* Политика новости » Банки »

* *

Новини Харкова - Поліція закрила справу повішеного активіста з Харківщини - правозахисники не вірять в офіційну версію

Голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик заявила, що правозахисники зібрали факти, що свідчать, що активіста з селища Есхар Миколи Бичко вбили через його громадської діяльності. Голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик заявила, що правозахисники зібрали факти, що свідчать, що активіста з селища Есхар Миколи Бичко вбили через його громадської діяльності

23-річного активіста знайшли повішеним / Facebook Тетяна Пасічник

Поліція закрила кримінальне провадження про вбивство 23-річного активіста з селища Есхар Харківської області Миколи Бичко, якого знайшли повішеним, незважаючи на те, що є всі підстави вважати, що це було не самогубство, а вбивство, пов'язане з громадською діяльністю хлопця.

Про це голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик повідомила на своїй сторінці в Facebook.

«Заявили (в поліції - УНІАН), що це було самогубство і точка, причому зробили це якраз перед Новим роком, очевидно, щоб уникнути можливих протестів і для поліпшення показників і власного настрою перед святами. Втім, ряд фактів, які ми зібрали під час поїздки в Есхар влітку цього року, свідчать, що це було не що інше, як вбивство, пов'язане з громадською діяльністю Миколи », - написала Печончик.

За її словами, Бичко був активним членом громади Есхара і адміністратором групи "Ініціативна молодь Есхара", де він публікував повідомлення про розвиток і життя селища. Зокрема, його останні повідомлення було присвячено реконструкції джерела за рахунок коштів місцевих жителів і з'ясування законності дій з вивезення відходів в очисні споруди КП «Вода Есхара». Він написав, що для виявлення можливих порушень в Есхар приїжджала екологічна комісія.

"В систему, призначену для зберігання побутових нечистот, вже більше року зливали промислові відходи. Як і інші місцеві, Микола був упевнений - це забруднює повітря і річку Уди, що впадає в Сіверський Донець", - зазначила Печончик.

За її словами, це сталося через те, що місцеве комунальне підприємство, якому належать очисні споруди, уклало договір з приватною компанією, одним із співзасновників якої був брат тодішнього селищного голови Анатолія Легкошерста. За перші три місяці свого існування фірма «АВА сервіс 2017» виграла в Есхарівська селищній раді три тендера на роботи на очисних спорудах - майже на 500 тис. Грн.

"Хлопець знімав на телефон все, що відбувалося біля очисних споруд. Потім їхав до джерела, набирав воду і по дорозі через ліс повертався назад», - повідомила правозахисник.

Але 4 червня цього року після однієї з таких поїздок активіст не повернувся, а на наступний день його знайшли повішеним у лісі - в 2 км від очисних споруд.

Вона зазначила, що слідчі з Чугуївського райвідділу поліції не вжила необхідних дій по розслідуванню вбивства Бичко.

"За словами адвоката Романа Лихачова, протягом першого місяця не були проведені практично жодних слідчих дій, втрачені важливі докази, документи на проведення експертиз близько місяця не відправляли, а процесуальне керівництво з розслідування йшло формально", - написала голова правління Центру інформації про права людини .

Зокрема, за її даними, під час слідчо-оперативних дій правоохоронці навіть не зняли мотузку з дерева, на якій знайшли повішеного хлопця, а відрізали від неї лише шматок, при цьому основний доказ - верхню частину мотузки - де могли знаходитися потожіровие і інші сліди рук убивць, залишили.

"Потім мотузка зникла. Кору дерева, на якому знайшли повішеного хлопця, намагалися підпалити невідомі", - повідомила Печончик.

За її словами, прокуратура Харківської області визнала порушення Кримінально-процесуального кодексу слідчими при огляді місця події і заявила про притягнення винних до дисциплінарної відповідальності.

Крім того, комп'ютер хлопця вилучили без рішення суду, хоча спочатку адвокат Лихачов наполягав на тому, щоб зробили копію інформації, щоб в поліції не могли додати "потрібну" інформацію суїцидального характеру.

Читайте також Кольченко перевели в штрафний ізолятор - правозахисниця (відео)

Як зазначила Печончик, викликає питання і дивний спосіб повішення, а також факт зламаного носа у активіста - саме так його могли оглушити, щоб потім повісити.

Також Печончик зазначила, що трохи пізніше адвокат, який критикував наслідок, був відсторонений від справи, йому погрожували невідомі.

При цьому невідомі намагалися блокувати поширення інформації, що стосується справи Бичко. Так, в групі селища Есхар в соцмережах зникали повідомлення про збори жителів селища і, як наслідок, все менше людей про них знали і приходили вимагати розслідування.

«Повішення Бичко передували спроби місцевих правоохоронців сфабрикувати справи проти активістів. Так, Чугуївська прокуратура і поліція завели кримінальну справу на Миколая Бичко та інших активістів з Есхара нібито через здійснення "хуліганських дій", - зазначила вона.

Печончик повідомила, що на початку наступного року в Харківську область повинні поїхати члени Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка займається проблемою нападів на громадських активістів та, зокрема, вивчати справу Бичко.

Як повідомляв УНІАН, місцевого активіста Бичко знайшли повішеним у лісосмузі 5 червня 2018 року.

Слідчим Чугуївського відділу поліції було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) з поміткою «самогубство» Кримінального кодексу України.

Протягом 2018 року в Україні міжнародними правозахисними організаціями, в тому числі Amnesty International, було задокументовано понад 50 нападів на активістів і правозахисників.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей