* Политика новости » Банки »

* *

Розведення курей в домашніх умовах: вибір відповідної породи, умови утримання та поради початківцям

 1. Розведення курей в домашніх умовах для початківців
 2. Умови утримання домашньої птиці
 3. Розведення курей несучок в домашніх умовах
 4. Правильне годування несучок
 5. Вирощування курчат в домашніх умовах для початківців
 6. висновок

Промислове птахівництво сьогодні розвивається надзвичайно швидко Промислове птахівництво сьогодні розвивається надзвичайно швидко. Птахи мало хворіють, швидко ростуть, їх м'ясо і яйця користуються великим попитом. З урахуванням того, що розведення птиці вимагає відносно невеликих фінансових вкладень при хороших показниках прибутку, не варто дивуватися, що щороку відкриваються нові птахофабрики. Все більше людей цікавиться домашнім птахівництвом. І цікавить їх в першу чергу розведення курей.

Вибір птиці пояснюється наступними факторами:

Птахівництво в домашніх умовах тільки на перший погляд здається нескладним заняттям. Насправді початківцям птахівникам доведеться докласти багато зусиль і витратити чимало грошей, перш ніж розведення домашньої птиці почне приносити скільки-небудь відчутний прибуток. Про те, як розводити курей, розповість ця стаття.

Розведення курей в домашніх умовах для початківців

Вирощування свійської птиці - це не стільки бізнес, скільки можливість забезпечити безперебійне надходження свіжого м'яса птиці і яєць на сімейний стіл. Невеликого домашнього курятника не вистачить для отримання відчутного доходу. Проте, можна отримати якийсь прибуток від вирощування курей у домашніх умовах. Для початківців птахівників це стає важливим мотиваційним чинником, який змушує займатися курівництво.

Якщо головна мета - отримання м'яса птиці, то новачкам рекомендується почати розводити бройлерні породи. Вони менш вибагливі до умов утримання, дуже швидко ростуть і приносять велике потомство. Догляд за ними настільки простий, що їх вирощування можна сміливо довіряти дітям. Власне, цим пояснюється той факт, що на більшості сільських подвір'їв містять саме бройлерні породи курей.

Влітку бройлерів можна сміливо тримати на вигулі Влітку бройлерів можна сміливо тримати на вигулі. Це означає, що вони будуть здебільшого самостійно знаходити собі корм. За фактом, це суттєва економія на кормах.

Зверніть увагу на той факт, що смакові характеристики м'яса бройлерних курей, вирощених в домашніх умовах, в кращу сторону відрізняються від смаку м'яса птахів з промислових птахофабрик. У нього більш насичений смак, воно ніжніше і містить більше корисних речовин. Такого м'яса в гіпермаркеті не купиш.

Найпопулярніші породи м'ясні породи курей :

 1. Орпінгтон.
 2. Брама.
 3. Кохинхин.

У тому випадку, коли початківець птахівник має намір заробляти не тільки на м'ясі, а й на яйцях, тоді йому потрібно купувати м'ясо-яєчні породи курей. До слова, більшість знавців рекомендують новачкам з середньої смуги починати розводити курей саме м'ясо-яєчних порід, оскільки вони найкраще переносять зиму, невибагливі в догляді і приносять яєць трохи менше, ніж птиці яйценосного породи. По м'ясу м'ясо-яєчних порода також мало чим відрізняється від бройлерів.

Найбільш затребувані м'ясо-яєчні породи: Найбільш затребувані м'ясо-яєчні породи:

 • Суссекс.
 • Віандот.
 • Плімутрок.
 • Першотравнева.

Нерідко на дачах і присадибних ділянках можна зустріти курей декоративних порід. Практичної користі від них мало. Зміст такої птиці - справа захоплених людей, далеких від прагматичності. Тому розглядати всерйоз зміст курей декоративних порід не варто.

Умови утримання домашньої птиці

Після того як початківець птахівник визначиться з породою курей, йому не слід відразу ж бігти і купувати птицю. Спочатку потрібно створити умови для її змісту. І тут потрібно врахувати сезонність розведення курей.

Свійську птицю можна розводити по сезонах або круглий рік. Саме необтяжливе в фінансовому плані - літній зміст. Для теплої пори року не потрібно будувати повноцінний курник. Досить легкого закритого навісу і обгородженого майданчика для вигулу.

Зовсім інша справа зимовий або цілорічне утримання. Тут вже доведеться вкластися в будівництво теплого сараю або курятника. Останній повинен відповідати наступним вимогам:

 • При підлоговому утриманні птиці площа приміщення повинна бути не менше 1м2 на 5 курей.
 • Температура в приміщенні не повинна опускатися нижче 5-7 ° С.
 • Клімат в приміщенні повинен бути сухим.
 • Курник повинен бути добре освітлений.

Від дотримання цих параметрів залежить продуктивність несучок і швидкість набору ваги птахом.

У нічний час птах повинна знаходитися в закритому приміщенні на сідалах У нічний час птах повинна знаходитися в закритому приміщенні на сідалах. Довжина кожного сідала слід розрахувати з урахуванням того, що на одну птицю повинно припадати не менше 20 см жердини. Крім того, всі курки на сідалі повинні знаходитися приблизно на одному рівні.

Свійську птицю також можна утримувати в клітках. Такий спосіб утримання більш витратний, але в той же час більш продуктивний. Справа в тому, що кури в клітинах набагато швидше ростуть і краще несуться. При складанні клітин або їх покупці потрібно враховувати, що в одній клітці не може міститися більше 5 птахів.

Важливо не забути про півня. Він потрібен курячому стаду, якщо в подальшому початківець птахівник має намір підтримувати чисельний склад стада або ж збільшувати його. якщо кури будуть міститися на дачі, то півень додасть особливий колорит дачного життя, сповіщаючи щоранку про настання нового дня.

Розведення курей несучок в домашніх умовах

За несучками потрібен особливий догляд. Якщо не створити їм відповідних умов для проживання, то вони просто не будуть нестися. Тому вирощування курей несучок в домашніх умовах потребує докладання деяких зусиль:

Правильне годування несучок

Щоб яйця, які приносять кури, були смачними і корисними, потрібно правильно годувати птицю.

Головна умова здорового харчування птиці - регулярна зміна раціону від сезону до сезону. Взимку і навесні несучкам потрібно більше вітамінів і мінералів. А влітку можна сміливо додавати в раціон свіжу зелень.

Вирощування курчат в домашніх умовах для початківців

При цілодобовому утриманні курей дуже невигідно купувати молодих курчат для поповнення поголів'я пташиного стада. У фінансовому плані вигідніше самостійно вирощувати курчат, адже на них завжди є попит.

Для того щоб в вашому курячому стаді з'явилися курчата, на 10-12 курей має припадати один півень Для того щоб в вашому курячому стаді з'явилися курчата, на 10-12 курей має припадати один півень. Крім того, потрібно правильно підібрати квочку. Робити це найкраще по весні. У цей час у птиці особливо гостро проявляється інстинкт кладки і кури, схильні до висиджування, неохоче полишають гнізда. Квочку також можна визначити по випаданню пуху і пера на животі. Іноді квочки самі общипують себе, для того, щоб вистелити стінки гнізда.

Після виявлення квочки потрібно перевірити її на «профпридатність». Для цього курку саджають на подкладиші і залишають на кілька діб. Якщо квочка погана, то вона через пару днів піде з гнізда. Залишилася птиці можна сміливо підкладати яйця для висиджування курчат.

Уважно стежте за тим, щоб у квочки було гарне здоров'я. Хвора курка погубить кладку і може стати рознощиком хвороб.

Яйця, що закладаються під квочку, повинні відповідати таким критеріям:

 • Яйце має бути правильної форми.
 • Володіти середніми розмірами.
 • Яйце має бути чистим.
 • Вибраковуються яйця з товстою шкаралупою.

Пташенята починають з'являтися приблизно на 20 день після початку висиджування. Як тільки курча з'являється, його шкаралупа якомога швидше забирається з-під квочки.

Після того як останній курча вилупиться потрібно повністю почистити гніздо і застелити його нової соломою і тирсою. Після цього можна садити квочку на нову порцію яєць.

Інший варіант отримання курчат для поповнення поголів'я стада - використання інкубатора. При такому способі розведення курчат на кожному яйці маркером пишеться час і дата закладки. Як тільки з'являється курча на місце, що звільнилося в інкубаторі відразу ж можна укладати нове яйце.

Переваги інкубатора: Переваги інкубатора:

 • Можливість цілорічного поповнення стада і виведення курчат на продаж.
 • Одночасне виведення до 100 яєць.

Недолік у інкубатора всього 2: висока вартість і значні витрати на енергію.

Птахівник, який вирішив розводити курчат, обов'язково зіткнеться з незвичайною поведінкою підопічних. Зокрема, він помітить невмотивовану, на перший погляд, агресію одних курей до інших. Насправді така поведінка підпорядковане суворій логіці. Одні кури можуть нападати на інших в наступних випадках:

 • Квочка захищає кладку від інших птахів. Вирішується проблема досить просто: відселенням квочки в окрему клітку.
 • Старі кури відганяють молодняк від їжі і води. Така агресія проходить сама собою.
 • Курник занадто малий. Потрібно його розширити.

висновок

Вирощувати домашню птицю нескладно, але клопітно. Однак, якщо дотримуватися всіх умов і вимоги, це заняття може стати досить прибутковим і вирішити питання продуктової незалежності.

Перш ніж почати вирощувати ту чи іншу породу курей, уважно оцініть свої фінансові та фізичні можливості. Буде прикро втратити все поголів'я птиці через брак часу або грошей.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей