* Политика новости » Банки »

* *

Розведення і утримання перепелів. Як бізнес

  1. Розведення перепелів, як бізнес
  2. Інкубатор для перепелів
  3. Зміст перепелів на продаж
  4. Авторська технологія общіпування
  5. Вирощування перепелів в домашніх умовах
  6. пташенята перепелів
  7. Зміст перепелів в домашніх умовах
  8. Послід на добриво

Мій сьогоднішній співрозмовник - Перепеловод із Запоріжжя Сергій Литовка переконаний, що вирощування та утримання перепелів було, і залишається вигідною справою. І хоча сьогодні купівельна спроможність людей знизилася, все одно на перепелів є свій попит. Правда, якщо на початку, п'ять років тому, рахунок в його перепелиному господарстві йшов на тисячі голів, то сьогодні поголів'я куди скромніше - лише 800 птахів.

Питання про те, розведення перепелів вигідно чи ні, Сергій Олександрович, завдяки своєму власному досвіді, дозволив для себе якийсь час назад

Господарник зрозумів, що тримати перепелів прибутковіше, ніж бройлерів (їх він теж свого часу розводив). Але через дешеву курятини в магазинах спрацював практично «в нуль». А кілограм перепелиних тушок на ринку коштує 120 гривень. Різниця між собівартістю кормів і ціною реалізації готового м'яса на одній тушці - близько 10 гривень.

- Це один мені - спасибі йому! - ідею підкинув, - згадує господар перепелиній ферми. - Конкуренції з перепелам на ринку-то практично не було. Я трохи в Інтернеті «порився», вивчив питання. І почав свій перепел бізнес!

Можливо, Сергію Олександровичу в організації своєї ферми, де планувалося зміст перепелів, знадобився і наявний досвід військової служби, та роботи на керівній посаді в банку, і навіть ... будівельну освіту. Питання з чого почати розведення перепелів, для любителя птахів і бізнесмена не стояв. Все було грамотно розраховане, збудовано і по-військовому чітко і швидко реалізовано. Всі домашні помічники - дружина Надія і дочки Катя і Альбіна - були «мобілізовані» для виконання відповідального завдання - їх загального сімейного справи. Брали участь, хто наскільки міг.

Мій сьогоднішній співрозмовник - Перепеловод із Запоріжжя Сергій Литовка переконаний, що вирощування та утримання перепелів було, і залишається вигідною справою Розведення перепелів, як бізнес

Клітки для перепелів

Сергій Олександрович - людина майстровий. Дочка Катюша знайшла в Інтернеті відео, яке допомогло татові спорудити добротні стелажі з клітинами для утримання перепелів. Вони обійшлися сім'ї Литовка в еквіваленті $ 20 за один - за ціною будматеріалів. Якби довелося купувати, вони виклали б по $ 100 за кожен!

Тобто особливі умови для розведення перепелів, і зайві витрати не потрібні

Як же живе у Сергія Олександровича перепілка? Клітка (житло) для перепелів - це багатоповерхове будова. І щільність «населення» тут дуже висока! Так, в закритому приміщенні один над іншим встановлюють, як правило, п'яти-, шестиповерховий стелажі, під якими мається гратчастий піддон для збору посліду.

Поверх - це густонаселена «квартира», в якій живе в середньому 40 перепелів (при розмірі стелажа - 0,5 м х 1 м). Багато перепеловоди не опалюється приміщення, де живуть перепела, зміст взимку не приносить зайвих витрат, адже завдяки великій скупченості перепілки досить тепло.

Сергій Литовка

Інкубатор для перепелів

Дійшла черга і до інкубаторів - під них вміло перероблені два кухонних шафи. Сергій Олександрович обладнав їх обігрівом, датчиками і іншими необхідними для інкубаторів «начинкою». Економія також вийшла вельми істотна!

Зміст перепелів на продаж

- Справа пішла добре. У нашому районі я і зараз монополіст, - каже мій співрозмовник. - Не те, щоб ніхто не тримає перепелів ... Тримають! Але у мене найкрасивіші тушки: жовтенькі, великі, «сбітенькіе». Вага однієї - близько 190 грамів ... І кожна розміром, як дві тушки з супермаркету.

Торгую я сам. Покупці мене добре знають, як і якість моїх перепелів. У тиждень йде 50 кілограмів м'яса. Можна було б вирощувати більше, адже конкурентів не додалося. Але два-три роки тому в день «відлітав» 50-60 тушок, зараз же - в два рази менше.

- За рахунок чого Ваші перепілки так вигідно відрізняються від тих, які є в продажу на ринку або в магазині?

- Головне - за рахунок породи. Ми зупинилися на техаської білої. Ця м'ясна перепілка, вона більш вгодована, має біле оперення і світлішу шкурку. Вирощували ми і японську породу. Гарна птиця, м'ясна, але через темного оперення у неї сіра шкурка, і після общіпування через темних остьев вона виглядає не так привабливо. Тримали і перепелів породи фараон. Вони м'ясо-яєчні, але статура у них «спортивне», жилаве.

зміст перепелів

Авторська технологія общіпування

Крім того, ми не Обскубують наших перепелів «всуху» - це дуже трудомісткий процес. Та й вигляд у тушки буде не той! Щоб перо легко відокремлювався, а шкурка при цьому залишилася цілою, ми застосовуємо свою авторську технологію. «Ноу-хау» полягає в тому, щоб спершу занурити тушку в каструлю з водою трохи вище 70 градусів, ощипать, а потім, щоб шкурка натяглася, - в воду з температурою приблизно 85 градусів.

- Ви спеціалізуєтесь на продажу м'яса. А як щодо яєць?

- Яйця раніше продавав, зараз - ні. Зараз у мене організований конвеєр, орієнтований на відгодівлю птиці.

Є перепілки, які несуть інкубаційні яйця. Несучість настає на 50-й день. Щотижня я закладаю в інкубатор 350 яєць і реалізую 200 тушок. Не всі пташенята виживають. Падіж в такій справі, як зміст перепелів, в середньому становить близько 30 відсотків - включаючи тих пташенят, що ні вилупилися.

З яйцями перепелів менше мороки, ніж з курячими: їх не потрібно перевертати в інкубаторі. Пташенята вилуплюються через 17 днів

- Які особливості умови утримання і розведення перепелів -птенцов (перепелят)?

- вилупилися пташенят селимо на верхній поверх стелажа, в брудерное ящик. Там у них горить лампа, постійно насипаний корм, варто поїлка з водою. Я не експериментую: і малюків, і дорослу птицю годую вже готовим спеціалізованим кормом вітчизняного виробництва.

Вирощування перепелів в домашніх умовах

годування перепелів

З Сергієм Олександровичем ми поговорили також про нюанси вирощування перепелів в домашніх умовах. Господар розповів:

- Перепелиця з'їдає за своє життя в середньому 1 кілограм корму. Він повинен бути гранично збалансованим, кожен грам того чи іншого компонента грає важливу роль. Інститути роками розробляли найефективнішу рецептуру, вивіряючи пропорції і кількість речовин, необхідних для нескладного і вигідного утримання перепелів, щоб перепілка була міцною і добре росла. Навіщо я буду ризикувати, готуючи свої суміші?

У готових кормах є пшениця, ячмінь, кісткова, рибна мука, навіть сухе молоко

А щоб перепілка була більш жовтенька, обов'язково з третього тижня додаю в раціон кукурудзу. Пташенят і дорослу птицю годую різним кормом.

пташенята перепелів

Через 10 днів утримання перепелів-пташенят Сергій Олександрович переселяє їх в нижній поверх брудерное ящика, вдосконаленого, розділеного на рівні. У верхньому рівні - перепелині «ясла», в нижньому - «дитячий сад».

На 20-21-й день від народження підросли перепілки відправляються в звичайні клітки.

У перепелів, які йдуть на тушку, корм є постійно. Ті ж, що залишені на інкубаційні яйця, їдять два рази в день приблизно по 30 грам корму, інакше «розледачіли» і перестануть інтенсивно нестися.

- З якого віку при утриманні перепелів їх можна пускати в реалізацію?

- З 35-го дня перепел вже має повністю товарну вагу і вигляд і йде на продаж. Собівартість тушки виходить 8,30 - 8,40 гривні. Якщо з якоїсь причини вона виглядає непривабливо, залишаємо собі. Трьох-, чотиримісячний перепілок (зі стареньких несучок) купують здебільшого на суп. У такого бульйону смак і запах просто відмінні!

У такого бульйону смак і запах просто відмінні

пташенята перепілок

Зміст перепелів в домашніх умовах

- З якими проблемами, труднощами стикається Перепеловод при утриманні перепелів?

- Скажу відразу, зручна і вигідна птах - перепел домашній, зміст і вирощування якого - справа не особливо клопітка, не складне: не потрібні великі площі, птиця практично не хворіє, від неї в порівнянні з іншого пернатої живністю не так багато бруду. Але є і свої серйозні вимоги до змісту.

Необхідно ретельно підготувати всі системи життєзабезпечення

По-перше, через те, що перепела і взимку, і влітку знаходяться в приміщенні, їм потрібна цілорічна підсвічування (якщо приміщення затемнене). Бажано, щоб вона була економна. Світло ми їм включаємо в 7.30, вимикаємо в 10 вечора. Так, як в приміщенні з перепелами всього одне невелике віконце, ми підсвічується по 16 годин на добу.

Птицю потрібно берегти від перепадів температур, і спека їй протипоказана. Взимку температура - не нижче 16 градусів, а влітку - не вище 25-ти.

Нарешті, потрібна хороша вентиляція. Справа в тому, що на рівні 40 сантиметрів від підлоги в приміщенні, де містяться перепела, накопичується велика кількість аміаку. Його потрібно прибирати. Я обладнав систему повітрообміну: знизу - вентиляційний отвір, а зверху, в стелі, працює вентилятор.

Послід на добриво

Як з'ясувалося, люди охоче купують у Сергія Олександровича не тільки м'ясо перепелів, але і послід. Шикарне добриво! Саме тому дачникам і власникам присадибних ділянок варто подумати про розведення перепелів на дачі.

Господар ферми поділився рецептом приготування концентрату для добрива грядок. Потрібно взяти 1 кг перепелиного посліду і запарити в 10 літрах води. Розбавити отриманий розчин в пропорції 1:10. Ось цією рідиною і потрібно поливати рослини.

Багатий урожай вам, дорогі городники і садівники, забезпечений!

У Сергія Литовки, як сам він зізнається, багато учнів, які практикують утримання перепелів, і не тільки в Запоріжжі. Хтось завдяки його порадам вирощує перепілок для себе, а хтось за масштабами навіть «обійшов» свого наставника. А деякі, як і він сам, в розведенні та утриманні перепелів знайшли непогану статтю доходу для своєї родини.

За рахунок чого Ваші перепілки так вигідно відрізняються від тих, які є в продажу на ринку або в магазині?
А як щодо яєць?
Навіщо я буду ризикувати, готуючи свої суміші?
З якого віку при утриманні перепелів їх можна пускати в реалізацію?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей