* Политика новости » Банки »

* *

Токсичний чоловік: ПОМЕРТИ АБО ПІТИ

ТОКСИЧНИЙ ЧОЛОВІК: ПОМЕРТИ АБО ПІТИ

Присвячується Т.С.

До мене на консультацію прийшла дівчина. Вона сказала, що їй потрібна оцінка ситуації, і відразу попросила не вважати її божевільною. Вона була в розпачі і зовсім не розуміла, як їй поводитися.

Проблема була не з нею. Біда трапилася з її сестрою.

Сестра, Віра, була громадянкою іншої країни - як, втім, і моя клієнтка. Закінчила з червоним дипломом медичний університет, пройшла кілька зарубіжних стажувань. Часу на хлопців не було - і коли в 25 вона відкрила очі і подивилася навколо, то нікого не побачила. Рік, два - вона працювала, працювала, працювала ... І тут з'явився ВІН. Без освіти (шукав себе), тимчасово без роботи (роблю свій бізнес), 36-річний ніколи раніше не одружений чоловік. Він швидко познайомився з батьками, зробив пропозицію і ще одна пропозиція - переїхати в Білорусь. У нас, мовляв, і країна прекрасна, і життя спокійна.

Батьки були щасливі. Швидко зіграли весілля. Швидко купили квартиру в столиці - зять адже душевна людина. Все, звичайно, оформляли на зятя - адже дочка тільки планувала робити посвідку на проживання. Потім купили приміщення під бізнес. Потім відкрили там медичний центр і купили все обладнання ...

Щасливі молоді жили далеко, по телефону і Скайпу передзвонювалися часто, але буквально на хвилинку. Було ясно, що у молодої дружини немає ні хвилини вільного часу: організація роботи центру, наймання персоналу, і сама не виходила навіть в туалет під час прийому. Чоловік став директором центру. Незабаром Віра повідомила про вагітність - але вона пропрацювала до останнього дня. Коли з'явилася дитина, батьки примчали на допомогу. Вони були вражені, що молода мати, виписавшись з пологового будинку, вже на наступний день пішла на роботу. З дитиною залишалася няня. Прийшовши з роботи, Віра прибирала, готувала і робила все, як годиться. Вночі неспокійна дитина не спав - а вранці Віра знову і знову стійко йшла на роботу, повідомляючи батькам «Не турбуйтеся, у мене ВСЕ ДОБРЕ».

Через рік вона зателефонувала сестрі і попросила приїхати. Віра зустрілася з нею таємно, улізнув з роботи на півгодини, і сказала - я так більше не можу ... Я не знаю, що відбувається - але мені погано поруч з ним. Я як в клітці .. Я себе втратила ... Сестра спробувала заспокоїти і говорила все, що покладено в цих випадках - помиріться, все буде добре ... Але Віра сказала одну фразу: «ТИ не тямиш ... Він страшна людина ...»

Сестра поїхала, а Віра через місяць подзвонила і сказала, що знову завагітніла ... І ось зараз - емоційно, розмахуючи руками, розповідала сестра - вона народила другого, продовжує працювати і перетворилася на зомбі.

Я все ще не розуміла, у чому жах ситуації, про що і запитала у клієнтки.

І тут вона стала плакати. «Ви не розумієте, - говорила вона, - Віру як підмінили»

І розповіла, що Віра, прекрасний водій, приїхавши до Мінська, жодного разу не сіла за кермо - чоловік забрав машину і каже: я про тебе дбаю. Їздить він на ній, зрозуміло, сам.

Віра не знає міста - вона просто ЖОДНОГО РАЗУ не була ні в кіно, ні в кафе, ні в театрі, ні в Ботанічному саду. Вона тільки працює.

Віра не знає, де знаходяться магазини - за три роки вона не купила ні трусів, ні колготок. Раніше велика модниця, вона просто перетворилася в тінь. При зростанні вище 170 вона важить 47 кілограмів. Одяг на ній висить, але на роботі вона в халаті, з дітьми гуляє няня ...

Коли батьки, в черговий раз приїхав, побачили, що діється з їх дочкою, вони прийшли в жах. Вони відвезли її до лікаря, але той розвів руками - мовляв, анорексія, виснаження, треба б відпочити, попити вітаміни, здати всі аналізи ... І тут зателефонував чоловік. Віра сказала: «Прийшла в медичний центр, хочу здати аналізи». Батьки побачили, як змінилося обличчя дочки. Вона сказала, що їй терміново потрібно додому і що чоловік зараз приїде за нею.

Будинки зять сказав, що батьки грубо залізли в його сім'ю, зібрав речі і виставив батьків за двері. Вони зняли готель і задумалися - як же так вийшло, що вони, бізнесмени, дорослі люди, купили квартиру і бізнес по суті незнайомій людині - все оформлено на нього. Але найбільше вони переживали за здоров'я дочки.

Вони подзвонили Вірі на наступний день, але вона не зняла трубку. Вони спробували прийти до неї на роботу - але адміністратор тут же викликала чоловіка, і він м'яко, але наполегливо виставив їх за двері. І батьки запідозрював, що дочка сидить на якихось таблетках. Чому зять так занервував у відповідь на простий аналіз крові? Чому дочка не годувала дитину, виписавшись з пологового будинку, хоча у неї було молоко?

Я запитала, а чого ж хочуть від мене? Сестра Віри сказала: «Я розумію, що виглядаю як параноїк. Я вже була у психолога в моєму рідному місті, і це був фахівець, до якого Віра зверталася раніше через складнощі в побудові сім'ї. Коли я все розповіла, психолог була удівлена.Она пам'ятала Віру як розумну, активну, енергійну дівчину-трудоголіка. Її гіпотеза була пов'язана з тим, що Віра змістила залежність з роботи на чоловіка і тепер вона під сильним впливом ».

Звичайно, я спробувала змістити фокус з Віри на клієнтку. Звичайно, я багато чого дізналася про сім'ю. Але історія засіла у мене в голові. Як за кілька років розумна жінка, яка вигравала європейські гранти на стажування, любляча дочка і сестра перетворилася на зомбі? Я почитала про секти і подумала - як просто зламати людину. Зроби його залежним, не дай спати, змушуй багато працювати - і він нікуди від тебе не дінеться ... Але найбільше мене зачепив питання - коли ж трапляється перелом? Адже до якоїсь точки і Віра зберігала розум -вона помічала, що все погано, і була готова піти. Але чомусь залишилася ... І після цього зламалася.

Чому ми не йдемо від токсичних партнерів? Що нас тримає поруч з ними? Все банально - ті переживання, які «клеять» нас в співзалежності, і ті інвестиції, які ми вже вклали в людину і ніколи не зможемо забрати назад. Чи не йдемо, тому що:

 • Соромно. Адже люди говорили - подивися на нього! Адже він ТАКИЙ ... А я не слухала і не чула ...
 • Страшно. А раптом все такі? А раптом він буде мстити? А раптом забере дітей? А раптом вб'є?
 • Сумно. Адже була пара світлих моментів на початку відносин, коли вірилося в те, що все буде добре. Спогади породжують віру, що все може змінитися. Треба тільки трохи потерпіти - і він зрозуміє, яка я гарна ...
 • Прикро. Я стільки зробила для цих відносин, вклала свою душу, стільком пожертвувала ...

Я довго думала, чи варто про це писати - тема тонка, складна, багатогранна. Я правда не знаю правильних відповідей - і сама шукаю їх разом зі своїми клієнтами, учасниками терапевтичних і навчальних груп. Але іноді мене накриває така хвиля відчаю і безнадії, що я не знаю, як далі говорити з людиною, що йому говорити, і чи варто взагалі це робити.

Ми в сотий раз говоримо про тих самих відносинах, які ми з легкістю називаємо співзалежних. Кожен психолог, а останнім часом - і кожен другий клієнт знає все про трикутнику С.Карпмана, про побудову кордонів, про взяття відповідальності. Крига скресла, панове присяжні засідателі, лід рушив! Але поряд з кожним з нас живуть люди, яких це знання ні разу не рятує. Це ті, хто знаходяться в токсичних, отруйних відносинах зі своїм партнером - і при цьому не можуть розлучитися.

Коли я думаю про цих жінок, перед моїм обличчям проноситься ціла галерея образів. Це і випадкова жінка з Замазаним синцем на вилиці, яка поспішала вранці в магазин. Це жінка, що везе п'яного чоловіка додому і всю дорогу вислуховувати, що вона, корова, не вміє водити. Це ті, кого насилують своїми чоловіками, що народжують щороку дітей жертви домашнього насильства, втекли до притулків та притулку і знову готові повірити, що «він вже все усвідомив і виправився». Це жінки, які відпрацювали зміну і поспішають додому варити борщ лежить на дивані чоловіка, який по-хазяйськи розпоряджається і її часом, і її тілом.

Звичайно, переламавши ребро або синяк під оком складніше приховати, ніж постійне приниження, відкидання, знецінення та презирство. Але від цього відносини ті стають менш руйнівними. Я б хотіла перерахувати характеристики, які притаманні таким відносинам, і почала б з того, як поводяться в таких відносинах чоловіки .

 • Чоловіка можна охарактеризувати ємним словом «мізогінії». Мізогінії ненавидить жінок і жіноче. Останнім часом про це часто пишуть, але ж дуже складно прийняти, що хтось може зневажати і дискримінувати людину за ознакою статі. Звичайно, майже всі релігійні тексти пронизані ідеєю, що жінка - істота другого сорту. Звичайно, є Ніцше з його «Ідеш до жінки - не забудь батіг», але мізогінії буває просто складно прийняти - і тому ми придумуємо тисячу відмовок (від «У нього була зла мати» до «Він сьогодні не в настрої»).
 • Чоловік з комплексом влади, який бажає керувати і правити. Він вкаже і розповість, що, як і навіщо робити жінці - від варіння супу до вибору роботи. Тотальний контроль і підпорядкування - то, що потрібно такому чоловікові .
 • Чоловік - психопат, з відсутністю емпатії, «позбавлений совісті», брехливий, маніпулятивний, що використовує жінку як об'єкт для досягнення якихось цілей. Його неможливо зрозуміти, прорахувати, змінити. Читайте книжки - про них списані цілі томи, і спочатку відносин в такого чоловіка не можна не закохатися.
 • Чоловік, який використовує фізичну агресію. Він може штовхнути, вдарити жінку, кинути в неї важкий предмет, виплеснути на неї чай. Потім він каже: «Ти сама мене спровокувала, ти мене довела». Насправді він зовсім не вміє керувати своїм гнівом. Його гнів - як сільський сортир, в який автоматична стрічка з інтервалом в півгодини закидає пачку найсвіжіших дріжджів.
 • Чоловік, який любить економічне насильство. Портретний ряд простягається від «Куди ти витратила стільки грошей?», «У тебе є декретні - на них і купуй їжу» до «Залиш собі на талончик, я сам поїду за продуктами».
 • Чоловік, який вічно всім незадоволений і постійно бурчить, висуває претензії, тисне, ниє. Життя з ним схожа на перебування у вічному мороці без надії на промінь сонця.
 • Чоловік - оцінювач. Він, як ювелір, завжди повідомить жінці, на скільки карат вона поправилась, де у неї зморшки, порівняє її з подругами і анорексичне Анджеліною Джолі. Дружині такого чоловіка не потрібні ваги і дзеркала - кожен день вона отримує ясну і точну інформацію, що вона не хороша, дурна, тупа, нудна, не заслуговує нічиєї любові - і крапка.

Якщо Ви зустрічаєте такого чоловіка - треба бігти. Якщо Ви закохалися - треба бігти. Якщо ви замужем за ним багато років, у Вас немає грошей, діти маленькі, ніхто Вас не підтримує - треба порахувати до ста і бігти.

Може, Вам пощастить і настане день прозріння. Може, в цей день Ви раптом зрозумієте, що життя - тільки одна, і Бог не створив для Вас ні запасних частин, ні запасного здоров'я, ні навіть можливості зберегтися в точці «18 років» і почати все спочатку.

Зміни відбуваються не завтра, а прямо зараз. Токсичний чоловік - це чоловік, який Вас отруює. Ви готові ще кілька років пожити біля Чернобилького реактора? Ви заперечуєте вплив радіації на Ваше тіло і душу? Ви всемогутні?

Тоді вам НІЧИМ НЕ МОЖНА ДОПОМОГТИ.

Але якщо у Вас є надія - біжіть! За шкідливе виробництво доплачують - і люди ризикують, знаючи, на що йдуть. Хто «доплатить» Вам за тотальне отруєння Вашому житті?

Доктор Хауз говорив: «Люди не міняються» .Вони насправді змінюються, але вкрай повільно. Скільки Ви готові чекати? 10 років? 20? 50? GAME OVER! Гра закінчиться раніше, ніж Ви встигнете зрозуміти, що не хотіли в неї грати!

Ви можете ще раз прочитати книгу «Чарівність жіночності». Ви можете відміряти ще якийсь термін і прямо поговорити з чоловіком про те, яких змін у відносинах Ви хочете. Ви можете спробувати ще раз.

Але тільки перестаньте себе обманювати. Ви не зможете жити в протигазі все життя - не дихати, не радіти, не бути коханою і прийнятої, цінується і підтримки.

Ви не зможете жити в протигазі все життя - не дихати, не радіти, не бути коханою і прийнятої, цінується і підтримки

Життя з токсичним чоловіком УБИВАЄ ...

Чому зять так занервував у відповідь на простий аналіз крові?
Чому дочка не годувала дитину, виписавшись з пологового будинку, хоча у неї було молоко?
Я запитала, а чого ж хочуть від мене?
Як за кілька років розумна жінка, яка вигравала європейські гранти на стажування, любляча дочка і сестра перетворилася на зомбі?
Але найбільше мене зачепив питання - коли ж трапляється перелом?
Чому ми не йдемо від токсичних партнерів?
Що нас тримає поруч з ними?
А раптом все такі?
А раптом він буде мстити?
А раптом забере дітей?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей