* Политика новости » Банки »

* *

Оптоволоконне освітлення: сфера застосування, будову та схеми розташування

 1. Де застосовується оптоволоконное освітлення
 2. Місця з підвищеною вологістю
 3. Підсвічування картин, ювелірних виробів, творів мистецтва
 4. Підсвічування басейнів і фонтанів
 5. Оптоволоконне освітлення в місцях розваг
 6. Зоряне небо і завісу з «світяться струменів»
 7. Ландшафтне освітлення з оптичним кабелем
 8. Вивіска і реклама
 9. Як влаштовано оптоволоконное освітлення
 10. Схема розташування та освітлювальні прилади для оптоволоконного світла

Магія оптоволоконного світла: де, навіщо і як застосовують освітлення оптоволокном

квітня 11/17

Спочатку оптичне волокно розроблялося в наукових цілях і використовувалося для підведення лазерного випромінювання до різних приладів і для волоконно-оптичного зв'язку. Потім звернули увагу на те, що і звичайне світло може поширюватися по оптичному кабелю без великих втрат. Його стали активно використовувати для підсвічування в важкодоступних місцях. Найширше розповсюдження він отримав в медицині. Однак монополія науки не могла довго тривати, і дуже скоро архітектори, дизайнери та інженери звернули свою увагу на переваги оптоволоконного освітлення. Про те, як і де використовується оптоволоконний кабель, ми і поговоримо сьогодні на «Дом Мрії».

Магія оптоволоконного світла: де, навіщо і як застосовують освітлення оптоволокном  квітня 11/17  Спочатку оптичне волокно розроблялося в наукових цілях і використовувалося для підведення лазерного випромінювання до різних приладів і для волоконно-оптичного зв'язку

оптоволоконне освітлення

Де застосовується оптоволоконное освітлення

Сфера застосування волоконно-оптичного світла дуже велика, він може бути використаний там, де традиційні системи освітлення знаходять різного роду перешкоди:

 • вузькі місця з недостатнім повітряним простором для вентиляції;
 • об'єкти і матеріали, чутливі до нагрівання і ультрафіолетових променів;
 • місця з підвищеною вологістю і т.д.

Місця з підвищеною вологістю

Виключним пріоритетом користуються освітлювальні системи на основі оптичного волокна в місцях, що виключають присутність електричних ланцюгів. З точки зору безпеки, вони можуть перебувати в контакті з водою, газом, займистими матеріалами. За допомогою оптоволоконного кабелю раз і назавжди вирішується питання з освітленням ванних кімнат, душових кабін , саун і навіть російської або турецької лазні, коли присутність води і водяної пари виводить з ладу самі вологонепроникні світильники.

За допомогою оптоволоконного кабелю раз і назавжди вирішується питання з освітленням ванних кімнат,  душових кабін  ,  саун  і навіть російської або турецької лазні, коли присутність води і водяної пари виводить з ладу самі вологонепроникні світильники

Оптоволоконне освітлення для сауни

Оптоволоконне освітлення для сауни

Оптоволоконне освітлення для лазні

Підсвічування картин, ювелірних виробів, творів мистецтва

Волоконно-оптичний світло найбільш адекватно передає колірну гамму предмета і їм часто підсвічують картини , Дорогоцінні камені, твори мистецтва, історичні знахідки, вітрини приватних колекцій, виставки творів мистецтва.

Оптичний кабель можна вмонтувати в каркас вітрин і, використовуючи різні спрямованого і розсіює типу термінали, висвітлювати об'єкти цілком або виділяти характерні його частини, створювати ореоли світла навколо творів мистецтва. При цьому, абсолютно не нагріваючи замкнутий простір вітрин і не впливаючи ні тепловим, ні ультрафіолетовим випромінюванням на що знаходяться там предмети.

Оптоволоконне освітлення фото

Підсвічування басейнів і фонтанів

Дуже ефектно виглядає декоративне світлове обрамлення фонтанів, мостів і басейнів, виконане безперервними світяться лініями, що знаходяться в безпосередній близькості до води, що виблискує чарівною грою відбитого світла. Оптичне волокно прокладають вздовж борту або по контуру басейну і зміцнюють за допомогою спеціальних пластмасових затискачів, а сам джерело розміщують в безпосередній близькості, але недоступною воді ніші, з можливістю подальшого обслуговування.

Оптичне волокно прокладають вздовж борту або по контуру басейну і зміцнюють за допомогою спеціальних пластмасових затискачів, а сам джерело розміщують в безпосередній близькості, але недоступною воді ніші, з можливістю подальшого обслуговування

Оптоволоконная підсвічування для басейну

Оптоволоконне освітлення в місцях розваг

Предметом безлічі дизайнерських знахідок може бути волоконно-оптичний світло в інтер'єрах різних місць розваг - нічних клубах, казино, кінотеатрів, дитячих ігрових майданчиків . Широкий простір дизайнерської фантазії у творенні інтер'єрів офісів, квартир, барів та ресторанів.

Зоряне небо і завісу з «світяться струменів»

Для престижних салонів і магазинів спеціально розроблена нова модульна система, інтегрована з оптичним кабелем, з якої можна виготовляти вітрини, вбудовані ніші, монтажні профілі для стін і стель. Такі вітрини вирішують проблему з перегріванням і псуванням розміщених всередині предметів і часту заміну ламп. Елегантні, міцні і універсальні, вони можуть бути пристосовані під будь-яке приміщення і смак.

Елегантні, міцні і універсальні, вони можуть бути пристосовані під будь-яке приміщення і смак

Стеля зоряне небо оптоволокно

Стеля зоряне небо оптоволокно

Підсвічування з використанням оптоволоконних ниток

Ландшафтне освітлення з оптичним кабелем

Нині неможливо уявити вишуканий внутрішній дворик або газон без підсвічування. Традиційно використовують зовнішні світильники з направленим світлом для акцентованого освітлення елементів архітектури.

Дизайнери, використовуючи оптоволоконное освітлення, пропонують своє бачення архітектурного, емоційного рішення підсвічування доріжок , містків і альтанок безперервними кольоровими лініями. Фантастично виглядають світильники у вигляді висуваються світяться стовпчиків, що цілком складаються з оптичного матеріалу, що кидають світлові кільця на темний газон.

Оптичне волокно в ландшафтному дизайні

Вивіска і реклама

Надзвичайно практичним є застосування волоконно-оптичного світла в якості світяться вивісок та рекламних щитів. Оптичне волокно не схильне до впливу атмосферних опадів, його можна мити і прати пил, не побоюючись пошкодити кабель. Простота монтажу і легкість обслуговування, особливо у важкодоступних місцях, де вивіска розташовується на дахах будинків або фасадах великих закладів, замінюючи час від часу лише лампу в освітлювачі, дозволяє оперативно і економно відновлювати первісний вигляд.

Однорядкова вивіска, реалізована за допомогою одного світиться оптичного кабелю, дозволяє каліграфічно виписати назву фірми або її логотип.

Як влаштовано оптоволоконное освітлення

Волоконно-оптичний світло складається з:

 • оптичного кабелю - провідника світлового випромінювання;
 • освітлювача - джерела світла;
 • терміналів - оптичних пристроїв на виході світла з кабелю.

Для проектування такої системи освітлення слід враховувати лише необхідність забезпечення освітлювача достатнім повітряним простором для охолодження і його оптимальне місце розташування щодо всіх кінцевих точок освітлення.

Для проектування такої системи освітлення слід враховувати лише необхідність забезпечення освітлювача достатнім повітряним простором для охолодження і його оптимальне місце розташування щодо всіх кінцевих точок освітлення

освітлення оптоволокном

Схема розташування та освітлювальні прилади для оптоволоконного світла

Оптичне волокно буває двох типів:

 • скляне, гнучкий скляний сердечник якого покритий спеціальним захисним шаром;
 • синтетичне, полімерна основа сердечника якого також може покриватися захисним шаром, а може залишатися «роздягненою».

Різниця між ними полягає в ступені поглинання світла і, зрозуміло, в ціні. Кожен освітлювач адаптований до свого типу оптичного волокна і, крім лампи, може містити дистанційно керовані кольорові фільтри і блоки управління для синхронізації спільної роботи декількох освітлювачів.

Якому типу оптичного волокна віддати перевагу, залежить тільки від призначення світла. Скляні оптичні кабелі передають світло на відстань до 10 метрів практично без втрат і їх краще використовувати як освітлювальні прилади. Синтетичне волокно дещо гірше пропускає випромінювання, і його частіше застосовують в якості ефектного, декоративного світла.

Інтенсивність світла на виході з кабелю залежить не тільки від потужності освітлювача і відстані, але і від площі перетину самого кабелю. Максимальна кількість оптичних волокон виходять з одного освітлювача може досягати 250 штук, що цілком достатньо для реалізації «зоряного неба» або «світиться завіси».

Виблискуючи огранюванням, що світяться кристали терміналів забезпечують все різноманіття застосувань оптоволоконного світла. Одні використовуються для підсвічування предметів, інші яскравою плямою світла привертають увагу, треті служать для фіксації оптичного кабелю в підвісному або натяжній стелі .


Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей