і Холенко знову виїхали в Комі, вже на автомобілі. По дорозі йому на мобільний телефон подзвонив чоловік, який представився Михайлом з Сиктивкара, і запропонував поговорити. Пізніше з'ясувалося, що Євсєєв приїздив в ІК-56 і сказав, що він співробітник МВС, приїхав з інспекцією.

Заради зустрічі з «Мішею з Сиктивкара» Колеснікову і Холенко довелося повернутися в Єкатеринбург, який вони вже проїхали. У Єкатеринбурзі в кафе відбулася розмова Євсєєва з Колесніковим. За словами Колесникова, спочатку Євсєєв заперечував, що має якесь відношення до подій в поїзді 1 квітня, а потім проговорився, випадково упустивши фразу, що Ашихмин і Усманов повинні були запропонувати не 5, а 15 тисяч доларів. У кафе розмова тривала приблизно півтори години. Євсєєв пропонував Колесникову 800 тис. Руб. за неправдиві свідчення про Мансурова в суді. Колесніков говорив, що йому потрібні гарантії. На тому вони й розійшлися.

15 квітня минулого року, коли Колесников і Холенко знову прибули в Сиктивкар, на знімну квартиру до них приходив Євсєєв з пляшкою віскі і з пропозицією про дачу потрібних свідчень в суді про Мансурова. Розмова відбувалася при Холенко, Євсєєв і йому обіцяв 800 тис. Руб. в разі, якщо буде виконана його прохання.

Вночі Євсєєв в нетверезому стані дзвонив Колесникову. У телефонній розмові, зіткнувшись з нелояльність Колесникова, він висловив йому ще більш страшні погрози, ніж в поїзді.

На наступний день Євсєєв подзвонив, вибачився за нічну розмову і сказав, що до суду передасть аванс. При зустрічі він передав Колеснікову 100 тис. Руб. і дві банківські картки. За словами Євсєєва, на них було половина підсумкової суми (400 тис. Руб.). В подальшому з'ясувалося, що на одній карті було 200 тис. Руб., А на іншій - коштів не було.

В одній із розмов Колесніков запитав Євсєєва, з усіх співробітників ІК-56 чому саме до нього така пильна увага.

- «Якщо зробиш так, як я прошу, інші співробітники колонії, вся колонія, вчинять так само», - передав допитаний слова Євсєєва та далі додав від себе: - Я не буду хвалитися, якби їм вдалося зламати мене - а зламати мене вони майже змогли по службових сходах з усім цим тиском вищестоящих керівників (щодо Колесникова слідчі органи проводили перевірку за повідомленням Пуляліна і Коростельова, що він їх бив, домагаючись потрібних слідчим з Комі показань - БНКомі) ... Зламалося багато співробітників. Хто бачив - все забули. Свідчили щодо Вавилова ... Вони всі «благополучно» звільнені, залишилися без роботи. І ніхто нічого ... Мені сказали: «Ти залишився останній ключовою фігурою. Якщо даси такі свідчення, то і Холенко нікуди не дінеться ».

У 2010 році стосовно заступника начальника колонії № 56 Сергія Вавилова порушувалася кримінальна справа за обвинуваченням його в перешкоджанні розслідуванню кримінальної справи по замовниках підпалу «Пасажу». Надалі справу було припинено, а Вавилов незабаром став начальником інший колонії в Свердловській області.

Сам Віталій Колесников був підвищений по службі - з начальника оперативного відділу став заступником начальника ІК-56 в - квітні минулого року, після викриття Євсєєва.

Був також допитаний в суді і Олег Холенко. 33-річний свідок пояснив, що зараз є пенсіонером служби виконання покарань. Своє звільнення зі служби він частково пов'язує з подіями навколо Пуляліна і Коростельова в ІК-56.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей