* Политика новости » Банки »

* *

"Списку санкцій" промисловість просить про допомогу: Аналітика Накануне.RU

"Списку санкцій" промисловість просить про допомогу

Новий список санкцій США, як і опублікований двома місяцями раніше "кремлівський доповідь", включив в себе великих підприємців з активами в Уральському федеральному окрузі. Деякі фігуранти вже відчули на собі дію санкцій - акції їхніх компаній звалилися. Але великий бізнес очікує куди більш серйозних наслідків від закриття американського ринку: підприємства можуть позбудеться не тільки "дешевих" кредитів, а й замовлень, що загрожує закриттям заводів на Уралі. На переполох з байдужістю дивиться по-справжньому вітчизняний бізнес, на який ні санкції 2014 го, ні списки 2018 го вплинути не можуть.

Читайте також:

З компаніями і особами, які потрапили під санкції, резиденти США повинні припинити всі відносини до червня. Для активів Олега Дерипаски терміни коротші, вести бізнес з En +, UC Rusal і групою "ГАЗ" заборонено вже з 7 травня. Американці зобов'язані припинити будь-які транзакції, вийти з рад директорів компаній, а також продати акції і борги (за винятком облігацій) підприємств.

ГК Ренова

Уральська група "Ренови" представлена аеропортом "Кольцово" (входить в холдинг "Аеропорти регіонів"). Не так давно холдинг підписав концесійну угоду на проектування, будівництво, реконструкцію та використання аеропортового комплексу Нового Уренгоя. Також в ГК входить "Уральський турбінний завод" (УТЗ, частина промислового холдингу "Ротек").

Більше 250 парових і 130 газових турбін УТЗ працюють за межами Росії. Географія поставок - країни СНД (Казахстан, Узбекистан, Киргизія, Таджикистан, Білорусь, Україна), Прибалтика (Естонія, Латвія, Литва), Польща, Монголія. Велика частина турбін поставляється на внутрішній ринок.

Поставки турбін "Уральського турбінного заводу"

На думку експертів, проблеми у УТЗ можуть виникнути лише при спробі виходу на європейський ринок, не виключено, що на санкційні списки будуть звертати увагу партнери з АТР.

Розташовані на території США активи осіб, включених до списку санкцій, заморожуються. Таким чином, під ударом знаходиться інвестиційний фонд групи Columbus Nova. З даних, опублікованих на сайті компанії, слід, що під її управлінням перебувають активи вартістю понад $ 2 млрд. Фонд здійснює інвестиції в біопаливо, нерухомість, охорона здоров'я, страхування, фінансове посередництво, виробниче обладнання та його обслуговування, нафтогазовий сектор, телекомунікації, будівництво. Офіси Columbus Nova розташовані в Нью-Йорку, Лос-Анджелесі і Шарлотті (США). Санкції на актив будуть поширюватися в тому випадку, якщо "Ренові" належить більше 50% фонду. Ситуація дуже незвичайна, і не цілком зрозуміло, як далеко вона зайде, відзначає аналітик ГК "Фінам" Олексій Калачов.

"Це різні бізнеси, вони по-різному конфігурувати. Мабуть, в кожному конкретному випадку будуть шукати свою схему. Щось продавати, десь скорочувати частку участі до менш 50%. Від якихось проектів і зовсім доведеться відмовитися", - вважає він.

UC Rusal

Уральські активи UC Rusal - Богословський алюмінієвий завод (БАЗ), Уральський алюмінієвий завод (УАЗ), Североуральский бокситовий рудник, Польовськой кріолітовий завод, "Уральська фольга", "Кремній - Урал", "Порошкова металургія - Краснотур'їнськ".

Уральські активи UC Rusal - Богословський алюмінієвий завод (БАЗ), Уральський алюмінієвий завод (УАЗ), Североуральский бокситовий рудник, Польовськой кріолітовий завод, Уральська фольга, Кремній - Урал, Порошкова металургія - Краснотур'їнськ

Поставки алюмінію в США здійснює "УАЗ", а "Уральська фольга" працює з німецькими споживачами. БАЗ і УАЗ випускають глинозем. У тому випадку, якщо санкції призведуть до падіння продажів алюмінію US Rusal, з'явиться надлишок глинозему, каже промисловий експерт Леонід Хазанов.

"Є ймовірність, що через санкції виробництво обох заводів або одного з них може бути зупинено. US Rusal може продати ці обсяги на ринку, але не кожен ризикне в поточних обставинах зв'язуватися з компанією. Хитрість санкцій в тому, що відповідно до американського законодавством, під них можуть потрапити контрагенти, які перераховують US Rusal значні суми грошей. Умовно кажучи, якщо ви купите 10 тис. т глинозему, ви можете потрапити до списку санкцій ", - розповів він Накануне.RU .

Саме UC Rusal першим заявив про труднощі . Компанія повідомила про ризик технічного дефолту щодо ряду кредитних зобов'язань: "Компанія вважає високоймовірним, що санкції нададуть суттєвий негативний ефект на її бізнес і перспективи його розвитку. При цьому UC Rusal має намір виконувати свої існуючі зобов'язання". Через санкції холдинг планує відкласти публікацію річного звіту.

І дійсно, акції UC Rusal Дерипаски на санкції відреагували чутливіші багатьох: до новин про ці заходи вони коштували 34 руб., До понеділка "впали" на 35% до 22 руб. В ході п'ятничних торгів ціна акцій падала до 15 руб. (Мінус 56%). Сьогодні торги на Московській біржі акціями UC Rusal були переведені в режим дискретного аукціону, а Лондонська біржа оголосила про припинення торгів депозитарними розписками на акції іншої компанії Дерипаски En +.

Цілком можливо, що негативна динаміка по паперах UC Rusal і En + продовжиться, вважає старший аналітик ІК "Фрідом Фінанс" Богдан Зварич. При цьому інвестори займуть вичікувальну позицію по цих паперах, оцінюючи ефект введених обмежень: "Посилення санкцій позначилося на всіх російських активах. Так в понеділок за підсумками першої половини дня індекс МосБіржі втратив майже 5%. Також втрати несе і рубль, що дозволило долару зробити істотний крок до 59 руб. ".

На американський ринок у UC Rusal припадає понад 20% виручки, в 2017 р туди було поставлено 30% продукції алюмінієвої компанії. Втратити цей ринок небезпечно, так як перенаправити такі обсяги алюмінію на інші напрямки нереально, вважає Олексій Калачов з ГК "Фінам".

"З іншого боку, ми поки не знаємо, якою мірою включення до списку санкцій позначиться на поставках алюмінію на цей ринок. США імпортують близько 6 млн т первинного алюмінію в рік, і десь 15-18% цього обсягу припадає на US Rusal . Можливо, дефіцит металу змусить імпортерів США знайти обхідні шляхи для збереження ділових зв'язків або змусить влади пом'якшити режим санкцій щодо поставок алюмінію. До прояснення цього питання покупки акцій "Русала" залишатимуться ризикованими ", - відзначає аналітик.

У UC Rusal дійсно найбільш скрутне становище серед компаній, що потрапили під санкції, говорить Хазанов. Він передбачає, що незабаром буде вирішуватися питання про підтримку алюмінієвого гіганта.

"Не можна дозволити, щоб компанія такого масштабу збанкрутувала. Можливо, російські банки, які давали кредити, підуть на реструктуризацію боргу, продовжать термін погашення. Складніше з іноземними позиками. Особи з США, які володіють акціями або боргами UC Rusal, в травні повинні від них позбутися. Але ті ж європейці або азіати будуть оцінювати, чи варто морочитися з цінними паперами. до того ж через санкції отримати нові кредити або розмістити облігації за кордоном стає набагато важче. Мало хто захоче мати проблеми з американцями ", - зазначив Хазанов.

Проблеми UC Rusal відіб'ються і на енергетичних активах En +, так як вони обслуговують виробництво алюмінію, вважає Калачов. Агробізнес і автомобільне виробництво постраждають в меншій мірі, адже вони орієнтовані в основному на внутрішній ринок, а до США взагалі не мають відношення.

"Однак, у ПАТ ГАЗ, мабуть, виникне проблема - співпраця з Volkswagen Group може виявитися під питанням.
Безумовно, для всіх підприємств буде проблематично кредитуватися за кордоном, а в доларах неможливо буде проводити розрахунки ", - говорить аналітик" Фінама ".

Додамо, що борг US Rusal - $ 8,5 млрд, з яких $ 1 млрд повинен бути виплачений в цьому році. З огляду на, що EBITDA компанії в 2017 р склала $ 2,1 млрд, розрахуватися по кредитах холдинг Дерипаски зможе за рахунок свого прибутку. Крім того, алюмінієва компанія отримає дивіденди "Норнікеля". Об'єктивно ризик дефолту не такий істотний, як заявляє US Rusal. В галузі припускають, що компанія навмисно описує, щоб контрагенти в США і Європі вплинули на рішення влади.

"Основні виплати за боргом припадають на 2021-2024 рр. Якщо на той час санкції не будуть зняті, рефінансувати борг в західних банках не вийде. Альтернатива - рефінансування в російських банках. Такий обсяг можуть забезпечити держбанки, але зі схвалення Банку Росії. Російська влада традиційно підтримують великі корпорації. Крім усього іншого, UC Rusal - один з найбільших роботодавців в Росії, тобто тут є ще й соціальний аспект. Сценарій допомоги з боку держави бачиться цілком імовірним ", - відзначає аналітик ГК" Альпарі "Ро ман Ткачук.

І Уряд вже пообіцяв підтримку потрапили під санкції компаніям . Віце-прем'єр Аркадій Дворкович заявив, що це питання обговорювалося в кабміні.

"Сургутнафтогаз"

Відсутність залежності від США автоматично робить бізнес незалежним від будь-яких санкцій. Глава "Сургутнефтегаза" Володимир Богданов на початку року потрапив в "кремлівський доповідь" Мінфіну США , І потрапляння його персони в нові списки не можна назвати сюрпризом. Нагадаємо, СНД знаходиться під секторальними санкціями з 2014 р, але на відміну від колег , Компанія не зазнала серйозних втрат: ключові проекти "Сургутнафтогаз" реалізує самостійно, у СНД свій підрозділ нефтесервиса , За кордоном компанія не кредитується.

СНД відрізнявся від інших компаній своєї радянською моделлю управління активами, зазначає провідний експерт Фонду національної енергетичної безпеки Ігор Юшков, компанія є абсолютно самодостатньою.

"Все санкції показали, що СНД в змозі не тільки забезпечити себе сервісом, а й надавати послуги тим, хто повівся на історію зі скороченням свого нефтесервиса і передачею робіт" Шлюмберже "і іншим. До того ж у" Сургутнефтегаза "немає жодного іноземного проекту . Їх колись затягли в венесуельський проект "Хунін-6", але вони успішно вийшли з нього. Навіть якби в рамках санкцій заарештовували якесь майно за кордоном, з "Сургутнефтегаза" взяти було нічого. Плюс у них немає непрофільних активів , вони займаються тільки нафтою. Єдина возмо ність підібратися до СНД - через заборону на валютні операції, але санкції цього не мають на увазі ", - розповів Юшков.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей