* Политика новости » Банки »

* *

Лікарняний під час відпустки

 1. Зі статті ви дізнаєтесь:
 2. Як проводиться оплата лікарняного у відпустці
 3. перенесення відпустки
 4. Втім, є ряд обставин, при яких листок непрацездатності не оплачується:
 5. Оплата листка непрацездатності, виданого за кордоном
 6. Як здійснюється продовження відпустки за лікарняним листком
 7. Підведемо підсумки

Хвороба під час відпустки - неприємна ситуація. Як оплачується лікарняний лист під час відпустки? Чи можна продовжити або перенести відпустку? Відповіді на ці питання ви знайдете в цій статті.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Як вчинити в разі, якщо лікарняний випадає на відпустку

Відкриття лікарняного листа в тому випадку, якщо ви захворіли під час відпустки , Є необхідною процедурою. Все, що від вас вимагається в даній ситуації, - це звернутися до лікаря того медичного закладу, який знаходиться в місці вашого перебування та оформити відповідний документ, який згодом стане доказом вашої хвороби. Незалежно від того, покладуть вас в лікарню або ви буде лікуватися амбулаторно, оформлення лікарняного листа є обов'язковим.

Лист тимчасової непрацездатності починає діяти з моменту першого звернення до лікарні і закінчується в день виписки або одужання. Лист тимчасової непрацездатності починає діяти з моменту першого звернення до лікарні і закінчується в день виписки або одужання

Відповідь на питання, як буде оплачений період хвороби, багато в чому залежить від того, в якому саме відпустці ви перебували:

 • щорічній оплачуваній;
 • відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами;
 • по догляду за дитиною;
 • по догляду за членом сім'ї;
 • без змісту;
 • навчальному.

Далі в статті ми розглянемо всі ці ситуації більш детально.

Поки ж зупинимося на найбільш поширеному випадку - щорічному оплачуємо відпустці . Якщо ваша хвороба припала на цей період, то за законом відпустку повинен бути продовжений або перенесений, а листок тимчасової непрацездатності - оплачений в звичайному порядку.

Як проводиться оплата лікарняного у відпустці

Отже, якщо під час відпустки ви захворіли, вам слід зробити дві дії:

Звернутися до лікарні за місцем реєстрації або за місцем проживання і оформити лікарняний лист;

Усно (можна по телефону) довести до відома керівництво про своє захворювання.

Сам же лікарняний лист ви можете пред'явити керівництву вже після того, як повернетеся з відпустки.

Отримавши на руки закритий і належним чином оформлений листок тимчасової непрацездатності, керівник організації, в якій ви перебуваєте, вибирає один з варіантів подальших дій:

продовжити відпускний період на ту кількість днів, яке ви перебували на лікарняному;

перенести ваш відпочинок на будь-який інший період часу на цей же термін.

Довідка

перенесення відпустки

Роботодавець не може перенести відпустку на інший період часу, не погодивши це питання з самим працівником. Тільки після узгодження, співробітник пише на ім'я керівника заяву про перенесення додаткових днів відпочинку.

Якщо ж ви згодні на продовження відпускного періоду, без перенесення, то заяву писати не потрібно.

Існує й інші варіанти використання тих днів, коли ви знаходилися на лікарняному під час щорічного відпочинку:

Ці дні можуть бути додані до наступного щорічного відпускного періоду;

Ці дні можуть бути перераховані і отримані в формі грошової компенсації.

Незалежно від того, яка форма реалізації тих днів, що ви хворіли, буде обрана - продовження, перенесення, додавання до наступної відпустки або грошова компенсація - сам лікарняний лист повинен бути оплачений в обов'язковому порядку.

Довідка

Втім, є ряд обставин, при яких листок непрацездатності не оплачується:

 1. непрацездатність працівника викликана вживанням наркотичних, токсичних препаратів або алкогольних напоїв;
 2. Співробітник був звільнений від роботи без збереження заробітної плати;
 3. Співробітник був відсторонений від роботи через несумлінне виконання обов'язків;
 4. Непрацездатність викликана недбалим ставленням працівника до власного здоров'я: недотриманням приписів лікаря або порушенням лікарняного режиму, про що в лікарняній аркуші є відповідний запис.
 5. Непрацездатність пов'язана з укладенням співробітника під варту.

Є ще ряд обставин, при яких не здійснюється нарахування компенсації за тимчасову непрацездатність під час відпускного періоду:

Якщо відпускний період працівника пов'язаний з навчанням. Наприклад, період здачі сесії. У цьому випадку відповідно до Трудового кодексу РФ лікарняний лист не підлягає оплаті.

Якщо період перебування у відпустці пов'язаний з доглядом за хворою дитиною або іншим членом сім'ї.
Такий лікарняний лист покладено в випадках, коли потрібно догляд за хворим, які знаходяться на лікуванні в стаціонарі або на амбулаторному лікуванні вдома. Причому, в цих випадках також є ряд обмежень на термін, за який належить нарахування грошової компенсації.
Наприклад, при амбулаторному лікуванні будинки такий термін становить сім робочих днів для кожного конкретного випадку, а за рік таких днів не може бути більше 30. Компенсація по догляду за дитиною або іншим членом сім'ї проводиться в стандартному порядку.
Що це означає? Це означає, що розмір виплат дорівнює розміру виплат через тимчасову непрацездатність самого працівника.
Якщо ж ситуація ускладнюється тим, що в період догляду за хворим, захворює сам доглядає, то законом вже не покладається для нього ніяких виплат і продовження відпускного періоду.

Якщо співробітник знаходиться у відпустці без утримання, тобто за свій рахунок, і в цей період він захворів, то, природно, що бюлетень, виданий в цей час, ніяк не може вплинути на кількість днів щорічної оплачуваної відпочинку. На практиці дані щодо кількості днів хвороби не заносяться в табель обліку робочого часу. Сам же відпустку на цей період не переривається і продовження його не відбувається. Бюлетень, втім, оформити варто, тому що коли працівник теоретично повинен був вийти з відпустки і приступити роботі, він повинен буде відзначатися в табелі обліку робочого часу.

Якщо співробітник знаходиться у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, то відповідно до закону виплати за лікарняним листком не виробляються.
Навіть якщо такий лист буде оформлений помилково, то після його пред'явлення в бухгалтерію, компенсаційні виплати за нього нараховуватися не будуть.

Читайте також:

Оплата листка непрацездатності, виданого за кордоном

Іноді виникає неприємна і досить складна в правовому відношенні ситуація, коли співробітник захворює або отримує травму в період відпочинку за кордоном. Природно, що йому слід оформити даний факт. Однак складність полягає в тому, то виплата допомоги по паперах, оформленим за кордоном, не проводиться. Для того, щоб отримати компенсацію за тимчасову непрацездатність за межами РФ, лікарняний лист повинен бути оформлений за прийнятим в нашій країні зразком. Для цього за рішенням лікарської комісії медичного закладу за місцем реєстрації працівника повинен бути здійснений офіційний переклад документів, і лише на його основі вироблено оформлення стандартного лікарняного листа.

Далі ситуація буде розвиватися за описаною нами вище схемою: період щорічного відпочинку буде або продовжений, або перенесений за погодженням з працівником. Виплата допомоги також буде здійснена відповідно до описаної вище процедури.

Звичайно, не завжди вдається замінити іноземний листок непрацездатності на російський аналог. У такій ситуації, можливо розраховувати тільки на те, що роботодавець увійде в положення і посприяє продовженню або перенесення відпустки. Звичайно, розраховувати на отримання компенсаційних виплат в даному випадку вже не варто.

Як здійснюється продовження відпустки за лікарняним листком

Можливо для багатьох буде новиною той факт, що продовження і перенесення відпустки в матеріальному сенсі мають ряд відмінностей. Грошова компенсація за продовження і за перенесення відпустки може бути різною. Чим викликано це відмінність?

Якщо ви вибираєте продовження періоду відпочинку, то для розрахунку її оплати вибирається той же період, що для розрахунку основних днів відпочинку, а при виборі варіанту перенесення буде взятий уже інший розрахунковий період, який може бути довший або коротший за попередній.

Який би варіант не був обраний, співробітник має право відставити у себе вже видані йому відпускні гроші. Утримання цієї суми в рахунок зарплати - також є незаконною дією.

Довідка

Підведемо підсумки

 1. Наявність належним чином оформленого листка непрацездатності - ваша гарантія отримання грошової компенсації та можливість продовжити або перенести відпускний період.
 2. Про свою хворобу досить повідомити роботодавця за телефоном.
 3. Після повернення ви зможете або продовжити відпускний період, або перенести його на інший час і отримати грошові виплати за тимчасову непрацездатність.

Читайте також:

Як оплачується лікарняний лист під час відпустки?
Чи можна продовжити або перенести відпустку?
Що це означає?
Чим викликано це відмінність?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей