* Политика новости » Банки »

* *

Бройлери Кобб-500: опис, характеристика і вирощування в домашніх умовах

 1. Опис породи бройлера Кобб 500
 2. Темперамент бройллерскіх курчат Кобб 500
 3. Вагові характеристики кросу
 4. несучість породи
 5. Розведення і вирощування чеських бройллеров в домашніх умовах
 6. хвороби кросу
 7. Достоїнства і недоліки
 8. Таблиця співвідношення ваги і витрати корму бройллерскіх курок

Куряче м'ясо користується незмінною популярністю, тому при раціональному підході до вибору м'ясної породи курей розведення бройлерів може стати досить вигідним заняттям. Прекрасний варіант - бройлери Кобб 500. Завдяки швидким темпам зростання при низьких кормових витратах цей крос користується великою популярністю як у Росії, так і за кордоном.

У даній статті ми поговоримо про опис курчат бройллеров Кобб 500, їх характеристиках, навчимося справлятися з хворобами кросу 500. Крім усього іншого, ми дізнаємося нюанси вирощування бройллерскіх курчат Кобб 500 в домашніх умовах.

Опис породи бройлера Кобб 500

Почнемо з характеристики курей Кобб 500. Від інших порід вона відрізняє природний жовтий колір шкіри, що користується незмінним попитом у споживачів. Птах досить невибаглива, не потребує спеціалізованому дорогому догляду або дорогих кормах, при цьому забій можна виробляти в місяць-півтора, що робить розведення бройлерів надзвичайно рентабельним підприємством.

Кури кросу Кобб 500 відрізняються масивністю статури, великими міцними лапами. Оперення білосніжного кольору. Акуратний гребінь і сережки мають насищенно- червоне забарвлення. Голову завершує масивний дзьоб.

Темперамент бройллерскіх курчат Кобб 500

У зв'язку з тим, що зміст бройлерів направлено на отримання максимальної кількості м'яса, не рекомендується селити Кобб 500 в звичайний пташник з вигулом. Оптимальними умовами для високої продуктивності буде підлогове утримання без прогулянок, або перебування в клітинах. При утриманні птиці в клітинах рухливість птиці різко обмежена, в зв'язку з чим збільшуються темпи набору маси.

Вони досить флегматичні, не агресивні, однак, при неправильному змісті деякі молоді особини можуть страждати канібалізмом. Причиною цього може бути зайва яскравість освітлення, або недостатньо повноцінний раціон. При наявності цих факторів окремі пташенята можуть розкльовувати слабших одноплемінників аж до летального результату.

Куряче м'ясо користується незмінною популярністю, тому при раціональному підході до вибору м'ясної породи курей розведення бройлерів може стати досить вигідним заняттям

Курчата бройллери Кобб 500 в загоні

Крос Кобб 500 можна утримувати як на невеликому фермерському господарстві, так і в умовах великих птахофабрик. При розведенні птиці в умовах підсобного господарства слід врахувати, що пташенятам в перші дні життя потрібне інтенсивне тепло і світло. Для гарного набору ваги курчатам необхідно часто клювати корм, що в темряві неможливо, тому перші 14 днів освітлення повинно бути цілодобовим.

По закінченні цього терміну «світловий день» зменшують до 18 годин. Температура в пташнику повинна бути в діапазоні 27-32 градусів. Приміщення повинні бути добре вентильованим, але без протягів, які є згубними для пташенят. Особливу увагу варто приділити чистоті приміщення для запобігання захворюваності курей, тому перед заселенням нової партії молодняку ​​слід провести генеральне прибирання пташника, побілили стіни і стеля вапном, змінивши підстилку і ретельно вимивши годівниці і поїлки.

Вагові характеристики кросу

Одна з відмінностей кросу - однорідність. Тобто все поголів'я по досягненню певного віку має приблизно однакову масу. Уже в місяць вага пташенят перевалює за 2 кг, а в півтора птиці важать в середньому 2500-2600, а в 56 днів маса птиці понад 3 кг.

Однак по досягненню віку 80 днів темпи зростання значно скорочуються, тому найбільш сприятливий період для забою курей цього кросу коливається в районі 40-60 днів, хоча забій молодняку ​​можна виробляти вже через 30 днів з моменту народження.

Зміст Кобб 500 по досягненню молодняком чотиримісячного віку недоцільно, так як при високому споживанні корму практично відсутня значуща прибавка в вазі.

несучість породи

Крос був виведений шляхом схрещення таких порід як корнуельського кури і Плімутрок. Крім двох основних різновидів для отримання гібрида Кобб 500 використовувалося ще кілька видів домашніх курей. В результаті вийшов крос відрізняється відмінним вагою вже в перші тижні життя, що дозволяє істотно заощадити кошти на утримання птиці.

Саме м'ясо має приємний смак, ідеально підходить для дієтичного харчування. Власне, завдяки копіткій схрещування з метою отримання м'ясної породи був виведений відмінний бройлер, який, звичайно, буде, швидше за все, нестися, як і будь-який птах, але сподіватися на високу ступінь несучості просто безглуздо. У кращому випадку кількість яєць з-під однієї самки дорівнюватиме 2-3 штук в тиждень.

Нестися, на відміну від яєчних порід курей, бройлери починають досить пізно, не раніше віку 7 місяців.

Нестися, на відміну від яєчних порід курей, бройлери починають досить пізно, не раніше віку 7 місяців

Організація харчування породи Кобб 500

Розведення і вирощування чеських бройллеров в домашніх умовах

Для розведення чеських бройлерів Кобб 500 традиційно використовується два способи.

 1. Закупівля інкубаційних яєць на великих птахофабриках.
 2. Купівля добового молодняку.

Існує кілька причин, за якими розведення цього різновиду курей традиційним шляхом не представляється можливим.

 1. Як і більшість бройлерів, Кобб 500 це крос, іншими словами гібрид від змішування різних порід. Якості, отримані в результаті змішування порід, не передаються у спадок.
 2. У зв'язку зі слабо вираженим материнським інстинктом курочки цього виду не здатні до висиджування і вихованню потомства.

Звичайно, вартість інкубаційних яєць буде нижче, однак, купуючи вже народилися пташенят можна наочно побачити якісні показники, тим більше, що молодняк Кобб 500 відрізняється високим рівнем виживання, що належать до одних з плюсів розведення цього кросу.

Виживання пташенят даного м'ясного гібрида становить 94-97% від загальної кількості, що є безсумнівним достоїнством цього різновиду сільськогосподарської птиці.

Найважливіші чинники, які слід врахувати при розведенні пташенят Кобб 500.

 1. Умови утримання. Так як результатом вирощування бройлерів є отримання м'яса, умови утримання повинні сприяти якнайшвидшому набору ваги. При зайвої активності молодняку ​​показники приросту ваги будуть нижче, що знизить рентабельність розведення птиці.
 2. Температурний режим. Птахи не переносять задуху, протяги, занадто високі або низькі температури. Якщо курчата скупчуються в одному місці в безпосередній близькості від обігрівачів, це свідчить про недостатньо комфортною температурі для пташенят. При надмірно високій температурі курчата стають млявими, втрачають апетит, страждають від спеки, тому рекомендована температура для пташок повинна бути в діапазоні 30 градусів, допустимі коливання від 27 до 33.
 3. Світловий режим. У перші 14 діб життя необхідно організувати цілодобове освітлення, після чого можливе скорочення годин подачі світла.
 4. Повноцінне харчування. Обов'язкова присутність вітамінів, мікроелементів і мінеральних добавок в кормі для пташенят. Корм повинен бути досить збагачений протеїном.
 5. Дотримання чистоти в приміщенні, де містяться броллерскіе кури. Незважаючи на те, що ці бройлери менш сприйнятливі до інфекцій і хвороб, ніж інші види курей, все-таки недотримання чистоти здатне привести до захворюваності аж до падежу значної частини поголів'я.

Для харчування малюків можна використовувати і готовий покупної комбікорм ПК-5 для молодняка, можна готувати корми і в домашніх умовах. При приготуванні кормів самостійно, слід врахувати, що в суміш для харчування необхідно додавати зелень, дрібні черепашки, крейда.

При приготуванні кормів самостійно, слід врахувати, що в суміш для харчування необхідно додавати зелень, дрібні черепашки, крейда

Підросли курчата бройллери Кобб 500

На перших порах курчатам можна давати варене яйце, сир. Корм перших днів повинен бути легкозасвоюваним з урахуванням особливостей незрілої травної системи. З додаванням в раціон зернових варто враховувати, що при підвищеному вмісті в їжі пшениці знижується рівень засвоєння калію з фосфором, що вимагає додаткового поповнення.

Годувати курчат слід багато і часто. У перший тиждень життя корм пташенятам дають 7-8 разів на день, зменшуючи кількість годувань на два рази кожну наступну тиждень, до досягнення птахом місячного віку, коли давати їжу можна двічі в день - вранці і ввечері.

хвороби кросу

Кобб 500 відрізняються низькою сприйнятливістю до хвороб і хорошими показниками виживаності, проте вони так само можуть бути схильні до різних захворювань, зазвичай вражає курей. Ось ряд найбільш поширених хвороб, яким можуть піддатися бройлери.

 1. Диспепсія. Найчастіше хвороба викликається простроченим або невідповідним за віком кормом, який пташенята не в змозі переварити в силу недостатньо розвиненою травної системи і відсутності необхідних ферментів. Хвороба вражає курчат в перший час після народження. При диспепсії спостерігається важке отруєння організму, яке проявляється у вигляді рідких екскрементів білого або жовтого кольору з неперетравлені частинками їжі на тлі слабкості й відсутності апетиту.
 2. Бронхопневмонія. Може виникнути на тлі переохолодження. Визначити можна по тяжкості дихання з відкритим дзьобом, хрипи при диханні, витягуванні шиї. Лікування повинно бути призначено ветеринаром, в іншому випадку можливий відмінок хворої птиці.
 3. Хвороба Марека. Захворюваність нею бройлерів може доходити до 85%. Симптоми включають в себе кульгавість, свисание крил і хвоста, скручування шиї, іноді повне або часткове порушення зору. Точний діагноз може поставити тільки ветеринар.
 4. Авітаміноз. Внаслідок швидкого зростання нестача вітамінів у бройлерів може відчуватися набагато гостріше, ніж у курей не м'ясних порід. Для попередження авітамінозу раціон птиці повинен бути збагачений додатково вітамінами при харчуванні птахи не спеціалізованими кормами, де в складі вже міститься необхідна кількість необхідних речовин.
 5. Ентерит. Запалення системи шлунково-кишкового тракту. Схильні до курчата раннього віку, лікування проводиться препаратами антибактеріального спектра дії.
 6. Аспергільоз. Захворювання, викликане грибком, вражає дихальні шляхи. Як правило, аспергільоз виникає при порушенні умов утримання, що сприяє розмноженню грибка.
 7. Сальмонельоз. Захворювання, небезпечне не тільки для курей, а й для людини. У разі зараження сальмонельозом хворі особини підлягають забою без використання в їжу.

Найбільш ефективно запобігти плачевні наслідки захворюваності пернатих допомагає дотримання норм вмісту. Перед заселенням нової партії курчат в приміщенні повинна бути проведена генеральне прибирання з дезінфекцією і зміною підстилки, годівниці і поїлки повинні бути вимиті належним чином. Вентиляція пташника повинна забезпечувати надходження свіжого повітря. Корм і вода завжди повинні бути свіжими, щоб уникнути розмноження хвороботворних бактерій.

Достоїнства і недоліки

Підсумовуючи, можна виділити наступні переваги кросу Кобб 500.

 1. Швидкий приріст маси в гранично короткі терміни, що дозволяють проводити забій бройлерів вже у віці від 30 днів.
 2. Жовта пігментація шкіри.
 3. Низькі витрати корму.
 4. Високий фактор виживання.
 5. Підходить для розведення як в умовах великих птахівничих підприємств, так і для малого підсобного господарства.
 6. Низька сприйнятливість до звичайних курячим хвороб.
 7. Однорідність особин одного віку обох статей.

До недоліків бройлерів цього виду можна віднести відсутність можливості розведення традиційним для птахів шляхом і непереносимість холоду, що істотно збільшує енерговитрати в процесі вирощування в деяких регіонах в більш суворих кліматичних зонах.

До недоліків бройлерів цього виду можна віднести відсутність можливості розведення традиційним для птахів шляхом і непереносимість холоду, що істотно збільшує енерговитрати в процесі вирощування в деяких регіонах в більш суворих кліматичних зонах

Бройллери Кобб 500 на свіжому повітрі

Таблиця співвідношення ваги і витрати корму бройллерскіх курок

Нижче наведена таблиця, в якій чітко простежується співвідношення ваги і витрати корму для бройллерской курки.

вік,
дн. Жива вага,
кг Витрата корму,
гр / сут Витрата корму
з початку відгодівлі, гр / гол 0 0,042 0 0 1 0,052 14 14 2 0,066 14 28 3 0,082 15 43 4 0,100 16 59 5 0,120 22 81 6 0,142 25 106 7 0,166 28 134 8 0,193 31 165 9 0,223 35 200 10 0,256 39 239 11 0,293 44 283 12 0,334 49 332 13 0,379 55 387 14 0,427 61 448 15 0,478 68 516 16 0,532 75 591 17 0,589 83 674 18 0,649 91 765 19 0,712 99 864 20 0,778 106 970 21 0,846 112 1082 22 0,916 118 1200 23 0,988 123 1323 24 1,062 128 1451 25 1,137 133 1584 26 1,213 137 1721 27 1,290 141 1862 28 1,368 145 2007 29 1,447 149 2156 30 1,527 153 2309 31 1,608 157 2466 32 1,690 160 2626 33 1,773 163 2789 34 1,857 166 2955 35 1,942 169 3124 36 2,027 172 3296 37 2,112 175 3471 38 2,196 177 3648 39 2,279 179 3827 40 2,361 181 4008 41 2,442 182 4190 42 2,522 183 4373 43 2,601 184 4557 44 2,679 185 4742 45 2,756 186 4928 46 2,833 187 5115 47 2,909 188 5303 48 2,984 188 5491 49 3,058 188 5679

Бройлери Кобб 500 можуть стати відмінним варіантом як і для невеликого фермерського господарства, так і для промислової птахофабрики з огляду на те, що цим птахам не потрібне тривале вигодовування для набору оптимальної ваги, що дуже ефективно з точки зору співвідношення витрат до можливого прибутку.

Навіть на невеликій площі за літній сезон можна виростити 2-3 покоління Кобб 500, м'ясо яких володіє чудовими смаковими якостями і привабливим товарним виглядом, користуючись високим попитом споживачів.

Антон: Справа клопітка, але дуже вигідне, про витрачений час (а його потрібно багато) анітрохи не шкодую. Містив клітинним способом. Першу партію курчат отримав за допомогою інкубатора (Квочка). Вийшло непогано, тому що строго дотримувався рекомендацій. Другу партію в 150 шт закупив на птахофабриці після реалізації першої.
Ростуть добре, на комбікормах, приріст ваги контролював, зважуючи 10% від числа птахів. Вага збільшувався всього лише трохи відстаючи від нормативного.
Клітини зібрав сам з підручних матеріалів, але згідно опису в спец.літературе. Закупив тільки поїлки спеціальні.
Загалом, закінчую хвалитися і резюмую: працювати варто, тому, що отримаєте не тільки якісне м'ясо, а й хороший дохід. Ось, зараз вже замовив на кінець лютого першу партію на цей рік (з інкубатором немає часу зараз возитися) і займуся впритул цим бізнесом.

Костя Уфімцев: Розводив бройлерів для отримання м'яса. Задоволений отриманим результатом: величезна кількість дуже смачного м'яса. Вистачає і на власний прожиток, і на продаж. Головне дотримуватися правил розведення і все вийде. Журнал про птахів

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей