* Политика новости » Банки »

* *

Вирощування бройлерів в домашніх умовах

 1. Правильне вирощування бройлерів в домашніх умовах
 2. Який повинен бути раціон?
 3. Без протягів і брудного статі
 4. Профілактика - яблучний оцет
 5. Забій і обробка бройлерів
 6. Бройлери вирощування і догляд від А до Я
 7. напування бройлерів
 8. бройлери годування
 9. Формування сімей у бройлерів

Добрий день, дорогі читачі. Сьогодні дамо поради на вирощування бройлерів в домашніх умовах. Смачну, домашньої курку люблять все. Але не всі знають, що виростити її можна всього за два місяці - навіть на дачній ділянці під час літнього відпочинку. Трохи зусиль - і вся родина забезпечена корисним м'ясом на весь рік. Дивимося поетапні відео поради від Олександра Миколаєва.

Зміст статті:

Правильне вирощування бройлерів в домашніх умовах

Головне у вирощуванні бройлера - це правильна годівля. Дуже часто власники годують таких пташок домашньої вареної їжею замість готових стартових комбікормів. Це велика помилка, що неодмінно позначиться на зростанні, якщо взагалі не призведе до загибелі.

Справа в тому, що бройлери розраховані на спеціальні корми. Їм потрібен певний комплекс ферментів і вітамінів , Який там міститься. У картоплі і каші цього аж ніяк немає!

У картоплі і каші цього аж ніяк немає

Деякі скажуть, мовляв, добре, тоді будемо робити корм самостійно. Цей урок теж пройдений, можна так сказати, «грати з раціоном», але їжа все одно виходить в два, три рази дорожче ніж покращений готовий комбікорм.

Тим більше, що правильно збалансувати всі компоненти здатні далеко не всі. Щодо кормів, існують класи - економ і преміум. Якщо для себе, то краще брати другий: і якість вище, і грошей в результаті можна витратити стільки ж, тому що на економі птах гірше росте.

Який повинен бути раціон?

вирощування бройлерів Росс 308 та інших видів в домашніх умовах на правильному харчуванні . До 21 дня - стартовий комбікорм, потім переходимо на основний для бройлерів, тобто те, що покращує ріст, а за два тижні до забою знадобиться фінішний.

На останньому етапі до фінішного можна домішувати кукурудзу, макуху, різну домашню їжу - картопля, кефір, сироватку, молоко. Тільки ячменю і пшениці давати багато не варто: перший засвоюється лише на 10%, а друга здатна викликати залипання в кишечнику. У загальному обсязі цих культур має бути не більше 10-15%. Ось тепер ті суміші, що все так люблять робити від початку змісту, підуть на користь.

Ось тепер ті суміші, що все так люблять робити від початку змісту, підуть на користь

Коли курчата вже дорослі, їх шлунково-кишкова система сформована, людська їжа їй не зашкодить. Навпаки, вона позитивно впливатиме на смак курятини, м'ясо буде ніжним і дуже смачним, готувати його легко і швидко.

Таким чином, за два місяці ми отримаємо від двох з половиною до трьох кг курятини!

Вирощування бройлерів в домашніх умовах можна продовжити і до 4-5 місяців. Тоді тушка буде величезна - до 6 кг, але м'ясо вийде жорстке.

Вода і їжа для бройлерів (як і для будь-яких тварин і птиці, вирощуваних на м'ясо) - завжди під рукою. Це правило незмінне, інакше навряд чи вдасться дочекатися бажаного приросту.

Для зручності краще обладнати клітку спеціальними бункерними годівницями до напувалок ніпельної типу. З ними курчата не ходитимуть мокрими і, відповідно, не будуть мерзнути.

Без протягів і брудного статі

З першого дня курчат вирощують на сітчастих підлогах і в клітинних батареях. Коли малюкові виповниться три тижні, можна переводити її на підлогу в сарай. Якщо на дворі літо, то підійдуть і відкриті вольєри (хоча протягів бройлери бояться, це треба враховувати!).

У перший день температура приблизно тридцять, тридцять п'ять градусів. Після чого її слід поступово знижувати так, щоб, починаючи з 21 дня, була 20-25 градусів.

Після чого її слід поступово знижувати так, щоб, починаючи з 21 дня, була 20-25 градусів

Найкраще орієнтуватися по птаху: якщо їй комфортно, не жарко і не холодно, вона вільно ходить, поводиться спокійно, добре їсть, не пищить і не збивається в зграї.

Як таких перепадів температури бройлери не люблять, для гарного росту їм потрібна стабільність. Особливо це відчутно влітку, коли в сильну спеку вони погано їдять і худнуть.

щодо освітлення , То воно повинно бути цілодобовим перші три тижні, щоб курчата могли, є, коли їм заманеться. Далі - звичний денний-нічний режим, як у всіх.

Ще один важливий нюанс. Якщо господар погано прибирає, курчата можуть починати клювати власний послід і захворіти, тоді доведеться лікувати їх антибіотиками. Найкраще утримувати птицю на сітчастих підлогах. Навіть у дорослих жителів пташника під ногами не повинно бути брудно і сиро.

Сухість - запорука здоров'я курей! Тому хоча б раз в тиждень в курнику варто прибирати. Хоча можна просто підсипати чисту підстилку поверх старої.

Коли саме починати розводити «м'ясо» - справа цілком індивідуальне. Традиційно курчат купують навесні. Птахівники розводять бройлерів з лютого по травень, щоб потім влітку взагалі не мати з курчатами клопоту.

Профілактика - яблучний оцет

Часто продавці птиці на базарах радять випоювати курчат антибіотиками профілактично. Але багато зоотехніки стверджують, що робити цього не варто. Адже ці ліки відкладаються в кістках, потім переходять в бульйони. Деякі з них впливають на зони росту птиці, що погано позначиться на прирості.

Давати антибіотики слід лише в тих випадках, коли птах переохолодилася або у неї розлад шлунка. Для профілактики краще підійдуть пташині вітаміни і старе дідівське засіб - яблучний оцет.

На 2 літри води додається 1 ч. Л. натурального оцту, курчата це п'ють протягом дня. В результаті піднімається кислотність шлунково-кишкового тракту, що не залишає інфекції жодного шансу.

Забій і обробка бройлерів

Тепер читаємо поради про вирощування бройлерів в домашніх умовах з першого дня.

Догляд за півнями від А до Я. Щоб племінні півники - бройлери мали високу здатність до запліднення, слід забезпечити їх кращими умовами життя в перші тижні зростання.

Щоб півники в майбутньому мали високу продуктивність, важливо відразу після вилуплення забезпечити їх усім необхідним для нормального розвитку внутрішніх органів і скелета. Від однорідності стада і досягнення стандартного живої ваги безпосередньо залежить їх майбутня продуктивність.

Бройлери вирощування і догляд від А до Я

Вирощування бройлерів в домашніх умовах з 1 дня на м'ясо

У перші 14 днів життя півників визначається їх майбутня продуктивність. Тому в цей час потрібно максимально забезпечити їх збалансованими кормами, водою (в перші дні з додаванням вітамінів, можна з глюкозою), проконтролювати, щоб в пташнику було чисте повітря, відрегульована вентиляція, комфортна для пташенят температура (+ 33 ... + 34), вологість .

Під час вивантаження курчат бройлерів в пташник необхідно забезпечити рівномірний їх розподіл в брудерное зоні. Не варто ставити ящики з курчатами один на один - їх слід ставити на одній лінії з кожним брудером перед їх вивантаженням. Починають вирощувати півників при освітленні, яке триває 24 години на добу.

Протягом трьох тижнів необхідно поступово перейти на 8-годинне освітлення (до 20 тижнів вирощування). Інтенсивність освітлення в приміщенні повинно бути мінімум 20 Люкс.

На 3-4 тижні вирощування бройлерів проводять візуальну оцінку півників. Птицю, яка має фізичні вади або аномалії розвитку необхідно вибраковувати. Півників спочатку слід зважувати кожну тиждень, після 30 тижнів життя - один раз в два тижні.

Розвиток ваги півника до 16 тижнів визначає його майбутні розміри. Після 16 тижнів вирощування бройлерів необхідно стимулювати півників кормом таким чином, щоб підтримувати постійний жива вага і забезпечити нормальний розвиток насінників.

Нерівномірний або недостатній розвиток насінників (крім погрішностей у годівлі таку ситуацію може спровокувати будь стрес ) Буде приводити до того, що півники в майбутньому будуть мати погану здатність до запліднення.

Для забезпечення однорідності стада і майбутньої плодючості важливо проводити максимально точне дебікірованіе півників - відрізати їм треба тільки помаранчевий кінчик дзьоба. Якщо в 18 тижнів їх дзьоби будуть деформовані або переросли, слід знову повторити процедуру.

Це також додатково знизить в майбутньому ймовірність травмування курочок під час спарювання (і взагалі полегшить процес спарювання).

напування бройлерів

Вирощування бройлерів в домашніх умовах - лінії напування. Петушки повинні бути забезпечені водою в необмеженій кількості. Для цього можна встановлювати ніпельні поїлки або у вигляді дзвіночка. Вони повинні бути встановлені таким чином, щоб пташенятам доводилося до них йти не більше 3 м.

Ніпельні поїлки встановлюють з розрахунку не більше 10 голів на ніпель, а дзвіночки - один на 80 голів (підходить для великих господарств). З 1-го по 7-й день курчатам ставлять додаткові поїлки.

Якщо в господарстві встановлені поїлки дзвіночки (що вважається найгіршим з точки зору біобезпеки), мити їх слід через день. Також у міру росту курчат необхідно стежити за їх висотою і коригувати таким чином, щоб висота напувалок збігалася з рівнем спини птиці.

За кількістю споживаної води курчатами можна прийти до висновків щодо правильності розроблених рецептур, температури в пташнику (в разі занадто високої температури споживання води може збільшуватися вдвічі), наявності захворювань у птиці.

За кількістю споживаної води курчатами можна прийти до висновків щодо правильності розроблених рецептур, температури в пташнику (в разі занадто високої температури споживання води може збільшуватися вдвічі), наявності  захворювань  у птиці

бройлери годування

Вирощування бройлерів в домашніх умовах - норми годування. У разі переведення птиці на ремонтну зону бажано півників запускати на кілька днів раніше курочок, що дозволить їм адаптуватися і привчитися споживати корм зі своїх годівниць. В майбутньому курочок до цих годівниць бажано не допускати. Для цього краще відрегулювати висоту годівниць таким чином, щоб до них могли отримати доступ тільки півники (у міру зростання птиці висоту потрібно регулювати).

Найкраще застосовувати однотипні годівниці для півників, як в період ремонтного молодняку, так і в продуктивний період. Таким чином, їм легше буде до них адаптуватися в новому приміщенні.

Таким чином, їм легше буде до них адаптуватися в новому приміщенні

Коли півники привчаться споживати корм зі своїх годівниць, вони не будуть підходити до годівниць курей. Це допоможе легше контролювати живу масу птиці.

Для півників встановлюють годівниці круглого типу, або у вигляді жолобків. Для курочок - годівниці зі спеціальними гратами (що буде захищати корм від півників). Розмір осередку решітки повинен бути 60 мм по вертикалі і 45 мм по горизонталі. Також захистити годівниці від півників можна планкою або ж трубою, яка обертається, висота отвору якої повинна бути 52-55 мм.

До 30-го тижня вирощування півників бройлерів годують невеликими порціями, кожного тижня додаючи 3-5 г корму. У продуктивний період їм необхідно близько 380 ккал на голову. Бажано користуватися спеціальними раціонами для півників. Весь час слід контролювати живу масу півників, щоб вони не об'їдалися (оскільки все ж залишається ймовірність того, що можуть споживати корм з годівниць курочок).

Великі півники бройлери в майбутньому споживають більше енергії для підтримки своєї ваги, і будуть менш активними, а отже матимуть менші за розміром насінники.

Їм знадобиться більше часу для статевого дозрівання, а це негативно позначиться на запліднюючої здатності в майбутньому Їм знадобиться більше часу для статевого дозрівання, а це негативно позначиться на запліднюючої здатності в майбутньому. Тому, якщо півники занадто активно набирають вагу до 30 тижнів, бажано знизити на 5-10 г для них обсяг корму.

У тих стадах, де знаходилися півники, які набирали надмірну вагу до 30 тижнів, спостерігається дуже низька продуктивність. Часто півники з надмірною вагою (більше 5,5 кг) не здатні закінчити процес спарювання.

Також півники бройлери ні в якому разі не повинні втрачати вагу в продуктивний період. Інакше це спровокує погіршення їх здібностей.

Формування сімей у бройлерів

У продуктивний період інтенсивність освітлення в пташнику повинна складати 80-100 Люкс. На цей час півники повинні мати приблизно однакові приріст і рівень активності.

Петушки з недостатнім, а також з надмірною вагою, порушеннями скелета, кінцівок вибраковуються. М'язи грудини півників повинні бути тугими, V-подібної форми.

Якщо в стаді будуть слабкі півники, їх від годівниць будуть відганяти сильніші, що буде призводити до переїдання, і, відповідно, до появи надмірної ваги.

При формуванні груп важливо враховувати вагу птиці. Півників з невеликою вагою необхідно садити з легкими курочками, а важких - з важкими. У віці 20-40 тижнів різниця в живій вазі півників і курочок має бути в межах 500-600 г. Після 40 тижнів бройлери важать - 4-5 до м

Про правильне вирощування бройлерів в домашніх умовах ми вам розповіли. Поділіться інформацією зі своїми друзями і однодумцями. Підписуйтесь на наші оновлення.

Успіху і процвітання всім! Успіху і процвітання всім


У коментарях ви можете додати свої фото курей несучок, півня і курчат! Або іншої домашньої птиці. Нам цікаво, який у вас курник? У коментарях ви можете додати свої фото курей несучок, півня і курчат
Сподобалася стаття? Поділися з друзями в соц.сетях:
Приєднуйтесь до нас ВКонтакте, читайте про курей!

Який повинен бути раціон?
Нам цікаво, який у вас курник?
Сподобалася стаття?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей